dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 134
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 2665
  1. #721
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    to on tylko błyska na dworze???? mój mi piszczy w domu

    taa ten z sms 600 zeta. Wcześniej mieliśmy takiego słabo rozgarniętego szambiarza, więc nie wiem czy potrafiłby sms obsłużyć i płącić mu trzeba było od razu gotówką. ten nasz obecny lubi nowinki techniczne. może kiedyś wymienimy czujnik

    jesuu mnie też czeka kopanie w ogrodzie - w miejscu gdzie mam największą glinę
    Ostatnio edytowane przez Emila3000 ; 03-03-2016 o 15:46

  2. #722
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Bo masz kabelek ja nie pomyślałam jak doprowadzenie kabla do szamba to nie problem mam kabel do gniazdek zewnętrzny ale w domu nie wiem jak i do czego dalej rozdzielnia w kotlowni w kaflach trza było instalacje przewidzieć na takim etapie jak tutaj.

  3. #723
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    to musisz szukać takich radiowych

    mój jest dokładnie taki

    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item...rs_rule_id=201

  4. #724
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jesuuu jaki kabel do szamba? Zaraz obadam Wasze linki, co Wy tam macie w szambach poumieszczane...
    Kabel do bramy owszem pamiętam, w ogóle na trasie dom-szambo jeszcze wodociąg będzie. Kiedyś
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  5. #725
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Asiu już się wystraszyłam ,że tylko ja nie wiem o co biega z tym kabelkiem do szamba
    Ja nawet nie miałam świadomości ,że takie ustrojstwo istnieje, a to dość pożyteczna rzecz, bo to wątpliwa przyjemność zaglądać do szamba
    Później doczytam
    Pozdrawiam w piątek i życzę owocnego weekendu i zajrzyj choć na chwilkę zdać relację ,bardzo się cieszę że zaczynacie konkretne prace na działce

  6. #726
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Nie, no szambo i kabelek mnie rozłożyły

  7. #727
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Sobota, 7:30 stawiliśmy się na placu boju. Uściślając, pan koparkowy był punktualnie, my z 8-minutową obsuwą
    Rozpoczęło się kopanie dziury pod szambo.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap211.jpg
Wyświetleń:	368
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	349020

    Wcześniej niż się spodziewałam, zajechał wielki czarny kloc
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap212.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	73,2 KB
ID:	349021

    Jako że mamy na działce wielce czarowny i bezużyteczny słup telefoniczny, który okazał się być w tym momencie problematycznym, trzeba było pędzić do sąsiada i prosić o pozwolenie skorzystania z jego drogi dojazdowej w celu osadzenia szamba. Sąsiad na szczęście się zgodził
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG 018m.jpg
Wyświetleń:	370
Rozmiar:	47,7 KB
ID:	349022

    Niestety ściany wykopu zaczęły się osypywać, co przedłużyło i utrudniło całą akcję. Ziemia tu kiepska, sporo gliny i czegoś jeszcze (takie białawe), płytka warstwa humusu. Spodziewałam się czegoś lepszego, jak na III klasę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap213.jpg
Wyświetleń:	370
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	349023

    W tym miejscu muszę pochwalić Panów z firmy Szambud, całą operację przeprowadzili sprawnie i z precyzją godną wyśmienitego chirurga!
    Kloc został osadzony, wypoziomowany i zamknięty grubą dodatkowo zbrojoną płytą najazdową. Żadna tujka sąsiada nie została uszkodzona, nawet dołki na naszej działce po łapach dźwigu zostały wyrównane. Panowie sympatyczni i profesjonalni
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG 021m.jpg
Wyświetleń:	369
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	349024

    Koparka zakopała szambo i wyrównała nad nim teren, obok została jeszcze górka gliny, w którą wbiliśmy z bratem żółtą tablicę Ogrodzenie z przodu działki poszło się paść przed akcją, na razie nam się nie chciało go ponownie montować.

    Resztę dnia spędziliśmy na ścinaniu przeszkadzających budowie konarów, z planowanych 3 śliw zlikwidowaliśmy tylko jedną
    Mąż walczył z bednarką, a ja z bratem piłowaliśmy konary na kawałki - będą na ognisko lub babci do pieca.
    Zaczęliśmy też robić zbrojenie na słupy ścienne i kojec dla kudłatych grubasów, czas żeby zaczęły z nami przyjeżdżać na budowę

    Dalszy plan działania jest taki, że kończymy zbrojenie na słupy i czekamy na okienko pogodowe. W ciągu 1 dnia musimy mieć wykopane i zalane betonem ławy, wszystko przez to osypywanie się ziemi. Na szczęście nasz koparkowy, Dominik, ma spore doświadczenie i znajomości, tak że pomoże nam podopinać wszystko Współpracujemy z nim dzięki mkasi Kasiu, bardzo Ci dziękuję za namiary
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  8. #728
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Super, jak człowiek trafi na profesjonalistów i widzi, że jego pieniądze nie idą w błoto
    Oby wszystko poszło Wam tak dobrze

  9. #729
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To szare, co macie między gliną to iły.

    skała osadowa, bardzo drobnoziarnista, zbudowana jest głównie z minerałów ilastych (najczęściej kaolinit i illit) z domieszką łyszczyków oraz pyłu kwarcowego. Iły zawierają nie mniej niż 50% frakcji ilastej (ziarna o średnicy do 0,002 mm) i nie więcej niż 10% frakcji piaskowej (ziarna o średnicy od 0,05 mm do 2,0 mm). Grunty ilaste należą do gruntów spoistych. Ich wytrzymałość na obciążenie zależy przede wszystkim od wilgotności gruntu.
    Ił w połączeniu z wodą charakteryzuje się dużą plastycznością. Najczęściej ma barwę szarą, przy większej zawartości związków żelaza oraz w zależności od stopnia utlenienia może mieć barwę niebieskozieloną bądź czerwoną.
    Ił wraz ze wzrostem wilgotności zwiększa swoją objętość (pęcznieje). Podczas spadku wilgotności następuje proces odwrotny i obserwuje się zjawisko synerezy (skurczu).
    Znajduje zastosowanie w przemyśle ceramicznym jako surowiec do produkcji cegieł, dachówek czy klinkieru, także w przemyśle budowlanym i papierniczym.
    Iły powszechnie występują na terenie Polski, szczególnie w centralnej części kraju oraz w dolinach rzek nizinnych.
    Ze względu na swoje właściwości (np. plastyczność, pęcznienie i skurcz, wysadzinowość, tiksotropię), występując w podłożu obiektów budowlanych, są przyczyną wielu strat (np. pękanie murów) i katastrof budowlanych, których uniknięcie wymaga nierzadko znacznych nakładów finansowych.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #730

    Domyślnie

    Super!, trafiliście z pogodą, oby z fundamentami też poszło tak sprawnie!
    jakie eleganckie, czarne szambo Zapisuję sobie nazwę firmy od szamba (swoją drogą wymyślna )
    Świetnie, że udało się zostawić śliwy

  11. #731
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pusiu dziękuję

    To do bani z tym iłem. Mam nadzieję, że problemów nie będzie. Dziękuję Pestko za info

    Niechaj, polecam Ci ich z całego serca! Wszystko załatwisz z nimi, z niczym u nich nie ma problemu. Też szambo betonowe będziesz robić?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  12. #732
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ił u mnie też jest tu i ówdzie. Raz głębiej raz płycej. Mam gliniasto już na 30-40 cm więc nic dziwnego.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #733
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    A u nas wszędzie skała. Nawet odwiertów nie mogli porobić do badań

  14. #734
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To nic dziwnego, ze Ci te drzewa fruwają. Nie mają się jak głęboko ukorzenić
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #735
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    To nic dziwnego, ze Ci te drzewa fruwają. Nie mają się jak głęboko ukorzenić
    Całkiem możliwe

  16. #736
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Super relacja z placu boju
    Mam nadzieję ,że prognozy się nie sprawdzą i zrealizujecie plan kopania ław i zalewania jednego dnia.
    Ostatnio wyczytałam żeby ławy wyłożyć folią budowlaną,potem zbrojenie i beton .Co o tym sądzicie ,u mnie bardzo mokro i wysoko wody gruntowe może to niegłupi pomysł?

  17. #737
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja bym tak zrobiła. Ale poczytaj na ten temat. Coś powinno być nawet tu na forum
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #738
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tak właśnie chcemy zrobić, będzie folia w ławach
    Utrudnia to odpływanie wody z betonu, jak wiadomo, beton nie może zbyt szybko wysychać.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  19. #739
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    o super. To kiedy następny etap? da sie kopać fundamenty?

    u mnie właśnie pada, tzn kropiło trochę.

    szambo bardzo eleganckie szkoda, go zakopywać ile ma pojemności?

  20. #740
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Czytałam sporo i zdania są podzielone jedni chwalą pod niebiosa inni uważają że to nic nie daje.
    Moim zdaniem daje ,bo jak do tego potem dołożyć jeszcze izolację poziomą to chyba nie będzie tak nasiąkać wodą, boję się wilgoci
    Właśnie byłam na działce zmierzyć ,czy zmieści mi się szambo tam gdzie zaplanowałam i ufff....wejdzie
    Właśnie jakie duże kupiłaś?

Strona 37 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony