dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
232. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,24%
  • Aerovac

    8 3,45%
  • Allegro

    2 0,86%
  • Disan

    3 1,29%
  • Venton

    6 2,59%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,50%
  • Husky

    8 3,45%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,43%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,93%
  • Cyclovac

    41 17,67%
Strona 35 z 58
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 1142
  1. #681
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Śmieszne, u mnie jest już 3 lata i ma się dobrze - idealnie się opróżnia i jest dobrze bo czysto.
    No ale to nie jest cyklon tylko zwykły odkurzacz. W cyklonie worek mógłby nie przetrwać Nicox, mam FC 500 już dwa lata (bez 2 miesięcy) i czyściłem go 3 razy, więc brak worka nie jest jakimś większym obciążeniem...
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  2. #682
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    No ale to nie jest cyklon tylko zwykły odkurzacz. W cyklonie worek mógłby nie przetrwać Nicox, mam FC 500 już dwa lata (bez 2 miesięcy) i czyściłem go 3 razy, więc brak worka nie jest jakimś większym obciążeniem...
    Widać napis nazwę odkurzacza więc skąd bierze się Twoja mądrość??Po co pisać jak nie wie się o czym?

    Nie jest to na pewno " zwykły odkurzacz" ale odkurzaczem jest
    VacuMaid S2200
    Filtracja Cylkoniczna w odkurzaczu polega na wprowadzeniu do jednostki zassanego powietrza 1 w ruch obrotowy 2 wokół jej osi, co powoduje wytworzenie siły odśrodkowej działającej na cząsteczki cięższe od powietrza, czyli drobiny kurzu i piasku, powodując ich osiadanie na ściankach separatora i opadanie do zbiornika na kurz 3, a gwałtowna zmiana kierunku 4 przepływu zassanego powietrza z ruchu obrotowego w ruch liniowy, kiedy powietrze zostaje zassane bezpośrednio przez wirnik silnika 5 występuje tuż nad zbiornikiem na kurz. Wtedy też następuję skuteczne wytrącanie zanieczyszczeń w wyniku działania siły bezwładności, która również jest proporcjonalna do masy i prędkości.
    Oczyszczone w ten sposób powietrze zostaje wydmuchane z jednostki centralnej 6 a następnie wyprowadzone na zewnątrz budynku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1337247538400581.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	40,2 KB
ID:	342376  
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 06-01-2016 o 15:24
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #683
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nicox

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Nicox, mam FC 500 już dwa lata (bez 2 miesięcy) i czyściłem go 3 razy, więc brak worka nie jest jakimś większym obciążeniem...
    Jak wygląda czyszczenie, opróżniasz zbiornik i tyle czy musisz ten filtr i cały środek(zbiornik i wokół filtra) czyścić?

  4. #684
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Widać napis nazwę odkurzacza więc skąd bierze się Twoja mądrość??Po co pisać jak nie wie się o czym?

    Nie jest to na pewno " zwykły odkurzacz" ale odkurzaczem jest
    VacuMaid S2200
    Sorry, że Cię uraziłem
    Szczerze mówiąc to myślałem, że ruch cykloniczny (wirowy) występuje tylko w OC, które wejście i wyjście mają na mniej więcej tej samej wysokości. U Ciebie więc wydało mi się to niemożliwe już patrząc na samą konstrukcję. Jak widać myliłem się...
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  5. #685
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicox Zobacz post
    Jak wygląda czyszczenie, opróżniasz zbiornik i tyle czy musisz ten filtr i cały środek(zbiornik i wokół filtra) czyścić?
    Czyszczenie polega na odpięciu kosza i wyrzuceniu zawartości do śmietnika oraz otrzepaniu filtra HEPA. Zajmuje to może ze 3 minuty i po sprawie. Ja za pierwszym razem wziąłem ten filtr pod sprężarkę i bardzo dokładnie go czyściłem, ale potem stwierdziłem, że nie ma to sensu, bo ten filtr służy tylko do ochrony silnika i nie specjalnie odczuwam jego wpływ na siłę ciągu. Raz na kilka lat pewnie trzeba będzie go wymienić - kosztuje około 70zł, więc da się przeżyć
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  6. #686
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Sorry, że Cię uraziłem.
    No nie, nie uraziłeś bo to by było śmieszne.
    Ale czytając dalej cały czas się zastanawiam po co w OC filtry i to Hepa ?!
    Zabezpieczenie silnika- to nie zabezpieczenie uzwojeń tylko łopatek a więc filtr mechaniczny i antystatyczny aby syf nie czepiał się łopatek ale po co zabezpieczać powietrze na zewnątrz przed roztoczami? stamtąd pochodzą więc niech tam lecą - zimą i tak czeka ich śmierć.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #687

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Śmieszne, u mnie jest już 3 lata i ma się dobrze - idealnie się opróżnia i jest dobrze bo czysto.
    W takim razie zwracam honor. Wychodzi na to, że w dużym pojemniku na śmieci wygląda to zupełnie inaczej. Pozdrawiam.
    A tak na marginesie planuję zakup OC Vacuflo true cyclonic. Czy to dobry wybór? Bo nie jest zbyt tani?

  8. #688
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    W takim razie zwracam honor. Wychodzi na to, że w dużym pojemniku na śmieci wygląda to zupełnie inaczej. Pozdrawiam.
    A tak na marginesie planuję zakup OC Vacuflo true cyclonic. Czy to dobry wybór? Bo nie jest zbyt tani?
    Jeśli planujesz bardzo rozbudowaną instalację lub/i system HaH to wybór bardzo dobry, ale dla zwykłego systemu z np 4-ma gniazdkami i domu do 200m2 to IMHO przerost formy nad treścią, bo mój Vacuflo za <2000tys ciągnie jak smok i nie wyobrażam sobie gdyby ta moc miała być jeszcze większa to raczej by to już przeszkadzało.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  9. #689
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Czym różni się VACUFLO FC500 od FC600 ?

  10. #690
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Czym różni się VACUFLO FC500 od FC600 ?
    Moc ssącą mają taką samą, ale FC600 ma nieco większą wydajność i podciśnienie. FC600 przeznaczony jest do większych instalacji >40mb, jeśli taką planujesz to wtedy OK, ale jak coś krótszego z kilkoma punktami to 500-tka wystarczy.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  11. #691

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Jeśli planujesz bardzo rozbudowaną instalację lub/i system HaH to wybór bardzo dobry, ale dla zwykłego systemu z np 4-ma gniazdkami i domu do 200m2 to IMHO przerost formy nad treścią, bo mój Vacuflo za <2000tys ciągnie jak smok i nie wyobrażam sobie gdyby ta moc miała być jeszcze większa to raczej by to już przeszkadzało.
    A można wiedzieć gdzie kupiłeś Vacuflo za mniej niż 2000?

  12. #692
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    na alledrogo nie moge znaleźć FC500 - FC600 można mieć za około 1700zł

  13. #693
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A można wiedzieć gdzie kupiłeś Vacuflo za mniej niż 2000?
    W sklepie internetowym eposejdon. 2 lata temu była promocja FC500 w zestawie z dwoma wężami 9m i separatorem popiołu kosztował bodajże 1970zł. Rok po mnie kupował szwagier z tego samego źródła i też płacił coś koło tego za podobny zestaw.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  14. #694
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Ja właśnie dostałem ofertę z BEAMa.

    Odkurzacz SC385 Progression (zestaw do sprzątania z wężem z wyłącznikiem w rączce, teleskopem, wieszakiem i z kompletem szczotek)
    Gniazda ssące Standard, 4 szt.
    Szufelka automatyczna Allvac, 4 szt.
    Zestaw podłączeniowy do szufelki, 4 szt.
    Zestaw garażowy, 1 szt.
    Montaż odkurzacza / sprawdzenie i uruchomienie systemu
    Gniazdo wylotowe, 1 szt.

    Oczywiście sprzęt i instalacja z robocizną ~5500 zł brutto (z VAT 8%) gdzie sam odkurzacz 3 tys. zł. Miałem sam podejść do instalacji, pytanie zachodzi, czy warto się z tym cackać osobiście i trząść galotami, że się coś spieprzy. Może coś podpowiecie gdzie ew. się pokierować (bo w temacie OC jestem zielony).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  15. #695
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Oczywiście sprzęt i instalacja z robocizną ~5500 zł brutto (z VAT 8%) gdzie sam odkurzacz 3 tys. zł. Miałem sam podejść do instalacji, pytanie zachodzi, czy warto się z tym cackać osobiście i trząść galotami, że się coś spieprzy. Może coś podpowiecie gdzie ew. się pokierować (bo w temacie OC jestem zielony).
    Bardzo rozsądna cena - i wiadomo Twój spokój bezcenny, dla Ciebie ze strony drugiej połowy również.
    Tym bardziej że jeśli jesteś "zielony" to i dla Ciebie gwarancja(36mc -to bardzo dużo).
    Jeśli natomiast odkurzacz jest ten z wyświetlaczem - to możesz jeszcze obniżyć cenę bo ten dodatek jest tak potrzebny jak ....
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #696

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    W sklepie internetowym eposejdon. 2 lata temu była promocja FC500 w zestawie z dwoma wężami 9m i separatorem popiołu kosztował bodajże 1970zł. Rok po mnie kupował szwagier z tego samego źródła i też płacił coś koło tego za podobny zestaw.
    Dzięki za odpowiedź.
    Zdążyłem doczytać skąd ta cena. FC 500 czy 600 to nie czysty cyklon tylko cyklon i filtr. Vacuflo jaki miałem na myśli to TrueCyclonic (tylko separator cykloniczny bez zbędnych dodatków), którego ceny zaczynają się od 3200 za samą jednostkę centralną. Ja żadnych filtrów ani odwróconych worków nie chcę. Mam w domu Electroluxa cyclonic i jest super. Jednak pozostanę przy opcji Vacuflo TrueCyclonic.
    Pozdrawiam.

  17. #697

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja właśnie dostałem ofertę z BEAMa.
    O
    Odkurzacz SC385 Progression (zestaw do sprzątania z wężem z wyłącznikiem w rączce, teleskopem, wieszakiem i z kompletem szczotek)
    Gniazda ssące Standard, 4 szt.
    Szufelka automatyczna Allvac, 4 szt.
    Zestaw podłączeniowy do szufelki, 4 szt.
    Zestaw garażowy, 1 szt.
    Montaż odkurzacza / sprawdzenie i uruchomienie systemu
    Gniazdo wylotowe, 1 szt.

    Oczywiście sprzęt i instalacja z robocizną ~5500 zł brutto (z VAT 8%) gdzie sam odkurzacz 3 tys. zł. Miałem sam podejść do instalacji, pytanie zachodzi, czy warto się z tym cackać osobiście i trząść galotami, że się coś spieprzy. Może coś podpowiecie gdzie ew. się pokierować (bo w temacie OC jestem zielony).
    Ludzie! Kto w dzisiejszych czasach kupuje centralny odkurzacz z systemem filtracji w postaci odwróconego worka, tak szumnie i marketingowo nazwanego filtrem samoczyszczącym Gore Tex?

  18. #698
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ludzie! Kto w dzisiejszych czasach kupuje centralny odkurzacz z systemem filtracji w postaci odwróconego worka, tak szumnie i marketingowo nazwanego filtrem samoczyszczącym Gore Tex?
    Przepraszam ale czy ten za 3,5K będzie bardziej komfortowo odkurzał od tego za 2K? Co tam będzie takiego komfortowego że będzie wart 60 - 70 % więcej? Przecież toto będzie wisieć gdzieś w kącie w garażu a zaglądać tam się będzie raz w roku co by go opróżnić. Wybacz laikowi ale na prawdę wolę te 1- 1,5K dołożyć n.p. do PC albo do okien czy drzwi zewnętrznych.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 07-01-2016 o 21:48
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #699
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Oczywiście sprzęt i instalacja z robocizną ~5500 zł brutto (z VAT 8%) gdzie sam odkurzacz 3 tys. zł. Miałem sam podejść do instalacji, pytanie zachodzi, czy warto się z tym cackać osobiście i trząść galotami, że się coś spieprzy. Może coś podpowiecie gdzie ew. się pokierować (bo w temacie OC jestem zielony).
    Myjk, kojarzę Cię z innych wątków i wiem, że nie jesteś "technicznym ignorantem" Powiem krótko, dla Ciebie montaż takiego odkurzacza i magistrali to będzie pryszcz, a zaoszczędzisz minimum 2tys. bo za te części zapłacisz może z 500zł. Mi osobiście montaż magistrali zajął jeden weekend, a montowałem w wykończonym już i zamieszkałym domu. Co mogę Ci serdecznie doradzić to zrezygnuj z automatycznych szufelek bo to straszna lipa. Hałasują tylko strasznie i kto w dzisiejszych czasach używa miotły??? To prawie jak palenie węglem w nowym domu Zamiast tego zamontuj sobie jakiegoś wally flexa w wiatrołapie i vrooma w kuchni i będziesz bardzo zadowolony.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  20. #700

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Przepraszam ale czy ten za 3,5K będzie bardziej komfortowo odkurzał od tego za 2K? Co tam będzie takiego komfortowego że będzie wart 60 - 70 % więcej? Przecież toto będzie wisieć gdzieś w kącie w garażu a zaglądać tam się będzie raz w roku co by go opróżnić. Wybacz laikowi ale na prawdę wolę te 1- 1,5K dołożyć n.p. do PC albo do okien czy drzwi zewnętrznych.
    Jeżeli wychodzimy z takiego założenia, to po co kupujemy komfortowe samochody lub markowe ubrania? Przecież maluchem (nic nie mam do małych fiatów) też pojedziemy a w spodniach z lumpeksu też będziemy chodzić.

Strona 35 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony