dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 12
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 224

Temat: Ciepły Z242

  1. #101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    co to za rozdzielacz? ile kosztował? hm zawór na każdym wyjściu?-wg mnie chyba zbędny wydatek.
    Z242 na kujawach

  2. #102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    rozdzielacz do cwu włoskiej firmy RBM, sa rózne wersje, akurat trafil mi się 6+4 są jeszcze chyba 5+3 itp. nazywa się to cwu SaniBlock 6+4
    koszt okolo 85-100 euro + wysyłka. Mi udalo się kupić za 200 PLN to mówie biore.
    Jak zapodam zawory, to będe mógł zakręcać wodę w każdym pomieszczeniu, a nie w całym domu. stąd pytania.
    Na pewno dam na ogród i na garaż. łazienki i kuchnia się zastanowię, koszt zaworu nie jest jakis wielki ~10 PLN

  3. #103
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.777
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze coś takiego, jeśli koniecznie chcesz mieć kominek

    http://www.iwonapellets.pl/produkt/9...yszczenie.html

    a tu temat z forum na temat tego rozwiązania

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-pellet/page10

    Dla mnie plus to

    - widoczny ogień
    - można palić drewnem i pelletem
    - automatyczne rozpalanie

    minusy to

    - cena
    - możliwość przegrzania pomieszczenia przez szybę ale taka sytuacja przy kominku z płaszczem
    - moim zdaniem w dalszym ciągu potrzebny jest bufor z grzałkami ( przejmuje i magazynuje nadwyżki ciepła z kominka i zapewnia CWU latem kiedy kominka się raczej nie używa )

    Pewnie są inne wady i zalety.

  4. #104
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    lambert ja w sumie to jeszcze nie myślałem jak rozłożyć i rozdzielić cwu, muszę się zastanowić bo zaworki fakt tanie jak barszcz...PaRa fajny wkład ale jaka cena....haha porażka, ja pewnie kupię lechmę 190 z płaszczem za 3500zł, do tego asolt pomoże mi z wyborem bufora bo jak już kominek to żal bufora nie wrzucić. Choć jestem na takim etapie, że okna i drzwi będą za 3 tygodnie prąd też ma być w lutym i najchętniej kupiłbym przepływowy ogrzewacz wody +pompka i miałbym ogrzewanie domu. Mając ogrzewanie można myśleć o tynkach.
    Wczoraj pytałem o tynki firmę która robi pod malowanie i naprawdę dobrze im to wychodzi ale cena...20-25zł/m2+materiał około 8-10t na 450m2 tynku i robi się za metr ok 37zł m2 albo i więcej. Po rozpoznaniu cen za gładzie to jedno wejdzie w drugie jakbym wziął tańszych tynkarzy i później pociągnął gładź tylko tyle że stracę czas na robienie gładzi...
    Z242 na kujawach

  5. #105
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam i dziękuję za odwiedziny i wpis w moim dzienniku
    Fajny projekt, prosty i tak jak nasz dwuspadowy, dużo "drzwi wejściowych"

    Widzę, że temat hydrauliki na czasie - będę śledził, może też coś ciekawego się dowiem.

    Pozdrawiam
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.777
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Niezły wykład na temat bufora :

    http://czysteogrzewanie.pl/instalacj.../bufor-ciepla/

  7. #107
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    oby więcej takich opisów to może coś się wyklaruje w głowie...dzięki za link.
    Asolt liczy ozc, okna podobno się już zrobiły tylko jeszcze drzwi mają być w drugiej połowie lutego.
    Po za szukaniem tynkarzy myślę jak okna zamontować i chyba najtańszym sposobem dla mnie będzie wycięcie w silce -na jej zewnętrznej krawędzi- na szerokość profili i głębokość z 5cm otworów/rowów w które wkleje styropian a od spodu zrobie coś ala ciepły parapet-położe płyty z xpsa:
    Z242 na kujawach

  8. #108
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.777
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xesxpox Zobacz post
    oby więcej takich opisów to może coś się wyklaruje w głowie...dzięki za link.
    Asolt liczy ozc, okna podobno się już zrobiły tylko jeszcze drzwi mają być w drugiej połowie lutego.
    Po za szukaniem tynkarzy myślę jak okna zamontować i chyba najtańszym sposobem dla mnie będzie wycięcie w silce -na jej zewnętrznej krawędzi- na szerokość profili i głębokość z 5cm otworów/rowów w które wkleje styropian a od spodu zrobie coś ala ciepły parapet-położe płyty z xpsa:
    O ile " ciepły parapet " do mnie przemawia to nie bardzo rozumiem koncepcje styropianu w wycięciu, po co skoro i tak będzie normalna izolacja ?

    Ja od razu robię płytsze nadproża, bo chcę odizolować beton od skrzynki roletowe.

  9. #109
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    Chodzi o to, ze na styku okno-mur jest tyle styro co nic, a na pewnie nie 20 cm. ściana będzie zimna i będzie mostek.


    Xesxpox jakbyś się zdecydował zrobić wodę na rozdzielaczu to tu masz taki co kupiłem:

    http://www.lechar.com.pl/pl/products...talacji_wodnej
    Ostatnio edytowane przez lambert86 ; 28-01-2016 o 12:32

  10. #110
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xesxpox Zobacz post
    Zbichu dom myślę że docieplę 25cm grafitu lub więcej jeszcze mam chwilę na zastanowienie się choć powyżej 25cm efekt chyba znikomy? W wynajmowanym mieszkaniu mam tzw koze z szybą i przy zamkniętym szyberku pali się powoli a szyba okopca się podobnie jak z pełnym otwarciem. Brudna szyba od kominka nas nie odwiedzie. Lubimy palić i zrobiliśmy komin specjalnie do kominka więc nie zrezygnujemy a jak już mam kupić wkład to kupię z płaszczem wodnym który jeżeli zdecyduje się na przepływowy ogrzewacz wody do CO to podłącze go pod bojler cwu ok 150l.
    ile styropianu się opyla to OZC Ci odpowie i decyzja o źródle ciepła. Ja sięzdecydujasz na pompę to 3x tańsza kilowatogodzina i 3x dłuższy ewentualny zwrot inwestycji w styropian. Wm mnie albo max izolacji i kable albo PC i wtedy nie silisz się na najcieplejsze oka i drzwi.
    Odnośnie bufora, zerknij na to.
    http://pvmonitor.pl/user_pc.php?r=2&idinst=15
    Zobacz jak spada temp domu z grzaną płytą i odpowiedz sobie czy potrzebujesz bufora.

    Cytat Napisał Xesxpox Zobacz post
    Jeszcze co do okien i płyty fundamentowej. W naszym domu większość okien jest od poziomu 0 chcąc teraz ładnie wyjść z płytkami to przy oknie zrobi mi się próg bo okno ma ok 3-4cm futryny/progu+ok 1cm piany czyli razem z 5cm a płytka 1cm+0,5cm kleju. Dziś przy oknach na szerokość okien zrobiłbym zaniżenie ze 3cm w płycie-poprostu do boków płyty przykleiłbym 3cm wysoki i szeroki z 10cm pasek styroduru. Dziś bym wyciął 2cm a na pozostałym 1cm osadziłbym okna.
    A dlaczego nie wysunąć okna w warstwę izolacji? Wysuwasz na zewnątrz i możesz dodatkowo obniżyć, 2 w 1. Nie masz mostka i nie widać aż tak ramy. Wycinanie teraz w silce, bez sensu.

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    O ile " ciepły parapet " do mnie przemawia to nie bardzo rozumiem koncepcje styropianu w wycięciu, po co skoro i tak będzie normalna izolacja ?

    Ja od razu robię płytsze nadproża, bo chcę odizolować beton od skrzynki roletowe.
    Xesxpox chce zlikwodować mostek, to dobrze. To samo chcesz zrobić zawężając nadproze. Gitara. Ale co będziesz miał na pozostałych krawędziach okna?

    zajrzyjcie. Może jakoś Was zainspiruje

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...63#post7039663
    Ostatnio edytowane przez zibuch ; 29-01-2016 o 07:40

  11. #111
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Witaj..
    nie wiem czemu dopiero tu piszę..
    mam dwa pytania, jaką będziesz miał wylewkę? czy płyta tylko, i drugie:
    co to są te niebieskie rury?? masz więcej zdjęć (tak żeby było je widać w stosunku do siatki
    Cytat Napisał Xesxpox Zobacz post
    Lambert ja rurą np od zlewu w kuchni i łazience oraz odpływem od pralki wyszedłem w ścianie dodatkowo do zalewania płyty obsadziłem rurki fi 50 lub 75 (nie pamiętam) rurą pcv 110- rura od kuchni to ta w górnym lewym rogu:
    co do okien i ich montażu to zajrzyj do mnie do dziennika - kombinowałem trochę i jakoś to wyszło..

    Cytat Napisał Xesxpox Zobacz post
    oby więcej takich opisów to może coś się wyklaruje w głowie...dzięki za link.
    Asolt liczy ozc, okna podobno się już zrobiły tylko jeszcze drzwi mają być w drugiej połowie lutego.
    Po za szukaniem tynkarzy myślę jak okna zamontować i chyba najtańszym sposobem dla mnie będzie wycięcie w silce -na jej zewnętrznej krawędzi- na szerokość profili i głębokość z 5cm otworów/rowów w które wkleje styropian a od spodu zrobie coś ala ciepły parapet-położe płyty z xpsa:
    rowki w silce darowabym sobie bo to kupa roboty a efekt chyba średni..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  12. #112
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    lambert co do wody byłem dziś w sklepie hydraulicznym a później rozmawiałem z hydraulikiem i z tego co oni mi tu mówią to najbezpieczniej jest wykonać system zgrzewany. Proponują mi od głównego wejścia wody do budynku dać rozejście na kuchnię i łazienkę. Ciągnąć jedną rurę a przy zlewie później wc a na końcu prysznic i pralka dawać trójniki i wychodzić pod baterie. Motywują to pewnością łączeń i tańszymi kształtkami do rur zgrzewanych. Fakt jak zrobi się do każdego punktu oddzielną linię to nie ma łączeń w pexsie ale podraża to cała insatalację i pewenie zastosuje proponowaną technologię.
    zibuch OZC właśnie się liczy. Orientujesz się jaką pomę ten rwxw posiada?
    A dlaczego nie wysunąć okna w warstwę izolacji? Wysuwasz na zewnątrz i możesz dodatkowo obniżyć, 2 w 1. Nie masz mostka i nie widać aż tak ramy. Wycinanie teraz w silce, bez sensu.
    Wysunięcie w izolację to dodatkowe duże koszty które wg mnie raczej się nie zwrócą. Choć może dwa okna tarasowe tj w kuchni i duże tarasowe które będą używane najczęściej może i wysunę właśnie w ocieplenie ale jeszcze bije się z myślami. Teraz to już nie cięcie silki tylko betonu b25 bo większość okien stoi na poziomie 0.
    Ale co będziesz miał na pozostałych krawędziach okna?
    -o co pytasz? dół xps, boki xps u góry własnie może braknąć miejsca na xpsa bo okna już są a nadproża nie będę ciął.
    _artur_ Witaj Twój dziennik to już kilka razy czytałem i dużo się z niego dowiedziałem. Ostatnio widzę że do siebie nie zaglądasz bo mi na pytanie nie odpowiedziałeś.
    Wylewki już nie będzie. Płyta u mnie to poziom 0. Te niebieskie rury to kantherm pe rt 16x2 czyli podłogówka


    co do okien w twoim dzienniku nie mogę nic tam znaleźć mimo że przekopałem go już kilka razy-fotki pogineły;(
    _artur_ w twoim dzienniku dałeś odnośnik odnośnie niby chińskich plc 2011b1 produkowanych w polsce. Pamiętaasz może kto to robi? Masz może już doświadczenie z tymi plc-kami? PLC2011B1 to fajna sprawa, moze robić jako alarm oraz sterować jakąś częścią urządzeń przez net. Tylko ja zielony jestem jeszcze w tych urządzeniach moze ktoś coś podpowie?
    Z242 na kujawach

  13. #113
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    Xesxpox miałbym pytanie,

    wokół płyty (cokół)masz xps czy eps ? on się trzyma tej płyty? czy będzie trzeba demontować i przyklejać?

    zastanawiam się czy zrobić deskowanie a po wykonaniu płyty dopiero ją obłożyć styropianem
    Ostatnio edytowane przez lambert86 ; 02-02-2016 o 21:22

  14. #114
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    https://elkom.com.tw/pl/contact-us/ oni chyba to robią.. ja nie mam bo mam fateka ale gdzieś widziałem na forum że ktos tego używa i działa..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  15. #115
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    lambert chyba jeszcze pytałeś o zbrojenie-usunąłeś? co do płyty ja pod niwelatorem ustawiłem narożniki później dołożyłem boki łącząc a następnie kładłem na płask xps-a, boki mam z eps 100. Boki płyty chyba się trzymają lecz nie wiem jak mocno, jeszcze ich nie odkopywałem bo 20 cm wystają a reszta jest przysypana piachem. Ja nic bym nie deskował. Ułożyć boki i dół płyty obsypać piachem nawet bez wypierania boków szalunkami i zalewać. Tylko pamiętaj dać folię po pierwszej warstwie xps-a.
    Fajnie pokazany jest montaż na tym filmiku-inaczej niż ja zrobiłem:
    http://muratordom.pl/budowa/fundamen...,14_12598.html

    Co do zbrojenia to u mnie spadów było 5-cio litrowe wiaderko. Każdy spad powyżej 0,5m łączyłem na zakład z drugim i układałem jako jeden pręt.

    Artur oni to tym chandlują chyba tylko. Szukam opini o tym produkcie ale na forum za bardzo jakoś nie mogę nikogo wyszukać.
    Z242 na kujawach

  16. #116
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Mam już ozc dla 25cm 0,031 na ścianach i 33cm 0,031 na stropie i nie jest tak różowe jak poprzednia wersja z projektem:



    dużo strat generuje wentylacja by nydar którą asoltowi jest ciężko jakkolwiek policzyć i przyjął wersję praktycznie jak przy grawitacji. Coraz bardziej chodzi mi po głowie rekuperator.
    Z242 na kujawach

  17. #117
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.777
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Faktycznie, myślałem że będzie lepiej, ale teraz wiesz gdzie likwidować straty, u mnie parterówka a takie mam cyfry :

    Sezonowe zapotrzebowanie na energię na ogrzewanie
    Strumień powietrza wentylacyjnego-ogrzewanie Vv,H: 213,7 m3/h
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 29,07 GJ/rok
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 8074 kWh/rok
    Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 134 m2
    Kubatura ogrzewana budynku VH: 337,6 m3
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 216,5 MJ/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 60,1 kWh/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 86,1 MJ/(m3·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 23,9 kWh/(m3·rok)

    Popatrz jeszcze na plik z przegrody2,

    Tak na marginesie to ja też wchodzę w kominek z płaszczem, skoro mam mieć bufor. Wczoraj byłem w Radomiu i salonie fabrycznym oglądałem wkład

    https://kratki.pl/pl/produkt/wklad-k...ica_nadiapw10w

    mała moc, dobre opinie, podobno dobry do domu z rekuperacją.

  18. #118
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    To jeszcze podaj cyferki z tabeli u mnie nr: 36 i od 43 do 51 oraz jakie grubości przegród będziesz miał a jak możesz to wrzuć to koło ze stratami. Kominek już patrzę.
    Z242 na kujawach

  19. #119
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.777
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    U mnie mają być izolacje:

    - od gruntu 10cm Xps + 10 cm Eps 0,031
    - ściany plan pierwotny 20 cm eps 0,031, może zostać zwiększona do 25 cm
    - strop 30 cm eps 0, 040

    Okna chyba MSline + http://www.ms.pl/produkty/nowosc_okna_msline

    Wentylacja mechaniczna z reku

    Mocno stawiam na szczelność, bo na wentylacji też mam mieć największe straty.

  20. #120
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    a płyta czy fundament? czemu xps/eps a nie xps tylko?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

Strona 6 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony