dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 42
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 825
  1. #481
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AndreD83

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Gołdap
    Kod pocztowy
    19-500
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał MirF Zobacz post
    20 zl/m to juz robocizna łącznie z materiałem, wszystko razem z sufitami oprócz sufitu w garazu i sciany łączącej garaz z czescia mieszkalna bo to bylo cieplane styropianem i zacierane
    U mnie wychodzi z piwnicą około 1000 m2 tynków + 370 m2 posadzki
    Ekipa wyceniła mi tynki za samą robociznę 22,35 zł/m2
    Posadzki liczą mi 15 zł/m2 sama robocizna
    Materiał na posadzki i tynki wycenili na około 8 tys zł
    Ekipa naprawdę fachowa ale wydaje mi się, że to mega drogo. Co o tym sądzicie??

    I pytanie czy u was tynk kładli na listwach czy bez listew i jaki rodzaj tynku wybraliście (my bierzemy cementowo-wapienny)??
    Ostatnio edytowane przez AndreD83 ; 08-01-2016 o 21:33

  2. #482
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anusiak19

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kraśiczyn
    Kod pocztowy
    38-460
    Posty
    26

    Domyślnie

    Też mi się tak wydaje,że chcą cię na ciągnać na koszty.Poszukaj na głupim olx jest mnóstwo ofert tego typu i ceny podane można samemu porównać podzwonić po pytać.Nie daj się oszukać.U nas też tak biorą 20-26 zł za tynki posadzki 9-12zł.

  3. #483
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AndreD83

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Gołdap
    Kod pocztowy
    19-500
    Posty
    23

    Domyślnie

    Ekipa podała przybliżoną powierzchnię 1000 m2 sam jeszcze nie liczyłem. Mamy piwnicę pod całym budynkiem i poszerzyliśmy garaż o 1,20 m.
    Znalazłem na olx ekipę do tynków za 13 zł/m2 robocizna, ale tym razem wygląda mi to jakoś za tanio.

  4. #484
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AndreD83

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Gołdap
    Kod pocztowy
    19-500
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1984 Zobacz post
    Matematycznie zaokrągla się w górę dziesiętne albo setne po przecinku ale nie liczbę stojącą na drugim miejscu licząc na szybkiego strop + ściany zewnętrzne to 250 mkw wiadomo wewnętrzne trzeba liczyć podwójnie ale dużo tego nie ma.

    50 mkw +- to ponad 1000 w kieszeni twojej albo kogoś kto robi tynki więc lepiej wyliczyć.
    Moim zdaniem w twoim przypadku jest nie więcej niż 820- 870 mkw.

    Liczyłem dla 2,70 wysokość nie wiem jak wysoką masz piwnicę.
    Liczyłem i faktycznie wyszło mi 992 m2

    Piwnica Parter Poddasze Razem m2
    Ściany 215 231 308 754
    Sufity 125 113 0 238
    Razem: 992
    Zaznaczam, że nie liczyłem tynków w łazience na dole i na poddaszu ponieważ tam będzie glazura.

    Będę musiał to jakoś rozłożyć w czasie oraz lepszą ekipę wezmę na parter i poddasze a tą najtańszą za 13 zł/m2 na piwnicę i garaż
    Ostatnio edytowane przez AndreD83 ; 11-01-2016 o 20:13

  5. #485
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    Witam,
    my jesteśmy na etapie tynków i wylewek, ile daliście styropianu pod wylewki? i ile wam wyszło razem cm wylewek?interesuje mnie dół? u nas wychodzi 15 cm styropianu i 8 cm wylewki, ale zastanawiamy się czy nie warto dać 20 cm styropianu.

  6. #486

    Domyślnie

    Witam mam pytanie ile was wyszlo podlaczenie calej instalacji gazowej w domu kanalizacji i wody. Pozdrawiam.

  7. #487

    Domyślnie

    [QUOTE=kamilcia202;7043185]Witam,
    my jesteśmy na etapie tynków i wylewek, ile daliście styropianu pod wylewki? i ile wam wyszło razem cm wylewek?interesuje mnie dół? u nas wychodzi 15 cm styropianu i 8 cm wylewki, ale zastanawiamy się czy nie warto dać 20 cm styropianu.
    Jeżeli chcecie mieć ogrzewanie podłogowe to 8cm wylewki jest za dużo, my mamy 5-6cm, a styropian 10cm.

  8. #488
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marlena.s

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Górki Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    27

    Domyślnie

    a ja mam pytanie ile wyszła hydraulika z kanalizacją ? bardzo proszę o info. generalnie wszystko robione według projektu

  9. #489
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AndreD83

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Gołdap
    Kod pocztowy
    19-500
    Posty
    23

    Domyślnie

    No i ja mam pytanie do osób które będą miały podłogówkę.
    Co planujecie panele czy terakotę??
    Ja się zastanawiam ponieważ terakota lepiej oddaje ciepło i dlatego obawiam się paneli. Co o tym sądzicie??

  10. #490
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AndreD83

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Gołdap
    Kod pocztowy
    19-500
    Posty
    23

    Domyślnie

    Podajcie jaki wam wyszedł koszt ocieplenia poddasza wełną razem z regipsami. (napiszcie tylko jaki garaż (1 czy 2 stanowiskowy)

  11. #491
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marlena.s

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Górki Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    27

    Domyślnie

    lukasz1984 - znawco przesadzonej elektroniki , sterowników i czujek nie jestem osamotniona w tego typu pytaniach jest coraz więcej osób budujących Tuliusza każdy ma inne doświadczenie większa część jest na etapie deweloperskim właśnie.

  12. #492

    Thumbs up

    Cytat Napisał marlena.s Zobacz post
    lukasz1984 - znawco przesadzonej elektroniki , sterowników i czujek nie jestem osamotniona w tego typu pytaniach jest coraz więcej osób budujących Tuliusza każdy ma inne doświadczenie większa część jest na etapie deweloperskim właśnie.

    Widząc takie wpisy jak Twój jestem za odcinaniem ludzi od internetu brak kultury typowy dla wieśniaka bądź byłego PGR-owca.

    Uwaga nie była tylko do ciebie ale twój post wskazujący na lenistwo mnie irytuje wybrałem akurat twój bo był ostatni i nie chcę marnować mojego czasu na szukanie kolejnych bezsensownych powielanych wypowiedzi.

    marlena.s - Znawco "stanu developerskiego" "Hudraulika z kanalizacją" to chyba wcześniejszy etap budowy. Skoro jesteś na etapie "Stan Developerski" dlaczego
    pytasz o czynności związane ze stanem surowym.

  13. #493
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar thomas2049
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łąkta Górna
    Kod pocztowy
    32-731
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam jestem tutaj nowy, moje imię to Tomek a buduję Tuliusza II lustro - 1 łopatę wbiłem w marcu 2014 roku, obecnie czekam na wprawienie okien i zaczynam instalacje elektryczne. Zmian wiele nie robiłem, jedynie zamknąłem kuchnie ścianką, kolankowa 1 więcej (thermopor 30), okno w jadalni 150x150 zamiast dużego, reszta jak w projekcie bo ogólnie jest spoko więc bez zmian.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P51205-122715.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	343732Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P51218-074838.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	343733Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P51218-074845.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	343734Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P60109-120957.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	343735Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P60109-121003.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	343736

  14. #494
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anusiak19

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kraśiczyn
    Kod pocztowy
    38-460
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1984 Zobacz post

    Zaglądam tu na forum aby zobaczyć coś nowego co dotyczy etapu mojej budowy. Na wiosnę ruszam z wykończeniówka i sądząc po ilości postów pytania do stanu developerskiego zostały wyczerpane. Wszystko się powtarza. Chciałbym zobaczyć coś nowego!!! .Dochodzą kolejne osoby którym nie chcę się przejrzeć 27 podstron aby znaleźć odpowiedź na zadane pytanie zadają kolejne. Ja przeczytałem wszystkie i nie zadaje pytań na to co nie zostało już tu opisane. Na twoje pytanie jest odpowiedź w jednej z moich odpowiedzi a także kilku innych osób

    Sory ale po to jest to forum żeby pytać i sobie pomagać nawzajem.I nie ładnie z twojej stony takie uwagi tu sypać. Jeśli interesuje cię wykończeniówka to po prostu zapytaj kto jest na tym etapie ,poproś o zdjęcia itp. Może nie jesteś sam na tym etapie i ktoś ci pomoże Ps: jak coś cie nie interesuje to po prostu tego nie czyta nie komentuj twoje uwagi nie są na miejscu!

  15. #495
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    hej thomas2049 my też budujemy takiego tuliusza, tez podwójny garaż i odbicie lustrzane, pokażesz jak wygląda zamknięta kuchnia?my mamy otwartą, i nie zrobiliśmy gabinetu na dole, i zrobiliśmy otwarte schody z czego jestem bardzo zadowolona, i też czekamy na okna. pozdrawiam

  16. #496
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Natalia90

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Udrzynek
    Kod pocztowy
    07-308
    Posty
    12

    Domyślnie

    Hej,powiedzcie mi jakie okna bedziecie zamawiaC i czym one się różnia?czy faktycznie lepiej zainwestować w droższe?macie jakieś wyceny?pozdrawiam serdecznie!

  17. #497
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bliźniak_M

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-040
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilcia202 Zobacz post
    hej thomas2049 my też budujemy takiego tuliusza, tez podwójny garaż i odbicie lustrzane, pokażesz jak wygląda zamknięta kuchnia?my mamy otwartą, i nie zrobiliśmy gabinetu na dole, i zrobiliśmy otwarte schody z czego jestem bardzo zadowolona, i też czekamy na okna. pozdrawiam

    Kamilcia202 my też zastanawiamy się nad zlikwidowaniem gabinetu i otwartymi schodami. Czy możesz pokazać zdjęcia jak to wygląda?Szczególnie te otwarte schody bo jeszcze nie widziałam takiego rozwiązania tu na forum.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  18. #498
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anusiak19

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kraśiczyn
    Kod pocztowy
    38-460
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1984 Zobacz post
    Nie pytam bo nie potrzebuję pomocy zaglądam bo jestem ciekawy rozwiązań może coś wprowadziłbym u siebie. Wiele informacji potrafiłem znaleźć sam poza tym forum. Zadałem kilka "sensownych" i otrzymałem na nie odpowiedzi. Sam również pomagałem jeśli ktoś zadał "sensowne" pytanie.

    Pozdrawiam
    Polecam zamknięta grupę na Facebooku ,,Jak urządzić własne mieszkanie" dużo pomysłów i inspiracji o aranżacji wnętrz i nie tylko Fajna pomocna grupa chwile juz na niej jestem tematy się powtarzają mimo tego jest kultura na forum. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez anusiak19 ; 19-01-2016 o 19:52

  19. #499
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anusiak19

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kraśiczyn
    Kod pocztowy
    38-460
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndreD83 Zobacz post
    No i ja mam pytanie do osób które będą miały podłogówkę.
    Co planujecie panele czy terakotę??
    Ja się zastanawiam ponieważ terakota lepiej oddaje ciepło i dlatego obawiam się paneli. Co o tym sądzicie??
    U nas też dylemat.Ostanio czytałam opinie pozytywne na temat płytek panelo podobnych właśnie w salonie widziałam zdjęcia i naprawdę to nie głupio wygląda ludzie sobie chwala i piszą,że to najlepsze rozwiązanie i nie żałują i polecają.

  20. #500
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anusiak19

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kraśiczyn
    Kod pocztowy
    38-460
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natalia90 Zobacz post
    Hej,powiedzcie mi jakie okna bedziecie zamawiaC i czym one się różnia?czy faktycznie lepiej zainwestować w droższe?macie jakieś wyceny?pozdrawiam serdecznie!
    Hej z oknami jest tak,że do jakiej firmy pójdziesz to chwalą swoje albo jak podsuniesz im temat np że słyszałeś,że są dobre np drutex czy oknoplast i jak oni tym handluja to już Cię mają takie pranie muzgu ci zrobią że weźmiesz te okna.U nas tak było w każdej placówce co pytaliśmy robili nam wycenę z różnych placówek te same okna i różnica była nawet 5 tys zł za te same okna tej samej firmy!!!Na początku mieliśmy brać 3 szybowe różnica w cenie to 2 tys wiec nie dużo ale zrezygnowalismy ze względu ciężkości okien i zawiasów które nie wytrzymują za długo.W ostateczności wzięliśmy brugmann najwięcej najlepszych opini. 11 tys jedno kolorowe okna wszystkie jak w projekcie bez dachowych.Co do wycen jutro po szukam może się zaplatały między papierami.Okna w sierpniu były zamówione także zobaczymy czy coś znajdę w tym temacie.Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez anusiak19 ; 19-01-2016 o 20:37

Strona 25 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony