dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 35
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 682
  1. #81
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    I teraz inspiracje, z których czerpałam zamawiając u stolarza meble. Obecnie czekam na wycenę.

    Do przedsionka ma być zabudowana wnęka z ławeczką, schowkiem na buty i wieszakami:

















    Komoda pod tv w salonie w podobnym stylu:





    Stół do jadalni podobny kształt, ma być duży, rozkładany i wyglądać na stary:






    Biurko dla córy, żeby pasowało do ludwikowego krzesełka:







    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	6,1 KB
ID:	345065

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	108.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	345066

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	110.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	345067

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	111.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	49,8 KB
ID:	345068

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	112.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	13,4 KB
ID:	345069
    Ostatnio edytowane przez mały biały domek ; 29-01-2016 o 17:08

  2. #82
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    I jeszcze łóżko Hemnes z Ikea dla córy do pokoju, gdzie pierwotnie miało być siedzisko pod oknem do czytania:



    Panel z palet, o którym pisałam wczśniej. Mam już palety, muszę teraz kupić szlifierkę i nad nimi popracować



    A w korytarzu jeszcze się waham, ale prawdopodobnie na górze będzie tapeta,
    niestety, ta w której się zakochałam kosztuje 400 zł za rolkę :/



    na dole natomiast planuję listwy imitujące boazerię angielską, coś w takim stylu:



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ptaki.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	51,9 KB
ID:	345080

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hemnes.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	47,6 KB
ID:	345081

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	boazeria.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	345082

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panel.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	43,3 KB
ID:	345083
    Ostatnio edytowane przez mały biały domek ; 29-01-2016 o 18:25

  3. #83
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    I jeszcze część krzeseł do jadalni drewnianych lub białych, a trzy pastelowe :



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krzesła.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	43,7 KB
ID:	345084

    A później malwy przed domem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	malwy.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	103,5 KB
ID:	345085
    Ostatnio edytowane przez mały biały domek ; 29-01-2016 o 18:29

  4. #84

    Domyślnie

    patrzę sobie na Twoje inspiracje iiii.... mamy bardzo po podobne plany co do urządzenia, jasno i przytulnie
    a ta zabudowa w wiatrołapie to będzie chyba bliźniacza
    nasza wnęka ma 170cm szerokosci i 60cm głębokości, chcę w 2/3 zrobić siedzisko dla dwóch osób a obok małą szafę zamykana
    pod siedziskiem szafki na buty bo u nas zawsze się walaja pod drzwiami
    nad siedziskiem wieszaki a nad wieszakami zakryty pawlacz - kazde miejsce do przechowywania się przyda
    daj znać na ile wycenił Ci zabudowe stolarz, będę przygotowana psychicznie

  5. #85
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    I żeby nie było tak różowo- wczoraj zadzwonił nasz wykonawca, że instalator jest w delegacji i przyjedzie "w tygodniu".
    Miał być dzisiaj
    Nie powinno mnie to absolutnie dziwić, tłumaczę sobie tylko, że chyba już bliżej,
    niż dalej i niebawem rozpocznie się przyjemniejsza część wykańczania domku.
    Bardzo proszę o rady i inspiracje, jak uciec od kładzenia gładzi na ścianach.
    Czytałam, że można położyć samodzielnie warstwę gładzi gipsowej, na to tapetę flizelinową i już bez szlifowania można malować lub tapetować.
    Czytałam też o tynkach strukturalnych, barankach itp.
    Jeszcze jakieś pomysły?
    Jak mam zapłacić kilka tys. komuś i jeszcze nie mam pewności, że gładzie będą dobrze wykonane - wywraca mi się żołądek.
    Po za tym wolę te pieniążki przeznaczyć na inny cel, zresztą nie będę mieć domu - laboratorium,
    nie muszę mieć tafli na ścianie. Dom nie muzeum, a nasze tynki cementowo-wapienne ogólnie są ładne.
    Mankamentem są wykończenia w okolicy puszek ( niestety były kładzione po tynkach, nie pomyśleliśmy o tym wcześniej, a i nikt nie doradził)
    oraz w okolicy górnej ścian, pod sufitem.
    Nie wiem też jakie rozwiązanie zastosować na karton-gipsy, na suficie, chyba musi być gładź?
    PROSZĘ O RADY

  6. #86
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Małydomkupodłodzią nasza wnęka ma wymiary coś około 155 cm szerokości i 50 głębokości.
    Oczywiście dam znać, jak dostanę wycenę, jednak trochę to może potrwać, stolarz wie, że jeszcze daleko nam do stanu, w którym już będziemy wstawiać meble, jest zapracowany, dlatego nie będzie się spieszył z wyceną. Szybko wycenił nam na razie kuchnię, bo wiedział, że kończy się promocja w Ikei, która była naszą alternatywą.
    Siedzisko musi być koniecznie oraz wieszak na kurtki dla gości lub dla nas, na kurtki noszone na bieżąco. Schowek na buty pod siedziskiem również konieczny.
    Przedsionek mam mały, dalej wchodzi się do korytarza, tam już będę mieć większą szafę, na resztę kurtek i butów.
    Nie do końca mam jeszcze zaplanowany korytarz ( głównie ze względu na budżet), ale stanie w nim szafa, którą obecnie mam w pokoju dziennym.
    Szafa z lustrem biała Aspelund z Ikea, której już nie ma w sprzedaży. Na razie to będzie musiało nam wystarczyć.
    Zaglądam na Twój dziennik budowy i czekam na Twoje inspiracje, skoro mamy podobny gust, może coś podpatrzę
    Mi oglądanie inspiracji dodaje skrzydeł i trochę odciąga myśli od trudniejszych tematów

  7. #87

    Domyślnie

    Witaj, z grona kibiców czytujących przechodzę do czynnie komentujących dziennik...
    Cytat Napisał mały biały domek Zobacz post
    (...)
    Bardzo proszę o rady i inspiracje, jak uciec od kładzenia gładzi na ścianach.
    Czytałam, że można położyć samodzielnie warstwę gładzi gipsowej, na to tapetę flizelinową i już bez szlifowania można malować lub tapetować.
    Czytałam też o tynkach strukturalnych, barankach itp.
    Jeszcze jakieś pomysły?
    Jak mam zapłacić kilka tys. komuś i jeszcze nie mam pewności, że gładzie będą dobrze wykonane - wywraca mi się żołądek.
    Po za tym wolę te pieniążki przeznaczyć na inny cel, zresztą nie będę mieć domu - laboratorium,
    nie muszę mieć tafli na ścianie. Dom nie muzeum, a nasze tynki cementowo-wapienne ogólnie są ładne.
    Mankamentem są wykończenia w okolicy puszek ( niestety były kładzione po tynkach, nie pomyśleliśmy o tym wcześniej, a i nikt nie doradził)
    oraz w okolicy górnej ścian, pod sufitem.
    Nie wiem też jakie rozwiązanie zastosować na karton-gipsy, na suficie, chyba musi być gładź?
    PROSZĘ O RADY
    Ojjj... przyznam, że też się ostatnio nad tym zastanawiam, a zainspirowało mnie do tego zdjęcie łazienki w katalogu IKEA lubię takie surowizny na ścianach...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mobili-da-bagno-ikea-cover-mobile.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	38,8 KB
ID:	345158
    podoba mi się ta częściowo niewykończona ściana połączona z wyłożoną ceramiką kabiną i ścianką pod oknem... Planując taką ścianę będę miała na uwadze Twoją wypowiedź o mankamentach w okolicy puszek
    Co do samodzielnego wykańczania - gładzi, tapet, etc - jak ktoś ma czas i chęci, to wszystkiego można spróbować samemu... My remonty naszego małego "m" zawsze wykonywaliśmy samodzielnie - gładzie, malowanie, farby strukturalne, tapety... różne z tym mieliśmy przeboje - od złej techniki po przeterminowane produkty - człowiek się uczy całe życie, a stara chałupa potrafi zaskakiwać

  8. #88
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witaj Boratom
    Trafiłaś dokładnie w mój gust z tym zdjęciem, ciekawe jak uzyskać ten efekt, hm...
    Tapety kładłam już z mężem i samodzielnie również, malowanie, to pikuś, co do tynków, gładzi, myślę, że spróbować zawsze warto.
    Najwyżej jak będzie okropnie można ewentualnie pomyśleć co dalej .
    Do odważnych świat należy, a ja się na taką zgrywam
    Widzisz, nie pomyślałam nawet, że przy produktach budowlanych też trzeba zwracać uwagę na termin ważności.
    Twój wpis więc również przysłużył się memu doświadczeniu, dzięki
    Jeśli dowiesz się, jaką metodą wykonano ścianę ze zdjęcia proszę o informację.
    Ostatnio edytowane przez mały biały domek ; 01-02-2016 o 16:42

  9. #89
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    I weekend bez wizyty na budowie, mam nadzieję, że w tygodniu podgonimy.
    Taki weekend bez budowy, to nie weekend do tego jutro na pogrzeb i ogólnie bu...

  10. #90
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał mały biały domek Zobacz post
    Witaj Bratom
    Trafiłaś dokładnie w mój gust z tym zdjęciem, ciekawe jak uzyskać ten efekt, hm...
    Tapety kładłam już z mężem i samodzielnie również, malowanie, to pikuś, co do tynków, gładzi, myślę, że spróbować zawsze warto.
    Najwyżej jak będzie okropnie można ewentualnie pomyśleć co dalej .
    Do odważnych świat należy, a ja się na taką zgrywam
    Widzisz, nie pomyślałam nawet, że przy produktach budowlanych też trzeba zwracać uwagę na termin ważności.
    Twój wpis więc również przysłużył się memu doświadczeniu, dzięki
    Jeśli dowiesz się, jaką metodą wykonano ścianę ze zdjęcia proszę o informację.
    Witaj, mały biały domku pod Lesznem
    Jakiś czas temu trafiłem na twój dziennik, a dzisiaj postanowiłem coś napisać.

    Jeśli zastanawiasz się nad gładzią, może warto zainteresować papierem gładziowym.
    Układa się go jak tapetę, a efektem jest gładź - ale osobiście nigdy go nie widziałem poza marketem na przykładowej ściance,

    Ponieważ rozważasz położenie gładzi samemu, to pozwolisz, że podzielę się swoim doświadczeniem i rozważaniami (może pomogą w podjęciu decyzji).
    Niby wielkiej filozofii w tym nie ma, a jak ma się w miarę równe ściany, to już w ogóle bajka, niestety jak przy każdej gładzi jest sporo pyłu, więc o ile budujesz się, nie ma problemu, ale podczas remontu już tak fajnie nie jest.

    Też zastanawiałem się, czy nie lepiej wziąć firmy do układania gładzi i stwierdziłem, że jak mam komuś zapłacić grubą kasę a później być niezadowolonym (i pewnie przy tym zrzędzić, że tyle kasy, a wyszło średnio), to wolałem to zrobić sam - poza tym robiąc metodą na mokro, nie ma tyle pyłu - efekt? ja jestem zadowolony, mogłem kupić lepszej jakości gładź i machnąć kilka ścian w czasie urlopu/weekendu.
    Natomiast mój sąsiad wynajął ekipę i jak był u mnie, to pytał kto mi to robił i za ile, bo wygląda nie źle, a on zapłacił za swój remont grubą kasę i nie jest w pełni zadowolony (liczył na lepsze efekty w tej cenie).
    Jedyna różnica to czas - po pierwsze, jak wynajmujesz firmę, to możesz oczekiwać, że zrobią Ci to szybko - bo będzie robić to kilka osób, nie wspomnę już jeśli ktoś robi to maszynowo - to wtedy ściany gipsują się w mgnieniu oka (i to jest jedyna metoda, za którą byłbym skłonny zapłacić).
    Nie mniej jednak, koszt układania jest dosyć spory, jeśli będziecie robić to sami, to warto na początek kupić gotową gładź, jest ona trochę droższa, ale przynajmniej poznacie odpowiednią konsystencję gładzi - niby to przecież nie problem wymieszać biały proszek w odpowiednich proporcjach z wodą - a jednak, z wagą i miarką tego robić nie będziecie - poza tym ja zawsze najwięcej bałaganiłem właśnie wtedy jak mieszałem gips - bez względu jak bardzo się nie starałem, zawsze coś poszło nie tak

    A i żeby nie było, przed pierwszym ułożeniem gładzi nie miałem żadnego doświadczenia - posiłkowałem się youtubem i tak położyłem gładź na suficie w łazience, a później już jakoś poszły następne ściany

  11. #91
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Molikk witam w moich skromnych progach i dziękuję za podpowiedzi.
    W jakim markecie można zobaczyć taką przykładową ściankę z papierem gładziowym?
    Zawsze lepiej popatrzyć na coś na żywo, z chęcią bym obejrzała to cudo

    Co do gładzi też myślimy nad kupnem gotowej, no i zaczniemy trenować w moim gabinecie, gdzie ogólnie przebywać zazwyczaj będę tylko ja, więc nie powinno mnie razić

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie



    O papierze gładziowym tu

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ca#post7055614

    Podziwiam za energię i postępy w działaniu,z takim podejściem wykończeniówka nie ma szans aby Was wykończyć,wszystko machniecie raz dwa.

  13. #93
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał mały biały domek Zobacz post
    Molikk witam w moich skromnych progach i dziękuję za podpowiedzi.
    W jakim markecie można zobaczyć taką przykładową ściankę z papierem gładziowym?
    Zawsze lepiej popatrzyć na coś na żywo, z chęcią bym obejrzała to cudo

    Co do gładzi też myślimy nad kupnem gotowej, no i zaczniemy trenować w moim gabinecie, gdzie ogólnie przebywać zazwyczaj będę tylko ja, więc nie powinno mnie razić
    Przez jakiś czas stało to w Castoramie chyba na Bielanach Wrocławskich, jako nowość i promocja, ale jak byłem ostatnio, to już tego nie było :/
    Wyglądało to OK, chociaż ciężko żeby nie wyglądało dobrze, jak nakleili to na paździerzową płytę

    W którym miejscu Wilkowic się wybudujecie?

  14. #94
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Bejaro
    dzięki za artykuł, poczytam
    Energia i postępy są spowodowane tym, że obecnie musimy utrzymywać mieszkanie i dom,
    a więc jak zawsze- wszystko rozbija się o finanse
    Dzięki za słowa otuchy
    Ostatnio edytowane przez mały biały domek ; 01-02-2016 o 16:49

  15. #95
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Molikk dzięki, jak będę w okolicy wejdę do Casto, może akurat mi się trafi taka wystawa

  16. #96
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał mały biały domek Zobacz post
    Molikk dzięki, jak będę w okolicy wejdę do Casto, może akurat mi się trafi taka wystawa
    jak idzie wam dobrze tapetowanie, to nie będziecie mieli z tym problemu - ja jestem w tym kiepski, więc nie wiem czy bym najpierw na tapecie nie poćwiczył
    a tak poza tym będę miał wszystkie ściany GK, więc chyba już gipsować nie będę musiał

  17. #97
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Wczoraj byliśmy oglądać te nasze tynki i nie są złe, myślę, że po przeszlifowaniu ( samodzielnie) wystarczy je jednak tylko gruntować i malować, ale to się okaże " w praniu"

  18. #98
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    prędzej czy później i tak stwierdzisz że wolisz mieć idealnie gładkie ściany

  19. #99
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jak znam siebie - raczej nie, nie lubię nowoczesności i cokolwiek w domu będzie nowoczesne - będzie tylko ze względu na mojego M
    Ja bym zrobiła surową cegłę, ścianę lepiankę do tego i kaflowy wielki piec na pół salonu i kuchni, z kominkiem oraz piecem chlebowym, wisiałyby nad kuchnią mosiężne gary, meble ze starego drewna z odzysku, nadgryzione zębem czasu, belki drewniane pod sufitem,
    a w oknach szydełkowe firanki...
    to tak, gdybym miała całkiem gdzieś moich domowników
    tak więc ściany raczej nie będą mnie kłóć po oczach,
    pół roku planuję spędzać w ogrodzie zresztą, w którym najchętniej pasłabym kury, zamiast trawy pod linijkę kwietna łąka, itp.
    Takie mam upodobania i taka właśnie jestem
    Ostatnio edytowane przez mały biały domek ; 03-02-2016 o 15:14

  20. #100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Zapomniałam jeszcze o moim ogromnym marzeniu - drewnianych wielkich okiennicach z serduszkami, zamiast rolet zewnętrznych

Strona 5 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony