dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 91 z 91
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Również zrobiłem ogrzewanie podłogowe we wszystkich pomieszczeniach. Miałem robiony projekt. W miejscach gdzie będą zabudowane szafy i pod szafkami kuchennymi nie dałem rurek, ale to tylko w miejscach w których wiadomo na 100 %, że będzie zabudowa. Cieszy mnie, że są użytkownicy, którzy eksploatują i nie mają uwag i nie ulegają stereotypom. Temat również przetrawiłem na wielo-miesięcznej lekturze i swoją decyzję oparłem o własne przekonanie w tej materii. Oczywiście spotykam osoby, które uważają, że to nie jest zdrowe i w ogóle nie będę mógł mieć paneli, bo popękają... a właśnie w większości pomieszczeń planuję panele bez klejenia. A tu czytam, że i dywanik można mieć... niestety jeszcze nie grzeję i nie mieszkam więc o własnych odczuciach nie napiszę...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  2. #82
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewitek Zobacz post

    I takie pytanie, które pomieszczenie się szybciej nagrzeje z panelami drewnianymi czy zwykłymi MDF? Kurcze, jakoś nie mam zaufania do tego stwierdzenia, że podłogówka pod drewnem to dobry pomysł...
    Podobnie, a wyznacznikiem różnicy w nagrzewaniu jest opór cieplny "R" okładziny klejonej do podkładu, lub okładziny + podkład, przy podłodze pływającej.Pozdrawiam.

    PS.Temat drewna na podłogówce znajdziesz na www.galeriaparkietu.eu
    w poradach.

    Mając drewno na podłodze ogrzewanej, będziesz miała komfort pod stopami, zarówno zimą kiedy grzejemy, jak i w czasie kiedy nie grzejemy, czyli póżną wiosną, latem jak i wczesną jesienią.

    Techniczne tematy zostaw fachowcom, na pewno dadzą sobie radę.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 07-02-2015 o 12:02

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Mając drewno na podłodze ogrzewanej, będziesz miała komfort pod stopami, zarówno zimą kiedy grzejemy, jak i w czasie kiedy nie grzejemy, czyli póżną wiosną, latem jak i wczesną jesienią.
    dokładnie - tylko przy drewnie zawsze można liczyć na przyjemną podłogę. przy panelach jest już gorzej, a płytki to katastrofa.

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar asmagus
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Za wszystkie wymienione przez ciebie składniki zapłaciłem trochę więcej, szczególnie rozdzielacze (mam zdecydowanie inne), ale to niewielka różnica. Do tych pozycji, które wymieniłem dochodzi masa innych "drobiazgów" i wraz ze styropianem twardym z folią (przecież dopiero na styropian idzie wylewka) zrobiło to taką cenę. Cóż, nikt za darmochę nie chciał zrobić Generalnie nie ma tematu, odżałowałem, zapłaciłem, po wylewce zrobiłem kolejny test szczelności (72 h pod butlą) i wszystko gra. Tylko co dalej z podłogą...


    Mam jednak pytanie w temacie, już niebawem pierwsze podłogi będę układał (rękami fachowców) ale obecnie waham się strasznie - i to już w głównym przedmiocie tematu - między deską warstwową a panelem podłogowym (niedrewnianym). Z tym - i to jest meritum pytania - że wolałbym panele przykleić do podłoża niż układać "pływająco". Podobno jednak tak nie można ze względu na zatrzask panela, nie bardzo jednak to rozumiem?
    Co złego może się im stać? Wydaje mi się, ze korzyści z przyklejenia panelu do podłoże, przy ogrzewaniu podłogowym są znaczne tj. lepsze przewodzenie ciepłą i (tak zakładam) mniej dokuczliwe "stukanie" przy chodzeniu. Jednocześnie panele chyba lepiej w ogóle przewodzą ciepło niż deska warstwowa?

  5. #85
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał asmagus Zobacz post
    Za wszystkie wymienione przez ciebie składniki zapłaciłem trochę więcej, szczególnie rozdzielacze (mam zdecydowanie inne), ale to niewielka różnica. Do tych pozycji, które wymieniłem dochodzi masa innych "drobiazgów" i wraz ze styropianem twardym z folią (przecież dopiero na styropian idzie wylewka) zrobiło to taką cenę. Cóż, nikt za darmochę nie chciał zrobić Generalnie nie ma tematu, odżałowałem, zapłaciłem, po wylewce zrobiłem kolejny test szczelności (72 h pod butlą) i wszystko gra. Tylko co dalej z podłogą...


    Mam jednak pytanie w temacie, już niebawem pierwsze podłogi będę układał (rękami fachowców) ale obecnie waham się strasznie - i to już w głównym przedmiocie tematu - między deską warstwową a panelem podłogowym (niedrewnianym). Z tym - i to jest meritum pytania - że wolałbym panele przykleić do podłoża niż układać "pływająco". Podobno jednak tak nie można ze względu na zatrzask panela, nie bardzo jednak to rozumiem?
    Co złego może się im stać? Wydaje mi się, ze korzyści z przyklejenia panelu do podłoże, przy ogrzewaniu podłogowym są znaczne tj. lepsze przewodzenie ciepłą i (tak zakładam) mniej dokuczliwe "stukanie" przy chodzeniu. Jednocześnie panele chyba lepiej w ogóle przewodzą ciepło niż deska warstwowa?
    Po co te kombinacje, panel to panel i tylko pływająco. Jak sobie wyobrażasz renowację paneli? Czy zdajesz sobie sprawę z kosztów ewentualnego ich zrywania?
    Stać Cię na dom, chcesz porządne ogrzewanie, a kombinujesz na posadzce????

    Aby uzyskać podobny efekt grzewczy między klasycznym panelem klejonym do podkładu , a tak samo klejoną warstwówką z drewna, będziesz musiał podnieść temperaturę w rurkach średnio około 1oC. Czy warto, tym bardziej, że panel klejony do podkładu w okresie poza grzewczym, to duży dyskomfort w dotyku.
    Pozdrawiam.

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbiggy

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-361
    Posty
    29

    Domyślnie

    PS.Temat drewna na podłogówce znajdziesz na www.galeriaparkietu.eu
    w poradach.


    Uważajcie na tę stronę jakieś g... chce się zainstalować. Może niech moderator ten wpis usunie.

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbiggy Zobacz post
    PS.Temat drewna na podłogówce znajdziesz na www.galeriaparkietu.eu
    w poradach.


    Uważajcie na tę stronę jakieś g... chce się zainstalować. Może niech moderator ten wpis usunie.
    Najpierw zajrzyj na tę stronę a wówczas przekonasz się, o ilości informacji technicznych dotyczących drewna na podłogówce.

    Nie sądzę abyś znalazł inną stronę, tak szeroko opisującą zagadnienie drewna na podłogówce i nie tylko.

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaCK

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-734
    Posty
    46

    Domyślnie

    Mam dylemat przy sypialni dziecka. Jest mała (8,9m2) i za nic nie pasuje tam grzejnik ścienny. Odpadł również kanałowy ponieważ zasilanie jest z kotła dwufunkcyjnego kondensacyjnego który będzie ustawiony wg. projektanta 60/45/20. Więc do tego ustawienia trzeba zastosować taki z wentylatorem, a tego nie chcemy u dziecka.

    Najlepsza wydaje się podłogówka, ale mocno zniechecił mnie nasz instalator. Twierdził, że na parkiet czy panele to się nie nadaje na ogrzewanie sypialni dziecka tylko dogrzewanie. A ja jestem przeciwnikiem płytek w pokojach - wolę panel / parkiet / drewno. Jednak poczytałem ten temat i widzę że mógł się mylić. W pozostałej części mieszkania będą grzejniki ścienne. Zda to egzamin ?

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Instalator zwyczajnie pieprzy głupoty. Na tym forum znajdziesz mnóstwo ludzi z parkietem czy dechami na OP. Osobiście mam wykładziny dywanowe, a w sypialni nawet bardzo grubą i jest super. Nie słuchaj gościa tylko kładź OP.

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Ja mam w całym domu podłogówkę i 2/3 podłóg jest pokryta drewnem. Na dole parkiet dwuwarstwowy (sosna+dąb). Na górze deska bambusowa. Mieszkam 5 rok. Ogrzewanie działa świetnie w każdym pomieszczeniu. Komfort jest o dwie klasy lepszy niż przy zwykłych grzejnikach.

    Wątki o drewnie na podłogówce:
    Podłogówka, ogrzewanie podłogowe a drewno, podłoga drewniana, deski, parkiet
    Podłogówka - parkiet/deska podłogowa - opinie posiadaczy
    reszta w dziale: Podłogi, schody, taras

    ... miłej lektury
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar asmagus
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaCK Zobacz post
    Mam dylemat przy sypialni dziecka. Jest mała (8,9m2) i za nic nie pasuje tam grzejnik ścienny. Odpadł również kanałowy ponieważ zasilanie jest z kotła dwufunkcyjnego kondensacyjnego który będzie ustawiony wg. projektanta 60/45/20. Więc do tego ustawienia trzeba zastosować taki z wentylatorem, a tego nie chcemy u dziecka.

    Najlepsza wydaje się podłogówka, ale mocno zniechecił mnie nasz instalator. Twierdził, że na parkiet czy panele to się nie nadaje na ogrzewanie sypialni dziecka tylko dogrzewanie. A ja jestem przeciwnikiem płytek w pokojach - wolę panel / parkiet / drewno. Jednak poczytałem ten temat i widzę że mógł się mylić. W pozostałej części mieszkania będą grzejniki ścienne. Zda to egzamin ?
    Hej. Ja położyłem w całym domu, poza łazienkami panele Quick Step Impressive Deski białe IM1859. To dopiero 1 sezon ale jak na tę chwile wydaje mi się, że wszystko działa prawidłowo. Mieliśmy już w Małopolsce dni na minusie i żadnych problemów nie zaobserwowałem.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony