dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krisb120

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-232
    Posty
    1

    Domyślnie Ratunku pomoc przy drzwiach wejściowych!

    Witam ...EMOCJE JUŻ OPADŁY.... więc mogę pisać. Mam dom wybudowany z bloczka 42 cm .Zostały zamontowane ostatnio drzwi wejściowe.Mimo 2 krotnej regulacji są nadal problemy z zamykaniem kluczami tzn. dolny zamek się nie otwiera. Drzwi wiszą na piance i kawałkach bloczka który służy za podkład pod próg.Próg wygiął się do góry podejrzewam ze podniosła go pianka i w związku z tym próg obciera podczas otwierania.Mam wrażenie ze drzwi nie są stabilnie zamocowane i pracują.Kolejnym problem są zawiasy które wg fachowców od tynków są nieodpowiednie i po tynkowaniu całość wygląda tak jak na załączonych zdjęciach .Proszę o pomoc jak wybrnąć z tego problemu. Pozdrawiam .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160807_112459.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	46,1 KB
ID:	363434   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160807_112448.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	25,9 KB
ID:	363435   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160807_112448_1.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	23,3 KB
ID:	363436   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160807_112459_1.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	22,5 KB
ID:	363437   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160807_112840.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	40,6 KB
ID:	363438  


  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    Ciekawe jak przy takim obrobieniu glifów ściągniesz drzwi w razi potrzeby... Przed tynkowaniem nie miałeś kłopotów z tymi drzwiami?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.135

    Domyślnie

    Nie wiem jak chcesz wybrnąć, jak /prawie/ wszystko wygląda na zawalone.
    Bloczek pod progiem: należało wcześniej odpowiednio podmurować lub dokupić odpowiednie poszerzenia pod drzwi.
    Tynk na zawiasach: co było pierwsze? To wcale nie takie filozoficzne jak jajko i kura. Jeśli były zawiasy, to tynkarze nawalili tego materiału za dużo. Jeśli drzwi były wkute w ścianę, to pewnie były za duże w stosunku do otworu i należało np. dobrać mniejsze naświetle. Lub skuć ścianę tak, by dało się otynkować. A teraz bez większych wydatków ani rusz.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Zaczęło się od tego, że ktoś źle wykonał murowanie pod progiem - to powinno być wykonane z całych bloczków i murowane, a nie poklejone pianą. Jeżeli montażyści drzwi to wykonali, to skopali sprawę.

    Co do samych drzwi, to został źle wykonany pomiar, a jeżeli mam być bardziej szczegółowy, to znam podobne systemy i wiem, że nie zawsze można dopasować szerokość doświetla tak jak się chce - są z góry narzucone szerokości. Osoba wykonująca pomiar powinna uzgodnić szerokość z inwestorem i dogadać się, że ekipa murarska powiększy otwór do wymaganych wymiarów.

    Tynkarze widząc taką sytuację jaka jest - w ogóle nie powinni podejmować się tynkowania! Teoretycznie można było przed tynkowaniem jeszcze rozkuć/wyrównać otwór, choć jest to ryzykowne, bo można zniszczyć drzwi.

    Należy teraz:
    1. Delikatnie zdemontować drzwi.
    2. Wykonać porządnie podproże.
    3. Poszerzyć otwór do wymaganych wymiarów + luz na montaż (katalogi wyrobów przeważnie podają wymagane szerokości).
    4. Zamontować drzwi.
    5. Otynkować wnękę.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak dla mnie idealny przykład "jak nie montować drzwi". Teraz powinieneś rościć sobie poprawę montażu, a w razie uszkodzenia drzwi - dodatkowo odkupienia towaru. Czy ten bloczek pod progiem to na piance się trzyma? I tak będzie się trzymał X lat? Poszerzenia podprogowe o których pisał Fin kosztują grosze a są to rzeczy dedykowane do takich właśnie rozwiązań aby nie stosować resztek z budowy.
    http://wiked.pl/images/katalog/katal...rwiec_2016.pdf

    Strona 48 - Cena 40-120zł netto i zaręczam Cię, że próg się nie wygnie a w domu będziesz miał duuuużo cieplej!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony