dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 277 z 330
Pokaż wyniki od 5.521 do 5.540 z 6591
  1. #5521
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boncalski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-023
    Posty
    47

    Domyślnie

    Czy mógłbyś rozwinąć jakich uchybień należy się wystrzegać ?

  2. #5522

    Domyślnie

    Poszukuję kotła ,który by pracował przy jak najmniejszej minimalnej mocy.Ma może ktoś jakieś propozycje?
    Interesuje mnie kocioł z zamkniętą komorą spalania, dwu funkcyjny. I tu kolejne pytanie,czy taki kocioł może współpracować z cyrkulacją ?
    I jeszcze jedno pytanie.Czy wieszając taki kocioł w łazience trzeba dodatkowo robić otwór 200cm2 przy podłodze (nawiewny),a drugi wyciągowy do komina lub przy stropie?
    Instalacja będzie starego typu(grzejniki żeliwne) dom po moderacji termicznej.Czy w takiej przypadku sprawdzi się kocił kondesacyjny?
    Ostatnio edytowane przez G69 ; 22-06-2016 o 05:32

  3. #5523
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przy dwufunkcyjnych minimalna moc to jakieś 5-6kW.
    A cyrkulacja ?
    nie jestem ekspertem, ale chyba sie nie da...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #5524

    Domyślnie

    potrzebuję porady w doborze kotła gazowego. dom 115m2 użytkowych, po podłogach 160m2. 24 belit ocieplony 15cm styropianem grafitowym 0,033, okna z oknoplusa 1,0, drzwi i brama garażowe ocieplane. do tego dochodzi kominek z płaszczem, ale to pomijalny na tą chwilę aspekt bo nie wiem jak z funduszami wyjdzie. Rodzina 4 osoby czyli 2 osoby dorosłe i dwoje dzieci. na dole 60m2 ogrzewanie podłogowe + w garażu kaloryfer (nad garażem pralnia stąd minimalne ogrzewanie garażu wskazane), poddasze 3 pokoje łazienka z toaletą + pralnia - tutaj zdecydowaliśmy się na tradycyjne kaloryfery bez podłogówki. Opisując odległości od pieca/kotłowni to na parterze ok 5m to toalety/łazienki i około 5m do kuchni, bezpośrednio nad kotłownią znajduje się łazienka i pralnia więc też niedaleko.
    Piec jaki biorę pod uwagę to gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem 100l który by też współpracował w instalacji z kominkiem romotop 6.6.2 tv. Cenowo bez ekstrawagancji, chciałbym max 6k wydać - jest coś godnego uwagi w tej cenie? Aha, jestem z lublina więc teoretycznie nie powinno być problemów z ewentualnym serwisem.

  5. #5525

    Domyślnie

    Cytat Napisał radbar Zobacz post
    potrzebuję porady w doborze kotła gazowego. dom 115m2 użytkowych, po
    podłogach 160m2. 24 belit ocieplony 15cm styropianem grafitowym 0,033, okna z oknoplusa 1,0, drzwi i brama garażowe ocieplane. do tego dochodzi kominek z płaszczem, ale to pomijalny na tą chwilę aspekt bo nie wiem jak z funduszami wyjdzie. Rodzina 4 osoby czyli 2 osoby dorosłe i dwoje dzieci. na dole 60m2 ogrzewanie podłogowe + w garażu kaloryfer (nad garażem pralnia stąd minimalne ogrzewanie garażu wskazane), poddasze 3 pokoje łazienka z toaletą + pralnia - tutaj zdecydowaliśmy się na tradycyjne kaloryfery bez podłogówki. Opisując odległości od pieca/kotłowni to na parterze ok 5m to toalety/łazienki i około 5m do kuchni, bezpośrednio nad kotłownią znajduje się łazienka i pralnia więc też niedaleko.
    Piec jaki biorę pod uwagę to gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem 100l który by też współpracował w instalacji z kominkiem romotop 6.6.2 tv. Cenowo bez ekstrawagancji, chciałbym max 6k wydać - jest coś godnego uwagi w tej cenie? Aha, jestem z lublina więc teoretycznie nie powinno być problemów z ewentualnym serwisem.
    Niedawno miałem instalowany kocioł kondensacyjny, we wtorek pierwsze uruchomienie. Kocioł Immergas victrix 12 Erp, zasobnik UBS 160 (Immergas), zestaw podłczeniowy kocioł-zasobnik - razem za wszystko zapłaciłem 5300. Pozdrawiam.

  6. #5526

    Domyślnie

    ok to mam pierwszego kandydata: Immergas victrix 12 Erp, zasobnik UBS 160 (Immergas), 12 kW wystarczy? nie trzeba jakiegoś zapasu by na max piec nie śmigał?

  7. #5527

    Domyślnie

    Cytat Napisał radbar Zobacz post
    ok to mam pierwszego kandydata: Immergas victrix 12 Erp, zasobnik UBS 160 (Immergas), 12 kW wystarczy? nie trzeba jakiegoś zapasu by na max piec nie śmigał?
    Przy Twoim metrażu spokojnie da radę, jak rozgrzejesz dom to wtedy będzie już tylko dogrzewał na mocy zbliżonej do minimalnej. Nie wiem jak jest u Ciebie ale ja mam na całej powierzchni ogrzewanie podłogowe. Jeszcze jedna sprawa, do sterowania kotłem zakupiłem sterownik pokojowy bezprzewodowy Tybox 137 dedykowany właśnie do Immergasa. Pozdrawiam.

  8. #5528

    Domyślnie

    Cytat Napisał radbar Zobacz post
    ok to mam pierwszego kandydata: Immergas victrix 12 Erp, zasobnik UBS 160 (Immergas), 12 kW wystarczy? nie trzeba jakiegoś zapasu by na max piec nie śmigał?
    Pełna nazwa kotła: Immergas Victrix 12 X TT 2 ERP.

  9. #5529
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.045
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał radbar Zobacz post
    potrzebuję porady w doborze kotła gazowego. dom 115m2 użytkowych, po podłogach 160m2. 24 belit ocieplony 15cm styropianem grafitowym 0,033, okna z oknoplusa 1,0, drzwi i brama garażowe ocieplane. do tego dochodzi kominek z płaszczem, ale to pomijalny na tą chwilę aspekt bo nie wiem jak z funduszami wyjdzie. Rodzina 4 osoby czyli 2 osoby dorosłe i dwoje dzieci. na dole 60m2 ogrzewanie podłogowe + w garażu kaloryfer (nad garażem pralnia stąd minimalne ogrzewanie garażu wskazane), poddasze 3 pokoje łazienka z toaletą + pralnia - tutaj zdecydowaliśmy się na tradycyjne kaloryfery bez podłogówki. Opisując odległości od pieca/kotłowni to na parterze ok 5m to toalety/łazienki i około 5m do kuchni, bezpośrednio nad kotłownią znajduje się łazienka i pralnia więc też niedaleko.
    Piec jaki biorę pod uwagę to gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem 100l który by też współpracował w instalacji z kominkiem romotop 6.6.2 tv. Cenowo bez ekstrawagancji, chciałbym max 6k wydać - jest coś godnego uwagi w tej cenie? Aha, jestem z lublina więc teoretycznie nie powinno być problemów z ewentualnym serwisem.
    A co powiesz na wysokosprawny wiszący kocioł kondensacyjny: 1,9-13/16 kW Vitodens 200-W
    c.w.u. ogrzewana w osobnym zbiorniku: 100, 120 lub 150 l ustawionym pod kotłem,
    lub 160, 200, 300 l - obok kotła
    • z palnikiem promiennikowym MatriX
    • z systemem kontroli i optymalizacji spalania Lambda Pro Control
    • z wymiennikiem Inox-Radial ze stali szlachetnej i 10-letnim okresem gwarancji
    • regulator pogodowy Vitotronic 200 z dużym kolorowym wyświetlaczem dotykowym
    • menadżer energii pozwala kontrolować zużycie gazu i energii elektrycznej, aktualną moc z jaką pracuje kocioł i rozkład temperatury w zasobniku c.w.u.


    Cena co prawda nieco wyższa od Twojego maksimum, ale to zależ-y od konfiguracji, wielkości zasobnika.

    Jeśli masz pytania - służe pomocą!

    Sprawdź również nasze warunki serwisu i gwarancji.
    Wszystkie kotły kondensacyjne marki Viessmann są obecnie wyposażane w wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej. Technologia ta zapewnia wysoki współczynnik sprawności sięgający 98 procent i wyróżnia się dużą trwałością oraz wysokim stopniem bezpieczeństwa i efektywności eksploatacji. Dlatego firma Viessmann udziela na wszystkie wymienniki ciepła 10-letniej gwarancji, obejmującej nieszczelność na skutek korozji.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #5530
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.542
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    A co powiesz na wysokosprawny wiszący kocioł kondensacyjny: 1,9-13/16 kW Vitodens 200-W
    c.w.u. ogrzewana w osobnym zbiorniku: 100, 120 lub 150 l ustawionym pod kotłem,
    lub 160, 200, 300 l - obok kotła
    [LIST]
    .....[*]menadżer energii pozwala kontrolować zużycie gazu i energii elektrycznej, aktualną moc z jaką pracuje kocioł i rozkład temperatury w zasobniku c.w.u.
    Po co menadzer kontroluje zuzycie energii elektrycznej pobieraną przez kocioł gazowy, przeciez to zaledwie kilkadziesiąt watów poboru mocy, i tak uzytkownik nie ma mozliwosci zmniejszenia. Czy to tylko wyswietlenie zuzycia tej energii czy cos wiecej?

  11. #5531
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.045
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Po co menadzer kontroluje zuzycie energii elektrycznej pobieraną przez kocioł gazowy, przeciez to zaledwie kilkadziesiąt watów poboru mocy, i tak uzytkownik nie ma mozliwosci zmniejszenia. Czy to tylko wyswietlenie zuzycia tej energii czy cos wiecej?
    Witam,
    Vitodens 200-W to jeden z naszych nowych kotłów, mają one nowe wyposażenie, które opisane jest TUTAJ

    Co więcej, zapraszam na film o funkcjonalnościach i zaletach nowych regulatorów: TUTAJ

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #5532
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.542
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witam,
    Vitodens 200-W to jeden z naszych nowych kotłów, mają one nowe wyposażenie, które opisane jest TUTAJ

    Co więcej, zapraszam na film o funkcjonalnościach i zaletach nowych regulatorów: TUTAJ

    Pozdrawiam!
    Mysłalem ze konsultant powie cos wiecej na temat, a tymczasem konsultant usłuznie podaje linki które moge sobie znalezc sam. Pojawia sie kolejne pytanie czy konsultant wie cokolwiek o sprzecie który reklamuje, czy tylko o tym gdzie znalezc informacje.

  13. #5533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    A co powiesz na wysokosprawny wiszący kocioł kondensacyjny: 1,9-13/16 kW Vitodens 200-W
    c.w.u. ogrzewana w osobnym zbiorniku: 100, 120 lub 150 l ustawionym pod kotłem,
    lub 160, 200, 300 l - obok kotła
    • z palnikiem promiennikowym MatriX
    • z systemem kontroli i optymalizacji spalania Lambda Pro Control
    • z wymiennikiem Inox-Radial ze stali szlachetnej i 10-letnim okresem gwarancji
    • regulator pogodowy Vitotronic 200 z dużym kolorowym wyświetlaczem dotykowym
    • menadżer energii pozwala kontrolować zużycie gazu i energii elektrycznej, aktualną moc z jaką pracuje kocioł i rozkład temperatury w zasobniku c.w.u.


    Cena co prawda nieco wyższa od Twojego maksimum, ale to zależ-y od konfiguracji, wielkości zasobnika.

    Jeśli masz pytania - służe pomocą!

    Sprawdź również nasze warunki serwisu i gwarancji.
    Wszystkie kotły kondensacyjne marki Viessmann są obecnie wyposażane w wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej. Technologia ta zapewnia wysoki współczynnik sprawności sięgający 98 procent i wyróżnia się dużą trwałością oraz wysokim stopniem bezpieczeństwa i efektywności eksploatacji. Dlatego firma Viessmann udziela na wszystkie wymienniki ciepła 10-letniej gwarancji, obejmującej nieszczelność na skutek korozji.
    Za sam kocioł wybuli ponad 6k, a ja za Immergasa z zasobnikiem 160 i zestawem podłączeniowym dałem 5300. Jest różnica.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  14. #5534

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Za sam kocioł wybuli ponad 6k, a ja za Immergasa z zasobnikiem 160 i zestawem podłączeniowym dałem 5300. Jest różnica.
    no właśnie, dziś był przedstawiciel z viessmann'a. kocioł (19kW zalecił) i zasobnik 100l to koszt około 7.5-8k, ma zrobić dokładną kalkulację i wycenę jak to będzie wyglądało. Polecił ten kocioł co konsultant powyżej. Coraz bardziej skłaniam się do immergasa. tylko pytanie co do tych 12kW, piszesz że u Ciebie całość to podłogówka, u mnie powiedzmy 60/40. no ale różnica w cenie kW niewielka więc można i kupić większy kocioł jakby okazało się za mało i o ile kaloryfer, a podłogówka to różnica w zapotrzebowaniu na kW.
    A co z innymi markami? Są warte zainteresowania? Pozostaje Junkers, De dietrich czy Beretta? warto się rozglądać czy nie ta półka i nie ta jakość w tej cenie co wspomniany Immergas?

  15. #5535

    Domyślnie

    Cytat Napisał radbar Zobacz post
    no właśnie, dziś był przedstawiciel z viessmann'a. kocioł (19kW zalecił) i zasobnik 100l to koszt około 7.5-8k, ma zrobić dokładną kalkulację i wycenę jak to będzie wyglądało. Polecił ten kocioł co konsultant powyżej. Coraz bardziej skłaniam się do immergasa. tylko pytanie c
    o do tych 12kW, piszesz że u Ciebie całość to podłogówka, u mnie powiedzmy 60/40. no ale różnica w cenie kW niewielka więc można i kupić większy kocioł jakby okazało się za mało i o ile kaloryfer, a podłogówka to różnica w zapotrzebowaniu na kW.
    A co z innymi markami? Są warte zainteresowania? Pozostaje Junkers, De dietrich czy Beretta? warto się rozglądać czy nie ta półka i nie ta jakość w tej cenie co wspomniany Immergas?
    Kupisz co uwarzasz. Ja wychodę z założenia, że niemieckie nie zawsze jest dobre.

  16. #5536

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Za sam kocioł wybuli ponad 6k, a ja za Immergasa z zasobnikiem 160 i zestawem podłączeniowym dałem 5300. Jest różnica.
    Brutto ?
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  17. #5537

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek6 Zobacz post
    Brutto ?
    Tak brutto. W sklepie, nie przez internet, z pełną gwarancją producenta 5 lat.

  18. #5538

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Tak brutto. W sklepie, nie przez internet, z pełną gwarancją producenta 5 lat.
    No to następny będzie taki.
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  19. #5539

    Domyślnie

    Również szukam kotła (pieca) gazowego. Dom w trakcie budowy, za kilka dni wchodzi hydraulik. Dom jednorodzinny parterowy 116m2 + garaż i kotłownia w bryle budynku (30m2) kocioł będzie w kotłowni i będzie dość oddalony od kuchni, łazienki i wc. Ogrzewanie mieszane (podłogowe w salonie,kuchni,łazience,wc,hol) grzejniki w trzech pokojach (pokoje po 16m2) dom będzie ocieplony styro 15cm, okna winergeticki Oknoplast. Chciałem zakupić jednofunkcyjny z zasobnikiem ale jeśli ktoś zechce podpowiedzieć inne rozwiązanie to będę wdzięczny.

  20. #5540
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Niedrogie kotły małej mocy ma Immergas, Termet, Buderus, Junkers.
    Sprawdz dostępność serwisantów, ceny przeglądów.
    Immergas ma piec tat gwarancji, podobnie Buderus.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 27-07-2016 o 12:29
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 277 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony