dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Izolacja pozioma fundamentów domu?.

    Witam w spadku dostałem stary dom. Około 150 letni. No i postanowiłem coś z nim zrobić by tam zamieszkać, Na początek chciał bym wykonać izolacje fundamentów no ale.... Na pewno nie robiono tam izolacji poziomej. Na obecną chwile podcinanie itp. itd. odpada. Nie chce się w to bawić. Czytałem dużo na temat metody inekcji poziomej. Wszystko pięknie ładnie są firmy etc.... Tylko mam takie pytanie chciałbym to zrobić samemu. Koszt na pewno wyszedł by taniej, ale.... sądzę że zrobił bym to lepiej ponieważ robił bym to po kawałeczku w lato, zostawiał mury by słoneczko ładnie je osuszyło.... Pytanie moje do was jest takie:
    1. Czy ktoś już to wykonywał samemu jak on to robił jaki był efekt?
    2. Czy dostępne środki na rynku są równie dobre skuteczne jak te używane przez profesjonalne firmy.
    3. Czy faktycznie samemu zrobimy to lepiej (ze względu na to iż nie musimy się spieszyć z niczym i możemy pozostawić wszystko do gruntownego wysuszenia)
    4. Ewentualnie wasze doświadczenia z firmami które wam to robiły i jaki jest przybliżony kosztorys (jeżeli chodzi o wasze domy).

    Dziękuję i pozdrawiam

    Prosił bym o ewentualne rzetelne odpowiedzi.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    witam,pytaj,ja znam temat,możesz sobie sam wykonać i daj sobie gwarancję że dobrze to wykonałeś bo ja daję gwarancje do 50 lat zresztą kto pyta nie błądzi

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał rojan-58 Zobacz post
    witam,pytaj,ja znam temat,możesz sobie sam wykonać i daj sobie gwarancję że dobrze to wykonałeś bo ja daję gwarancje do 50 lat zresztą kto pyta nie błądzi
    Jeśli znasz temat to wypowiedź się dokładnie. Bo niestety nic nie wychodzi z twej wypowiedzi.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    jak chcefasz coś więcej o mnie,lub opinie moich prac poznać to znajdziesz mnie na oferteo.pl lub favore.pl i na innych portalach wpisując w wyszukiwarce firma rojan osuszanie budynków zielona góra.Koszty wykonania izolacji poziomej są uzależnione od grubości muru i dł.ścan,podaję np.odcinek 1mb.o grubości 0.50cm to koszt ok.400zł

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Mozesz to zrobić sam. Są generalnie 2 metody, mikrokrzemionki które stosuje rojan i mieszanki silikonu z siloksanami. Oczywiście to podział bardzo ogólny że względu na skład iniektu. Jedną i drugą metodą ma swoje wady i zalety.
    Z całą pewnością jesteś w stanie zrobić to sam.
    Gwarancja przy iniekcji jest utopia.
    Jak ktos słusznie kiedyś stwierdził iniekcja to bardziej sztuka niż inżynieria. A rojan no cóż.... Rzemieślnikiem jest. Zna jedną metodę i ją stosuje zawsze traktując ją jako panaceum na wszystkie problemy.
    Temat iniekcji poważnie jest złożony ale pod kątem wiedzy i doboru rozwiązań a nie samego wykonania, bo to dość proste.
    Pytanie czy ktoś będzie chciał się podzielić ta wiedzą nieodpłatnie i na dodatek publicznie.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    a wiesz,czemu ja stosuję metodę izomuru?bo 24 lata wspłpracuję z izomur wrocław i wykonuję na ich preparacie i się bardzo cieszę, jest to bardzo dobry płyn do iniekcji.Oczywiście,że stosuję inne do hydroizolacji np.ultrament,max-plug,nie muszę się martwić o to że coś kiedyś na ścianach wyjdzie żle.To,żemożna izomurem wykonać izolację muru o grubości do 2.5metra to tego innymi środkami trochę gorzej,izomur jest na bazie spirytusu,dlatego głęboko penetruje.Każdy niech sobie robi czym chce,ja spokojnie tym i nie innym,bo do 50 lat potrafię udzielić gwarancje,zresztą ITB Warszawa kiedyś prowadząc badania izomuru,określiła działanie tego preparatu do końca istnienia obiektu.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Więc odpowiedz człowiekowi na zadane przez niego pytanie. Który środek ma kupić, co ile robić nawierty, pod jakim kątem, na jaką głębokośc. Co zrobić w przypadku materiału niejednorodnego i co w przypadku trafienia na szczelinę. Jaki czas iniekcji przy grawitacyjnej. Dlaczego ciśnieniową jest lepszą. Skąd wypożyczyć maszynę do iniekcji i gdzie kupić pakery. A nie odpowiadasz robiąc z tego wielką tajemnicę.
    Facet będzie chciał to Cię sam znajdzie i zadzwoni.
    Bo z tego co pisze chce to zrobić sam więc nie zmuszaj go do skorzystania z Twoich usług.
    I nie opowiadaj bajek o gwarancji bo dobrze wiesz że jej nie dasz zawsze. Zresztą kiedyś o tym rozmawialismy. Daj mi gwarancję na szczelność przepony po jej wykonaniu bez względu na np późniejsze zarysowanie się elementu uszczelnianego. Tego nie przewidzisz i wiesz że Twoja gwarancja tego nie obejmuje. Więc.... Nie pisz takich bzdur i nie mac człowiekowi w głowie. Gwarancja o której mówisz jest na to że iniekt działa przez x lat a nie że przepona będzie tyle czasu szczelna

  8. #8

    Domyślnie

    Wychodzi na to że.
    1) najpierw wykonam samo odizolowanie, ocieplenie, drenaż domu na spokojnie bo i tak z tego co czytam to robi sie to poniżej poziomu podłogi. A moja jest 0.7m nad ziemią.
    2) 400 zł za 0.5 muru firmy w mojej okolicy biorą za 1m grubości ok 300zł. U mnie 1.2m ma grubość sama ściana a co dopiero fundamenta.
    3) jak wykonam punkt 1 zobaczymy co będzie bo tak naprawdę pomieszczenia nie są dogrzewane. Z powodu kominków raz jest zimno raz ciepło zła cyrkulacja powietrza i niestety sciany się pocą.
    4) poczytam o samych preparatach do tej metody i zobaczymy co w trawie piszczy.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Botazit ms30
    Sikamur injecto cream
    Silten Me
    Sprawdź te produkty.

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję napewno skorzystam.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    słuchaj kolego,nie jeden kościół wykonano izomurem,nie jedne pustki były po drodze,bajek nie opowiadam,jest zamek w trzebieszowicach i mury tam grube i solidne,i jakoś nie ma reklamacji firma izomur która akurat wykonała w roku 1986 i jest to udokumentowane mury 120cm kamienne.Wszystko to co piszesz i chcesz wiedzieć, to mam ci udawadniać na ile ja daję gwarancję na wykonanie izolacji poziomej,czy pionowej hydrofobowej za pomocą preparatu izomur.Pompy żadnej nie potrzeba do iniekcji,ani pakerów niech facet dzwoni,ja opowiem,podpowiem,wcale nie muszę u niego to robić,bo każdy sam sobie może ponawiercać otwory na 3/4 grubości muru w dwóch rzędach mijankowo i doprowadzić do odpowiedniej wilgotności i wlewać bezciśnieniowo zwykłym opryskiwaczem ogrodowym i odpowiednią ilość równomiernie wlewać,dolewać całą normę .Muszę jednak powiedzieć,izomur jednak tak działa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony