dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 15
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 293
  1. #221
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wiem, ale coś za coś, albo świecisz bo chcesz tam posiedzieć albo inwestujesz wcześniej w okna, do tego też zrobiłem dlatego okna nad garażem gdzie nei będzie stropu tylko bezpośrednio dach teraz jak wchodzę to wiem, ze to dobry wybór zastanawiam się czy aby o jedno nei za mało

  2. #222
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    korek93p

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał serekszop Zobacz post
    Możesz ale musisz zrobić projekt więźby.
    mam już pozwolenie na budowę jak zrobię ten projekt to będę musiał jeszcze raz zgłosić do starostwa? ile może kosztować taki projekt?strop drewniany może być tradycyjnej więźbie?
    Ostatnio edytowane przez korek93p ; 31-12-2015 o 12:50

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zgłaszać nie musisz, projekt kilkaset złotych, strop może być drewniany , ale wówczas projekt też odpowiednio droższy.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #224
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    projektant, który robi Ci adaptacje niech tez to ogarnie

  5. #225
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek.Z. Zobacz post
    Rozmawiałem z ludźmi,którzy są w branży budowlanej, i nie zdecydowali się na taki dach. A jeśli został utworzony taki temat, czyli jest jakiś problem. Dostalem oferty z 4 firm montujących wiązary, Jestem z woj. Lubuskiego firmy to -wiązary Lisiewicz- wiazary Lewandowski-firma Drewform i przedsiebiorstwo Partner(o której już są w tym temacie negatywne opinie). Kazda z tych firm przedstawiła propozycje wykonania i montażu krytycznie opisywane na forum ( murłaty rozstaw 100cm itd.) Jestem całkowicie zielony w tym temacie dlatego proszę was o pomoc w wyborze najlepszego rozwiazanie do mojego dachu. Dach jest kopertowy w miare duzy 325m2. ceny podane przez te firmy to od 20tys do 27 tys za same wiązary netto oczywiście. Planuje mały stryszek i w nim chciałbym umieścić zbiornik na wodę około 300l, i na dachu zamontować solary. Nazwa projektu to NELA. Moze już ktoś taki dach na wiązarach robił?
    My rozpoczęliśmy budowę domu parterowego Acapulco z pracowni Słoneczne Domy we wrześniu i nie miałem cienia wątpliwości od samego początku, że bedzie więźba prefabrykowana. Dom parterowy powierzchnia dachu 270m2 poniewaz zmienialiśmy kąt nachylenia z 20 na 25 stopni. Po negocjacjach z kilkoma firmami podpisaliśmy umowę w listopadzie . Koszt całkowity brutto z montażem 26tys. Zaczynaliśmy rozmowę od 27800 . Więźba jest już gotowa w styczniu montaż. Za wyborem przemawiały nie tylko koszty ale i czas . W przypadku tradycyjnej więźby: Kantowizna 11,5 m3 (10tys) robocizna 9tys materiały 1900zł razem dawało to koszt około 22tys. do tego musiałbym ułożyć strop teriva Belki i gary 12 tys, beton z pompą 18m3ok 4tys stemple 800zł plus gwoździe deski itp 300zł co daje ok 18 tys. Reasumując 18 tys strop +22 tys tradycyjna więźba circa about 40 tys zł. 40-26=14 tys mniej za prefabrykat więźby.

  6. #226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Bardzo rzeczowe uzasadnienie. Do tego brak sił rozporowych na ściany. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał winston Zobacz post
    My rozpoczęliśmy budowę domu parterowego Acapulco z pracowni Słoneczne Domy we wrześniu i nie miałem cienia wątpliwości od samego początku, że bedzie więźba prefabrykowana. Dom parterowy powierzchnia dachu 270m2 poniewaz zmienialiśmy kąt nachylenia z 20 na 25 stopni. Po negocjacjach z kilkoma firmami podpisaliśmy umowę w listopadzie . Koszt całkowity brutto z montażem 26tys. Zaczynaliśmy rozmowę od 27800 . Więźba jest już gotowa w styczniu montaż. Za wyborem przemawiały nie tylko koszty ale i czas . W przypadku tradycyjnej więźby: Kantowizna 11,5 m3 (10tys) robocizna 9tys materiały 1900zł razem dawało to koszt około 22tys. do tego musiałbym ułożyć strop teriva Belki i gary 12 tys, beton z pompą 18m3ok 4tys stemple 800zł plus gwoździe deski itp 300zł co daje ok 18 tys. Reasumując 18 tys strop +22 tys tradycyjna więźba circa about 40 tys zł. 40-26=14 tys mniej za prefabrykat więźby.
    Trochę bezsensowne porównanie licząc strop nie drewniany mi wyszło taniej niż prefabrykaty

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro tak to przedstaw te wyliczenia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #229
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    @winston napisał: do tego musiałbym ułożyć strop teriva Belki i gary 12 tys, beton z pompą 18m3ok 4tys stemple 800zł plus gwoździe deski itp 300zł co daje ok 18 tys.


    czyli źle liczy bo z prefabrykatami dostał drewniany strop i taki powinien liczyć.
    też chciałem prefabrykaty i nei jestem ich przeciwnikiem, ale taniej wyszła tradycyjna więźba, cieśla półtora dnia zrobił więźbę, dach około 420m2 czyli nie mały jak na małą parterówkę czyli twierdzenie o długim czasie wykonania jest znowu błędne, do tego mam sporo miejsca na górze
    drewno na więźbę, strop, dach pod dachówkę do tego deski na szalunki to cena około 22000zł

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał dino777 Zobacz post
    ... cieśla półtora dnia zrobił więźbę, dach około 420m2
    Chyba zmontował więźbę wyciętą na hali?
    Wracając do meritum źle zrozumiałeś "winstona" bo on napisał, że gdyby robił więźbę tradycyjną to musiałby wykonać strop a w przypadku prefabrykowanego wiązara nie ma takiej potrzeby. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #231
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Chyba zmontował więźbę wyciętą na hali?
    Wracając do meritum źle zrozumiałeś "winstona" bo on napisał, że gdyby robił więźbę tradycyjną to musiałby wykonać strop a w przypadku prefabrykowanego wiązara nie ma takiej potrzeby. Pozdrawiam.
    no widzisz, chyba chodzi o to jakimi fachowcami człowiek się otacza też nei mogłem uwierzyć tak samo jak gość z hurtowni i wiele innych osób, ale tak to wygląda rozpoczął w poniedziałek byłem i widziałem co robili we wtorek około 13 przyjechałem zobaczyć jak to wygląda i się rozliczyć a ich już nie było w tym czasie powstała więźba i strop drewniany bo pomogli moim budowlańcom poukładać

    a wracając do meritum, dlatego pytałem dlaczego liczy inny strop niż drewniany?? bo taki dostaje w prefabrykacie??

    zrozum, nie jestem wrogiem prefabrykaty, jak byłby porównywalnie cenowo to pewnie bym w to wszedł

  12. #232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tak abyśmy nei bili piany o czas wykonania takiej więźby daje zdjęcia są datowane nie mam powodu aby to zmieniać
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015-06-15 08.46.36.jpg
Wyświetleń:	465
Rozmiar:	65,7 KB
ID:	342275   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015-06-16 08.07.56.jpg
Wyświetleń:	487
Rozmiar:	53,3 KB
ID:	342276   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015-06-16 17.37.59.jpg
Wyświetleń:	501
Rozmiar:	44,4 KB
ID:	342277   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015-06-16 17.39.15.jpg
Wyświetleń:	506
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	342278   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015-06-17 19.54.55.jpg
Wyświetleń:	488
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	342279  


  13. #233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Na szczęście mamy w czym wybierać i każdy może dokonać takiego wyboru jaki uważa za słuszny i ekonomiczny dla swojego domu. Ty masz więźbę bardzo elegancko wykonaną, widać dokładność i staranność a do tego masz masz porządek na budowie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    też byłem zdziwiony, ze tak może wyglądać budowa ale nigdy nic się nie walało zawsze posprzątane po każdym dniu pracy, ekipa to 4 ludzi gdzie 2 murowało pierwsza łopata wbita 13.04 a 10.07 był już pokryty dachem no ale o nich trzeba dość wcześnie zabiegać

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Takie firmy warto polecać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #236
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał dino777 Zobacz post
    Trochę bezsensowne porównanie licząc strop nie drewniany mi wyszło taniej niż prefabrykaty
    Czytaj ze zrzumieniem Kolego. Ja liczyłem strop teriva a nie drewniany. Podaj w takim razie swoje wyliczenia wtedy podejmiemy dyskusję rzeczową.

  17. #237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a dostałeś drewniany i taki trzeba było liczyć, mi wyszło taniej, chciałem prefabrykaty ale niestety poległy przy porównaniu kosztów

  18. #238
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał dino777 Zobacz post
    tak abyśmy nei bili piany o czas wykonania takiej więźby daje zdjęcia są datowane nie mam powodu aby to zmieniać
    Gratuluję wyboru ale jak widzisz sam. Ściany kolankowe , słupy w nich, wieniec na scianach kolankowych, które musiałeś robić a ja nie Ściany wewnętrzne nośne i ławy pod nimi..... to jeszcze policz to tego ja już tego nie opisałem ile na tym zostawiłem w kieszenie . W moim domu nie wylałem 24mb ław tyleż samo ścian fundamentowych 3 belek ukrytych o długości w sumie 8mb(w stropie) 3 podciągów o łącznej długości12mb i wieńca na tych ścianach nośnych wewnętrznych, których nie musiałem robić 2 słupów podpierającch podciąg Teraz następna rzecz dla mnie naistotniejsza . Kolejny domek buduję sam ale na dachy zawsze biorę ekipę i płacę może drożej ale biorę fakturę. Nic na gębę.I teraz dopiero policz jak to wychodzi ile zaoszczędzone masz albo nadpłacone. Poza tym dodatkowo wykonanie projektu stropu drewnianego też nie kosztuje 100zł a każda złotówka jest ważna.
    Na poddaszu mam stryszek o powierzchni 40m2 od razu zaprojektowany w fabryce wiązarów. Mógł być większy ale nie potrzeba nam az tak dużego.
    Myślę też stopień skomplikowania kształtu dachu też ma wpływ Jak widziałem to masz dach kopertowy u mnie jest wielospadowy i na dwóch różnych poziomach co też ma wpływ na cenę no i przede wszystkim wykonawca więźby. Konkurencja jest dzisiaj . Ja 8 lat temu jak budowałem dom dla synów już wtedy chciałem postawić prefabrykat w domu z poddaszem użytkowym ale tylko jedna firma we Włocławku robiła takie cuda i ceny mieli zaporowe. Na obecny dom wysyłałem zapytanie ofertowe do 12 firm przy założeniu dokładnie takich samych oczekiwań i parametrów - powieliłem za każdym razem to samo zapytanie i ceny kształtowały się od max 36500 do min 28000 brutto z montażem. Może pytałeś nie tu gdzie trzeba. Dla przykładu jedna z firm zaproponowała cenę 32500 z rozstawem wiązarów 110cm a ostatecznie mam rozstaw 90 cm za rzeczone wcześnie 2600 z montażem brutto.
    Ostatnio edytowane przez winston ; 07-01-2016 o 21:51

  19. #239
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    każdy ma swoje liczenie, słupy są dlatego, bo nad garażem nie mogło być stropu bo zamiast kanału będzie podnośnik
    też mam f-rę to nie altanka tylko poważna inwestycja
    fajnie, ze wygospodarowałeś tyle miejsca przy prefabrykatach, ja miałem mniej do tego zawalone boki a sa mi one potrzebne do rekuperatora i innych spraw, które nei wymagają dużo miejsca ale jednak je zajmują

    to rozumiem, że masz tylko fundament po zewnętrznej??

  20. #240
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    http://www.slonecznedomy.pl/pl/Artyk...EKCIE-ACAPULCO
    Oprócz ściany nośnej wewnętrznej , która biegnie od garażu do łazienki Nr9 wszystkie ściany , ławy i wieńce na tym rzucie narysowane na grubo zostały niewybudowane jako nośne tylko jako działowe. To tak dla poglądu zamieściłem.
    Ostatnio edytowane przez winston ; 07-01-2016 o 22:00

Strona 12 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony