dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 612 z 625
Pokaż wyniki od 12.221 do 12.240 z 12494
  1. #12221
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Chyba czytujemy inne fora...
    Czarne listy wykonawców ma każde województwo w dziale "Wymiana doświadczeń".
    Takie same odczucia mam ,że pomyliły mu się fora.
    Ja nie miałam wyboru. Nie mam ani czasu, ani ochoty, a mąż kompletnie nie nadaje się do tego typu robót, bo nie ma cierpliwości
    U mnie zadziałało to z automatu tylko płeć jest inna w rozwiązywaniu problemów.

  2. #12222

    Domyślnie

    No dobra, przekonaliście mnie, że zbyt wyolbrzymiam i generalizuję.
    Na pewno buduje się w Polsce dużo domów techniką "szwagrową", ale chyba to nie są te proporcje, które podałem.
    Także skłaniam się ku waszym argumentom, że mając internet, nie łatwo jest coś TOTALNIE spieprzyć. Chociaż można spieprzyć "trochę" i to stosunkowo często się zdarza, zwłaszcza samorobom budowlanym.
    No i tyle.

  3. #12223

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    No dobra, przekonaliście mnie, że zbyt wyolbrzymiam i generalizuję.
    Na pewno buduje się w Polsce dużo domów techniką "szwagrową", ale chyba to nie są te proporcje, które podałem.
    Także skłaniam się ku waszym argumentom, że mając internet, nie łatwo jest coś TOTALNIE spieprzyć. Chociaż można spieprzyć "trochę" i to stosunkowo często się zdarza, zwłaszcza samorobom budowlanym.No i tyle.
    Nie częściej niż budowlańcom. Większość obecnych przyzna mi racje.

  4. #12224

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    No dobra, przekonaliście mnie, że zbyt wyolbrzymiam i generalizuję.
    Na pewno buduje się w Polsce dużo domów techniką "szwagrową", ale chyba to nie są te proporcje, które podałem.
    Także skłaniam się ku waszym argumentom, że mając internet, nie łatwo jest coś TOTALNIE spieprzyć. Chociaż można spieprzyć "trochę" i to stosunkowo często się zdarza, zwłaszcza samorobom budowlanym.
    No i tyle.
    Znakomita większość domów obecne budowanych znacznie odbiega od tego, co na tym forum się preferuje. Widać to gołym okiem. Mam przyjemność pomagać tu i tam logistycznie kilku znajomym, i domy z rekuperacją, podłogówką po całości czy pompą ciepła są nadal w mniejszości, a przecież od stycznia ta "większość" będzie już poza normami Pewnie początek 2017 będzie przełomowy, bo wtedy wszyscy będą już zmuszeni budować domy "lepsze", a tak, nadal stawia się domy za ciężkie pieniądze i potem lata się po domu w kółko zamykając i otwierając okna
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  5. #12225

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Nie częściej niż budowlańcom.
    Ja od samego początku pisałem o Fachowcach, przez duże "F", także chyba domorosłym budowlańcom zdarza się częściej coś spierdzielić, nie?
    Stosunkowo chociażby.
    [USUNIĘTO CHAMSKI WPIS]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-08-2016 o 15:27

  6. #12226

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Znakomita większość domów obecne budowanych znacznie odbiega od tego, co na tym forum się preferuje. Widać to gołym okiem.
    Weź Ty nie pisz takich rzeczy, bo cię tutaj zaraz ukrzyż... znaczy się - ZAKOŁKUJĄ!
    Ostatnio edytowane przez lotpaj ; 31-07-2016 o 18:26

  7. #12227

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    Weź Ty nie pisz takich rzeczy, bo cię tutaj zaraz ukrzyż... znaczy się - ZAKOŁKUJĄ!
    Zanim się zacząłem budować w 2010 roku to też myślałem, że wszystkie domy mają reku i są na płycie fundamentowej, w praktyce okazuje się, że większość inwestorów zawierza co najwyżej ekipie, a budowlanka to przede wszystkim ekipy z dużym doświadczeniem, ale głównie w murowaniu z ceramiki i wykonywaniem stropów lanych, bo tam robocizna najdroższa. Mało kto ma szalunki systemowe, promil domów ma strop prefabrykowany, a jeszcze niektórzy bojąc się korników robią lane skosy

    Potem jest zdziwienie, że dom 120-150 m2 powierzchni użytkowej kosztuje już na etapie stanu surowego 100 000 zł albo 200 000 zł.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  8. #12228

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    Ja od samego początku pisałem o Fachowcach, przez duże "F", także chyba domorosłym budowlańcom zdarza się częściej coś spierdzielić, nie?
    Stosunkowo chociażby.
    [USUNIĘTO CHAMSKI WPIS]]
    Domniemam, że to do mnie. Zszedłeś poniżej pewnego poziomu... poziomu poniżej, którego nie schodzę.
    Zrobisz lepiej dla siebie i innych wracając tam skąd przybyłeś.
    Ahoj!

    ps. mimo wszystko pozdrawiam Cię!
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-08-2016 o 15:28

  9. #12229

    Domyślnie

    Jak wszędzie ...

    Są prawdziwi fachowcy ale są i też partacze i amatorzy którzy myślą że są fachowcami ...

    Tak naprawdę każdy może zacząć budować domy lub zająć sie wykończeniówką , ale tych co naprawdę znają się na tym co robią jest mało ...

    Tak naprawdę to jest największy problem że każdy może zostać "fachowcem" i czasami wyłuskanie prawdziwego fachowca spośród partaczy i osób bez żadnej prawdziwej wiedzy i kwalifikacji jest ciężki ...

    Pamiętam jak lata temu moja mama miała w domu remont i poszukiwała kogoś kto jej przyklei tapety. W gazecie znalazła ogloszenie , zadzwoniła i gościu zaczął kleić. Okazało się że bardzo kiepsko kleił a że moja mama narzekała na jakość to przyznał się że nigdy nie kładł tapet ale to proste więc zaczął się ogładzać ..
    Masakra ...

    I sądzę że dużo "fachowców" to właśnie tacy "fachowcy" którzy upatrzyli w "budowlance" lub "wykończeniówce" sposób na dobry zarobek a ich kwalifikacje i doświadczenie jest równe ... zeru ....
    Po prostu "uczą" się za kasę i na materiale inwestorów ..

    I tutaj szczerze przydały by się certyfikaty dla fachowców . Dopiero po ukończeniu jakiegoś szkolenia + zaliczeniu testu praktyczego fachowiec otrzymywał by certyfikat że ma doświadczenie i kwalifikacje w danej dziedzinie , oczywiście certyfikat byłby ważny kilka lat ...

    Dało by to to że by inwestor wiedział że fachowiec zna się na tym za co mu się płaci ...
    I nie ma co ukrywać lepiej sprawdzać budowę i być częstym gościem i aby wykonawca wiedział że jest "nadzorowany" ...

    Są prawdziwi fachowcy ale są też partacze i zwykłe szkodniki , którzy nigdy nie powinni trafić na budowę ...

    Myślę że inwestor też musi mieć jakąś wiedzę , aby fachowiec wiedział o tym , bo wtedy zupełnie inaczej się współpracuje
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #12230
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Myślę że inwestor też musi mieć jakąś wiedzę , aby fachowiec wiedział o tym , bo wtedy zupełnie inaczej się współpracuje
    Mysle, ze to absolutna podstawa. niestety.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  11. #12231

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Domniemam, że to do mnie. Zszedłeś poniżej pewnego poziomu... poziomu poniżej, którego nie schodzę.
    Zrobisz lepiej dla siebie i innych wracając tam skąd przybyłeś.
    Ahoj!

    ps. mimo wszystko pozdrawiam Cię!
    Przepraszam za wpis, że w tej masce wyglądasz ujowo. Wiem, są różne choroby, pewnie musisz anihilować jakieś substancje...
    W zasadzie, to całkiem Ci w niej do twarzy i miło mi, że mimo wszystko mnie pozdrawiasz.
    Ja Ciebie również pozdrawiam i zdrówka życzę

  12. #12232
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    śliczna

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-251
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy ten dom http://z500.pl/projekt/38/Z38,podluz...j-dzialce.html z wentylacją mechaniczną wybuduje w kwocie 200tys.(bez mebli, ogrodzenia, kostki itp.).rozważam ogrzewanie elektryczne, a na robociznne myśle że będzie wydane max. 10 tys. reszta samemu.

  13. #12233

    Domyślnie

    Cytat Napisał śliczna Zobacz post
    Witam. Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy ten dom http://z500.pl/projekt/38/Z38,podluz...j-dzialce.html z wentylacją mechaniczną wybuduje w kwocie 200tys.(bez mebli, ogrodzenia, kostki itp.).rozważam ogrzewanie elektryczne, a na robociznne myśle że będzie wydane max. 10 tys. reszta samemu.
    jasne, bez problemu wybudujesz za 200 tysi, ba nawet za 120 wybudujesz. kupuj projekt i buduj. smialo sie zmiescisz jeszcze na wakacjie ci zostanie. a powaznie skoro nie masz kasy w nadmiarze to zamow kosztorys, bedziesz wiedziec a ie gdybac

  14. #12234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał śliczna Zobacz post
    Witam. Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy ten dom http://z500.pl/projekt/38/Z38,podluz...j-dzialce.html z wentylacją mechaniczną wybuduje w kwocie 200tys.(bez mebli, ogrodzenia, kostki itp.).rozważam ogrzewanie elektryczne, a na robociznne myśle że będzie wydane max. 10 tys. reszta samemu.
    Mała szansa. Raczej 250-300 tyś
    usuń balkon.

  15. #12235

    Domyślnie

    Cytat Napisał śliczna Zobacz post
    Witam. Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy ten dom http://z500.pl/projekt/38/Z38,podluz...j-dzialce.html z wentylacją mechaniczną wybuduje w kwocie 200tys.(bez mebli, ogrodzenia, kostki itp.).rozważam ogrzewanie elektryczne, a na robociznne myśle że będzie wydane max. 10 tys. reszta samemu.
    Spokojnie za 200 z kwiatkiem na parapecie

  16. #12236
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    witam. sporo czasu już mnie tu nie było, a na budowie wiele się zmieniło. Tynki, ogrzewanie, wylewki a za 2 tygodnie rozpoczęcie elewacji i na obecną chwilę koszt całej budowy bez działki wyniósł mnie 145 tys. "dom w tymotkach" plan był wybudować poniżej 200k ale już widzę, że będzie ciężko i braknie ze 20k. plus wykończenie działki.

  17. #12237

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekpolak Zobacz post
    witam. sporo czasu już mnie tu nie było, a na budowie wiele się zmieniło. Tynki, ogrzewanie, wylewki a za 2 tygodnie rozpoczęcie elewacji i na obecną chwilę koszt całej budowy bez działki wyniósł mnie 145 tys. "dom w tymotkach" plan był wybudować poniżej 200k ale już widzę, że będzie ciężko i braknie ze 20k. plus wykończenie działki.
    Moim zdaniem i tak osiągnąłeś sukces stawiając dom w tej cenie. Jak to nie ściśle tajne info to możesz napisać ile skasowali cię murarze, bo dach z tego co widziałem robiłeś samodzielnie- GRatuluje!. Pozdrawiam.

  18. #12238
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Było nas 4 pomocników i 3 murarzy. Murarze za parter wzięli 900 zł a murowali 1,5 dnia. szalowanie stropu 3500 całość z zalaniem i ściany szczytowe coś około 1500-2000 całość z szalowaniem i zalaniem wieńców.
    te 220k to liczę z kwiatkami na parapecie
    Ostatnio edytowane przez jarekpolak ; 14-09-2016 o 21:22

  19. #12239
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    barbnowa

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wiąskie Piaski
    Posty
    1

    Domyślnie

    Można, ale zależy gdzie. Dużo zależy od działki - jej lokalizacji. W dużym mieście - nie ma szans, by zmieścić się w tym budżecie. W mniejszych, gdzie działki są tańsze, owszem jest to możliwe
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  20. #12240

    Domyślnie

    To jeszcze z działką za 200tyś? Ludzie nie przesadzacie? Za 200 mozna zbudować bardzo "biedny" dom ale robiąc 90% samemu ale gdzie tam marzenia o działce? Nawet w najgorszych regionach kraju nie dają działek za darmo. W miastach ceny zaczynają się od 200zł/metr.

Strona 612 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony