dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 414 z 416
Pokaż wyniki od 8.261 do 8.280 z 8306
  1. #8261

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaaarO Zobacz post
    Więc wywaliłeś tylko komin i piec bo pomieszczenie i tak wybudowałes wiec zaoszczedziles tylko na kominie,bo pieca do oszczednosci nie wliczam gdyz zamiast niego kupiles PC i to za duzo wieksze pieniadze.
    Ja mogłem zrezygnować tylko z jednego przewodu dymnego koszt 1,5tys,zl i tylko tyle oszczednosci bym miał.No i masz przewage ze wysuszysz tam pranie ja niestety nie ale reszta gratów sie zmiesci tak samo jak u ciebie.
    Z rachunku ekonomicznego wynika, że PC jest tańsza. Trochę droższa na etapie instalacji, ale się zwraca.
    Policz czas używania 15 lat i rachunki za węgiel średnio 60% wyższe niż za prąd w taniej taryfie do PC.

    Mi pompa brała przez ostatnie dni średnio 3zł prądu na dobę. Od października średnio 3,49zł na dzień. Na sąsiednim wątku bieżące zużycie węgla to minimum 6-7kg na dobę. I to trzeba mieć duże umiejętności palacza do tego. Kosztowo wychodzi 60% więcej.


    Kocioł kosztuje 5-7 tys. Pompę PW zainstalujesz już za 20 tys. GW za 30 tys. na gotowo. Wychodzi przez 15 lat używania to samo? Wychodzi.


    Tylko że z pompą masz czysto, sąsiadów nie trujesz i siebie i wieczory spędzasz sam na sam z żoną, a nie z piecem.
    A stopniowo - czy chcemy czy nie - węgiel będzie coraz mniej opłacalną formą ogrzewania.



  2. #8262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Oooo, widze że już z 20-stu przeskoczyłeś na 27 za pompkę z odwiertami.
    Tylko Liwko jest w czepku urodzony bo innym ciężko jest powietrzną za ta kasę zamontować.

  3. #8263
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Maciejzi z tymi wieczorami to widać jak jest, nie z żoną a na forum

  4. #8264
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Oooo, widze że już z 20-stu przeskoczyłeś na 27 za pompkę z odwiertami.
    Co ty pieprzysz? Gdzie ja kiedykolwiek napisałem, że dałem za system 20tyś? Za samą pompę dałem 10tyś i za odwierty 10tyś. Za resztę gratów i montaż dałem 7tyś. Zawsze tak pisałem. Jeżeli zarzucasz mi kłamstwo to udowodnij!

  5. #8265
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Co ty pieprzysz? Gdzie ja kiedykolwiek napisałem, że dałem za system 20tyś? Za samą pompę dałem 10tyś i za odwierty 10tyś.
    No ja najczęściej to czytałem
    Może i gdzieś pisałeś o tych gratach.

  6. #8266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No ja najczęściej to czytałem
    Może i gdzieś pisałeś o tych gratach.
    Wiec czytaj ze zrozumieniem.

  7. #8267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wybierając projekt wiedziałem,że nie będzie mi potrzebna kotłownia bo od razu byłem zdecydowany na grzanie prądem.
    Zatem wybrałem projekt z kotłownią ale bez pralnio-suszarni która była priorytetem w nowym domu podobnie jak kominek,czyli wybrałem dom mniejszy o jedno pomieszczenie bo pomieszczenie kotłowni na etapie adaptacji przerobiłem na pralnio-suszarnie.
    Takim sposobem zaoszczędziłem kasę i to dużą kasę na kotłowni czyli budowie mniejszego domu i na kominie bo go w pralnio-suszarni nie ma.
    Jarzysz ?
    Ja tak ale Ty chyba nie i ciezko Ci będzie to wyjasnic.Chodzi o to ze te pomieszczenie i tak bys wybudował.Zmieniłeś tylko przeznaczenie tego pomieszczenia-inaczej go wykorzystałeś.Może reklama z ING z Kondratem pozwoli ci zrozumiec ze to co zaoszczedzone to w kieszeni badz na koncie ale nie w twoim przypadku bo Ty i tak wybudowałes te pomieszczenie.I nie pieprz mi o mniejszym domie specjalnie takim wybranym,bo aby na parterze miec dostep do 3 pokoi+lazienki+kuchni+pom.gospodarczego too trzeba miec wiekszy hol aby do kazdego pomieszczenia sie dostac.To jednak metry powierzchni budynku w nienajlepszy sposób zagospodarowane.Podejrzewam ze ten hol masz 2razy wiekszy niz ta twoja pralnio suszarnia.

  8. #8268
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Wiec czytaj ze zrozumieniem.
    Liwko staram się tyle że Wy często motacie się w zeznaniach albo o czymś zapominacie dopisać
    Zobacz na tego drugiego oszołoma ( podobno to nie jest obraźliwe ), pamiętasz ? wiem że pamiętasz.
    Raz za pompkę dał 19,5 potem 22,5 to padła gdzie indziej cena 25 a nawet chyba 27 tysi a później znowu pisze że dostał ją za darmo za opóźnienie
    To musiała być jakaś majętna firma, chyba jego samego że miała taki gest
    I jak tu wierzyć w te bajki ? no nie wiem jak ?
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  9. #8269
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Nawet prawie 3x większy bo ponad 14m2 i otwarty na salon 32m2
    Ale co kto wejdzie to od holu krzyczy,ale ten dom duży

  10. #8270
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ale co kto wejdzie to od holu krzyczy,ale ten dom duży
    To chyba starzy sąsiedzi z bloków z tych betonowych klitek po 40 czy 50 metrów ?

  11. #8271

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Kilka osób budowało ten sam dom co ja i porobiło kotłownie w garażu, ta by była za mała dla kotła z podajnikiem. Rozbudowa garażu i przystosowanie do kotłowni to są realne pieniądze. Ja natomiast te pomieszczenie (5m2) od razu przeznaczyłem na pralnię i suszarnię. Nigdzie indziej sobie takiego pomieszczenia bym nie wygospodarował, a nie wyobrażam sobie pralni i suszarni w pomieszczeniu z kotłem i w dodatku ze śmieciuchem! Gdybym wybrał ogrzewanie węglem, MUSIAŁBYM rozbudować przynajmniej garaż o kotłownię i MUSIAŁBYM wybudować komin! I wszystko w temacie.
    Pompa ciepła+odwiert+zbiorniki CWU i instalacja=27tyś
    Kocioł+komin+zbiornik CWU+instalacja+kilka m2= 27tyś.
    Ja tez nie wyobrażam sobie suszenia w pomieszczeniu z kotłem na eko,pisałem wczesniej.Ale mogę suszyc gdzies indziej.Mimo wszystko koszty pomieszczenia dodatkowego poniosłeś wiec na PC z tych 5 mkw ci nie zostało prawda.Zrobiłes sobie za to suszarnie a ja za to mam kotłownie.Ale ani ja ani ty nie zaoszedzilismy na PC na tych pomieszczeniach.Jedyne to tylko komin i tu sie zgodze,i nic wiecej.
    Co do kosztów kotła i zbiornika to spokojnie w 10 tys sie zmieszcze.Pompy i zbiornika mimo wszystko ponizej 20 tys nie kupie.A instalacja to czy w pierwszym czy w drugim przypadku to praktycznie ta sama.Na najtansza na rynku pompe Miting z montazem i zbiornikiem cwu chcą prawie 20 tys zl.Jesli mam czekac 10 lat lub wiecej na zwrot kosztów poniesionych podczas inwestycji to troche sie obawiam czy ta pompa nie bedzie juz do wymiany.

  12. #8272
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Liwko staram się tyle że Wy często motacie się w zeznaniach albo o czymś zapominacie dopisać
    Nie WY, a ja ponoć gdzieś kręciłem. W takim razie poproszę o dowód. Czekam.

  13. #8273
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaaarO Zobacz post
    Ja tez nie wyobrażam sobie suszenia w pomieszczeniu z kotłem na eko,pisałem wczesniej.Ale mogę suszyc gdzies indziej.Mimo wszystko koszty pomieszczenia dodatkowego poniosłeś wiec na PC z tych 5 mkw ci nie zostało prawda.Zrobiłes sobie za to suszarnie a ja za to mam kotłownie.Ale ani ja ani ty nie zaoszedzilismy na PC na tych pomieszczeniach.Jedyne to tylko komin i tu sie zgodze,i nic wiecej.
    Co do kosztów kotła i zbiornika to spokojnie w 10 tys sie zmieszcze.Pompy i zbiornika mimo wszystko ponizej 20 tys nie kupie.A instalacja to czy w pierwszym czy w drugim przypadku to praktycznie ta sama.Na najtansza na rynku pompe Miting z montazem i zbiornikiem cwu chcą prawie 20 tys zl.Jesli mam czekac 10 lat lub wiecej na zwrot kosztów poniesionych podczas inwestycji to troche sie obawiam czy ta pompa nie bedzie juz do wymiany.
    Jeszcze raz zapytam. Gdybym chciał przejść teraz na kocioł z podajnikiem, co bym potrzebował???
    Zrozum!!! Ludzie do tego projektu co ja, jeżeli nie chcieli śmieciucha w przejsciu między domem a garażem, musieli dobudowywać kotłownię w garażu!!! Ponosili dodatkowe koszty czy nie???

    Co do trwałości pompy ciepła, to kotły tylko mogą o takiej pomarzyć. A nawet gdyby coś się zepsuło, to wszystkie części są ogólnie dostępne i średnio kumaty chłodniarz czy elektryk je wymieni. Z kotłem może już nie być tak wesoło.
    Mi przez sześć lat zdarzyła się jedna drobna awaria (50zł) przez burzę, kolega na naprawę kotła z podajnikiem wydał w tym samym czasie już kilkaset złotych.
    Jak często kominiarz czyści ci komin, bo z tego co piszą na czysteogrzewanie.pl powinno się to robić cztery razy do roku. Robisz tak?

  14. #8274
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nie WY, a ja ponoć gdzieś kręciłem. W takim razie poproszę o dowód. Czekam.
    Artek lubi grzebać w "śmieciach" poproś go to coś może znajdzie, mi się nie chce.
    Może ma coś z swoich "złotych cytatach"

  15. #8275

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Maciejzi z tymi wieczorami to widać jak jest, nie z żoną a na forum
    Żona sylwestra przygotowuje

    Jak chcesz, mogę ci zamontować gruntową pompę ciepła za 27 tys. Nawet za połowę tej ceny. U siebie zamontowałem sam, u ciebie też mogę po kosztach.
    A co tam, przynajmniej nie będziesz sąsiadów truł




  16. #8276
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Zrozum!!! Ludzie do tego projektu co ja, jeżeli nie chcieli śmieciucha w przejsciu między domem a garażem, musieli dobudowywać kotłownię w garażu!!! Ponosili dodatkowe koszty czy nie???
    Zapewniam Cię że zdecydowana większość z tych co znam ma właśnie te kotły w tych przejściach i nie budowali kotłowni.

    Co do trwałości pompy ciepła, to kotły tylko mogą o takiej pomarzyć. A nawet gdyby coś się zepsuło, to wszystkie części są ogólnie dostępne i średnio kumaty chłodniarz czy elektryk je wymieni.
    No czytałem te bajki i porównania do lodówki, tylko dlaczego lodówkę można kupić za 1,5 czy 2 tysie a tą Waszą lodówkę za 20 czy 25 ?

  17. #8277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    Żona sylwestra przygotowuje

    Jak chcesz, mogę ci zamontować gruntową pompę ciepła za 27 tys. Nawet za połowę tej ceny. U siebie zamontowałem sam, u ciebie też mogę po kosztach.
    A co tam, przynajmniej nie będziesz sąsiadów truł

    Mi nie szykuję, ja ją zaprosiłem
    A co do pompki to wiesz ja mam już leciwą chałupę i wszędzie grzejniki ale w sumie teraz to już widzę dlaczego niektórzy "zadowleni" oczywiście użytkownicy czy też może i nie tylko użytkownicy siedzą cała dobę na forum skoro z marszu dostałem 50% rabatu.
    Chyba się przebranżowię, hehe
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  18. #8278

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zapewniam Cię że zdecydowana większość z tych co znam ma właśnie te kotły w tych przejściach i nie budowali kotłowni.


    No czytałem te bajki i porównania do lodówki, tylko dlaczego lodówkę można kupić za 1,5 czy 2 tysie a tą Waszą lodówkę za 20 czy 25 ?

    Różne są lodówki, za 5 tys. też są.

    Pompę ciepła tańszą też kupisz - w cenie dobrego kotła na ekogroszek


    Zresztą, co tu dużo pisać. Nawet jak jest różnica w cenie instalacji 10.000 pln, to jest to 2-3% ceny budowy domu z działką. A porównaj wygodę - konieczność palenia codziennie czy co kilka dni, a konieczność włączenia przycisku na początku sezonu grzewczego. Czyli budujesz dom i potem musisz pracować, węgiel nosić, albo możesz w domu wypoczywać.

    Zobacz sobie na wątki o spalaniu węgla. Jakieś spieki, procent nadmuchu, mokry węgiel z kopalni przyjechał, ilość popiołu... Ja buduję dom, żeby w nim mieszkać, a nie drewno rąbać i węgiel do pieca sypać



  19. #8279
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No czytałem te bajki i porównania do lodówki, tylko dlaczego lodówkę można kupić za 1,5 czy 2 tysie a tą Waszą lodówkę za 20 czy 25 ?
    Moją 7kW można kupić za 10tyś. Ile kW ma lodówka?

  20. #8280

    Domyślnie

    Gdybym znalazł w tej cenie PC P/W to bym sie nie zastanawiał.

Strona 414 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony