dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hommer

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    4

    Domyślnie Jak docieplić istniejący dach styrodur ?

    Witam
    Chcę docieplić istniejący dach, potrzepuje jakiś wskazówek, podpowiedzi
    Dach dwuspadowy, ok 280 m2, ok 30 stopni miedzy krokwiami wełna 10 cm( krokwie 12 cm) pełne deskowanie dachu na deskach położona papa, na to przybita blacha trapezowa. Ingerencja w dach od strony wewnętrznej nie wchodzi w grę ponieważ poddasze wykończone

    Chcę zerwać blachę i na papę ułożyć styrodur xps 10 cm i teraz pytanie jak najlepiej:

    sposób 1 styrodur przymocować listwami np 5x3cm do krokiew prostopadle do okapu wkrętami ok 18cm na to płyta osb 1,8cm i gont

    sposób 2 bezpośrednio na styrodur położyc płyte osb 1,8 cm i przymocować wkretami do krokiew, wtedy nie będzie szczeliny wentylacyjnej miedzy płytą a styrodurem ale czy jest ona tam potrzebna ?

    sposób 3 (najtańszy ale raczej niewykonalny) przykleić sturodur do papy izohanem IWK , miejscami przykręcić mechanicznie wkrętami, gont przykleić do styroduru również izohanem wk



    IZOHAN IZOBUD WK :
    Zastosowanie: dyspersyjna masa hydroizolacyjno-klejąca do złącz styropian/papa, styropian/blacha, styropian/beton, styropian/styropian, papa/papa oraz klejenia twardych płyt z wełny mineralnej

    Właściwości: posiada doskonałe właściwości klejące; posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoży betonowych, z blachy, papy etc.; jest bezrozpuszczalnikowy; jest wodochronny; jest łatwy i szybki w stosowaniu (gotowy do użycia), dający się nakładać pacą lub szczotką dekarską

    Skład: wodna emulsja asfaltów, kauczuków i dodatków uszlachetniających

    Jeśli ma ktoś inny pomysł na wykonanie tego dachu prosił bym o podpowiedz

  2. #2

    Domyślnie

    Może płyta warstwowa?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szub1234

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    20

    Domyślnie

    Wpisz w google izolacja nakrokwiowa na pewno coś znajdziesz sam się na tym zastanawiam.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To nie jest taka prosta sprawa. Grubość izolacji nakrokwiowej musi być odpowiednio dobrana tak aby tzw. "Punkt rosy" znalazł się nad papą czyli w tej nowej izolacji bo inaczej mogą być poważne kłopoty. Ewentualna pustka pomiędzy wełną a deskami musi być szczelnie zatkana (chodzi tu o wlot i wylot). Najlepsze rozwiązanie drugie ale grubość kontrłat powinna być 4 cm i do nich płyta OSB mocowana wkrętami. Dobrym materiałem są płyty z pianki poliuretanowej. Takie produkty ma np. firma Bauder. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hommer

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam

    Brałem pod uwagę płyty poliuretanowe, znalazłem takie które połączone są z płytą osb http://linitherm.pl/linzmeier_pal_osb.html
    Płyty linzmeier przykręcił bym bezpośrednio na papę i na nie położył gont ? było by to dobre rozwiązanie ?

    cena płyt jest wysoka ok 220 zł za m2 za 10cm płytę ale w ostateczność biorę to pod uwagę

    lub tańsze rozwiązanie
    styrodur 10cm ok 60 złm2+ osb ok 20 zł m2 razem wychodzi ok 80 zł m2


    Panie Andrzeju wiec rozumie ze najlepszym rozwiązaniem będzie

    -zatkać wlot i wylot powietrza miedzy deskami a wełną
    -na papę położyć styrodur xps 10 cm przymocować go listwami 4x5 cm do krokiew następnie do tych listew przykręcić płytę osb 1,8 cm na płytę bezpośrednio gont

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Technologicznie tak tylko jeszcze pod gont podkład systemowy natomiast niezmiernie istotna sprawą, o której pisałem to przeliczenie oporu cieplnego i dobór odpowiedniej grubości tego styroduru. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hommer

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Technologicznie tak tylko jeszcze pod gont podkład systemowy natomiast niezmiernie istotna sprawą, o której pisałem to przeliczenie oporu cieplnego i dobór odpowiedniej grubości tego styroduru. Pozdrawiam.
    Jak przeliczyć opór cieplny ? jakie dane będą potrzebne ?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Już takim znawcą nie jestem. Będą potrzebne współczynniki i grubości już istniejących materiałów czyli od środka płyta gk, wełna, szczelina powietrzna, deski i do tego będzie dobrana grubość nowego materiału. Tzw. "Punkt rosy" musi znaleźć się właśnie w tym materiale. Bez problemu powinna to wykonać firma projektowa może też pomóc doradca techniczny producenta materiału izolacyjnego. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hommer

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    mam jeszcze jedno pytanie, co z membraną dachową ? jest niepotrzebna ?

    1. deski, papa, styrodur, membrana, listwy 4x5 mocowane do krokiew, osb, podkład, gont

    Czy jeśli zamiast płyt osb i gontu zastosował bym łaty i pokrył blachą trapezową to czy na styrodyr musiał bym położyć membranę? wiadomo pod blachą skrapla się woda wiec musi gdzieś spłynąć bo zastaniwiam sie jeszcze nad taką opcją dobrze myśle ?

    taki układ:
    2. deski papa styrodur, membrana, listwy 4x5 mocowane do krokiew, łaty 4x5, blacha trapezowa

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W pierwszym rozwiązaniu zbyteczna a w drugim potrzebna. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Witam mam pytanie czy mieliście państwo do czynienia z firmą ravatherm zamierzam zakupić Styrodur 6cm do ocieplenia dachu niestety płatność jest z góry bardzo proszę o opinie o tej firmie. Pozdrawiam anka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony