dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 372 z 416
Pokaż wyniki od 7.421 do 7.440 z 8306
  1. #7421
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    ......
    Zużycie CWU to indywidualna sprawa. Jak już pisałem, nie należy się kierować zużyciem wody innych, szczególnie "eko"węglowców. Używacie tyle, bo czy piec faktycznie grzeje czy tylko podtrzymuje pracę, to ciepłą wodę i tak macie. Jak macie, to korzystacie, bo po co ma się "marnować". Nie równaj więc wszystkich do swojego poziomu. U mnie się zużywa mniej niż mówi to minimalna norma zużycia wody, a w lecie to już w ogóle jakieś śmieszne ilości ciepłej wody idą -- przy tym nikt brudny i śmierdzący nie chodzi. Może jednak czas nauczyć się szanować surowce a co za tym idzie własne pieniądze a co za tym idzie zdrowie i jednak przestać truć siebie, rodzinę i niczemu winnych sąsiadów.
    Czyli Twoim zdaniem myję się i kąpię bo i tak mi się woda zagrzała. Nie dlatego, że odczuwam potrzebę kąpieli, że czysty chcę być i że lubię w wannie poleżeć. Śmiała teza. A czy dochodząc do niej uwzględniłeś fakt że za wodę i ściek się płaci? I to w mojej gminie wcale niemało?

  2. #7422
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Błędne twoje liczenie. Przy takim obciążeniu cieplnym nie da rady grzać tylko w drugiej taryfie. I tu twoje 180 zł nie wyjdzie.
    Założenia były bardzo optymistyczne na rzecz "eko"węgla -- pewnie dlatego.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #7423
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Przyszła mi do głowy takie pytanie. Tytuł wątku to w skrócie
    "dlaczego węgiel się nie opłaca w nowych domach".

    A co ze starymi domami? Czy PC do starych domów jest dobra?
    A jeśli nie, to dlaczego? Jeśli energia z PC jest najtańsza, jak to
    próbujecie udowodnić, to przecież PC jest prawdziwym dobrodziejstwem,
    wręcz zbawieniem, dla starych, nieocieplonych domów.

    Zamiast grzać węglem za 6 000 zł, załóżmy PC, koszty ogrzewania
    spadną np. do 3 000 zł! A inwestycja zwróci się np. po 6 latach.

    Co Wy na to?



    Bo te domy maja potężne obciążenie cieplne i wymagają żródel ciepła o dużej mocy.
    A cena pomp niestety szybko rośnie, wraz z mocą.

    Lepiej przeprowadzić termomodernizację i założyć pompę. Tak zrobił mój sąsiad w trzykondygnacyjnym domu z lat 90 i parowóz poszedł w odstawkę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #7424
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Czyli Twoim zdaniem myję się i kąpię bo i tak mi się woda zagrzała. Nie dlatego, że odczuwam potrzebę kąpieli, że czysty chcę być i że lubię w wannie poleżeć. Śmiała teza. A czy dochodząc do niej uwzględniłeś fakt że za wodę i ściek się płaci? I to w mojej gminie wcale niemało?
    Oczywiście, że uwzględniłem. Ja mam szambo i wiem ile to kosztuje. Dlatego między innymi nie leję wody jak oszalały. Mimo tego jestem czysty i pachnący (kiedyś jeszcze byłem piękny, ale się ożeniłem).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #7425

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Założenia były bardzo optymistyczne na rzecz "eko"węgla -- pewnie dlatego.
    Weź inny kalkulator.

    Co się stało z twoim pięknym dziennikiem?
    Ostatnio edytowane przez kedlaw0 ; 05-12-2015 o 22:01 Powód: dopisanie zdania

  6. #7426
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Przyszła mi do głowy takie pytanie. Tytuł wątku to w skrócie
    "dlaczego węgiel się nie opłaca w nowych domach".

    A co ze starymi domami? Czy PC do starych domów jest dobra?
    A jeśli nie, to dlaczego? Jeśli energia z PC jest najtańsza, jak to
    próbujecie udowodnić, to przecież PC jest prawdziwym dobrodziejstwem,
    wręcz zbawieniem, dla starych, nieocieplonych domów.

    Zamiast grzać węglem za 6 000 zł, załóżmy PC, koszty ogrzewania
    spadną np. do 3 000 zł! A inwestycja zwróci się np. po 6 latach.

    Co Wy na to?
    Bo w nowych domach i nowobudowanych domach nie ma jeszcze kotłowni i kominów a temat przeznaczony jest po raz któryś to powtórzę do inwestorów którzy nie mają jeszcze kotła i kotłowni i komina w tej kotłowni i w cenie systemu grzewczego na węgiel zwany eko mogą mieć tańszy system bez wyziewow z komina trujących.

  7. #7427
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Weź inny kalkulator.
    Poczekam, aż ty choć raz coś pokażesz.

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Co się stało z twoim pięknym dziennikiem?
    Czytać nie umi? Poszedł w śrem.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #7428

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Bo w nowych domach i nowobudowanych domach nie ma jeszcze kotłowni i kominów a temat przeznaczony jest po raz któryś to powtórzę do inwestorów którzy nie mają jeszcze kotła i kotłowni i komina w tej kotłowni i w cenie systemu grzewczego na węgiel zwany eko mogą mieć tańszy system bez wyziewow z komina trujących.
    Nie to miejsce na twoją szamotaninę. Na stronie z500 jest aż 5 projektów domów z pompą ciepła, 3 na prąd. Zacznijcie swoją konkwistę u architektów. Dobranoc.

  9. #7429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Poczekam, aż ty choć raz coś pokażesz.


    Czytać nie umi? Poszedł w śrem.
    Co mam pokazać? Liwko chciał mnie zobaczyć jak się kąpię pod prysznicem, a ty co chcesz zobaczyć?

  10. #7430
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Co mam pokazać? Liwko chciał mnie zobaczyć jak się kąpię pod prysznicem, a ty co chcesz zobaczyć?
    Jak działa twój kalkulator, oczywiście. Policz jakiej mocy tam potrzeba i uzasadnij dlaczego tyle.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #7431
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Nie to miejsce na twoją szamotaninę. Na stronie z500 jest aż 5 projektów domów z pompą ciepła, 3 na prąd. Zacznijcie swoją konkwistę u architektów. Dobranoc.
    A inwestor to zwierzę bezmyślne ?
    A od czego i dla czego robicie adaptację projektu ?
    Czy tak trudno się domyśleć ze im mniejsze straty energii tym droższe eksploatacyjne źródła ciepła typu prąd będą tańsze w eksploatacji ?
    Kto z Was ma OZC żeby to stwierdzić ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 05-12-2015 o 22:22

  12. #7432

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A co do moich wyników spalania to po prostu mnie obrażasz ...

    W moim podpisie masz na wgląd do mojego sterownika a w nim jest ile dziennie idzie opału a także cała historia ...
    Dodatkowo w wątku "bieżące spalanie ekogroszku" podaje swoje wyniki na bieżąco co załadunek opału (staram się nie zapominać) i notuje moje spalania chyba od początku ale w formie elektronicznej mam od 2013r ...

    Po za tym naprawdę nie widzę powodu po co miałbym oszukiwać ...
    widzisz, trafiłem w czuły punkt .

    a poważnie, to nie mam podstaw, żeby Ci nie wierzyć, tak jak nie ma podstaw, żeby negować zużycie Arturo czy innych pompiarzy.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  13. #7433

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jak działa twój kalkulator, oczywiście. Policz jakiej mocy tam potrzeba i uzasadnij dlaczego tyle.
    Przecież ci pisałem, że przy jego 20M nie wyrobi się w 2 taryfie i cały twój biznes plan nie wypali.

  14. #7434

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Bo w nowych domach i nowobudowanych domach nie ma jeszcze kotłowni i kominów a temat przeznaczony jest po raz któryś to powtórzę do inwestorów którzy nie mają jeszcze kotła i kotłowni i komina w tej kotłowni i w cenie systemu grzewczego na węgiel zwany eko mogą mieć tańszy system bez wyziewow z komina trujących.
    Ja mam kotłownie i wcale nie żałuje, zawsze mogę założyć PC lub inny system grzewczy który potrzebuje osobnego pomieszczenia Ty już nie, kilka lat wcześniej większość budujących brała kredyt w frankach po 2zł i myślała że cena jeszcze spadnie i spłacą go dużo szybciej niż złotówkowcy przy niższej racie a teraz płaczą, także też przy budowie trzeba pomyśleć o różnych alternatywach mogących wywrócić cenami za kolejnych kilka lat.

  15. #7435
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Przecież ci pisałem, że przy jego 20M nie wyrobi się w 2 taryfie i cały twój biznes plan nie wypali.
    Policz jakiej mocy tam potrzeba i uzasadnij dlaczego tyle. Spokojnie, możesz użyć swojego kalkulatora.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  16. #7436
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jakoś niektórzy tego za cholerę nie mogą pojąć pomimo,że wielokrotnie o tym pisałem.
    To jeszcze raz bo może cyferki jedynie dochodzą
    Dom słabo ocieplony 150m2 zużywający 10000kWh na ogrzewanie i 150m2 dobrze ocieplony zuzywający na ogrzewanie 5000kWh i teraz:
    10000kWh/COP3=3333kWh czyli oszczędność dzięki pompie 6667kWh
    5000kWh/COP3=1666kWh czyli oszczędność dzięki pompie 3334kWh
    Dlaczego swój dom tak dobrze ociepliłeś. Mogłeś ocieplić słabiej, tańszym styro a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na ogrzewanie.
    Więcej energii byś zużywał i miał byś więcej oszczędności.

  17. #7437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Policz jakiej mocy tam potrzeba i uzasadnij dlaczego tyle. Spokojnie, możesz użyć swojego kalkulatora.
    Użyłem twojego, którym tak naciągnąłeś te 180 oszczędności na pompie.

  18. #7438
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Użyłem twojego, którym tak naciągnąłeś te 180 oszczędności na pompie.
    Mój podobno zepsuty, dlatego miałeś pokazać co ty potrafisz. Zatem ponownie. Policz ile tam mocy ci wyszło i uzasadnij dlaczego tyle? No, nie krępuj się. Czy znowu wszystko mniej więcej sobie wyobrażasz i snujesz udając że coś wiesz?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #7439

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czy tak trudno się domyśleć ze im mniejsze straty energii tym droższe eksploatacyjne źródła ciepła typu prąd będą tańsze w eksploatacji ?
    Kto z Was ma OZC żeby to stwierdzić ?
    To dlaczego jeździsz starym dużym dieslem i przy okazji trujesz okolicę zamiast kupić nową Tesle (jak tu ktoś wcześniej napisał) za 400.000$ która jest dużo bardziej ekonomiczna i nie truje okolicy? To jest takie porównane do założenia PC do super ocieplonego domu który system nigdy się nie zwróci,a większość będzie musiała spłacać kredyt z dużo większą ratą.

  20. #7440
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaliMi Zobacz post
    Dlaczego swój dom tak dobrze ociepliłeś. Mogłeś ocieplić słabiej, tańszym styro a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na ogrzewanie.
    Więcej energii byś zużywał i miał byś więcej oszczędności.
    Bzdura i głupota,wyjaśnienie wyżej...

Strona 372 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony