dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 124 z 1021
Pokaż wyniki od 2.461 do 2.480 z 20417
  1. #2461
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    W związku z tym ,że w Polsce projektuje się instalacje na temp zewnętrzna -20 C. PC powinny zawierać taką informację. W przeciwnym wypadku trudno mówić o projektowaniu

  2. #2462

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    W związku z tym ,że w Polsce projektuje się instalacje na temp zewnętrzna -20 C. PC powinny zawierać taką informację. W przeciwnym wypadku trudno mówić o projektowaniu
    Jeśli projektant nie wie ile wynosi moc pompy w warunkach skrajnych to nie powinien się brać za projektowanie.
    Nie spotkałem się jeszcze by jakikolwiek producent NIE podał tej informacji.
    Jest ona w każdej DTR.

  3. #2463
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Jeśli projektant nie wie ile wynosi moc pompy w warunkach skrajnych to nie powinien się brać za projektowanie.
    Nie spotkałem się jeszcze by jakikolwiek producent NIE podał tej informacji.
    Jest ona w każdej DTR.
    dżony,prosiłem się dokształcić czemu tak jest
    Poniżej wykres sprawności powietrznej pompy Fujitsu S8 (Japonia) do -20st.C:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fuji.jpg
Wyświetleń:	651
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	356453
    A poniżej wykres sprawności PRAWIE IDENTYCZNEJ i bliźniaczej powietrznej pompy z tym,że firmy Atlantic Extensa 8kW Duo (Francja,Europa) do -15st.C:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ext8.jpg
Wyświetleń:	645
Rozmiar:	103,3 KB
ID:	356454

    Jak myślisz,czemu europejski producent nie chce się chwalić osiągami do -20st.C i podaje jedynie do -15st.C a jak widać,przy -20st.C osiągi są jeszcze bardzo dobre ?
    Douczyć się Pany sprzedawcy
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 20-05-2016 o 16:52

  4. #2464

    Domyślnie

    Czym się różni tcap 1f od 9kw 3f? Instalator zapewnia mnie, że tcap będzie pracował mi przy mniejszych temperaturach na zewnątrz

  5. #2465
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkam Zobacz post
    Czym się różni tcap 1f od 9kw 3f? Instalator zapewnia mnie, że tcap będzie pracował mi przy mniejszych temperaturach na zewnątrz
    Jedna i druga będzie pracowała przy niższych temperaturach,tcap dysponuje większą mocą grzewczą przy niższych temp.ale nie dużo czyli zależnie od potrzeb budynku tcap będzie krócej pracował na cele grzewcze w tym budynku niż zwykła 9kW.

  6. #2466
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak myślisz,czemu europejski producent nie chce się chwalić osiągami do -20st.C i podaje jedynie do -15st.C a jak widać,przy -20st.C osiągi są jeszcze bardzo dobre ?
    Właśnie nie wiem, rozwiń myśl jeśli możesz.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  7. #2467
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    To zależy od producenta. Jak się wstydzi pokazać te dane, to ich nie pokazuje.
    Tak się składa, że europejski producent, jakim jest Daikin, podaje parametry dla swoich pomp przy -20 stopniach i przy maksymalnym obciążeniu. A więc w najbardziej niekorzystnych dla pompy warunkach. Robi to od 10 lat, jak tylko wprowadził te pompy na rynek, zanim jeszcze zaczęto mówić o etykietach energetycznych.
    A co istotne, produkuje pompy w europie od A do Z na własnych sprężarkach, szyte na miarę - nie tak jak większość konkurencji, tzn. agregat jedni, hydroboks drudzy, a nalepka na urządzeniu jeszcze trzecia i nie wiadomo gdzie to jest produkowane.
    To potem i nie ma co pokazywać.

    dodane
    najciekawsze są różnice parametrów pracy pokazywane w Polskich ulotkach importerów i w materiałach źródłowych.
    Ostatnio edytowane przez clarnet ; 22-05-2016 o 10:54

  8. #2468
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Daikin -japoński , produkcja w Belgii i w Czechach , a może jeszcze gdzieś . Ale inni gorsi.Szczególnie nastwieni na oszukanie Polaków

  9. #2469
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Właśnie nie wiem, rozwiń myśl jeśli możesz.
    Ponieważ obliguje ich do tego europejska norma,nie do -10st.C,nie do -20st.C ale do -15st.C.
    Masz przykład Atlantica i Fujitsu,to są identyczne i bliźniacze pompy o takich samych parametrach,Fujitsu podaje dane do -20st.C a Atlantic do -15st.C.

  10. #2470
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Daikin -japoński , produkcja w Belgii i w Czechach , a może jeszcze gdzieś . Ale inni gorsi.Szczególnie nastwieni na oszukanie Polaków
    Cóż Cię fachman tak uraziło?
    To że Daikin podaje te dane, czy to, że produkuje w Belgii, czy w Czechach? A może, że firma jest japońska? Masz jakiś kompleks na tym punkcie?
    Arturo napisał, że europejscy producenci nie podają takich danych i że to podobno "oczywiste"
    John na przykładzie samochodów sugeruje, że producenci nie podają danych przy niekorzystnych warunkach.
    Ty twierdzisz, że dane te powinny być podawane z uwagi na temp. obliczeniowe występujące u nas
    No więc pokazałem tylko, że jest producent, europejski, który te dane rzetelnie podaje i się ich nie wstydzi. Jakie by one nie były.
    Jak Cię boli, że Ty tych danych nie możesz pokazać dla oferowanych przez siebie rozwiązań, to miej pretensje do producenta, którego rozwiązania oferujesz.

  11. #2471
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Szybkie pytanie do właścicieli Panasonicow, czy w komplecie z pompą jest jeden sterownik do powieszenia gdzieś w domu, czy to opcja tylko?
    Dzisiaj wjechał do mnie 9kW 3f seria F i takiego ustrojstwa nie ma. Tylko sterowanie na samej pompie. Co nie ukrywam trochę mnie martwi, bo pozostaje mi tylko ustawienie temp. zasilania podłogówki i mieszanie przepływami na rotametrach.
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  12. #2472
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A jaki efekt chciałeś uzyskać dzięki temu dodatkowemu sterownikowi.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #2473
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Byłem pewien że taki sterownik to jednocześnie czujnik temp. wewn. i według jego wskazań steruję temp. w całym domu.
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  14. #2474
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał K@mil_ Zobacz post
    Byłem pewien że taki sterownik to jednocześnie czujnik temp. wewn. i według jego wskazań steruję temp. w całym domu.
    Na podstawie krzywej grzewczej pompy i regulacji podlogowki i dzieki pogodowce dasz radę wysterowac temp.w pomieszczeniach.
    Sterownik pokojowy to dodatkowa opcja. Używałem go tylko w pierwszym sezonie a potem wrzuciłem i jadę na krzywej i jest git.

  15. #2475
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Czyli ani czujnik temp. w domu, ani pogodówka?
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  16. #2476
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pompą w większości przypadków steruje pogodówka a ten element masz w komplecie. Panel wew. jest dodatkiem który przy podłogówce nie koniecznie jest potrzebny. Gdybyś chciał sterować temp w poszczególnych pomieszczeniach to musiał byś w każdym pomieszczeniu założyć czujnik i elektrozawory na poszczególne pętle co przy bezwładności podłogówki moim zdaniem mija się z celem. Przy dobrze ustawionej krzywej i raz wyregulowanych rotametrach panel taki będzie pełnił funkcję ozdobną.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #2477

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Pompą w większości przypadków steruje pogodówka a ten element masz w komplecie. Panel wew. jest dodatkiem który przy podłogówce nie koniecznie jest potrzebny. Gdybyś chciał sterować temp w poszczególnych pomieszczeniach to musiał byś w każdym pomieszczeniu założyć czujnik i elektrozawory na poszczególne pętle co przy bezwładności podłogówki moim zdaniem mija się z celem. Przy dobrze ustawionej krzywej i raz wyregulowanych rotametrach panel taki będzie pełnił funkcję ozdobną.
    a jak bez termostatu pokojowego na samej pogodowce korzystacie z drugiej taryfy? mi to pomaga blokowac prace pompy w drogiej taryfie.

  18. #2478
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    To jest jasna sprawa, że przy bezwładności podłogówki czujniki w każdym pomieszczeniu to lekki bezsens.
    Właśnie chodziło mi też o to, czy pogodówka jest chociaż dołączana do zestawu. Jest montowana w jednostce zew., czy jako osobny moduł?
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  19. #2479
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał K@mil_ Zobacz post
    To jest jasna sprawa, że przy bezwładności podłogówki czujniki w każdym pomieszczeniu to lekki bezsens.
    Właśnie chodziło mi też o to, czy pogodówka jest chociaż dołączana do zestawu. Jest montowana w jednostce zew., czy jako osobny moduł?
    Jest montowana w jednostce zewnętrznej.

  20. #2480
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisiu Zobacz post
    a jak bez termostatu pokojowego na samej pogodowce korzystacie z drugiej taryfy? mi to pomaga blokowac prace pompy w drogiej taryfie.
    Mam ustawiony timer na pompie na II taryfę a reszta to wolna wola pompy

Strona 124 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony