dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 63 z 256
Pokaż wyniki od 1.241 do 1.260 z 5103
  1. #1241
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Swojego czasu, w starym domu jeszcze, również rozważaliśmy wierzbę energetyczną (uprawę, używanie, sprzedaż sadzonek oraz nadwyżek produkcyjnych do elektrowni).
    Ja osobiście zastanawiam się nad RocketStove na wierzbę - nie do domu, ale do domku w ogródku, żeby dało się coś w zimniejsze dni "popracować" - ale to się podzielę doświadczeniami, jak już będę budował i palił.

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Hahahahaha, przypomniało mi się, że u kogoś w wątku widziałam podobny dylemat - czerwony czy zielony
    A propos kolorów: Pamiętam jak kiedyś szukałem auta i byłem w salonie Forda oglądać Fiestę (jakieś 2 lata temu) i stoi facet z dziewczyną i kupują/wybierają sobie autko - i sprzedawca się pyta jaki ma być kolor, zanim koleś się odezwał, laska mówi: Oczywiście, że czerwony ... (tutaj pauza, kolesię się na nią patrzą) ... przecież czerwone są szybsze od innych!!! (Jej facet zrobił się cały czerwony, sprzedawca o mało nie parsknął śmiechem, wszyscy w koło tez mieli uśmiechy na twarzy.)
    Więc może z piecami na pellet jest tak samo?

  2. #1242

    Domyślnie

    Cytat Napisał molikk Zobacz post
    jaki ma być kolor, zanim koleś się odezwał, laska mówi: Oczywiście, że czerwony ... (tutaj pauza, kolesię się na nią patrzą) ... przecież czerwone są szybsze od innych!!!
    Pf, a to nie rozumie się samo przez się, że czerwone samochody są szybsze? A czerwone piece lepiej grzeją!

    (marzy mi się czerwona mazda mx-5 )
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  3. #1243
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czerwone samochody są szybsze, ale czarne są najszybsze! O!
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  4. #1244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Iscra - strasznie jestem ciekawa Twojego owsa i mocno kibicuję inwestycji - już to u Ciebie zresztą pisałam
    Każde kibicowanie i każde kciuki się przydadzą, szczególnie, że u nikogo tego rozwiązania nie widzieliśmy, więc bazujemy na tym, co przeczytamy i na własnym rozumie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    To ja znowu będę nudna - bo dla mnie jak auto to czarne najlepiej BMW X5
    Czarne? Mam teraz. Prawie czarne, bo grafitowe jakieś czy coś (i nie bmwicę). Zanim klima zadziała to w lecie jest tragedia
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  5. #1245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    A Ja bym chciała miec Warszawe po małym tuningu, tylko cholera znowu pojawia sie problem z paleniem
    Czy ten temat bedzie mnie przesladował do końca zycia ?

  6. #1246
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    A w ogóle to mocno rozważamy wymianę jednego naszego auta na terenowe, może wtedy przestanę zimą panikować.
    terenowy to chyba nie BMW X5
    chyba, że myślisz o SUV - ale nie nazywałbym ich terenowymi, bo w większości, to po prostu większe (bardziej masywne) wersje zwykłych aut, które nijak mają się do terenówek - no ale co kto lubi - na pewno większe auto daje większe poczucie bezpieczeństwa, więc pod tym względem rozumiem Cię.

  7. #1247
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Artur, ale w domu z drugiej reki to ja se mogę te kable...wiesz gdzie ?
    Przeciez nie rozwale domu i nie zaczne od początku

    Wiem, ze nic nie wiem.
    Ide gryźc poduszke i łkać do żelazka, z którego juz chyba cała woda wyparowała.
    ha.. pisałeś że nie wiesz to już wiesz..

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Czarne? Mam teraz. Prawie czarne, bo grafitowe jakieś czy coś (i nie bmwicę). Zanim klima zadziała to w lecie jest tragedia
    ja kupiłem ostatnio białego - zamieniłem z pomarańczowego - i problem jest taki że za to brud widać masakrycznie..

    Cytat Napisał molikk Zobacz post
    chyba, że myślisz o SUV - ale nie nazywałbym ich terenowymi, bo w większości, to po prostu większe (bardziej masywne) wersje zwykłych aut, które nijak mają się do terenówek - no ale co kto lubi - na pewno większe auto daje większe poczucie bezpieczeństwa, więc pod tym względem rozumiem Cię.
    Przez ostatnie lata jeździłem KIA SOUL - to nie suv i nie ma 4x4 ale większy i wyższy niż normalna osobówka (taki jeżdżący kredens) - na wiosce całkiem nieźle się spisywał.. zamieniłem na niższego nissana - zobaczymy jak będzie..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  8. #1248
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ana.
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.032

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    A jak u Was z drogami w zimie?? O te lokalne pytam, o stan ich utrzymania i czy bardzo Was zasypuje/zawiewa??
    U nas jest całkiem dobrze,odśnieżają na czas,nawet gminna przed naszym ogrodzeniem jest odśnieżana i piachem sypana Terenowy samochód jest zbędny

  9. #1249

    Domyślnie

    Obserwuję od początku budowę tego domu i jestem trochę na rozdrożu:

    Z jednej strony system pozwalający szybko wznieść budynek.
    Jak domniemywam w dobrej cenie dzięki czemu "budowa" domu staje się przystępna dla ludzi mniej zamożnych, bądź takich dla których konwencjonalna budowa trwa za długo.

    Jednak patrząc na konstrukcję to widzę w tym dużą lodówkę / styropianowy namiot..... Podoba mi się system szalunku traconego np izoDom'u ale tam między styropian wchodzą zbrojenia i beton.

    Pytania:
    W jaki sposób konstrukcja styropianowa przymocowana jest do płyty fundamentowej?
    Jak wygląda sprawa przywieszenia szafek? (kołki Fido?).
    Czy na upartego nie da się zwykłym kuchennym nożem, kopniakem przebić ściany?

    Dziwne czasy nastały w budowie Jestem zwolennikiem domów gotowych mabudo, konstrukcje z keramzytu, ale styropianowe namioty to dla mnie nowość

  10. #1250

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Każdy buduje to na co go stać.
    Jeżeli Wam mieszka się super to gratulacje
    Niech kredyt się spłaca i dzieci rosną!

  11. #1251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pusia, widzę, że porostawiałaś towarzystwo po kątach

    Mari, Ty nie właź w mysią dziurę. My, tzn. te oczytane Twoimi problemami, zweryfikujemy co trzeba jakby co.

    Molikku, a to ci dopiero – rocket stove (!). Jakiś czas temu trochę o tym czytałam i szperałam. Podpytywałam też forumowych (i nie tylko) Zdunów.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #1252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tak się robuchała Ale to pozytywne. Wolę ją taką, niż zdołowaną
    Tak w ogóle to jej zrobiłaś
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #1253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To ciiiiiii
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #1254

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    ja kupiłem ostatnio białego - zamieniłem z pomarańczowego - i problem jest taki że za to brud widać masakrycznie..
    No, dlatego biorąc pod uwagę walory praktyczne najlepiej sprawdzają się u mnie srebrne samochody xD Ani za bardzo się nie nagrzewają, ani brudu aż tak nie widać
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  15. #1255
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    A jak u Was z drogami w zimie?? O te lokalne pytam, o stan ich utrzymania i czy bardzo Was zasypuje/zawiewa??
    Jakby to ładnie napisać - droga zimą jest utrzymywana w szacie białej - ostatnie 2km przed domem..

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    No, dlatego biorąc pod uwagę walory praktyczne najlepiej sprawdzają się u mnie srebrne samochody xD Ani za bardzo się nie nagrzewają, ani brudu aż tak nie widać
    srebrny też miałem - w sumie chyba racja co do brudu, tyle że tamten był bez klimy za to z szybersachem więc jakoś dawał radę..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  16. #1256

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    Jakby to ładnie napisać - droga zimą jest utrzymywana w szacie białej - ostatnie 2km przed domem..
    Ahahahaha Już wiem, jak będę mówić, gdy ktoś kiedyś mnie o to spyta, jak będę mieszkać w dalekiej dziczy
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  17. #1257
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    To faktycznie ładnie nazwane
    U mnie nazewnictwo kompletnie brzydkie, nie będę tu kląć, ale to 12 km jak to nazwałeś "białej szaty" na 20 km ogólnie dojazdu
    Ty przynajmniej Pusia widzisz, że jest biało i ślisko, a ja dzisiaj wywinąłem takiego orła, że podwójny toeloop z potrójnym rittberger mi wyszedł, niestety nie ustałem więc mi noty obniżyli

  18. #1258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    U nas 28 mb żwirowej dróżki od garażu do dojazdowej drogi bitej (utwardzonej) czyścimy na czysto. Dalej mamy jakieś 120 mb tak samo utwardzonej dojazdówki, które sami odśnieżamy na tyle żeby fordzik Fusion się nie zakopał. Potem jest jakieś 500-600 mb częściowo przez las, ale też utwardzone i to czyścimy wspólnie z sąsiadami, albo ubijamy kołami . Czasem jeden z miejscowych sąsiadów, jak bardziej napada, odgarnia z naszych dróg śnieg szuflą zamontowaną na przodzie traktora, a le w tym roku nie było potrzeby. No, i jesteśmy na asfaltówce, której w tym roku nikt nie odśnieżał
    Toczymy malutką wojnę z gminą, żeby przejęła te drogi.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #1259
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    po naszej polnej drodze przy domu przejeżdża pług

  20. #1260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Też tak chcę Może jak gminie wreszcię tę drogę wciśniemy..... Trzymajcie KCIUKI, bo idziemy jutro na 9:30 do burmistrza na rozmowę
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 63 z 256

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony