dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Nadproże nad bramą wjazdową garażu?

    Witam chodzi mi o wylanie nadproża nad garażem wysokość 220 i rozpiętość otworu 4,25m. Garaż 5.90m x 5.90m. Wysokość nadproża w wielkośći bloczka 24x24 zazbrojone 5x fi 12 i strzemiona co 20cm fi 6 oparte na ścianie narożnej. Do tego wylany wieniec o wielkości 20x20. Chciałbym do tego wymurować po 4 segmenty pustaka z przodu i tyłu do podparcia krokwi dach dwuspadowy. Wrzucę zdjęcie proszę o jakąś porade wrzucić np. dwuteownik w nadproże ??

    http://wrzucaj.net/image/PS7ve

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerry600 Zobacz post
    Witam chodzi mi o wylanie nadproża nad garażem wysokość 220 i rozpiętość otworu 4,25m. Garaż 5.90m x 5.90m. Wysokość nadproża w wielkośći bloczka 24x24 zazbrojone 5x fi 12 i strzemiona co 20cm fi 6 oparte na ścianie narożnej. Do tego wylany wieniec o wielkości 20x20. Chciałbym do tego wymurować po 4 segmenty pustaka z przodu i tyłu do podparcia krokwi dach dwuspadowy. Wrzucę zdjęcie proszę o jakąś porade wrzucić np. dwuteownik w nadproże ??

    http://wrzucaj.net/image/PS7ve
    nie kumam o co ci chodzi z tym domurowaniem segmentów pustaka. ale nie wiem jak ci wychodzi wieniec 20x20 na bloczku 24cm
    u mnie nadproze do garazu 6x6m a swiatlo bramy 5m mialo wys 70cm i zbrojenie górne 2x12 dolne 2x16 strzemiona co 15cm, ale wykonawca dołożył żę było 6x16.

    jak nie masz w projekcie dwuteownika to nie ma sensu, mozesz jedynie zbrojenia dołozyc jak bedziesz mial lepsze spanie
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  3. #3

    Domyślnie

    Mój błąd nadproże 24x24 i wieniec 24x20 a z segmentami to chodzi mi o wymurowanie ścianki na wieńcu

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerry600 Zobacz post
    Mój błąd nadproże 24x24 i wieniec 24x20 a z segmentami to chodzi mi o wymurowanie ścianki na wieńcu
    czyli podnosisz scianke kolankowa? skoro nie masz tego narysowane w projekcie pewnie robisz to na partyzanta, wg prawa dom bedziesz mial niezgodny z projektem. ale to tak tylko nawiasem. jak dla mnie jak chcesz spac spokojnie zbrojenie zrob 6x12 i strzemiona co 15cm, ale to musialby potwierdzic konstruktor
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerry600 Zobacz post
    Witam chodzi mi o wylanie nadproża nad garażem wysokość 220 i rozpiętość otworu 4,25m.. Wysokość nadproża w wielkośći bloczka 24x24 zazbrojone 5x fi 12 i strzemiona co 20cm fi 6 oparte na ścianie narożnej. proszę o jakąś porade wrzucić np. dwuteownik w nadproże ??
    Przy takiej rozpiętości na pewno nie wylejesz nadproża o wysokości 25 cm i 5 prętów x fi 12 to za mało nawet 34GS ,a strzemiona zagęszcza się przy podporach na ścinanie..Musisz poszukać kogoś kto ma uprawnienia ,to policzy i zaprojektuje Ci taką belkę .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 16-05-2016 o 23:58
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  6. #6

    Domyślnie

    Nadproże i wieniec musisz wylać razem, wtedy masz 45 cm wysokości.

  7. #7

    Domyślnie

    Wlasnie co do projektu jest to budynek gospodarczy na zgłoszenie projekt był ale co do wienca i nadproża to męcze się sam...to nie ma sensu wylewać teraz nadproża i potem dopiero wieńca? Zrobiłbym w takim razie 6x fi16 strzemiona co 15cm fi 6 i potem takie samo na wieniec nad nadprożem co da mi te 45cm betonu. I chciałbym na tym wymurać 4 warstwy pustaka..

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek_czeczot

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-303
    Posty
    95

    Domyślnie

    Witam, też uważam, że fi12 to zdecydowanie za słabo przy takiej rozpiętości i obciążeniu. Szukałbym jednak większego fi... U mnie na szczęście garaż z względnie małym otworem drzwiowym, także wystarczyło dać nadproże prefabrykowane (porotherm) w maksymalnej dopuszczalnej długości (3 metry)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerry600 Zobacz post
    Witam chodzi mi o wylanie nadproża nad garażem wysokość 220 i rozpiętość otworu 4,25m. Garaż 5.90m x 5.90m. Wysokość nadproża w wielkośći bloczka 24x24 zazbrojone 5x fi 12 i strzemiona co 20cm fi 6 oparte na ścianie narożnej. Do tego wylany wieniec o wielkości 20x20. Chciałbym do tego wymurować po 4 segmenty pustaka z przodu i tyłu do podparcia krokwi dach dwuspadowy. Wrzucę zdjęcie proszę o jakąś porade wrzucić np. dwuteownik w nadproże ??

    http://wrzucaj.net/image/PS7ve
    A po jakiego grzyba wylewać nadproże. U siebie światło bramy mam 3 metry, fakt mniejsze jak u Ciebie. Kupiłem gotowe nadproża strunobetonowe, dałem dwa przy sobie o długości 3,6 metra. Strunobetony są produkowane w dużych rozpiętościach. Po położeniu nadproży od razu była na nich murowana ściana w górę. Brak przerwy technologicznej. Nadproża miałem z Konbet-u. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Ale tak czy siak takie nadproże trzeba sobie dobrać i powinna to zrobić osoba z uprawnieniami, a nie na pałe wsadzać jakiekolwiek nadproże!!

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Ale tak czy siak takie nadproże trzeba sobie dobrać i powinna to zrobić osoba z uprawnieniami, a nie na pałe wsadzać jakiekolwiek nadproże!!
    Powinna być osoba z uprawnieniami ale przede wszystkim z głową.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerry600 Zobacz post
    Wlasnie co do projektu jest to budynek gospodarczy na zgłoszenie projekt był ale co do wienca i nadproża to męcze się sam...
    A w projekcie jest wiazd do garażu o takich wymiarach?
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  13. #13

    Domyślnie

    Projekt był zrobiony samemu (zgłoszenie do 35m2 bez projektu) i właśnie ten etap pracy jest nie do wykonania przeze mnie samemu. Wszystko inne zrobiłem sam, ale stanąłem na tym etapie ponieważ nie chciałbym kombinować. Najwyżej podskocze gdzieś do konstruktora budowlanego niech doradzi obliczy...Dlatego wole zroibć przeliczone niż niedoliczone

  14. #14

    Domyślnie

    Jestem po rozmowie.

    W nadproże o do takiego budynku należy dać 8 prętów fi 12, 2 na górze, 2 po środku po bokach i 4 na dole wielkość wychodzi szer. 24 , wys 48.
    Podzielić nadproże na 3 kawałki i tak: strzemiona co 10 , środek co 25 i drugi koniec co 10 (zagęścić zbrojenie przy podporach muru)

    Dziękuje za pomoc i rady. Pozdrawiam

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerry600 Zobacz post
    Jestem po rozmowie.

    W nadproże o do takiego budynku należy dać 8 prętów fi 12, 2 na górze, 2 po środku po bokach i 4 na dole wielkość wychodzi szer. 24 , wys 48.
    Podzielić nadproże na 3 kawałki i tak: strzemiona co 10 , środek co 25 i drugi koniec co 10 (zagęścić zbrojenie przy podporach muru)

    Dziękuje za pomoc i rady. Pozdrawiam
    Jerry600 coś nie teges zrozumiałeś ,zrobił ci jakiś rysunek, 2 po środku w martwej strefie ?
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  16. #16

  17. #17

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Rzeczywiście.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony