dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 200
  1. #141

    Domyślnie

    A czy ktoś miał styczność z Requra 20? To tak jak pisze fotohobby podobno coś od Brinka. ...

  2. #142

    Domyślnie

    Pomiędzy rekuperatorem a skrzynkami istnieje prawdopodobieństwo ze przewód może się spocić?
    Jeśli rura jest zabudowana w karton gipsie to może być zwykła elastyczna czy musi być izolacji? Aby woda nie kapała na płyty?

  3. #143

    Domyślnie

    Nikt nie miał styczności z rekuperatorami Requra 20, Brink Renovent Excellent 180, Mistral mini????

    Opinie o Kineticu już mam, ale nie wierzę, że tylu tu fachowców i nikt się nie może wypowiedzieć!?

  4. #144

    Domyślnie

    Kinetic 250 - ma możliwość nieodzyskiwania ciepła podczas letnich dni?

  5. #145

    Domyślnie

    Jak Wasze Kinetici w te mrozy??

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał krum Zobacz post
    Jak Wasze Kinetici w te mrozy??
    Ponieważ kilka osob mnie pytało o oto, rozpocząłem właśnie 60 minutową obserwację z interwałami co 10minut.
    Wpisze tu temperaturę zawnetrzną, procentową wartość nawiewu, jaką ustawia rekuperator, temperaturę nawiewu na najdalszym i najbliższym anemostacie.
    Najdalszy anemostat to 10-11 m przewodu, ktory w jednym miejscu wyskakuje nad izolację, aby przeskoczyć nad wieńcem, czyli mozna przyjąć, ze na długości 50cm jest nieizolowany, co niestety widać....

    Aktualna temperatura u mnie to -11C
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 02-01-2016 o 22:06
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ponizej dane z godzinnej obserwacji Kinetica. W tabelach odpowiednio
    Godzina, Temp. Zewn, Wydajność nadmuchu, Temp na najdalszym anemostacie, Temp. na najbliższym anemostacie.

    Najdalszy anemostat - około 11 m od skrzynki rozdzielczej, najbliższy - około 6 m od skrzynki, przy czym przewody idące do najdalszego na odcinku 0.5m wychodzą ponad izolacje,cały przeskoczyć wieniec i nie są na tym odcinku izolowane.
    Przewody WM idą nad sufitem podwieszanym, lezą na 5cm wełny mineralnej. Przysypane są warstwą 30cm celulozy.
    Program u-wert wylicza, ze przy aktualnej temperaturze zewnętrznej, temperatura izolacji przy dolnej ściance rury to 16.6C, a przy gornej to juz tylko 12C co ma wpływ na sprawność całej instalacji

    Rekuperator ustawiony nominalnie na wydajność nawiewu i wywiewu 30%
    Wyniki:


    23.00 -11 16% 15.9 16.8
    23.10 -11 16% 15.9 16.8
    23.20 -11 16% 15.9 16.8
    23.30 -12 0% - -
    23.40 -12 0% - -
    23.50 -12 25% 16.5 17.6
    00.00 -12 25% 16.5 17.5

    Jak widać rekuperatoró w trakcie 60 minutowej obserwacji, wyłączył się na ok. 15 minut, cześć czasu przepracował z mocno obniżoą wydajnością nadmuchu 16%, cześć z wydajnością 25%.
    Z wydajnością 25% pracował jeszcze do godziny 00.20, teraz pracuje na 16 procent, pewnie za pół godziny sie nawiew wyłączy na kwadrans.

    Widać, że kiedy reku pracuje na 25% temperatury nawiewu są wyższe, niż kiedy pracuje z wydajnością 16% - powietrze szybciej pokonuje kanał i nie zdąży stracić temperatury.

    Sprawność układu:
    W tej chwili mam w dwóch pomieszczeniach z wywiewem (łazienka kuchnia) 22C, a w trzech 17.8-18C (pomieszczenie techniczne, wiatrołap i niewykończone jeszcze WC).
    Liczę wiec temperaturę wywiewaną 20C

    Sprawnosc powyzej 85%.

    Wilgotność w domu :43%

    W momencie,cw ktorym rekuperator wstrzymuje nawiew, mozna fajnie wychwycić wszystkie nieszczelności domu. Wiem już w którym miejscu korekty wymaga klapa wyłazy strychowego i uszczelka drzwi pomieszczenia technicznego.

    Będąc w domu nie da się wychwycić momentu, w ktorym nadmuch pracuje na 25, 16, czy 0 %
    Nawet paląc w kominku, bo wtedy i tak rozszczelnianiam drzwi tarasowe w salonie, aby go nie przegrzać, poza tym wówczas ciepło lepiej migruje do pozostałej części domu.

    Tym samym pragnę zdementować informacje rozsiewane przez TB, ze Kinetic wyłącza się przy -5C.
    Przy -5C sporadycznie zwalnia, ale nawet przy -12C bez nagrzewnicy spełnia swoją rolę.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 03-01-2016 o 00:01
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #148

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ponizej dane z godzinnej obserwacji Kinetica. W tabelach odpowiednio
    Godzina, Temp. Zewn, Wydajność nadmuchu, Temp na najdalszym anemostacie, Temp. na najbliższym anemostacie.

    Najdalszy anemostat - około 11 m od skrzynki rozdzielczej, najbliższy - około 6 m od skrzynki, przy czym przewody idące do najdalszego na odcinku 0.5m wychodzą ponad izolacje,cały przeskoczyć wieniec i nie są na tym odcinku izolowane.
    Przewody WM idą nad sufitem podwieszanym, lezą na 5cm wełny mineralnej. Przysypane są warstwą 30cm celulozy.
    Program u-wert wylicza, ze przy aktualnej temperaturze zewnętrznej, temperatura izolacji przy dolnej ściance rury to 16.6C, a przy gornej to juz tylko 12C co ma wpływ na sprawność całej instalacji

    Rekuperator ustawiony nominalnie na wydajność nawiewu i wywiewu 30%
    Wyniki:


    23.00 -11 16% 15.9 16.8
    23.10 -11 16% 15.9 16.8
    23.20 -11 16% 15.9 16.8
    23.30 -12 0% - -
    23.40 -12 0% - -
    23.50 -12 25% 16.5 17.6
    00.00 -12 25% 16.5 17.5

    Jak widać rekuperatoró w trakcie 60 minutowej obserwacji, wyłączył się na ok. 15 minut, cześć czasu przepracował z mocno obniżoą wydajnością nadmuchu 16%, cześć z wydajnością 25%.
    Z wydajnością 25% pracował jeszcze do godziny 00.20, teraz pracuje na 16 procent, pewnie za pół godziny sie nawiew wyłączy na kwadrans.

    Widać, że kiedy reku pracuje na 25% temperatury nawiewu są wyższe, niż kiedy pracuje z wydajnością 16% - powietrze szybciej pokonuje kanał i nie zdąży stracić temperatury.

    Sprawność układu:
    W tej chwili mam w dwóch pomieszczeniach z wywiewem (łazienka kuchnia) 22C, a w trzech 17.8-18C (pomieszczenie techniczne, wiatrołap i niewykończone jeszcze WC).
    Liczę wiec temperaturę wywiewaną 20C

    Sprawnosc powyzej 85%.

    Wilgotność w domu :43%

    W momencie,cw ktorym rekuperator wstrzymuje nawiew, mozna fajnie wychwycić wszystkie nieszczelności domu. Wiem już w którym miejscu korekty wymaga klapa wyłazy strychowego i uszczelka drzwi pomieszczenia technicznego.

    Będąc w domu nie da się wychwycić momentu, w ktorym nadmuch pracuje na 25, 16, czy 0 %
    Nawet paląc w kominku, bo wtedy i tak rozszczelnianiam drzwi tarasowe w salonie, aby go nie przegrzać, poza tym wówczas ciepło lepiej migruje do pozostałej części domu.

    Tym samym pragnę zdementować informacje rozsiewane przez TB, ze Kinetic wyłącza się przy -5C.
    Przy -5C sporadycznie zwalnia, ale nawet przy -12C bez nagrzewnicy spełnia swoją rolę.
    Nie wiem czy ktoś Ci już mówił?

    Jesteś wielki!

  9. #149
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    [QUOTE=fotohobby;7033605]Ponizej dane z godzinnej obserwacji Kinetica. W tabelach odpowiednio


    Wilgotność w domu :43%

    I tu będzie pies pogrzebany w moim przypadku, u mnie wilgotność 58-65%

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post

    I tu będzie pies pogrzebany w moim przypadku, u mnie wilgotność 58-65%
    Myślę, że tak - moja budowa trwała dłużej, a w zeszłym roku o tej porze było już dawno po "mokrych" pracach, a CO i WM były już uruchomione.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #151

    Domyślnie

    U mnie o 17 temperatura -12, kinetic działał w trybie antyzamrożeniowym 25%. Kanały leżą na podwieszanym suficie i są przysypane granulatem styropianu 35cm i całość przykryta 10cm wełny. Na 50 metrach sufitu jest 15 cm wełny.
    Ostatnio edytowane przez kwasniak ; 03-01-2016 o 11:41
    Dziennik+komentarze http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post6488212
    Parterówka 120m2+24m2, 33m3 betonu jako bufor ogrzewany piecem Elterm Generał 9kW,
    zasobnik Galmet 300L, okna średnia 0,84, ściany grafit 20cm 031, strop 35 cm granulatu styropianu + 25 wełny
    Rekuperator Kinetic B Vent Axia
    OZC 34,7kWh/(m2·rok)

  12. #152
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kravat

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Rudołtowice
    Posty
    198
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja też jestem na etapie kupna rekuperatora. Dom ma ok. 100 m2 i najbardziej przemawia do mnie Kinetic, czy da się go kupić taniej niż 3999? [cena w popularnej internetowej hurtowni].

  13. #153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie spotkałem się z niższą ceną
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #154
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szukaj

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    internet
    Posty
    149

    Domyślnie

    Pytanie do użytkowników Kinetic.
    Jak się sprawuje?
    Ile prądu pobiera?
    Jak z głośnością?
    W domu mam viessmanna ale do firmy chcę kupić coś innego - TAŃSZEGO.
    Myślę pomiędzy 3 produktami: KINETIC VS. THESSLA GREEN VS. BROOKVENT.
    Trzeba podjąć decyzję do kwietnia.

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    1. Dobrze
    2. 30% - 18, 50% - 33W
    2. Cichy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #156
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychoo900

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam
    Właśnie zacząłem budowę domu, zastanawiam się nad rekuperacją. Trochę poczytałem o rekuperacji i chyba jestem za. Proszę o podpowiedź jaki rekuperator byście zamontowali do niedużego domku 120m parterowego "DOM W IMBIRZE" zastanawiałem się nad LUNĄ ale wiem że tam trzeba coś przerabiać żeby w zimie nie zamarzała, zaznaczę że sam nie jestem w statnie zrobić przeróbki, nie znam się na elektronice.... Rekuperator chciał bym zamontować sam, i już na etapie budowy chciał bym pozostawiać otwory w sufitacj na wentylację mechaniczną. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	imbir.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	13,9 KB
ID:	348572 proszę o podpowiedź gdzie umieścili byście nawiewy i wywiewy, zaznaczę że będzie (kominek bez płaszcza wodnego z kominem z wkładem ceramicznym i jednym wentylacyjnym), (oraz piec gazowy kondensacyjny z wkładem ceramicznym z dwoma kanałami wentylacyjnymi. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odp

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak WM to bez kanałów wentylacji grawitacyjnej w kominach.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #158
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychoo900

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    W kotłowni myślałem żeby zostawić grawitacyjną, natomiast w salonie zaślepić, czy tam poprostu nie robić otworu w systemie kominowym..... Brakowało by mi wentylacji przede wszystkim w kuchni, łazience, małym wc salonie no i w pokojach.., myślę że rekuperator byłby najlepszy do tego domku, Bo inaczej nie mam nawet pomysłów jak zrobić w tych wszystkich pomieszczeniach wentylację, żeby to jakoś działało......

  19. #159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mozesz zostawić wentylację grawitacyjna w kotłowni, o ile będzie ona szczelnie odcięta od reszty domu. Do kominka system bez kanału wentylacyjnego.
    Na pewno WM zapewnie lepsze, bardziej kontrolowane wentylowanie pomieszczeń.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #160
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychoo900

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    No ja też tak właśnie myślę, a czy mógł byś mi polecić jakiś rozsądny rekuperator do tego domku, za jakieś rozsądne pieniążki do samodzielnego montażu??
    Pozdrawiam

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony