dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Problem wilgoci w pomieszczeniu piwnicy.

    Witam,

    Szukam rozwiazania pewnego problemu w piwnicy zabytkowego budynku, ktorego jestem posiadaczem. Problem polega na tym, ze po roku nie uzytkowania zauwazylem plesn na powierzchni stropu piwnicy( strop jest ze starego drewna). Uwazam, ze owa plesn powstala w wyniku wilgoci, ktora pochodzi z jednej sciany fundamentowej, ktorej nie jestem w stanie w zaden sposob zaizolowac od zewnatrz.(reszta scian zaizolowana od zewnatrz, dwie pionowo , jedna poziomo) Wpadlem na pomysl aby zastosowac swego hydroizolacje od strony wewnetrznej , tak aby w jakis sposob usunac zrodlo powstalej wilgoci, a tym samym plesni na stropie piwnicy. Ponadto pomyslalem, zeby uzyc jakis srodkow antygrzybicznych na stropie. Czy znajdzie sie tu moze jakas pomocna osoba, ktora bedzie w stanie podsunac jakies dobre rozwiazanie tego problemu? Planuje w niedalekiej przyszlosci odnowic nieco drewno , z ktorego sklada sie strop(podloga na parterze), dlatego musze rozwiazac problem wilgoci na poziomie piwnicy. Budynek jest nieogrzewany.
    Z gory dziekuje za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    @up

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Zaizolowanie ściany od zewnątrz - nie jest rozwiązaniem, wilgoć pójdzie innymi drogami. Są metody np. injekcyjne, pytanie moje: z czego są zrobione fundamenty, co jest na zewnątrz przy tej ścianie? Może się okazać, że szlag trafił drenaż, może się okazać, że pokazało się jakieś źródełko... Pytanie jak wygląda podłoga?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar norquimia
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witaj.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przepona.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	19,0 KB
ID:	326823
    Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem odtworzenia izolacji poziomej jest wykonanie iniekcji ciśnieniowej lub grawitacyjnej
    Tu podaje ci link do zapoznania się z tą metodą którą już nie raz stosowałem z powodzeniem i zadowoleniem klientów.
    http://www.koester.pl/pl_pl/foa-96-4...nowacyjne.html
    Podaje ci przykładowy rodzaj preparatów, Ja dostarczam preparaty innej firmy, Jak będziesz miał pytania to chętnie odpowiem.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mantra5

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-004
    Posty
    13

    Domyślnie

    ile to kosztuje?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar norquimia
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witaj.
    Wszystko zależy od wybranej metody, no i oczywiście od powierzchni.
    Grawitacyjna sam materiał - Zestaw 39,5 kg - 23,10 PLN/kg , Kartusz 0,55 - 39,75 PLN/szt , Wałki dozujące - Długość 45 cm - 8,40 PLN/szt
    Niskociśnieniowa - Kanister 36 kg - 25,30 PLN/kg - Paker plastikowy (iniektor) - 2,60 PLN/szt

    To są ceny jednego z dostawców, zawsze można szukać zamiennika.
    Ja wykonując podaje swoje ceny które licze za 1m2 przekroju ściany / czyli mur obojętnie z jakiego materiału = np. 0,5m2 x mur 50cm. = 1m2/
    i cena zależy od m2.
    Zawsze trzeba sprawdzić czy tylko puściła izolacja pozioma przepona, czy izolacja fundamentów bo to ma znaczenie na jaką wysokość trzeba robić injekcje.
    Możliwe jest zrobienie pod ciśnieniem izolacji fundamentów od środka, ale to odrębny temat i tylko do wykonania przez firme.
    Ostatnio edytowane przez norquimia ; 12-08-2015 o 19:53

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    witam,należy wykonać izolację ścian piwnicznych w odpowiedni sposób,ja 20 lat wykonuję izolacje,a preparat do iniekcji to IZOMUR producent Wrocław,zapraszam do dyskusji.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    17jan

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    186

    Domyślnie

    [QUOTE=norquimia;6921082]Witaj.

    a wykonując podaje swoje ceny które licze za 1m2 przekroju ściany / czyli mur obojętnie z jakiego materiału = np. 0,5m2 x mur 50cm. = 1m2/
    i cena zależy od m2.

    0,5m2x0,5m=0.25m3 i tylko tyle.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    witam,ale macie problemy? podaj mi obwód budynku,w metrach bieżących i grubość muru to wam powiem jaki koszt wykonania,acha z czego jest mur ,cegła, kamień,beton,piaskowiec

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony