dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Drzwi Tarasowe PSK - pomoc przy montażu

    Witam wszystkich,
    proszę o poradę, co do przygotowania otworu przed montażem drzwi tarasowych PSK (Vetrex patio Automatic). Próbowałem sam rozgryźć ten temat, czytając forum i szukając w necie, ale zaczynam mieć sprzeczne informacje. Mianowicie, punkt ZERO wychodzi na wysokości 27 cm od podłoża (20 cm styropianu na posadzkę, 6 cm wylewki i 1 cm posadzki). Czy mam najpierw podmurować otwór na wysokość np. 12 cm (bloczek betonu komórkowego) a następnie użyć poszerzeń systemowych, czy też od razu 24 cm betonu komórkowego i bezpośrednio na to układać drzwi a może od razu same poszerzenia systemowe? Wątpliwości wynikają z tego, że w/g części fachowców, przy montażu PSK powyżej 20 cm, same poszerzenia systemowe mogą być wypychane, więc lepiej pomieszać systemy, tworząc najpierw warstwę z BK a na niej poszerzenia.
    vide -> http://www.oknagalio.pl/poradnik/montaz-drzwi
    Z kolei firma vetrex odradza wogóle wykonanie podmurówki i użycie wyłącznie poszerzeń
    vide -> http://www.vetrex.com.pl/dla-prasy/i...rex-slide.html
    Bardzo proszę o poradę a z racji, tego, że to mój pierwszy post, z góry przepraszam, za ewentualne nieprawidłowości w jego utworzeniu

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.138

    Domyślnie

    Spokojnie możesz to pomieszać. Zastosowanie samych poszerzeń i podanie argumenty, że ułatwi to zamocowanie do podłoża jest tylko częścią prawdy. Tak, ułatwi, ale w przypadku tak wysokich - 25cm poszerzeń te kotwy i tak nie będą spełniały swojego zadania, bo całość się będzie "bujać" i trzeba będzie zastosować dodatkowe kątowniki.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję.
    W takim razie, czy takie wykonanie będzie prawidłowe? W szczególności zastanawia mnie, kwestia docieplenia styrodurem od wewnątrz, czy to dobra koncepcja?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	363289

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał łojniewiem Zobacz post
    Serdecznie dziękuję.
    W takim razie, czy takie wykonanie będzie prawidłowe? W szczególności zastanawia mnie, kwestia docieplenia styrodurem od wewnątrz, czy to dobra koncepcja?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	363289
    Murek pod poszerzenie zbuduj tylko na szerokość poszerzenia i na równo dojedź styropianem bez kombinacji ze styrodurem.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samar Zobacz post
    Murek pod poszerzenie zbuduj tylko na szerokość poszerzenia i na równo dojedź styropianem bez kombinacji ze styrodurem.
    Jak wtedy zakotwi poszerzenie do tego podmurowania ? Podmurówkę zrób szersza jak rama bo utrudnisz prace montażowe ekipie styrodur w tym miejscu to dobra opcja

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.138

    Domyślnie

    A dlaczego nie zwykły styropian... ? Tylko dlatego że cieńsza grubość=słabsza izolacja? Czy są też inne argumenty?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Ja nie mam innych argumentów

  8. #8

    Domyślnie

    Ściany mam z BK o grubości i wysokości 24 cm, więc pomyślałem, żeby podmurówkę zrobić tak samo (24 cm), i na pół wysokości (czyli 12 cm) i dalej na to dać poszerzenie, albo w ogóle zrezygnować z poszerzenia i dać taki sam bloczek 24x24, ale z tego co rozumiem, opcja na wysokość 12 cm i poszerzenie, będzie lepsza, więc tak zrobię. Co do wypełnienia wnęki, rozumiem, że za stryrodurem przemawia lepsza izolacyjność, ale zwykły styro też jest ok. Dziękuję Wam za porady

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Jak wtedy zakotwi poszerzenie do tego podmurowania?
    Tak trudno jest zagiąć blachę?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.138

    Domyślnie

    Nie jest trudno, ale może się zdarzyć, że zagięta podda się minimalnie działaniu sił zewnętrznych (jakiś czas temu prostowaliśmy ramy okienne dwoma kotwami zagiętymi na mur a mimo tego ościeżnica je "pociągnęła". No prosto raczej kotwy już nie rozciągnie
    Ps. Jak nie trudno się domyśleć, jestem zwolennikiem pełnego bloczka
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony