dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 139 z 330
Pokaż wyniki od 2.761 do 2.780 z 6582
  1. #2761
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej. Wpadłam się tylko przywitać by o mnie nie zapomnieliście bardzo fajna łazienka Kolejny śliczny projekt tej projektantki
    Teraz spadam spać dobranoc,

  2. #2762

    Domyślnie

    Przynoszę do niedzielnej kawki chmurkę Na przekór tym deszczowym i smutnym na niebie, częstuję słoneczną i słodką - malinową chmurką Wreszcie się udało złapać choć jeden kawałek
    Smacznego i dobrej niedzieli!

    Nazwa:  ciacho.jpg
Wyświetleń: 677
Rozmiar:  94,8 KB

  3. #2763
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Przynoszę do niedzielnej kawki chmurkę Na przekór tym deszczowym i smutnym na niebie, częstuję słoneczną i słodką - malinową chmurką Wreszcie się udało złapać choć jeden kawałek
    Smacznego i dobrej niedzieli!

    Nazwa:  ciacho.jpg
Wyświetleń: 677
Rozmiar:  94,8 KB
    Aniu idealna do porannej kawki

    Ja ze słodkości piekę dla Mamy ...boczek

  4. #2764

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Przynoszę do niedzielnej kawki chmurkę Na przekór tym deszczowym i smutnym na niebie, częstuję słoneczną i słodką - malinową chmurką
    bierę
    pysznie wygląda!!
    a u mnie piękne słoneczko
    wysyłam wam trochę

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    Ja ze słodkości piekę dla Mamy ...boczek

    taaa, mój ojciec mówi, że ze słodkości najbardziej lubi frankfuterki....

  5. #2765
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Podeślij trochę tego słoneczka, PLEASE wolę od ciacha, choć pysznie wygląda
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #2766
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Ale ślicznie ciasteczko prezentuje się na tym talerzyku . Mmm... ależ musi być pyszzzzne
    Czy można prosić przepis? Talerzyk mam

  7. #2767

    Domyślnie

    Chmurka smakuje wybornie Oto przepis, który tylko z pozoru wygląda skomplikowanie Zasady, żeby poszło sprawnie są takie: zagniatamy z podanych składników ciasto i wkładamy je do lodówki na godzinę. Od razu bijemy białka z dodatkami na bezę i przez tę godzinę pieczemy. W trakcie, gdy ciasto się chłodzi, a beza się piecze przygotowujemy galaretkę z malinami (ja daję trochę więcej wody niż w przepisie, żeby masy malinowej było więcej). Niech stygnie. Gdy beza się upiecze, wkładamy do piekarnika ciasto i pieczemy spód. Gdy galaretka zacznie dobrze tężeć wykładamy ją na wystygnięty upieczony spód i przygotowujemy krem, który wykładamy na galaretkę i całość przykrywamy bezą. Całość powinna wylądować w lodówce i przebywać tam przez noc

    Spód:

    • 3 żółtka,
    • 150g mąki pszennej,
    • 100g masła,
    • 30g cukru pudru,
    • łyżka cukru waniliowego,
    • 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia.

    Mąkę przesiać wraz z proszkiem do pieczenia. Dodać cukry, żółtka i masło. Posiekać nożem, po czym zagnieść gładkie ciasto. Owinąć w folię spożywczą i włożyć na godzinę do lodówki. Następnie ciastem wylepić dno natłuszczonej i wysypanej bułką tartą formy do pieczenia o wym. 23x33cm. Nakłuć widelcem i piec około 15-20 minut w temp. 190st. Ostudzić.

    Malinowa galaretka:

    • 600g malin,
    • 2 galaretki o smaku malinowym,
    • 3 szklanki wrzątku.

    Galaretki rozpuścić we wrzątku i przestudzić. Dodać maliny. Tężejącą masę wylać na przestudzone ciasto. Wstawić do lodówki, by masa całkiem zastygła.

    Krem śmietanowy:

    • 500ml śmietanki 30%,
    • 250g serka mascarpone,
    • laska wanilii,
    • 3 łyżki cukru pudru.

    Śmietankę ubić na sztywno z dodatkiem cukru pudru, pod koniec ubijania dodając po łyżce serka mascarpone oraz nasiona wanilii. Masę rozsmarować od razu na cieście.

    Beza:

    • 3 białka,
    • 150g cukru,
    • 2 czubate łyżeczki kisielu cytrynowego,
    • 40g płatków migdałowych.

    Białka ubić na sztywno z cukrem. Pod koniec ubijania dodać sypki kisiel. Masę rozsmarować na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i natłuszczonej. Posypać płatkami migdałowymi. Piec około godziny w temp. 140st. Ostudzić i wyłożyć na wierzch ciasta. Wstawić na całą noc do lodówki.

    Żródło przepisu

  8. #2768
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Tomkowa, pozwolę sobie dołączyć coś ode mnie z wczorajszego święta. Niestety uchowała się tylko jednoosobowa porcja Resztę łakomie pochłonęłiśmy.
    Za to mam jeszcze 2 butelki Karpika, więc jedną się dzielę

    Nazwa:  2015_10-18pazdziernik-Sobikow-IMG_3448w.jpg
Wyświetleń: 485
Rozmiar:  93,9 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #2769
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Catti Zobacz post

    taaa, mój ojciec mówi, że ze słodkości najbardziej lubi frankfuterki....
    u mnie Mama tez tak powtarza ...ze ze słodkości woli boczek
    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Podeślij trochę tego słoneczka, PLEASE wolę od ciacha, choć pysznie wygląda
    chyba wyszlo pysznie bo dużo zniknęło
    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Tomkowa, pozwolę sobie dołączyć coś ode mnie z wczorajszego święta. Niestety uchowała się tylko jednoosobowa porcja Resztę łakomie pochłonęłiśmy.
    Za to mam jeszcze 2 butelki Karpika, więc jedną się dzielę

    Nazwa:  2015_10-18pazdziernik-Sobikow-IMG_3448w.jpg
Wyświetleń: 485
Rozmiar:  93,9 KB
    Gratulacje

  10. #2770

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Podeślij trochę tego słoneczka, PLEASE wolę od ciacha, choć pysznie wygląda
    wysłałam już razem z gratulacjami i życzeniami szczęścia, ale chyba idzie piechotą
    wszystkiego dobrego!

  11. #2771

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Tomkowa, pozwolę sobie dołączyć coś ode mnie z wczorajszego święta. Niestety uchowała się tylko jednoosobowa porcja Resztę łakomie pochłonęłiśmy.
    Za to mam jeszcze 2 butelki Karpika, więc jedną się dzielę
    Pestko, WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!

    Ciacho wygląda przepysznie, a za Karpika dziękuję i z wielką chęcią przygarniam, bo jestem miłośniczką i wina, i ryb

  12. #2772
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Dziękuję Smacznego
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #2773

    Domyślnie

    Malinową chmurkę robiłam i smakuje niebiańsko jedno z lepszych jak nie najlepsze ciasto jakie jadłam. Co prawda coś tam mi nie wyszło, ale .... pyszna była!

  14. #2774

    Domyślnie

    Ale pyszne ciacho, również moje ulubione

    Tak jak obiecałam podaję namiary na lampę: http://www.festlampy.pl/kolekcja/wszystkie-lampy/trapez

    Pozdrawiam,

    ja miałam wczoraj zakręcony dzień, wybrałam się na weekend do domu, zmieniłam kurtkę na cieplejszą, a w poprzedniej zostawiłam klucze do mieszkania w Warszawie:/ i spałam dzisiaj u znajomych, a klucze przyjadą sobie dzisiaj autobusem. Ale co się nastresowałam to moje:/ dodatkowo mąż jest za granicą i nie ma ze sobą klucza:/

  15. #2775
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Wpadam na chwilkę z małym, własnoręcznym poczęstunkiem


  16. #2776
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Jakie pyszności .
    Dziękuję Aniu za przepis. Całą noc trzeba czekać - nie wiem czy damy radę . U nas ciasta znikają zanim ostygną
    Muszę gdzieś znaleźć maliny. Jak rozumiem mrożone też mogą być (?)

    Pesteczko ja cierpię z niedoinformowania . Jakieś ważne święto?
    Mimo braku tej niezbędnej wiedzy gratuluję z całego serca i ślę moc serdeczności

  17. #2777

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Malinową chmurkę robiłam i smakuje niebiańsko jedno z lepszych jak nie najlepsze ciasto jakie jadłam. Co prawda coś tam mi nie wyszło, ale .... pyszna była!
    Cytat Napisał bratkaf Zobacz post
    Ale pyszne ciacho, również moje ulubione

    Tak jak obiecałam podaję namiary na lampę: http://www.festlampy.pl/kolekcja/wszystkie-lampy/trapez

    Pozdrawiam,

    ja miałam wczoraj zakręcony dzień, wybrałam się na weekend do domu, zmieniłam kurtkę na cieplejszą, a w poprzedniej zostawiłam klucze do mieszkania w Warszawie:/ i spałam dzisiaj u znajomych, a klucze przyjadą sobie dzisiaj autobusem. Ale co się nastresowałam to moje:/ dodatkowo mąż jest za granicą i nie ma ze sobą klucza:/
    Malinowa chmurka to u nas ciasto nr 2 Na pierwszym miejscu jest placek czeski robiony na wzór oryginalnej Marlenki. Jedenaście warstw kruchego ciasta przełożonego kremem na bazie masy kajmakowej. Gdy to wszystko nasiąknie jak trzeba jest niemożliwie pysznym przysmakiem. Ze względu na nakład pracy robię je nie częściej niż dwa razy w roku

    Przygoda z kluczami przednia

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Wpadam na chwilkę z małym, własnoręcznym poczęstunkiem

    Ale piękne, dzięki!! Co to i jak to się robi?

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Jakie pyszności .
    Dziękuję Aniu za przepis. Całą noc trzeba czekać - nie wiem czy damy radę . U nas ciasta znikają zanim ostygną
    Muszę gdzieś znaleźć maliny. Jak rozumiem mrożone też mogą być (?)
    U nas też był z tym całonocnym czekaniem kłopot Raz nawet okazało się, że ktoś niegrzeczny dobrał się do ciasta w środku nocy Jak robię malinową chmurkę, to wszyscy szybką idą spać, żeby noc minęła szybko
    Oczywiście mrożone maliny mogą być i z takich właśnie zrobiłam ostatnią chmurkę Trzeba jednak pamiętać, że mrożone mają w sobie jakoś więcej wody i w gorącej wodzie wraz z galaretkami warto rozpuścić dodatkowo dwie łyżki stołowe żelatyny.

  18. #2778
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Ale piękne, dzięki!! Co to i jak to się robi?
    Rozrywkowy cynamonowiec

    http://nikolodkuchni.blogspot.com/20...amonowiec.html

  19. #2779

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Pusiu, na samą myśl, że rozpachnię dom cynamonem mam go ochotę zrobić natychmiast Wygląda rewelacyjnie. Z pewnością zrobię na najbliższą niedzielę Moja córka, wszystko co można posypuje cynamonem, więc z pewnością będzie zachwycona

  20. #2780

    Domyślnie

    ale super przepis, chyba też skuszę się na tego cynamonowca.

Strona 139 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony