dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 33
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 652
  1. #301
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hmm... chyba jednak nikt nie odpowie, jak pisałam poprzedniego posta to dopiero na 3ciej stronie byłam.. a tu już wszystkie przeczytane, na odpowiedź się nie zanosi... choć kto wie?
    Sadysta - świetny dziennik, szkoda żeby się tak zakończył
    POWODZENIA!!
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  2. #302

    Domyślnie

    Witam po przerwie (trochę chorowałem, trochę pracowałem) więc na budowie nic się nie zmieniło.

    Chcę „ocieplać” lecz temperatury w nocy na minusie, zobaczymy może się jeszcze uda.

    Pozdrawiam szczególnie nowych oglądających:
    marcelix, Ninkom, Brysia8

    Jeśli chodzi o folię (wiem, że odpowiedź po czasie) wywijać nie trzeba, ja zrobiłem tak aby nie ubrudzić styropianu podczas wylewania płyty. Następnie mogłem podłożyć folię pod pierwszą warstwę pustaków (dodatkowa izolacja pozioma).
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  3. #303

    Domyślnie

    Zrobiłem zakupy.

    Klej do siatki Caparol 190

    Nazwa:  materialy_019.jpg
Wyświetleń: 3189
Rozmiar:  92,3 KB


    Parapety zewnętrzne granit taki ja w środku.

    Nazwa:  materialy_003.jpg
Wyświetleń: 3189
Rozmiar:  92,7 KB


    Nazwa:  materialy_004.jpg
Wyświetleń: 3184
Rozmiar:  94,6 KB


    Część rur do wentylacji (czerpnia i wyrzut będą w podbitce)

    Nazwa:  materialy_006.jpg
Wyświetleń: 3189
Rozmiar:  91,3 KB


    Wełna zmieniła tylko miejsce składowania.

    Nazwa:  materialy_007.jpg
Wyświetleń: 3182
Rozmiar:  90,6 KB
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  4. #304

    Domyślnie

    Podbitka (podsufitka) Gamrat 3m najmniejszy odpad przy tym dachu, pod kolor okien.



    Nazwa:  materialy_008.jpg
Wyświetleń: 3179
Rozmiar:  92,2 KB


    Nazwa:  materialy_009.jpg
Wyświetleń: 3186
Rozmiar:  88,8 KB


    Listwy narożne, przyokienne, podparapetowe i okapowe.

    Nazwa:  materialy_005.jpg
Wyświetleń: 3179
Rozmiar:  90,3 KB


    Nazwa:  materialy_010.jpg
Wyświetleń: 3173
Rozmiar:  90,4 KB


    Nazwa:  materialy_011.jpg
Wyświetleń: 3176
Rozmiar:  90,7 KB
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  5. #305

    Domyślnie

    Wykonałem gilotynkę do cięcia styropianu, głównie do skosów przy dachu. Drut 1mm, napięcie około 21V.

    Nazwa:  materialy_012.jpg
Wyświetleń: 3164
Rozmiar:  90,4 KB


    Nazwa:  materialy_013.jpg
Wyświetleń: 3170
Rozmiar:  92,9 KB


    Nazwa:  materialy_014.jpg
Wyświetleń: 3174
Rozmiar:  86,4 KB


    Nazwa:  materialy_015.jpg
Wyświetleń: 3165
Rozmiar:  92,4 KB


    Nazwa:  materialy_016.jpg
Wyświetleń: 3159
Rozmiar:  91,9 KB
    Ostatnio edytowane przez Sadysta ; 08-11-2015 o 11:36
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  6. #306

    Domyślnie

    Jeszcze "maszynka" do cięcia styropianu.

    Nazwa:  materialy_017.jpg
Wyświetleń: 3159
Rozmiar:  92,9 KB


    Nazwa:  materialy_018.jpg
Wyświetleń: 3153
Rozmiar:  92,2 KB


    Zaryzykowałem i zatopiłem siatkę na cokole styropianowym (ten tydzień ma być na plusie).

    Nazwa:  materialy_000.jpg
Wyświetleń: 3155
Rozmiar:  91,0 KB


    Nazwa:  materialy_001.jpg
Wyświetleń: 3162
Rozmiar:  89,6 KB


    Nazwa:  materialy_002.jpg
Wyświetleń: 3159
Rozmiar:  92,3 KB
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  7. #307
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Nooo.. wróciłeś.. i oczywiście relacja rewelacja.. też mam maszynkę ale Twoja to mistrzostwo.. Pozdrawiam i zdrowia życzę..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  8. #308
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    BYQ

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Słupno
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    144

    Domyślnie

    Sadysta dlugo nie dawales aktualizacji, ale teraz raz a dobrze Podgladam Twoj dziennik w poszukiwaniu natchnien. Czy moglbys uchylic rabka tajemincy odnosnie maszynki? Tez chcialbym zrobic, ale nie za bardzo wiem jak sie te katowniki z wyfrezowanym miejscem do suwania nazywaja... Gdzie to ustrojstwo mozna kupic? Prowadnice to pewnie takie jak do szuflad? Jaka sprezyne zastosowales do naciagu druta oporowego? Masz moze schemat elektryczny zasilania? Jaki transformator?

  9. #309

    Domyślnie

    Cytat Napisał BYQ Zobacz post
    Sadysta dlugo nie dawales aktualizacji, ale teraz raz a dobrze Podgladam Twoj dziennik w poszukiwaniu natchnien. Czy moglbys uchylic rabka tajemincy odnosnie maszynki? Tez chcialbym zrobic, ale nie za bardzo wiem jak sie te katowniki z wyfrezowanym miejscem do suwania nazywaja... Gdzie to ustrojstwo mozna kupic? Prowadnice to pewnie takie jak do szuflad? Jaka sprezyne zastosowales do naciagu druta oporowego? Masz moze schemat elektryczny zasilania? Jaki transformator?
    Oczywiście witam _artur_

    Witam BYQ gratuluję dziennika, fajnie się kopało w takim suchym gruncie u mnie woda stała

    Gilotynka do cięcia styropianu:

    kątowniki to łączniki ciesielskie a frez to nawiercone otwory jeden przy drugim i poprawione pilnikiem.
    Sprężyna dowolna dość sztywna w każdym sklepie "metalowym" kupisz. Prowadnice tak jak pisałeś (tylko te mocne).
    Transformator, ja mam przewymiarowany daje około 19A ale kto wie do czego go jeszcze użyję.

    Nazwa:  trans_01.jpg
Wyświetleń: 3098
Rozmiar:  91,2 KB


    Obecnie mam założony drut Kanthal D 1mm długość 1,3m co przy napięciu pod obciążeniem 21V daje 8,2A. To daje mi optymalną temperaturę cięcia (nie topi zbyt wiele styropianu wokół struny, a jednocześnie nie czekam na przecięcie zbyt długo).

    Szukaj transformatora 24v i przynajmniej 10A na wtórnym (wyjściu), drut Kanthal D od 0,8 do 1mm.
    Temperaturę możesz regulować średnicą i długością drutu. Podczas pracy drut nie może być "czerwony" to oznacza zbyt wysoką temperaturę i szybko się przepali.
    Powodzenia.
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  10. #310

    Domyślnie

    Fotografie dla jednego z forumowiczów:

    Nazwa:  dyst_01.jpg
Wyświetleń: 3015
Rozmiar:  97,4 KB


    Nazwa:  dyst_02.jpg
Wyświetleń: 2984
Rozmiar:  81,4 KB


    Nazwa:  dyst_03.jpg
Wyświetleń: 2978
Rozmiar:  73,2 KB
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  11. #311
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    BYQ

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Słupno
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    144

    Domyślnie

    Co to za ustrojstwo?

  12. #312

    Domyślnie

    Cytat Napisał BYQ Zobacz post
    Co to za ustrojstwo?
    Dystanse regulowane do prowadnic stosowane przy wylewaniu płyty fundamentowej.
    Po rurkach umieszczonych na nich i wypoziomowanych ściągasz przy pomocy łaty beton.
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  13. #313
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    to szalunek tracony? w sensie że zalewa się to z płytą?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  14. #314
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sadysta Zobacz post
    Dystanse regulowane do prowadnic stosowane przy wylewaniu płyty fundamentowej.
    Po rurkach umieszczonych na nich i wypoziomowanych ściągasz przy pomocy łaty beton.
    pamiętam ten sprzęcik, jednak zastanawia mnie po jakim czasie wyciągasz te rurki. no i wypełniasz betonem na równo

  15. #315

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    to szalunek tracony? w sensie że zalewa się to z płytą?
    Tak, te podpory są tracone (zalewane), tak jak dystanse do zbrojenia itp.
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  16. #316

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    pamiętam ten sprzęcik, jednak zastanawia mnie po jakim czasie wyciągasz te rurki. no i wypełniasz betonem na równo
    Rurki przeciągasz po wypoziomowanych wcześniej podporach na bieżąco (zwykle rurki są krótsze od długości płyty), aż zalejesz wszystko.
    Niezwłocznie po tym wyciągasz je, wchodzisz gdy beton jeszcze nie związał. Uzupełniasz i przeciągasz całość listwą wibracyjną.
    Jest kilka fotografii w moim dzienniku.
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  17. #317
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pawelgasior@o2.pl

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    8

    Domyślnie

    Sadysta- jestes masochista w pozytywnym tego slowa znaczeniu
    Jesli chodzi o ogrzewanie w plycie - co bylo decydujace ze zdecydowales sie na rurki w plycie a nie dodatkowa wylewke ze standardowym ogrzewaniem podlogowym. Ja sie zastanawiam nad ostatecznym rozwiazaniem - bede mial ogrzewanie gazowe, co polecasz? Ile kosztowal cie poziom 0 (plyta z ogrzewaniem)

  18. #318

    Domyślnie

    Sadysta- jestes masochista w pozytywnym tego slowa znaczeniu
    Jesli chodzi o ogrzewanie w plycie - co bylo decydujace ze zdecydowales sie na rurki w plycie a nie dodatkowa wylewke ze standardowym ogrzewaniem podlogowym. Ja sie zastanawiam nad ostatecznym rozwiazaniem - bede mial ogrzewanie gazowe, co polecasz? Ile kosztowal cie poziom 0 (plyta z ogrzewaniem)
    Witam.
    Będę miał pompę ciepła i chcę korzystać z "nocnej taryfy". Do tego właśnie potrzebuję akumulacyjności płyty, poza tym nie chciałem deptać po rurkach w dalszych etapach prac budowlanych
    Będziesz ogrzewał gazem więc proponuję ogrzewanie podłogowe w dodatkowej wylewce odizolowanej od płyty. Zachowasz możliwość sterowania w poszczególnych pomieszczeniach (różne temperatury) i możliwość spokojnego dopieszczenia powierzchni posadzki przez większość firm "od wylewek".
    Powodzenia.
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  19. #319
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie

    jako, ze jest to moj pierwszy post na tym forum , witam wszystkich bardzo serdecznie
    kolego Sadysto, jestem pod wrazeniem z jaka precyzja i dbałością o szczegóły budujesz swój dom. Bardzo podoba mi się u Ciebie perfekcyjna organizacja pracy. Szkoda ,ze dopiero teraz natknąłem sie na ten wątek bo gdybym go wczesniej przeczytal to uniknąłbym wielu błędów przy budowie budynku gospodarczego.
    No ale , że w przyszłym roku będe stawiał dom z dryfixa na płycie fundamentowej to chciałbym Cię troche pomęczyć pytaniami

    1.po pierwsze primo czy pod płyte fundamentową po zagęszczeniu piasku nie trzeba układać 5-10cm warstwy chudziaka? wszedzie gdzie czytam o plytach, wlasnie takie rozwiazanie polecają. ja dalem chudziaka pod moja plyte pod budynek gospodarczy, ale moja plyta nie jest ocieplana. i tak sie zastanawiam czy pod plyte na XPSie wystarczy tylko wyrownac i zagescic podloze i nie trzeba dawac chudziaka?
    2.po drugie primo czy konieczne jest ukladanie izolacji poziomej pod pierwsza warstwe pustakow ceramicznych skoro juz zastosowales solidna izolacje w postaci EPS i XPS i do tego grubej folii? wydaje mi sie , ze nie ma szans przy takim ukladzie na podciaganie wody kapilarnie przez sciany ale pewnie jestem w błędzie..... ja tak sobie mysle, ze brak tej izolacji poziomej pod pustakami wpłynął by korzystnie na połączenie murów z płytą.
    3. po trzecie primo , ultimo czy z ukladaniem pierwszej warstwy dryfixa miales jakies problemy? mogłbyś udzielić jakichś porad jak krok po kroku uporać się z tym zadaniem? wiem ze prawie wszystko widac na twoich zdjeciach i wiele jest filmow w internecie na ten temat ale mimo wszystko byłbym bardzo wdzięczny gdybyś udzielił wskazówek np. czy kazdego pustaka poziomuje sie odzielnie, czy moze uklada sie kilka i dopiero po tym wyrównuje sie je wszystkie razem. W jakim czasie nalezy ulozyc pustaki na świeżo położoną zaprawę. Na jakim odcinku kladles zaprawe i pustaki na "jedno podejscie" . Czy przy ukladaniu pustakow wzorcem poziomu dla Ciebie jest wskazanie poziomicy czy sznurek rozciagniety miedzy dwoma krancami sciany.

    z gory dzieki za odpowiedzi
    pozdrawiam

  20. #320

    Domyślnie

    Witam pan_poziomica

    1. Nie trzeba chudziaka są inne sposoby - porozmawiaj z projektantem / konstruktorem (jakie masz warunki gruntowe ?) panowie o tym zdecydują.
    2. Ja dałem, nie lubię wody w ścianach. Tobie także polecam koszt znikomy a izolacja podwójna, (połączenie muru z płytą uzyskujesz przez ciężar samych ścian to wystarczy).
    3. Wybierz dzień pochmurny.
    - pustaki układasz na długości łaty którą posiadasz 2m lub 2,5m (do ściągania nadmiaru zaprawy - patrz foto w moim dzienniku) i taki odcinek poziomujesz względem łaty i sznurka (ja narożniki wyznaczałem niwelatorem)
    - sznurek pomoże ci utrzymać linię prostą (żeby nie było brzuszków)
    - ułożenie zaprawy na odcinku do 3m pozwoli ci na swobodne (amatorskie) wypoziomowanie przed związaniem zaprawy
    - polecam gotową zaprawę z worka (pozwala na długi około 2 godzin czas pracy przy układaniu)
    - do pustaków młotek gumowy i delikatnie lub przez deskę, po dwóch, trzech odcinkach "dopieszczasz" kładąc na pustaki 2m poziomicę przesuwając ją szukasz nierówności i likwidujesz
    - wszystko delikatnie z umiarem bo pobić pustak w dół łatwo a w górę to inna bajka.

    Powodzenia życzę, i czekam na dziennik budowy.
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

Strona 16 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony