dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 829 z 915
Pokaż wyniki od 16.561 do 16.580 z 18293
  1. #16561
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    U MNIE JEDNOFAZÓWKA przy -17 spokojnie grzala dom na minimalnej modulacji

    Panowie PROSZĘ O SUGESTĘ
    kumpel w domu 150 m2 -naprawdę pasywnym -30 cm na ścianie
    4-szybowe okna ma drugą dobę atlantica duo 8
    pompa elegancko utrzymuje temp w domu 22 stop
    powrót i zasilanie w normie-22do27
    ale pompa jedzie na 100% modulacji
    fakt że tynki i posadzki w grudniu robione
    i codziennie osuszacz wyciąga 50 litrów.
    ale kumpla nmówiłem na pompę- no ale chłopina jedzie na budowlanym aż mi go szkoda

    to dziwne pompa z jednej strony elegancko utrzymuje temp w domu a z drugiej żre prąd jak głupia
    czy głównym powodem jest ta wilgoć czy budowa płyty fundamentowej

    od góry

    8 cm posadzka
    10 cm styro 0,40
    30 cm płyty fundamentowej
    35 cm szkła piankowego

    jakieś takie mam dziwne uczucie że pompa wygrzewa i te 8cm posadzki i te 30 cm płyty fundmentowej-pomimo tych 10 cm styro

    co o tym myślicie?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  2. #16562
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asaselllo

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warta
    Kod pocztowy
    98-290
    Posty
    298

    Domyślnie

    przez pierwsze 15 dni pompa pobierała mi 70 kwh dziennie. Dom z sylikatów. Po tych dwóch tygodniach powoli zaczęło się poprawiać.

  3. #16563
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    u niego tez tak wychodzi
    u mnie szło cos 50 kwh

    to ile gościom wychodzi wtedy na kablach?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  4. #16564
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Ja mam tak przemoczony po budowie dom, wszystko: płytę, silikat, że jak dołożę na wiosnę posadzki i tynki to aż się boję ile kWh prądu pójdzie w pierwszym sezonie. ..

  5. #16565
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    bolek .. czytaj ze zrozumieniem.. napisałem jeśli to zwykła 1fazowa... paniał ?! czy trzeba przeliterować ?
    tu dane do pompy 9kW nie T-CAP, pierwszy lepszy przykład z netu... 5,9 kW przy -7C
    http://allegro.pl/pompa-ciepla-panas...905677573.html

    dalej twierdzisz że dane niechlujne podaję, znawco jednej pompy.. wg ciebie tylko ten co ma pompe może o niej pisać... żenada
    Bolek to sam jestes i to cienki - nawet odpowiednich parametrów dla tej pompy jednofazowej znalezc nie mozesz, i kolejne pierdoły i dane wyssane z palca podajesz. Nie kłam bo ktoś gotów uwierzyc.

    Bolek co bierze dane z allegro - hahahaha
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  6. #16566

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    u niego tez tak wychodzi
    u mnie szło cos 50 kwh

    to ile gościom wychodzi wtedy na kablach?
    jeśli dobrze pamiętam, to ktoś pisał kiedyś że pod 2000kwh...

    rydzadam - jak odpowiednio szybko skończysz tynki+wylewki i potem latem będziesz już intensywnie wietrzyć, to nie będzie tak źle...
    u mnie 1 sezon grzewczy miałem prawie takie samo zużycie jak w drugim, tyle że dużo gorsze proporcje tania/droga i gorszy komfort (wilgotność)
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  7. #16567

    Domyślnie

    Hydraulik próbował coś zdziałać i średnio mu to wyszło. Odpowietrzyl najpierw instalację w wiatrolapie i nic. Potem w całym domu i nic. Wymienił też wodę w rurkach i żadnej poprawy. Teraz już przy -5 na zewnątrz, w wiatrolapie jest tylko +14. A wcześniej pompa dawała radę ogrzewać wiatrołap do -10 na zewnątrz. Termowizje robiliśmy i nie przez wiatrołap ucieka najwięcej ciepła ale przez strop na piętrze. Tam gdzie paroizolacyjna położona jest byle jak. Pompę mamy WH- SDF09c3e5. Piwnice ogrzewamy i tam temperatura zadana 18-19 stopni utrzymuje się cały czas. Pod wiatrolapem też jest piwnica.

  8. #16568
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asaselllo

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warta
    Kod pocztowy
    98-290
    Posty
    298

    Domyślnie

    Czy przepływ w podłogówce w wiatrołapie jest prawidłowy? Jeśli tak to problem jest z pewnością po innej stronie.
    Nie chcę oczywiście straszyć ale trzeba sprawdzić też inne ewentualności. U mojego znajomego (ogrzewanie ekogroszkiem) wystąpił problem z niedogrzanymi dwoma pokojami po dwóch latach od zamieszkania. Cudował z podłogówką ale okazało się, że miał potężne podsiąki. Woda i wilgoć pod podłogą zabierały mu całe ciepło.
    Oczywiście życzę aby problem okazał się prozaiczny i tani w usunięciu.

  9. #16569
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    U MNIE JEDNOFAZÓWKA przy -17 spokojnie grzala dom na minimalnej modulacji

    Panowie PROSZĘ O SUGESTĘ
    kumpel w domu 150 m2 -naprawdę pasywnym -30 cm na ścianie
    4-szybowe okna ma drugą dobę atlantica duo 8
    pompa elegancko utrzymuje temp w domu 22 stop
    powrót i zasilanie w normie-22do27
    ale pompa jedzie na 100% modulacji
    fakt że tynki i posadzki w grudniu robione
    i codziennie osuszacz wyciąga 50 litrów.
    ale kumpla nmówiłem na pompę- no ale chłopina jedzie na budowlanym aż mi go szkoda

    to dziwne pompa z jednej strony elegancko utrzymuje temp w domu a z drugiej żre prąd jak głupia
    czy głównym powodem jest ta wilgoć czy budowa płyty fundamentowej

    od góry

    8 cm posadzka
    10 cm styro 0,40
    30 cm płyty fundamentowej
    35 cm szkła piankowego

    jakieś takie mam dziwne uczucie że pompa wygrzewa i te 8cm posadzki i te 30 cm płyty fundmentowej-pomimo tych 10 cm styro

    co o tym myślicie?


    sprawdziliśmy na podliczniku
    doba wychodzi 37 kwh
    100% modulacji duo 8 a tu wychodzi 1,5 kwh
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  10. #16570

    Domyślnie

    Tak, przepływ jest prawidłowy. Ale skąd wilgoć i podsiąki pod wiatrolapem, skoro pod spodem jest piwnica, a podłoga w wiatrolapie leży 1m nad poziomem terenu.

  11. #16571

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    też mam wrażenie, ze PC ma za małą moc w mrozy, zwłaszcza jeśli są błędy wykonawcze
    termowizja za kilka dni jak mrozy wrócą - koniecznie!


    ale i tak mi nie pasuje, że temperatura w wiatrołapie spadła do 9C ?!?
    tam musi być jakaś mega dziura...

    aneta_ewa - piwnicę tez ogrzewasz?? to zacznij od wyłączenia grzania piwnicy....
    jaki jest metraż pozostałej części domu?
    no i sprawdź jaka to dokładnie jest pompa....
    Dom po obrysie ma 10x11m plus wiatrołap 3x3m. Piwnica pod całością (także pod wiatrolapem). Poddasze użytkowe. Nad poddaszem zimna przestrzeń gdzie znajduje się rekuperator do wentylacji mechanicznej. Wysokość pomieszczeń na parterze 2,6m, a na poddaszu 2,5. W piwnicy jest też 2,5m. W piwnicy ogrzewamy podlogowka 95m2 (reszta to zimna piwnica), cały parter ogrzewamy, a na poddaszu tylko łazienkę (15m2).

  12. #16572
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta_ewa Zobacz post
    Czy to kwestia zle ustawionej pompy czy tez zle zwymiarowanej pompy (mamy pompe 9kW)? Powierzchnia grzewcza domu to 230m2 (w tym jest piwnica, parter i lazienka na pietrze). Pozostalych pomieszczen na pietrze nie ogrzewamy, bo sa nieuzywane. Dom jest z bala grubosci 16cm plus 20cm welny mineralnej.
    Cytat Napisał aneta_ewa Zobacz post
    Teraz już przy -5 na zewnątrz, w wiatrolapie jest tylko +14. A wcześniej pompa dawała radę ogrzewać wiatrołap do -10 na zewnątrz. Pompę mamy WH- SDF09c3e5.
    Chyba znalazłem odpowiedź Jeżeli próbujesz tą pompką ogrzać 230m2 domu z bala to od razu mówię, że się nie uda. Jak mi nie wierzysz to policz OZC, ale tak na oko to ta pompa może "pociągnąć" ten dom jedynie w dodatnich temperaturach, przy minusach będzie nie dogrzewać i to mocno.
    Druga sprawa, piszesz że macie tą pompę od sierpnia - kto Ci coś takiego sprzedał i zainstalował??? Tych pomp Panasonic nie produkuje już od trzech lat Ale to szczegół, niemniej jednak świadczy o tym, że instalator/sprzedawca pojechał z Wami po całości

    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  13. #16573

    Domyślnie

    map - masz rację, domyslalismy się tego wszyscy do początku ale pamietaj, że w tych 230m jest 95m2 piwnicy, w której nie trzeba utrzymywać takiej samej temperatury jak w reszcie domu i teoretycznie to mogłoby starczyć!
    pisałem na samym początku, żeby wyłączyć ogrzewanie w piwnicy, jak spada temperatura. Wiem co piszę, bo sam też mam podłogówkę w piwnicy - tyle że ja zmieniam w piwnicy nastawy żeby nie wychodzić za bardzo z taniej taryfy a nie żeby w domu nie spadała temperatura

    Mimo wszystko zrobiłbym OZC, żeby sprawdzić ile faktycznie ten dom potrzebuje, a pisałas przecież że nie cała powierzchnia jest grzana (bezpośrednio, bo pośrednio jest grzana) i przede wszystkim poprawić te miejsca gdzie są największe straty ciepła
    niestety, ale 5,9kw (dla -15C) dla takiego budynku to za mało

    mam podobny metraż(dom+piwnica), tyle że ja mam cały czas powyżej 8kw mocy i mam mały zapas dla -20C (przetestowane kilka lat temu w mrozy)

    map - a jak to jest z grzałkami? nie powinny się one tak czasem załączyć w takim momencie?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  14. #16574
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta_ewa Zobacz post

    map - a jak to jest z grzałkami? nie powinny się one tak czasem załączyć w takim momencie?
    Nie znam dokładnie tego modelu, więc nawet nie wiem czy ma grzałkę (w wolnej chwili sprawdzę). Jeżeli ma grzałkę to w modelach 1f jest ona oddzielnie podłączana do gniazdka - pytanie czy instalator to zrobił? I wreszcie różne są rodzaje logiki sterowania taka grzałką - u mnie np fabrycznie grzałka może włączyć się tylko w celach defrostu, lub ochrony przed zimnym powrotem. Jeżeli chcę żeby grzałka wspomagała pompę to muszę tą opcję zaznaczyć w sterowniku i podać temp zewnętrzną od jakiej ma wspomagać. Pytanie jak jest w tej pompie i co ustawił instalator, bo użytkownika raczej nie podejrzewam o jakieś działania w tym kierunku Przejrzę później instrukcję tej pompy to może coś podpowiem.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  15. #16575
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    JTKirk odcinając piwnicę zamykasz zasilanie na belce rozdzielacza czy dławisz max. rotamery?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #16576

    Domyślnie

    Tomaszs131 - ja mam akurat sterowanie pokojowe, każda kondygnacja ma osobną obiegówkę+sterownik, więc zmieniam tylko nastawy na sterowniku
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  17. #16577

    Domyślnie

    Bolek to sam jestes i to cienki - nawet odpowiednich parametrów dla tej pompy jednofazowej znalezc nie mozesz, i kolejne pierdoły i dane wyssane z palca podajesz. Nie kłam bo ktoś gotów uwierzyc.

    Bolek co bierze dane z allegro - hahahaha
    oj "egon" popracuj nad swoim ja... bo puchnie... boluś...

    a na allego cóż.. sobie sprzedawca zrobił słaby marketing bo skoro ta PC ma przy -7C i przy -15C taką samą moc to warto to podkreślić
    Ostatnio edytowane przez Jacekss ; 14-01-2016 o 16:45
    Dom z użytkowym poddaszem, po podłodze 160m2 (parter-80m2 w tym 20m2 garaż, poddasze-80m2). Ściany: silka 25cm+20cm styro (0,032). Poddasze 30cm-wełna, 2 warstwy po 15cm (0,039+0,033), na gruncie 20cm-styro eps100, płyta fundamentowa. Okna 3-szybowe (U=0,8-0,9). Rekuperator Brink 300 Medium. Ogrzewanie: podłogówka napędzana PC Panasonic Aquarea 5kW monoblok. Dla relaksu kominek Maja 12 kW

  18. #16578

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    @Jacekss - znalazłem inną stronę i tam było dla -15C moc 5,9kw...sam już nie wiem
    akurat taka mi się otwarła
    http://www.tepelna-cerpadla-eshop.cz...-sdf09c3e5-i4/
    ok fakt tu więcej danych podali, anyway... i tak ta pompa może być za słaba na ten dom, a może kilka czynników się na to składa że ogrzewanie nie wydala.
    Ostatnio edytowane przez Jacekss ; 14-01-2016 o 16:46
    Dom z użytkowym poddaszem, po podłodze 160m2 (parter-80m2 w tym 20m2 garaż, poddasze-80m2). Ściany: silka 25cm+20cm styro (0,032). Poddasze 30cm-wełna, 2 warstwy po 15cm (0,039+0,033), na gruncie 20cm-styro eps100, płyta fundamentowa. Okna 3-szybowe (U=0,8-0,9). Rekuperator Brink 300 Medium. Ogrzewanie: podłogówka napędzana PC Panasonic Aquarea 5kW monoblok. Dla relaksu kominek Maja 12 kW

  19. #16579

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Nie znam dokładnie tego modelu, więc nawet nie wiem czy ma grzałkę (w wolnej chwili sprawdzę). Jeżeli ma grzałkę to w modelach 1f jest ona oddzielnie podłączana do gniazdka - pytanie czy instalator to zrobił? I wreszcie różne są rodzaje logiki sterowania taka grzałką - u mnie np fabrycznie grzałka może włączyć się tylko w celach defrostu, lub ochrony przed zimnym powrotem. Jeżeli chcę żeby grzałka wspomagała pompę to muszę tą opcję zaznaczyć w sterowniku i podać temp zewnętrzną od jakiej ma wspomagać. Pytanie jak jest w tej pompie i co ustawił instalator, bo użytkownika raczej nie podejrzewam o jakieś działania w tym kierunku Przejrzę później instrukcję tej pompy to może coś podpowiem.
    Grzałka jest... I jest ustawiona na włączenie przy -15 na zewnątrz. Załóżmy że pompa jest za mała faktycznie. Dlaczego cała "niemoc" pompy skupia się na wiatrolapie a nie rozkłada się na cały dom? np. Tak jak teraz... W poniedziałek temp.na zewnątrz spadła do -5 i w wiatrolapie z 20 spadła do 14. Wczoraj i dziś jest -13 a w wiatrolapie 9,2st. Cała reszta domu utrzymuje przy tym zadaną temp.21-22st (piwnica 1.
    Jutro przychodzi hydraulik, który montowal to wszystko.... Zobaczymy co wymyśli :/

  20. #16580

    Domyślnie

    Aha nie wiem czy to istotne ale w domu jest wiele obiegow z osobnymi sterownikami temperatury. Np.na parterze jest 5 obiegow, i w piwnicy też 5. Plus jeden obieg w łazience na piętrze.

Strona 829 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony