dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 159
  1. #101

    Domyślnie

    A co to za taśma użyta w 1:17 sekundzie?

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Wszystko jest uzależnione jaki rodzaj kantówki zastosowaliście.
    Drewno pracuje (wzdłużnie i poprzecznie) więc przy zwykłej kantówce z oknem może być później dużo problemów.
    Jednak przy kantówce suszonej i klejonej kłopotu nie będzie.
    Problem w tym ze cena bedzie wyższa i całość powoli traci sens

  3. #103

    Domyślnie

    Pisałaś:
    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    O ewe.ntualnych wadach tego rozwiazania zostal poinformowany.
    Dlatego miałem pytanie o wady (nie licząc ceny)

  4. #104
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Problem w tym ze cena bedzie wyższa i całość powoli traci sens
    Ile będzie droższa ? Maks okołó dwukrotnie z 900 PLN za kubik do 1700 PLN za kubik to i tak przy kantówce 10x10cm na 1mb robi śmieszną kwotę około 17 PLN w porównaniu do ceny MOWO.
    A co uszczelnienia kantówki z murem, można zastosować jakiś klej poliuretanowy - jednym słowem wiele da się zrobić tylko trzeba to zrobić z głową i najlepiej z kimś kto ma jakotakie pojęcie o wytrzymałości, żeby dobrać odpowiednie kotwienie do ściany tych kantówek itp.

    Wadą kantówek niestety jest wyższa lambda i to, że trzeba je zabezpieczyć przed wilgocią w postaci pary wodnej, ale to też da się zrobić np. izolacje bitumiczne są paro nieprzepuszczalne i można je stosować na drewno.

  5. #105

    Domyślnie

    Oczywiscie ze mozna. Przygotuj mi tak otwor i nie ma sprawy problem w tym ze jak wezmiesz wykonawce to za rzezbienie per saldo zaplacisz jak za zborze

  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    A czymże będzie się rozniło przygotowanie otworu na kantowkach i na mowo ? Kantowki trzeba jedynie dodatkowo pomalować jakims preparetem, gdzie ta pracochłonnoś warta zboza?

  7. #107

    Domyślnie

    Czy ty wiesz w ogóle jak wygląda montaż MOWO ?

  8. #108
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    No cóż, tak już się przyjęło, że mówiąc MOVO mamy na myśli system "kantówek", podczas gdy on obejmuje całość - taśmy, formę ciepłego parapetu, kleje potrzebne do mocowania we WŁAŚCIWEJ ilości (w podejsciu gospodarczym nagminnie nieprzestrzegane).
    Coś wymieniłem źle?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No cóż, tak już się przyjęło, że mówiąc MOVO mamy na myśli system "kantówek", podczas gdy on obejmuje całość - taśmy, formę ciepłego parapetu, kleje potrzebne do mocowania we WŁAŚCIWEJ ilości (w podejsciu gospodarczym nagminnie nieprzestrzegane).
    Coś wymieniłem źle?
    Nie, nie pomyliłeś się Fin,
    System MOWO obejmuje cenę wszystkich elementów systemu, klej, taśma rozprężna kształtki, primer(specjalny grunt) i te wszystkie elementy powodują że masz montaż szczelny i w ociepleniu
    Nikt nie uwzględnia też czasu jaki trzeba poświęcić na przygotowanie kantówki, na mocne i trwałe przymocowanie jej do ściany, uszczelnienia połączenia kantówki z murem by dawało gwarancję szczelności itd itd
    Dlatego mówię, że jak podsumujesz te wszystkie wydatki i czas to wyjdzie Ci drogo lub podobnej cenie i.... bez żadnej gwarancji prawidłowego wykonania i funkcjonowania przez lata

  10. #110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Dlatego mówię, że jak podsumujesz te wszystkie wydatki i czas to wyjdzie Ci drogo lub podobnej cenie i.... bez żadnej gwarancji prawidłowego wykonania i funkcjonowania przez lata
    To samo ostatnio klarowałem klientowi. Tłumaczyłem, że kantówka to nie wszystko. Jak na szybko zliczyliśmy koszty kantówki, impregnatu, taśmy trio, jakiegoś kleju, gruntu, kotew chemicznych (bo jak inaczej trwale przymocować kantówkę do ściany?) to cena wychodziła nam wyższa niż za system MOWO.
    Niestety mam wrażenie, że i tak mi nie uwierzył i poszedł szukać takiego co zrobi taniej

  11. #111

    Domyślnie

    Bwojtek, przecież można zamiast elastycznego i trwałego kleju dać silikon - tańszy czy nie ? (tak na marginesie jak podsumuje sie cenę zużycia materiału to wyjdzie że silikon jest droższy od np. SP340 kleju dedykowanego do MOWO)
    Zamiast specjalnego primera można ściany w ogóle nie gruntować
    Zamiast kotew chemicznych wystarcza kołki do szybkiego montażu
    zamiast kantówki klejonej można dąć zwykłą kantówkę prosto z tartaku
    Impregnacja ? Wystarczy pomazać preparatem po wierzchu i najlepiej po zamontowaniu
    Najlepiej zrobić to w tym samym czasie co montaż MOWO - nierealne ale przecież kosztu czasu pracy nikt nie liczy bo po co ?
    Itd... Itd.... Itd...
    Wyjdzie taniej ? Oczywiście że wyjdzie

  12. #112
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Czy ty wiesz w ogóle jak wygląda montaż MOWO ?
    Wiem, prośba nie rób z montażu stolarki okiennej techniki kosmicznej....
    A wracając do tematu to czym w pracochłonności różni się przygotowanie otworu ( zostawmy te taśmy rozprężne i sam montaż okna ) w systemie mowo i w montażu kantówki drewnianej ? Praktycznie niczym i tu i tu trzeba przykleić kantówke do uprzednio zagruntowanej ściany i tu i tu trzeba użyć śruby kotwiącej do odpowiedniego materiału ściany i gdzie tu płacenie jak za zboże ? Wadą kantówki jest jedynie jej gorsza lambda.

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Nie, nie pomyliłeś się Fin,
    System MOWO obejmuje cenę wszystkich elementów systemu, klej, taśma rozprężna kształtki, primer(specjalny grunt) i te wszystkie elementy powodują że masz montaż szczelny i w ociepleniu
    Nikt nie uwzględnia też czasu jaki trzeba poświęcić na przygotowanie kantówki, na mocne i trwałe przymocowanie jej do ściany, uszczelnienia połączenia kantówki z murem by dawało gwarancję szczelności itd itd
    Dlatego mówię, że jak podsumujesz te wszystkie wydatki i czas to wyjdzie Ci drogo lub podobnej cenie i.... bez żadnej gwarancji prawidłowego wykonania i funkcjonowania przez lata
    Kantówkę zmawiasz na odpowiedni wymiar np. w tartaku wysuszona wystrugana, nawet może być zaimpregnowana, jak ja tu marnuje czas na przygotowanie w porórwnianiu do kantówek w systemie Mowo ? Nawet jakby niezaimpregnowaną pomalować bitumem nie rozpuszczalnikowym to ile roboczogodzin mi to zajmie?
    Znowu z montażu robisz technologie kosmiczną, jakikolwiek klej poliuretanowy konstrukcyjny będzie miał podobne nośności co klej silanowy ( zwany polimerowym) z illbrucka na kantóce mowo . Drewno jest materiałem bardziej wytzrymalszym aniżeli purent używany w mowo.

    Policzmy 17 PLN kantówa z drewna, klej poliuretanowy 20 PLN tuba która starczy na 1 mb, taśma trio szerokość 80mm i grubość szczeliny 10 mm wychodzi gdzieś koło 15 PLN/1mb jak dobrze pamiętam, dodatkowa impregncjja 10 PLN, primer 10 PLN jakies 72 PLN/1mb gdzie tu te zboze???

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    To samo ostatnio klarowałem klientowi. Tłumaczyłem, że kantówka to nie wszystko. Jak na szybko zliczyliśmy koszty kantówki, impregnatu, taśmy trio, jakiegoś kleju, gruntu, kotew chemicznych (bo jak inaczej trwale przymocować kantówkę do ściany?) to cena wychodziła nam wyższa niż za system MOWO.
    Niestety mam wrażenie, że i tak mi nie uwierzył i poszedł szukać takiego co zrobi taniej
    A mowo też kotwisz kotwami chemicznymi ? Już to widzę. Zresztą ta kotwa nie jast aż taka droga i nie zużywa się jej aż tak dużo na taką jedna kantówkę.


    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Bwojtek, przecież można zamiast elastycznego i trwałego kleju dać silikon - tańszy czy nie ? (tak na marginesie jak podsumuje sie cenę zużycia materiału to wyjdzie że silikon jest droższy od np. SP340 kleju dedykowanego do MOWO)
    Zamiast specjalnego primera można ściany w ogóle nie gruntować
    Zamiast kotew chemicznych wystarcza kołki do szybkiego montażu
    zamiast kantówki klejonej można dąć zwykłą kantówkę prosto z tartaku
    Impregnacja ? Wystarczy pomazać preparatem po wierzchu i najlepiej po zamontowaniu
    Najlepiej zrobić to w tym samym czasie co montaż MOWO - nierealne ale przecież kosztu czasu pracy nikt nie liczy bo po co ?
    Itd... Itd.... Itd...
    Wyjdzie taniej ? Oczywiście że wyjdzie
    Już to widzę że ty też mowo montujesz na kotwy chemiczne, roboczogodziny do zamontowania kantówki drewnianej i kantówki z purenitu w systemie mowo są bardzo zbliżone ponieważ i tu i tu można ten montaż przeprowadzić analogicznie,
    sa inne wady kantówek drewnianych, które zniechecaja do ich montażu a mianowice niewiadomoa co do trwałości drewna zakrytego elewacją oraz ta nieszczesna lamba
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 02-04-2016 o 21:17

  13. #113

    Domyślnie

    Niestety nie masz pojęcia na czym polega montaż MOWO
    Nie masz pojęcia o pracochłonności każdej operacji bo.... bo nie robiłeś tego to skąd możesz wiedzieć ?
    Nie masz pojęcia o materiałach
    Zabierasz głos nie mając podstawowej wiedzy - niestety nie ty pierwszy i nie ostatni w tym i inych tematach
    Ceny... jak i zużycie też wziąłeś z sufitu, niestety
    Jak masz dojście w cenie 15 zł/mb za taśmę do MOWO to daj mi źródło, zakupię hurtowo
    Podobnie z klejem SP340
    Pomijam to, że te Twoje zaniżone 72zł/ma jest niewiele tańsze od kwoty jaka musisz zapłacić za kompleksową usługę czyli opaska + montaż okna, bo samej ceny montażu tu nie podałeś.
    Tyle w temacie kosztów

    Tak na marginesie i to Cię pewnie zaskoczy, po 24 godzinach śruby mocujące kształtki co ściany możesz spokojnie usunąć bo pełnią tylko funkcje pomocną przy montażu do chwili osiągnięcia przez klej pełnej wytrzymałości

    By było jasne.
    Wasze domy i Wasze kalkulacje. Nikt Wam nie broni montażu w opasce z kantówki. Jeśli zaangażujecie własny czas i środki na przygptowanie opaski na pewno wyjdzie taniej niż wykorzystanie ekipy monterskiej + system
    Weż pod uwagę, że podawana cena montażu dotyczy nie tylko samego wykonania opaski z MOWO ale też wstawienia okna i gwarancji całości wykonania - w przypadku Illbrucka który udziela gwarancji na taki montaż jest gwarancja także tego, że ekipa zna się na rzeczy
    Ja gwarancji na montaż w kantówce nie dam. I nikt o zdrowych zmysłach nie da na taki montaż gwarancji gdyż.... sam rozsądnie podałeś argumenty na temat kantówki

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Niestety nie masz pojęcia na czym polega montaż MOWO
    Nie masz pojęcia o pracochłonności każdej operacji bo.... bo nie robiłeś tego to skąd możesz wiedzieć ?
    Nie masz pojęcia o materiałach
    Zabierasz głos nie mając podstawowej wiedzy - niestety nie ty pierwszy i nie ostatni w tym i inych tematach
    Ceny... jak i zużycie też wziąłeś z sufitu, niestety
    Jak masz dojście w cenie 15 zł/mb za taśmę do MOWO to daj mi źródło, zakupię hurtowo
    Podobnie z klejem SP340
    Pomijam to, że te Twoje zaniżone 72zł/ma jest niewiele tańsze od kwoty jaka musisz zapłacić za kompleksową usługę czyli opaska + montaż okna, bo samej ceny montażu tu nie podałeś.
    Tyle w temacie kosztów

    Tak na marginesie i to Cię pewnie zaskoczy, po 24 godzinach śruby mocujące kształtki co ściany możesz spokojnie usunąć bo pełnią tylko funkcje pomocną przy montażu do chwili osiągnięcia przez klej pełnej wytrzymałości

    By było jasne.
    Wasze domy i Wasze kalkulacje. Nikt Wam nie broni montażu w opasce z kantówki. Jeśli zaangażujecie własny czas i środki na przygptowanie opaski na pewno wyjdzie taniej niż wykorzystanie ekipy monterskiej + system
    Weż pod uwagę, że podawana cena montażu dotyczy nie tylko samego wykonania opaski z MOWO ale też wstawienia okna i gwarancji całości wykonania - w przypadku Illbrucka który udziela gwarancji na taki montaż jest gwarancja także tego, że ekipa zna się na rzeczy
    Ja gwarancji na montaż w kantówce nie dam. I nikt o zdrowych zmysłach nie da na taki montaż gwarancji gdyż.... sam rozsądnie podałeś argumenty na temat kantówki
    Troszkę się mylisz co do kosztów, wytrzymałości oraz montażu !

    Kantówki możemy podzielić na dwa rodzaje:
    - kantówka okienna tzw. klejonka (klejona do siebie i najczęściej łączona na mikrowczepy) - tego typu kantówki używane są do produkcji okien drewnianych
    - kantówka z tartaku - pracuje wzdłużnie i poprzecznie, produkt niesezonowany, mokry - dużym błędem jest stosowanie tego typu produktu.

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    w przypadku Illbrucka który udziela gwarancji na taki montaż jest gwarancja także tego, że ekipa zna się na rzeczy
    Czy po jednym, dwóch czy trzech montażach uważasz, że można powiedzieć, że ktoś się zna na montażu okien?
    Moja odpowiedź brzmi - NIE

    System MOWO jest to produkt dość nowy i rzadko, która ekipa zrobiła więcej takich montaży, więc jak możesz napisać..., że ekipa zna się na rzeczy bo ma to w swojej ofercie! BŁĄD
    Nie neguję systemu MOWO, ale są inne, lepsze i tańsze sposoby montażu.

    P.S. Czy wiesz jak montuje się okna w domach szkieletowych?

  15. #115
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Niestety nie masz pojęcia na czym polega montaż MOWO
    Nie masz pojęcia o pracochłonności każdej operacji bo.... bo nie robiłeś tego to skąd możesz wiedzieć ?
    Nie masz pojęcia o materiałach
    Zabierasz głos nie mając podstawowej wiedzy - niestety nie ty pierwszy i nie ostatni w tym i inych tematach
    Ceny... jak i zużycie też wziąłeś z sufitu, niestety
    Oj jak czekałem na taką odpowiedź, a skąd wiesz, że tego nie robiłem? Znasz moją całą karierę zawodową? Śledzisz mnie?

    Tak jak już pisałem robisz z tego technologie kosmiczną.

    Wiesz w ogóle co to jest za materiał, który illbruck stosuje w swoim systemie i kto go produkuje ? To tak na marginesie.

    A wracając do technologii kosmicznej, powiedz mi cóż tak skomplikowanego jest w docięciu belki PR007 na wymiar, w nałożeniu primera AT140 na oczyszony mur, nałożeniu tegoż samego primera AT140 na belkę PR007, odczekaniu kilkunastu kilkudziesięciu minut dla wyschniecia/związania primera, w nałożeniu kleju SP340 z "kiełbasy" na belkę PR007, dociśnięciu belki do muru, wypionowaniu , wypoziomowaniu, zamontowaniu śrub stabilizujących, no powiedz coż jest tu skomplikowanego ?
    W przypadku kantówki z drewna masz analogiczne operacje, gdzie tu pracochłonność zupełnie inna ?
    Wiem, że "ciemnemu ludowi" to możesz ściemniać, ale kolego nie mnie .....

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Jak masz dojście w cenie 15 zł/mb za taśmę do MOWO to daj mi źródło, zakupię hurtowo
    Taśma trio Ilbruck oczywiście, szerokość 88 mm dla szczeliny 5-10 mm koszt 121 brutto z Vatem 23 czyli wychodzi 13,4 PLN/mb

    http://okucia24.com/illbruck-tp650-i...na,id1132.html

    Tak wiec zamawiaj zamawiaj ....

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Pomijam to, że te Twoje zaniżone 72zł/ma jest niewiele tańsze od kwoty jaka musisz zapłacić za kompleksową usługę czyli opaska + montaż okna, bo samej ceny montażu tu nie podałeś.
    Tyle w temacie kosztów
    Zestaw A 176 m cena 121 PLN/mb brutto przy 90 mb bieżących otworów nawet jeżeli różnica niech Ci będzie 30 PLN robi około 2700 PLN na montażu, jak takis bogaty to przelej mi te 2700 ....



    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Tak na marginesie i to Cię pewnie zaskoczy, po 24 godzinach śruby mocujące kształtki co ściany możesz spokojnie usunąć bo pełnią tylko funkcje pomocną przy montażu do chwili osiągnięcia przez klej pełnej wytrzymałości
    Tak na marginesie to sam systemodawca radzi zostawić śruby na wszelki wypadek, ale jakbyś trochę znał się na wytzrymałości materiałów, statyce itp. podobnych rzeczy to byś wiedział, że te śruby podnoszą nośność całego systemu na ścinanie ....


    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    By było jasne.
    Wasze domy i Wasze kalkulacje. Nikt Wam nie broni montażu w opasce z kantówki. Jeśli zaangażujecie własny czas i środki na przygptowanie opaski na pewno wyjdzie taniej niż wykorzystanie ekipy monterskiej + system
    Weż pod uwagę, że podawana cena montażu dotyczy nie tylko samego wykonania opaski z MOWO ale też wstawienia okna i gwarancji całości wykonania - w przypadku Illbrucka który udziela gwarancji na taki montaż jest gwarancja także tego, że ekipa zna się na rzeczy
    Ja gwarancji na montaż w kantówce nie dam. I nikt o zdrowych zmysłach nie da na taki montaż gwarancji gdyż.... sam rozsądnie podałeś argumenty na temat kantówki
    Domy z drewna się robi i w nich montuje się okna tak więc tak źle z tym drewnem nie jest.... wystarczy, że izolację zew zrobi się z wełny, tynk mineralny i już para wodna dla drewna niegroźna, gorzej ze styropianem i tu trzeba by pomyśleć jak to zrobić...

  16. #116

    Domyślnie

    Cóz... zarzuty pod moim adresem co do fachowości montażu pominę milczeniem
    Kosztorys tu przedtsawiony także choćby z tegoi powodu że do MOWO dedykowane jest nie TP650 tylko TP652 ale to pikuś, bo bez wysiłku doliczając koszt montażu do podanego tu wyliczenia możesz mieć MOWO, fakt, pod warunkiem większej ilości metrów obwodu
    Nie robię z tego technologi kosmicznej, bez przesady, proste jak konstrukcja cepa wymagająca tylko rygoru technologicznego - jak choćby całodobowa +5 i podłoże także +5 i dokładności, nic więcej
    Nigdzie systemodawca nie pisze o konieczności pozostawienia śrub - tak na marginesie
    Chcecie ograniczyć koszty - sami zróbcie opaskę z kantówki i tyle w temacie
    Kto Wam broni?
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 03-04-2016 o 20:44

  17. #117
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    jacentyy, kolega jareko (obecnie nikt ważny)jest dobrze znany na forum i zwykle robił bardzo dobre montaże, tak więc posiada wiedzę o montażach okien..

  18. #118
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    jacentyy, kolega jareko (obecnie nikt ważny)jest dobrze znany na forum i zwykle robił bardzo dobre montaże, tak więc posiada wiedzę o montażach okien..
    czy ja gdzieś napisałem, że nie posiada? a poza tym nie czytam forum od wczoraj....

  19. #119

    Domyślnie

    jacentyy
    Jak wspomniałem, nikt nikomu nie broni ciąć kosztów, tworzyć hybrydy z MOWO i XPS, rożne drogi mogą prowadzić do obranego celu
    Uważam jednak że jak podliczy się wszystkie poniesione koszty MOWO okaże się tańsze lub w porównywalnej cenie.
    Ci co takich montażu robią wiele zakupują zawsze zestaw A i mogą dać cenę niższą ale nie tak niską jak już ktoś tu napisał - 80 zeta bo to śmiech na sali i totalna nieznajomość cen w Illbrucku
    Wady kantówki już sam podniosłeś
    Powiem Ci jak zamawiałem drewno na krokwie i dach u siebie. Miało byś wysuszone, miało być zaimpregnowane ciśnieniowo... było jakie było i porobiło się to co się porobiło po kilku latach swobodnego osiągania przez drewno swego kształtu

  20. #120
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    .....
    Kosztorys tu przedtsawiony także choćby z tegoi powodu że do MOWO dedykowane jest nie TP650 tylko TP652 ale to pikuś......?
    Fakt TP652 jest droższa wychodzi 27 PLN/mb , ale wg karty technicznej właściwie niczym się nie różni może to kolejny chwyt marketingowy firmy illbruck ....



    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    .....
    Nie robię z tego technologi kosmicznej, bez przesady, proste jak konstrukcja cepa wymagająca tylko rygoru technologicznego - jak choćby całodobowa +5 i podłoże także +5 i dokładności, nic więcej
    Nigdzie systemodawca nie pisze o konieczności pozostawienia śrub - tak na marginesie
    Chcecie ograniczyć koszty - sami zróbcie opaskę z kantówki i tyle w temacie
    Kto Wam broni?
    Ja mam takie odczucie, że robisz, poczytaj sobie poprzednie swoje posty.....

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony