dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 426 z 479
Pokaż wyniki od 8.501 do 8.520 z 9569
  1. #8501

    Domyślnie

    Mira57, zupełnie się z Tobą nie zgadzam co do sposobu otwierania szafek (pod umywalką mogą być normalne wysuwane szuflady, a obok szafka uchylna) i nie rozumiem sposobu cięcia płytek. Z rozmiarów łazienki, które poprawiłaś nic się nie zmieniło, wszystko się mieści i płytki 30x60 idealnie pasują

  2. #8502

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Afera, moim zdaniem się da, bo oczywiście ścian nie ruszamy pod żadnym pozorem! Do dyspozycji mamy tylko podłogę
    Skoro zaczął spadek od pierwszej poprzecznej fugi od odpływu, to znaczy, że miał krótszy odcinek, niż jak by zaczął od razu od wejścia, i spadek jest mniejszy. Możesz to łatwo sprawdzić jaka jest różnica poziomu, mierząc odległość pierwszej poziomej fugi na ścianie na początku kabiny i przy odpływie. Powinno być ok 1 - 1,5 cm.
    Czyli w ten sposób się uda ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	attachment-2.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	5,1 KB
ID:	342481

  3. #8503

    Domyślnie

    Cytat Napisał Afera86 Zobacz post
    Czyli w ten sposób się uda ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	attachment-2.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	5,1 KB
ID:	342481

    Jestem laikiem, ale wydaje mi się, że tak Mierzyłaś jaki masz spadek?

  4. #8504

    Domyślnie

    Odnośnie co mi się podoba a co nie - duże lustro i płytki w poziomie miały optycznie powiększyć to maleństwo. I na tym się zatrzymałam.
    Obawiam się monotonii - wydaje mi się, że jeśli wezmę płytki jednolite na wszystko, to będzie tak nijak, a jeśli ściany jasne i z tej samej kolekcji ciemniejsza podłoga, no to też jakoś tak źle może to wyglądać, bo dodając meble mam wrażenie dodatkowo ciężka będzie ta łazienka. Znajoma mówi - zrób sobie jasne, te beże i wstaw ciemne meble i dodatki typu ręczniki itp. no i ciemną kabinę, czyli brąz lub grafit. Też tego nie widzę chyba, bo mam wrażenie, że lustro mi odbuje kabinę i będę mieć dwa ciemne, duże cosie - choć mogę tutaj nie mieć racji.
    a już najbardziej boję się uzyskać taki efekt:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	x.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	30,6 KB
ID:	342477
    i pewnie dlatego dla przełamania wzięły mi się te dwa mazajowe pasy - jeden niefortunnie wyróżniający sedes, a drugi za kabiną.
    Nie bardzo też widzę jasna podłoga, ciemne ściany do pewnej wysokości, dalej pas dekoru i do sufitu jasne.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	j-c.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	11,9 KB
ID:	342483
    Podoba mi się Tomkowa Twój pomysł na pas pod lustrem i ewentualnie w prysznicu. I to tylko takie przełamanie wystarczy?
    Podoba mi się też ta łazienka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sari.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	29,9 KB
ID:	342480
    bo wygląda na stonowaną. W kolekcji na podłogę jest tylko jasna płytka 40x40 a na sklepowej wizualizacji podłoga jest ciemniejsza i kolejna zagadka dla mnie.

  5. #8505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Jestem laikiem, ale wydaje mi się, że tak Mierzyłaś jaki masz spadek?
    Jeszcze nie byłam na miejscu ale sprawdzę.

  6. #8506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mira57 Zobacz post
    Tomkowa coś mi się wydaje, że się zdenerwujesz jak zobaczysz moje poprawki, bo widzę, że z pierwszych wypocin w paint moja łazienka wygląda na dłuższą i bardziej ustawną. Tam wejdzie umywalka, ale szafki bardzo płytkie i otwierane góra-dól - czyli drzwi jakby roleta, albo przesuwane prawo-lewo. A kosz na bieliznę byłby wtedy w szafce pod umywalką jeśli by mogła mieć głębokość nie mniej jak 40 cm chyba. Grzejnika nie posiadam, są tylko rurki w pionie, co nie daje szyku, ani klasy, no ale cóż poradzić...
    Myślałam o płytkach 30x60 ale przeraziła mnie ilość docinek do pojedynczych całych (moja pierwsza wizja bez ewentualnej dodatkowej zabudowy) czyli na ścianie tej z sedesem 90cm+40cm+90 cm - czyli 1,5 płytki + 0,5 płytki + 1,5 płytki.

    W tamtym poście bardzo fajnie wygląda ta łazieneczka. Tak jak dla mnie - zupełnie nowe spojrzenie na temat
    Narysowałam, wg Twojego nowego rysunku
    Szafki nad wc mają wymiar 40, 50, 40 cm i tak powinny zostać przycięte płytki za sedesem (jeżeli bierzemy pod uwagę płytki 30x60). Wtedy fugi są równo z drzwiczkami i wygląda to świetnie. Szczerze mówiąc, ja bym dała dekor wyłącznie pod lustrem Jeżeli musi być też pod prysznicem, to może cała ściana w dekorze (ściana obok zabudowy nad wc). Jeżeli tam będzie deszczownica i bateria prysznicowa, to powinny być na środku tych 90 cm i fuga też tam. Czyli wychodzą dwie płytki przycięte do 45 cm. Tak samo przycięłabym płytki na drugiej ścianie prysznica. A reszty ścian wokół pralki bym nie kafelkowała, tylko zostawiła do malowania. Tam płytki są niepotrzebne. To samo na ścianie z drzwiami przy umywalce. Wystarczy jedna płytka podstawowa przycięta na 56 cm położona tak, jak dekor pod lustrem. Powyżej niej farba. Jeżeli chodzi o płytki na podłodze, to najważniejsze tu będzie, aby fuga za wc zgrywała się z fugą na podłodze (zaznaczyłam ją na niebiesko). To jest wyznacznik sposobu ułożenia płytek na podłodze

    Nazwa:  Bez tytułu.jpg
Wyświetleń: 357
Rozmiar:  75,7 KB

  7. #8507

    Domyślnie

    Tylko jest taki problem, że nie mogę przesunąć sedesu w prawo jeśli byłby to geberit, bo tam, gdzie na rysunku mam nr 4 to w tej zabudowie poza pionem kanalizacyjnym są jeszcze rurki od ciepłej i zimnej wody. Jak już wspomniałam ta obudowa tych rur jest na styk. a dając sedes na te rury znowu się on wysuwa do przodu bardziej niż te 30 cm, taki sam efekt będzie stawiając przed tą zabudową sedes ze spłuczką.

  8. #8508

    Domyślnie

    Cytat Napisał herher Zobacz post
    Hej,
    przejrzałam forum i widzę że dzielicie się tutaj bardzo fajnymi pomysłami. Jestem na etapie projektowania własnego M i chciałabym Was prosić o pomoc przy dobraniu płytek łazienkowych.

    Łazienka ma 5m2 , więc nie nalezy do dużych oraz następujący rozkład: Załącznik 341948

    Zamiast wanny będzie kabina prysznicowa 90.

    Motyw przewodni to płytki "shabby chic" Tubądzin
    http://www.tubadzin.pl/sites/default...?itok=WvsVm99M,

    którymi obudowany zostanie stelaż podtynkowy oraz wykonany zostanie poziomy pas na ścianie z umywalką, Mam jednak wielki dylemat jakie płytki dobrać jako "bazowe" na pozostałe ściany oraz podłogę. Wybrane przeze mnie płytki z tubądzina są bardzo wyraziste więc pozostałe uważam, że powinny być stonowane.

    Rozważałam:
    - Paradyż Tecnique jasny beż lub jasny szary 30x60 - w tym przypadku te same płytki byłyby na podłodze
    - Paradyż Modul Bianco 30x60 - Nie mam doświadczenia jak sprawują się białe matowe płytki w łazience i jaką ewentualnie dobrać do nich fugę, żeby też dobrze wyglądała z shabby chic.

    Proszę o Waszą pomoc

    Hej, ponownie proszę o Waszą pomoc.
    Ostatnio edytowane przez herher ; 07-01-2016 o 19:04

  9. #8509

    Domyślnie

    Tomkowa, możesz napisać jakie masz u siebie płytki, bo są piękne.
    Czy miałabyś jakiś pomysł żeby zaaranżować nimi moja łazienkę te "dużą"?

  10. #8510

    Domyślnie

    Adeptus3, płytki bardzo dziękują Płytka jasna bazowa i szara na podłodze to Opoczno Fargo, a ta "mozaika" za sedesem i bidetem to płytka Hexa Titanio.
    Pomysły pewnie by się znalazły Musiałabyś zdecydować, przy okazji rozmów z wykonawcą o małej łazience, czy chcesz bidet i czy jest szansa na jego wykonanie. Rozumiem, że wanna byłaby zabudowana. Umywalka pojedyncza, czy podwójna?

  11. #8511

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Jestem laikiem, ale wydaje mi się, że tak Mierzyłaś jaki masz spadek?
    Tomkowa, byłam zmierzyłam i niestety nie da się zrównać tych bocznych fug. Spadek zaczyna się dokładnie w miejscu gdzie jest ta pierwsza fuga na podłodze przy wejściu do brodzika. W momencie gdy kładę płytę 60 cm przy fudze do której miałaby być dopasowana to się buja Spadku nie zrobił od wnęki na drzwi bo dojdzie ościeżnica tak mi tłumaczy. Nie wiem jak to rozwiązać

    PS. Górna łazienka już skończona. Półka za wanna dzięki Tobie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10610661_917700961641048_8789320749283629629_n.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	34,3 KB
ID:	342575
    Ostatnio edytowane przez Afera86 ; 08-01-2016 o 10:19

  12. #8512

    Domyślnie

    [QUOTE=Tomkowa;7039159]Adeptus3, płytki bardzo dziękują Płytka jasna bazowa i szara na podłodze to Opoczno Fargo, a ta "mozaika" za sedesem i bidetem to płytka Hexa Titanio.



    a w małej masz te same płytki bazowe - Opoczno Fargo?? czy inne??

  13. #8513

    Domyślnie

    Cytat Napisał Afera86 Zobacz post
    Tomkowa, byłam zmierzyłam i niestety nie da się zrównać tych bocznych fug. Spadek zaczyna się dokładnie w miejscu gdzie jest ta pierwsza fuga na podłodze przy wejściu do brodzika. W momencie gdy kładę płytę 60 cm przy fudze do której miałaby być dopasowana to się buja Spadku nie zrobił od wnęki na drzwi bo dojdzie ościeżnica tak mi tłumaczy. Nie wiem jak to rozwiązać

    PS. Górna łazienka już skończona. Półka za wanna dzięki Tobie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10610661_917700961641048_8789320749283629629_n.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	34,3 KB
ID:	342575
    No trudno, z czasem przestaniesz na te fugi zwracać uwagę Spadek powinien był zrobić od tego drugiego winkla, nie od drzwi wejściowych. Jak byś się mocno uparła, że ma poprawić, to by nie miał wyjścia, musiałby trochę podkuć wylewkę, żeby nie było garba, na którym teraz buja się płytka. Te boczne fugi nie są tak złe, jak ta "środkowa"
    Wanna i cała ściana wyszły fantastycznie!! Gratuluję. Pokażesz całą łazienkę w wątku "Łazienki nasze"? Pochwal się nią, bo po tym fragmencie widać, że jest pięknie
    Ostatnio edytowane przez Tomkowa ; 08-01-2016 o 20:58

  14. #8514

    Domyślnie

    Cytat Napisał alcala Zobacz post
    a w małej masz te same płytki bazowe - Opoczno Fargo?? czy inne??
    Te same

  15. #8515
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bauer

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Krakowiany
    Kod pocztowy
    28-230
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,

    spójrzcie proszę świeżym okiem na projekt mojej łazienki.. może i mi uda się uzyskać jakieś pomocne podpowiedzi
    Płytki planuję kupić z kolekcji Azulev Nord. Kolorystyka jak na ostatnim zdjęciu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	342661
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	22,6 KB
ID:	342669
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	27,0 KB
ID:	342659
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	23,3 KB
ID:	342662
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aranzacja-lazienki-2.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	342663

  16. #8516

    Domyślnie

    bauer, powiedz szczerze, czy Tobie się ten projekt podoba??

  17. #8517
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bauer

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Krakowiany
    Kod pocztowy
    28-230
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    bauer, powiedz szczerze, czy Tobie się ten projekt podoba??
    Fakt, czegoś mi brakuje.. podoba mi się łazienka z ostatniego zdjęcia. Lepszego rozmieszczenia szafek, wanny itd. niestety nie jestem wstanie wymyślić :/ . Co do kolorów to też jeszcze na nie zdecydowałem. Jakieś propozycje ??

  18. #8518

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    No trudno, z czasem przestaniesz na te fugi zwracać uwagę Spadek powinien był zrobić od tego drugiego winkla, nie od drzwi wejściowych. Jak byś się mocno uparła, że ma poprawić, to by nie miał wyjścia, musiałby trochę podkuć wylewkę, żeby nie było garba, na którym teraz buja się płytka. Te boczne fugi nie są tak złe, jak ta "środkowa"
    Wanna i cała ściana wyszły fantastycznie!! Gratuluję. Pokażesz całą łazienkę w wątku "Łazienki nasze"? Pochwal się nią, bo po tym fragmencie widać, że jest pięknie
    Dziękuję Tak wstawię jak tylko dostane meble i dodatki. Górna wyszła idealnie według mnie no a dolna jak widać. Byłam gotowa na kucie bo zostało mi kafli przeszło 2 paczki ale gdy zobaczyłam, że te boczne fugi się nie zmienia to już ustąpiłam. Mam nadzieje, ze jak dojdzie fuga, drzwi od kabiny to jakoś to zniose. Narazie leczę się takimi zdjęciami
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	273209_3d6227ea-ec0f-4f21-8004-928632081505_crop_730_548_widok-nr-1-lazienka-styl-nowoczesny.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	57,4 KB
ID:	342681

  19. #8519

    Domyślnie

    Widzę, że Tomkowa i Afera86 mają takie wnęki prysznicowej jakie i my planujemy. W moim odczuciu może trochę mniej "jak z obrazka" (proszę się nie gniewać!), bo nie ma tych bocznych szyb dających wrażenie przestrzeni i dodatkowe światło, ale przeważa pragmatyzm (liczymy na mniejszy kłopot z doczyszczeniem wykafelkowanych ścianek) i ozdoba kafelek.
    W jednej z łazienek, tej mniejszej, dolnej, zaplanowaliśmy wnękę szerokości 80 cm i głębokości 90 cm (po wstawieniu drzwi), prysznic na ścianie bocznej. To łazienka dla gości i praktycznie nie ma tam więcej miejsca na wnękę pryszcznicową z uwagi na wymiary pomieszczenia.
    W drugiej natomiast zaplanowaliśmy wnękę też szerokości 80 cm (docelowo już po położeniu płytek) i głebokości 100 cm, też z prysznicem na bocznej ścianie. Tutaj byłaby możliwość poszerzenia wnęki z 80 do np. 90 - 100, a możewe nawet więcej (to zarazem będzie szerokość szklanych drzwi). Mamy już wprawdzie ściankę na te wstępne wymiary (80x100), ale wydaje nam się to trochę ciasne. Stąd pytanie czy 80 x 100 cm jest wystarczająco wygodnym miejscem na codzienny pryszcnic? Poszerzenie ponad te 80 cm jest niestety kosztem innych rzeczy - obok prysznica planowaliśmy wysoką, zabudowaną szafę i zależy nam na tym, aby wykorzystać to miejsce, więc nie chcemy też robić wnęki prysznicowej z dużym rozmachem. Nie jesteśmy specjalnie "wielcy" (jak na razie) i kabiny 80x80 były dla nas dotąd do zaakceptowania, choć może nie super komfortowe.
    Bardzo proszę o poradę.

  20. #8520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Afera86 Zobacz post
    Dziękuję Tak wstawię jak tylko dostane meble i dodatki. Górna wyszła idealnie według mnie no a dolna jak widać. Byłam gotowa na kucie bo zostało mi kafli przeszło 2 paczki ale gdy zobaczyłam, że te boczne fugi się nie zmienia to już ustąpiłam. Mam nadzieje, ze jak dojdzie fuga, drzwi od kabiny to jakoś to zniose. Narazie leczę się takimi zdjęciami
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	273209_3d6227ea-ec0f-4f21-8004-928632081505_crop_730_548_widok-nr-1-lazienka-styl-nowoczesny.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	57,4 KB
ID:	342681
    znalazłaś idealną fotkę na terapię Nic się nie przejmuj tymi fugami, to w trakcie prac wykonawczych tego typu problemy urastają do niebywałej rangi Potem znaczenie ich maleje, by z czasem zupełnie zniknąć. Choć ja nie zaprzeczam, że mam na tym punkcie fioła
    Będę wyglądać dużej łazienki!!

Strona 426 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony