dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 15
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 287
  1. #161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    W końcu jakiś głos rozsądku. Nikt tu nie neguje Waszych perypetii. Nikt nie zamierza wybielać sytuacji Jareko, ale momentami sytuacji wymyka się z racjonalnych granic i zaczynają przemawiać emocje które szkodzą wszystkim.

    Uznacie że mi łatwo mówić, bo nie "umoczyłem". Ależ tak - w ub.r. byłem/jestem w podobnej sytuacji. Musiałem dopłacić jeszcze raz ok 20 tys. by ktoś mi zrealizował zamówienia, bo podmiot który miał je wykonać praktycznie stracił możliwość wywiązania się z umowy. Zdaję sobie sprawę, że to kasa stracona i chociaż w myślach czasem winię nie jednego i ślę im niemiłe wiązanki to staram się tego nie uzewnętrzniać.
    Dlatego wiem, że Ci którzy złożyli zamówienia i rozwiązali umowę a nie dostali /jeszcze/ zwrotu zaliczki mogą czuć się oszukani, ale nazywanie kogoś oszustem to już jest sprawa natury prawnej i chyba w tym kontekście wychodzimy trochę za daleko.

  2. #162
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Wszystko się zgadza.
    Jest tylko jedna rzecz, która powala z nóg, mianowicie powtarzanie błędów z poprzedniego wątku.
    Stad tyle zwątpienia w nas wierzycielach. Moim zdaniem jest to postawa nie do zaakceptowania- nie uważasz?
    Dla mnie jest jasne, ze firma Pana Jarka przekształciła się w cos podobnego do piramidy finansowej. Chyba nie musze objaśniać jak tak piramida wygląda.
    W takiej sytuacji o odzyskaniu kasy nie ma mowy...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #163
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Wszystko się zgadza.
    Jest tylko jedna rzecz, która powala z nóg, mianowicie powtarzanie błędów z poprzedniego wątku.
    Stad tyle zwątpienia w nas wierzycielach. Moim zdaniem jest to postawa nie do zaakceptowania- nie uważasz?
    Dla mnie jest jasne, ze firma Pana Jarka przekształciła się w cos podobnego do piramidy finansowej. Chyba nie musze objaśniać jak tak piramida wygląda.
    W takiej sytuacji o odzyskaniu kasy nie ma mowy...
    Ale pomysl logicznie, gdybg chcial oszuka i okrasc to zrobilby to na kiladziesiat tysiecy? Jak sie kradnie to miliony zeby gra byla warta swieczki w razie wpadki, i sie znika. A nie zostaje i probuje ludziom tlumaczyc, prosic i przekonywac. Wlasnie najbardziej to mnie przekonuje, chociaz jak pisalem nie jestem zwiazany ze sprawa

  4. #164
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    Ale pomysl logicznie, gdybg chcial oszuka i okrasc to zrobilby to na kiladziesiat tysiecy? Jak sie kradnie to miliony zeby gra byla warta swieczki w razie wpadki, i sie znika. A nie zostaje i probuje ludziom tlumaczyc, prosic i przekonywac. Wlasnie najbardziej to mnie przekonuje, chociaz jak pisalem nie jestem zwiazany ze sprawa
    Jacek, śledzileś analogiczny wątek sprzed dwóch lat?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    Ale pomysl logicznie, gdybg chcial oszuka i okrasc to zrobilby to na kiladziesiat tysiecy? Jak sie kradnie to miliony zeby gra byla warta swieczki w razie wpadki, i sie znika. A nie zostaje i probuje ludziom tlumaczyc, prosic i przekonywac. Wlasnie najbardziej to mnie przekonuje, chociaz jak pisalem nie jestem zwiazany ze sprawa
    Jeśli by tak wszyscy rozumowali to by nie było kradzieży w sklepach, kieszonkowców, rowery czy samochody by nie ginęły. Przecież ci złodzieje nie kradną milionów tylko nieraz coś za kilka, kilkadziesiąt złoty. Wytłumacz im żeby kradli miliony, a nie z półki w hipermarkecie butelkę wódki czy perfumy. Miliony kradną jednostki, a wiekszość złodziei nawet nie próbuje tych milionów ukraść. Jareko "pożyczył" kilkadziesiąt tysięcy od ludzi którzy nie chcieli mu tych pieniędzy pożyczać, tak samo można by wytłumaczyć kogoś kto by ci zabrał z podwórka Twoje auto, bo tylko chce pojeździć i obiecuje, że kiedyś ci je odda, tylko za głośno nie upominaj się, bo jeśli się nie uciszysz to ci nigdy nie odda....a Ty jeśli chcesz jeździc kup sobie drugie auto
    Ostatnio edytowane przez sylwekr ; 05-12-2015 o 19:23

  6. #166
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    jacek.zoo skoro jesteś na forum to znaczy że budujesz się.Skoro jesteś przekonany to nie pisz frazesów tylko zamów okna u Jareko,wpłać 100% zamówienia, a potem pochwal Jareko za terminowość i fachowość.W ten sposób bardziej mu pomożesz.

  7. #167
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    jacek.zoo skoro jesteś na forum to znaczy że budujesz się.Skoro jesteś przekonany to nie pisz frazesów tylko zamów okna u Jareko,wpłać 100% zamówienia, a potem pochwal Jareko za terminowość i fachowość.W ten sposób bardziej mu pomożesz.
    Absolutnie nie chce mu pomagac, bronic ani nic z tych rzeczy, jedynie na chlodno, wlasnie dlatego ze mu nie wplacioem pieniedzy, probuje ocenic sytuwcje. Patrzac troche z mojego punktu widzenia i trgo parkietu o ktorym wcsesniej pisalem

  8. #168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    autorus - dziekuje za rozsadne podejscie do tematu.
    Tomaszs131 - dobrze Pan pamieta 2013. Nie ma zadnej analogi do tamtej sytuacji. Ile to wtedy osob tworzylo poprzedni watek a ile teraz.
    W obu przypadkach nie byloby podstaw do powstania watku ale juz o tym pisalem
    Jaka to piramida ?

  9. #169
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Widzę, że żarty się Pana trzymają. Dla kozoil99, Makusiaga, kraszan, mnie i wielu innych Pańskich klientów owy 2013r. na długo pozostanie w pamięci...
    Oczywiście, że nie znajduje Pan analogi do tamtego, zamkniętego przez Redakcje wątku, bo niby po co.? Wtedy wszyscy chwalili Pańskie poczynania, a teraz bezpodstawnie się na Pana uwzięli.Większość z ówczesnych poszkodowanych przez Pana inwestorów po zamknięciu na dobre o podobnej tematyce wątku- zrazilia się na dobre do FM i już tu nie zagląda. Pozostaje nas tylko dwóch pamiętający ten niechlubny dla Jar-eko 2013 rok.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 05-12-2015 o 22:43
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #170
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał qq91536 Zobacz post
    Tomasz i Dziekan. Chcecie wyjść z sytuacji jak ja i inni? To zamknijcie się w końcu. Wasza pisanina szkodzi nam wszystkim uniemożliwiając rozwiązanie problemu
    ;
    Admin,zaczyna się podobn trolowanie jak w poprzednim temacie. Posty klonów powinny być automatycznie usuwane tak jak poprzednio i wypowiadały się tylko osoby zainteresowane
    Stary jakie masz doświadczenie z tematem, domu to chyba jeszcze nie wybudowałeś, a wypowiadasz się jakbyś miał co najmniej okna wstawione przez wiadomo kogo....
    Jesteś pospolitym trollem i tyle w tym temacie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #171
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    Współczuje każdemu kłopotów w jakich się znalazł.
    Myślę, że mógłbyś jareko wkleić zdjęcia kolejnych montaży, za zgodą właścicieli budynków. niekoniecznie w tym wątku. Może nowy? Np. Jereko comeback? Z opisem wykonanych prac. Uważam, że może być to Twoją szansą na wyjście z impasu. Jednocześnie szansą na pozyskanie klientów, szukających montażystów o specjalistycznej wiedzy. Stosując bezpośrednią wpłatę do producenta za okna. Płatne po montażu po podpisaniu protokołu odbioru przez strony.

  12. #172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Wejdź na FB to ujżysz to co Cię interesuje. Do nie dawna można było oglądać inwestycje poszkodowanych przez jareko inwestorów.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  13. #173

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Czytam sobie raz na jakiś czas ten watek, bo tez czasem ktoś ten watek raportuje.

    Dla mnie całość dzieli się na dwie kwestie, które trzeba koniecznie rozgraniczyć

    1) fachowość kolegi Jareko

    2) jego problemy finansowe , życiowe itp

    Czy ktoś ma jakieś zastrzeżenia co do punktu nr 1? Wątpię.


    Rozsądnym wiec sposobem byłoby zaproponowane wcześniej rozwiązanie w którym płatność za okna idzie bezpośrednio do firmy produkującej.
    Jedynie opłata za montaż byłaby rozliczana z Jareko. Wtedy byłoby zapewnione bezpieczeństwo pieniędzy przyszłych inwestorów a o to chyba chodzi.
    Z prowizji od montażu Jareko powinien spłacać swoje zobowiązania.

    Przyznam się, że innego wyjścia nie widzę. Sam miałem podobna sprawę z cegłami która zakończyła się w sądzie, był komornik itd. Wiem ile mnie to nerwów kosztowało. Prawie 2 lata w plecy. Ale życie się nie kończy i trzeba iść do przodu.

    Jeśli ktoś chce odzyskać swoje pieniądze to IMO nie ma innego wyjścia jak skupić się na pnkcie nr 1.
    Post #123 - do końca wierzyłem, że wpłata pieniędzy do Heki i "darmowy" montaź się udadzą. Efekt opisałem, a Jar-eko w tym wątku traktuje mnie jak powietrze.

  14. #174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że autorus przed napisaniem owego postu przeczytał cały poprzedni i bierzących wątek?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    piszac o obu przypadkach mialem na myśl ten wątek, by sprecyzować

  16. #176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Panie MD, nie trakuje jako powietrze, nie odpisalem dlaczego montaz przeze mnie nie doszedl do skutku, po prostu nie pamietam. Najwazniejsze mimo wszystko ze zostaly zamontowane

  17. #177
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    qq91536

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    gdzies
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Tomasz - szkoda mi czasu na durną pisanine. Zalogowalem się bo mnie szlag trafił jak po raz kolejny odbywa się lincz na człowieku któremu powniela się nogą a który mimo wszystko (co widać w wypowiedziach i próbie dzialania) stara się wyjsc z problemu.
    Przypominasz co chwila tamten wątek sprzed lat a pamiętasz co tam przede wszystkim było ? Pamietasz nicki a pamietasz nicki tych którzy później w mailach chcieli zawiązać grupę by Jareko zniszczyć dla samej zasady ? A może ciebie pominięto w co wątpię .
    Porownujesz teraz do wtedy a co teraz masz ? Dwoch rozhisteryzowanych gości którzy mogli mieć ale nie chcieli. Jeden miałby dwa tygodnie opóźnienia bo wpłacona zaliczka do fabryki była nie tej wysokości co powinna. Drugi bo miał zapłacić całość która i tak musiałby zapłacić i jak sam napisał zamiast mowo ma tradycyjnie a może jak osoby sprzed lat chciał ugrać kasę jak choćby udzielająca się wtedy agresywnie O.... Ty też od niej wtedy mail dostałeś by wymusic na fabryce 50% rabat ?
    W takich sytuacjach wychodzi prawdziwa natura ludzi i ich cwaniactwo.
    Prędzej wierzę w to co tu napisał Jareko niż we wszystko inne.
    On już nie ma nic do stracenia może tylko zyskać otwartością i szczerością
    Poza tym z nim można się po prostu dogadać jest otwarty na propozycję rozwiązania problemu. On ma wolę wyjscia z kryzysu której u Was nie widać.
    Ja już mam to za soba. Zaproponowałem mu rozwiązanie które z radością zaakceptował. To o czym tu pisał. Umowa trójstronna jego montaż i kasa z montażu na moje ręce
    Dzięki temu ja już kasę odzyskalem a Ty dalej będziesz klikać w klawiature bezproduktywnie.
    Rozwiązanie proste i skuteczne ale zamiast pieprzyc głupoty ze niemożliwe trzeba ruszyć głową i działać. Później przyjezdzasz na koniec montażu i masz gotówkę spisujesz potwierdzenie i albo jesteś już rozliczony albo starasz się dalej bo zrozum to że to twój interes
    Tak jak opisał to rozsądny Autorus
    Jareko raczej na nogi już nie wstanie by w inny sposób ciebie i innych spłacić między innymi przez wasze durne działnie, wbrew logice i własnemu interesowi.
    Dalej polemizować z wami nie zamierzam bo nie widzę najmniejszego sensu
    I tak dalej będziecie tu bić pianę licząc na to ze to zmieni sytuacje
    Zmieni na pewno zmieni
    Lata uplyna a Wy dalej będziecie tylko pisać i pisać i dalej pisac

  18. #178
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kepek20

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raźny Zobacz post
    Współczuje każdemu kłopotów w jakich się znalazł.
    Myślę, że mógłbyś jareko wkleić zdjęcia kolejnych montaży, za zgodą właścicieli budynków. niekoniecznie w tym wątku. Może nowy? Np. Jereko comeback? Z opisem wykonanych prac. Uważam, że może być to Twoją szansą na wyjście z impasu. Jednocześnie szansą na pozyskanie klientów, szukających montażystów o specjalistycznej wiedzy. Stosując bezpośrednią wpłatę do producenta za okna. Płatne po montażu po podpisaniu protokołu odbioru przez strony.
    Witam. To może ja zacznę. W mojej sytuacji były spore opóźnienia w montażu okien z wiadomych przyczyn, natomiast od razu gdy pojawił się problem, umówiłem się na spotkanie z Panem Jarosławem, podpisaliśmy aneks do umowy, i od tego momentu wszystko szło zgodnie z harmonogramem. Kontakt był i jest cały czas. Pan Jarek nie uciekał od problemu, "nie zaginął". Obecnie od ponad tygodnia cieszę się z zamontowanych profesjonalnie okien. W prawdzie jedno okno jest do reklamacji ale uszkodzone zostało podczas transportu. Co do montażu, czy poleciłbym znajomym, na pewno, ale na nowych zasadach.
    Wpłacasz zaliczkę do producenta i resztę po skończonej robocie. Zdrowy układ na zdrowych zasadach
    Montaż wykonany bardzo dobrze, a widziałem kilka montaży u znajomych i różnie z to wyglądało. Niedługo postaram się wstawić zdjęcia z montażu.
    Mimo wszystko wierzę że uda się dojść Panom do porozumienia. pozdrawiam

  19. #179

    Domyślnie

    Cytat Napisał qq91536 Zobacz post
    Tomasz i Dziekan. Chcecie wyjść z sytuacji jak ja i inni? To zamknijcie się w końcu. Wasza pisanina szkodzi nam wszystkim uniemożliwiając rozwiązanie problemu
    ;
    Cytat Napisał qq91536 Zobacz post
    Ja już mam to za soba. Zaproponowałem mu rozwiązanie które z radością zaakceptował. To o czym tu pisał. Umowa trójstronna jego montaż i kasa z montażu na moje ręce
    Dzięki temu ja już kasę odzyskalem a Ty dalej będziesz klikać w klawiature bezproduktywnie.
    Moze ustal obowiazujaca wersje a potem piej peany jak wspaniale roziwazaliscie problem!!! Bo miedzy twoimi postami minely raptem 3 dni

  20. #180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    Moze ustal obowiazujaca wersje a potem piej peany jak wspaniale roziwazaliscie problem!!! Bo miedzy twoimi postami minely raptem 3 dni
    W piątek wymienialiśmy okna u jego znajomych i nastąpiło pełne rozliczenie zaległych zobowiązań.

    Cytat Napisał kepek20 Zobacz post
    ......Obecnie od ponad tygodnia cieszę się z zamontowanych profesjonalnie okien. W prawdzie jedno okno jest do reklamacji ale uszkodzone zostało podczas transportu....
    Reklamacja jest w toku i sądzę, że jeszcze przed świętami uszkodzoną ościeżnicę wymienię, o ile pogoda pozwoli
    Dziękuję za całokształt współpracy
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 06-12-2015 o 13:18
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 9 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony