dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Rolety zewnętrzne kontra Żaluzje zewnętrzne fasadowe - co wybrać?

    Witam,
    Co prawda jeszcze daleko mi do tego etapu, ale już teraz chciałbym zdecydować co wybrać. Wahamy się między właśnie roletami a żaluzjami zewnętrznymi. Czy ktoś ma porównanie (użytkował jedne i drugie) ? Bądź ma w domu oba systemy (w co wątpię) ?

    Moim zdaniem na korzyść rolet przemawia:
    - lepsza izolacyjność przed wiatrem oraz temperaturą (bufor cieplny za oknem)
    - możliwości antywłamaniowe
    - pełne zaciemnienie w nocy

    Na korzyść żaluzji:
    - możliwość dokładnego sterowania wpadającego światła, szczególnie latem od strony południowej (gdzie nie mam zadaszenia)
    - dodatkowa ochrona intymności (tj. przy spuszczonych roletach mogę widzieć wszystko na zewnątrz, ale z zewnątrz już nie koniecznie widać domowników)
    - zgrabniejszy delikatny wygląd z zewnątrz a także ciekawy wygląd wewnątrz domu

    Dodatkowo chyba rolety są cichsze niż żaluzje przy np. padającym deszczu? wietrze?

    Początkowo brałem pod uwagę tylko rolety, ale obecnie mocno myślę nad żaluzjami. Czy sugerować się możliwościami antywłamaniowymi? (będzie przecież alarm, kamera, no i sąsiedzi) a w domu nie trzymamy kasy, jak chyba nikt obecnie. Żaluzje chyba tez w jakiś sposób uniemożliwiają włamanie.
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał dropsec Zobacz post
    ...Czy sugerować się możliwościami antywłamaniowymi? ...
    na to ci odpowiem nie bież tego po uwaga żadne to zabezpieczenie nie jest

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel2905 Zobacz post
    na to ci odpowiem nie bież tego po uwaga żadne to zabezpieczenie nie jest
    Jakieś doświadczenia masz?
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dropsec Zobacz post
    Jakieś doświadczenia masz?
    nie po prostu sprzedaje i montuje to takze wiem ile to wytrzyma jeżeli chodzi o ontywlamaniowosc

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Żaluzje/ rolety zewnętrzne nie stanowią żadnej bariery dla włamywacza. Owszem wymagają odrobinę więcej wysiłku i wygenerują nieco więcej hałasu, może dlatego lokalny obszczymur wybierze dom obok bez rolet. Podstawowym zabezpieczeniem jest alarm i czujni sąsiedzi. Alarm z modułem SMS. Mam rolety zewnętrzne wbudowane pod tynk i się sprawdzają pod tym względem, że dom można wygodnie zamknąć czy to przed słońcem, czy przed deszczem, czy przed wiatrem, czy na czas budowy. Jeszcze nie mieszkam i nie wykorzystuję ich w pełni, ale wydaje mi się, że ich montaż był jedną z lepszych decyzji. Niestety rolety nie umożliwiają tak pełnej regulacji ilości światła jak żaluzje...
    Ostatnio edytowane przez piotrek0m ; 01-05-2015 o 22:00
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  6. #6

    Domyślnie

    odkąd pojawiły się żaluzje zewnętrzne coraz bardziej doceniam ich właściwości użytkowe w porównaniu z roletami, przede wszystkim możliwość regulacji ilość światła wpadającego do wnętrza, czego realnie roletą nie sposób uzyskać
    W banialuki o jakiejkolwiek antywłamaniowości mogą uwierzyć tylko Ci którzy blednie zakładają że włamanie następuje poprzez podniesienie rolety. W praktyce każdą roletę można sforsować do 1 minuty, im szersza tym łatwiej
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 07-01-2016 o 15:21

  7. #7

    Domyślnie

    Witam, właśnie jestem na etapie wybierania okien drzwi i rolet , i poczytałam o żaluzjach zewnętrznych i coraz bardziej mi się podobają.Czy jeszcze ktoś może się podzielić opiniami na ten temat ? Czy się sprawdzają ?

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    menio0

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-480
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, trochę późno i nie wiem czy juz został system wybrany, ale jako osoba bliska tematowi powiem, że jeśli architektura budynku pozwala to żaluzja fasadowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Przy zastosowaniu okien trzy lub cztero szybowych nie zauważamy różnicy termicznej ani akustycznej a wygląd fajniejszy. Najlepiej zastosowac żaluzje typu S lub Z gdzie są tzw. pełnego zamknięcia. W 90% stosuje sie systemy elektryczne do podnoszenia np. Elero.
    Szeroka gama w ofercie firmy Anwis.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony