dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 520 z 677
Pokaż wyniki od 10.381 do 10.400 z 13530
  1. #10381
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    Brałem jakiś miesiąc temu.
    Już spaliłem chyba z 10 ton Silvera i nigdy nie miałem problemu.

    Mój kocioł to Galmet 25 kW, zwykła retorta, bez bajerów. Kocioł ma już chyba z 8 lat.

  2. #10382

    Domyślnie

    U mnie to samo 25kW i zwykła retorta z fajką, kocioł Witkowski od 10 lat

  3. #10383

    Domyślnie

    Zamawiał ktoś EKOGROSZEK ROYAL lub CZARNA PERŁA poprzez allegro od JLWegiel Zawidowce 57
    56-420 Bierutów bo zgodnie z aukcją powinien być dostarczony do 4dni a mija już tydzień a w węgla nie ma (inny zamówiony od innego producenta który opisałem wcześniej dotarł po 3 dniach). Na telefony i maile nie odpowiadają.

  4. #10384

    Domyślnie

    Obecnie zasypany Rubin z Bartexu i widzę że retopal z Piasta nadal lub szlakować (popiół spieka/skleja się dookoła retorty) kiedyś nim paliłem i widzę że nadal to samo, zobaczymy na koniec testu ile będzie popiołu i jak z kalorycznością

  5. #10385

    Domyślnie

    A ten Silver z Bartexu to z jakiej kopalni ?

  6. #10386

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    A ten Silver z Bartexu to z jakiej kopalni ?
    Jak pytałem to Bobrek Bytom, Bartex już dał ceny w górę...
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 15-09-2016 o 20:56

  7. #10387

    Domyślnie

    robertokot25 wcześniej pisałeś że Silver wytrzymał Ci sto dwadzieścia parę godzin. Ale oczywiście piszesz tylko o CWU tak ??
    I kiedy można się spodziewać wyników testu Rubinka. Bo jestem ciekaw na razie na zimę wziąłem 2 tony Silvera jak rok temu.

  8. #10388

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEFENCE Zobacz post
    robertokot25 wcześniej pisałeś że Silver wytrzymał Ci sto dwadzieścia parę godzin. Ale oczywiście piszesz tylko o CWU tak ??
    I kiedy można się spodziewać wyników testu Rubinka. Bo jestem ciekaw na razie na zimę wziąłem 2 tony Silvera jak rok temu.
    Tak tylko CWU - test rubina jutro lub pojutrze się zakończy

  9. #10389

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Zamawiał ktoś EKOGROSZEK ROYAL lub CZARNA PERŁA poprzez allegro od JLWegiel Zawidowce 57
    56-420 Bierutów bo zgodnie z aukcją powinien być dostarczony do 4dni a mija już tydzień a w węgla nie ma (inny zamówiony od innego producenta który opisałem wcześniej dotarł po 3 dniach). Na telefony i maile nie odpowiadają.
    na allegro i w sklepie mają zapis że wysyłka 14 dni i faktycznie uzyskać jakąś mailową odpowiedź lub się dodzwonić graniczy z cudem widać zamówień masa i nie wyrabiają logistycznie
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 16-09-2016 o 20:35

  10. #10390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Zamawiał ktoś EKOGROSZEK ROYAL lub CZARNA PERŁA poprzez allegro od JLWegiel Zawidowce 57
    56-420 Bierutów bo zgodnie z aukcją powinien być dostarczony do 4dni a mija już tydzień a w węgla nie ma (inny zamówiony od innego producenta który opisałem wcześniej dotarł po 3 dniach). Na telefony i maile nie odpowiadają.
    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    na allegro i w sklepie mają zapis że wysyłka 14 dni i faktycznie uzyskać jakąś mailową odpowiedź lub się dodzwonić graniczy z cudem widać zamówień masa i nie wyrabiają logistycznie
    Ja zamawiałem w aukcji w której nic nie było napisane o 14 dniach, przynajmniej powinny poinformować że się termin wydłuży a tu na maile nie odpowiadają i telefonów nie odbierają. Widzę że zaczęły im się sypać neutrale (dostawa po 19 dniach), u mnie w najlepszym razie będzie komentarz neutralny jak dotrze w idealnym stanie i jakości.

  11. #10391

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ja zamawiałem w aukcji w której nic nie było napisane o 14 dniach, przynajmniej powinny poinformować że się termin wydłuży a tu na maile nie odpowiadają i telefonów nie odbierają. Widzę że zaczęły im się sypać neutrale (dostawa po 19 dniach), u mnie w najlepszym razie będzie komentarz neutralny jak dotrze w idealnym stanie i jakości.
    Też miałem zamawiać 1 tone na testy ale jak mam czekać 3 tygodnie to chyba sobie daruję... chyba że za pobraniem bo wpłata z góry odpada przy taki długim czasie czekania, Bartex np. dostarczył paletę w ciągu 3 dni

  12. #10392

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Test Silvera z Bartexu zakończony :

    - Zasyp 25kg starczył na 121 godzin
    - waga popiołu 2kg (8%) - objętościowo więcej niż z Golda
    - jakość spalania gorsza niż golda - silver wytwarzał trochę więcej i większe bryłki koksu niż Gold - foty poniżej

    Następny został zasypany Rubin

    https://zapodaj.net/5ccbb40feb22e.jpg.html
    https://zapodaj.net/e703f5ce8f7b5.jpg.html
    Test Rubina z Bartexu zakończony :

    - Zasyp 25kg starczył na 110 godzin
    - waga popiołu 1,9kg (7,6%) - ciut mniej niż z silvera
    - jakość spalania w miarę ok. lekko spieka się popiół dookoła retorty i przy ostrej pracy w zimę może to powodować tworzenie się popiołowych koronek (trzeba bardzo uważać z nadmuchem), koksu w popiele w zasadzie brak (jakieś pojedyncze małe sztuki), duża ilość kruchych płytek wapiennych, płomień na retorcie wąski i długi, płomień nad żarem niebieski, + plus ilość popiołu vs silver, rubin dużo lepiej trzyma żar w podtrzymaniu, jakby przeliczył ceny tych ekogroszków vs. kaloryczność to wychodzi to wszystko podobnie...- foty poniżej

    https://zapodaj.net/fae27e5bf61dd.jpg.html
    https://zapodaj.net/b33d0a7fcc0f7.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 17-09-2016 o 08:59

  13. #10393

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Test Rubina z Bartexu zakończony :

    - Zasyp 25kg starczył na 110 godzin
    - waga popiołu 1,9kg (7,6%) - ciut mniej niż z silvera
    - jakość spalania w miarę ok. lekko spieka się popiół dookoła retorty i przy ostrej pracy w zimę może to powodować tworzenie się popiołowych koronek (trzeba bardzo uważać z nadmuchem), koksu w popiele w zasadzie brak (jakieś pojedyncze małe sztuki), duża ilość kruchych płytek wapiennych, płomień na retorcie wąski i długi, płomień nad żarem niebieski, + plus ilość popiołu vs silver, rubin dużo lepiej trzyma żar w podtrzymaniu, jakby przeliczył ceny tych ekogroszków vs. kaloryczność to wychodzi to wszystko podobnie...- foty poniżej

    https://zapodaj.net/fae27e5bf61dd.jpg.html
    https://zapodaj.net/b33d0a7fcc0f7.jpg.html
    U mnie ekogroszku Energo 26MJ (podobno) na CWU jeden worek starcza na minimum 300 godzin .
    Popiół biały jak z papierosa , nie brudzący rąk (wygląda jak mąka).
    Minus jedynie taki że jest sporo więcej popiołu niż z poprzedniego mojego ekogroszku (podobno Chwałowice) , ale za to mniej brudzi wymiennik
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #10394
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ckj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    49

    Domyślnie

    Dzień Dobry,
    Po całej niedzieli przed komputerem i przeczytaniu wszystkich 517 stron w/w tematu całkowiciue zgłupiałem.
    Już miałem kupowac wesołą ze smart transu, za chwilę 4t z resovera, a wczoraj zasypałem kocioł 2-ma workami equationa z leroya.
    Zeszłą zimę paliłem czechem prosto z kopalni. Jest to mój drugi sezon i nie mam własciwie doswiadczenia z ekogroszkiem. Proszę o pomoć w dobraniu paliwa, ustawień, ew przeróbek pieca.
    Dom 360m2 , 2 kontygnacje tj duży parter plus poddasze użytkowe - cegła dziurawka w srodek 10 styropianu i pół dziurawki
    dach - ociepluny wełną ale wlazły kuny i chyba wiekszość zeżarły.
    Piec DEFRO EKO 50 z 2007r - niby wielkość pieca zalecana do poweirzchni.

    Czechem paliłem chyba 15/40/2 i zjarałem grubo ponad 10 ton (temp przy -25st to 19 w domu ) a normalnie lubimy 23st

    teraz equation 5/50/1 i słabo sie pali tj mały płomień i ciężko ma dojść do 63st , próbowałem 5/40/2 ale też lipa.

    Proszę o rady co kupic do mojego pieca 50kw. Producent zaleca 28.5mj typ 31.2 w instrukcji a na nakjlejce na piecu typ32.1 ustawienia 5/40 to wg tabeli moc 11,4kw. Kotłuje mi teraz ponad 25kg/dobe equationa z leroja.
    Ostatnio edytowane przez ckj ; 19-09-2016 o 12:31

  15. #10395

    Domyślnie

    Cytat Napisał ckj Zobacz post
    Dzień Dobry,
    Po całej niedzieli przed komputerem i przeczytaniu wszystkich 517 stron w/w tematu całkowiciue zgłupiałem.
    Już miałem kupowac wesołą ze smart transu, za chwilę 4t z resovera, a wczoraj zasypałem kocioł 2-ma workami equationa z leroya.
    Zeszłą zimę paliłem czechem prosto z kopalni. Jest to mój drugi sezon i nie mam własciwie doswiadczenia z ekogroszkiem. Proszę o pomoć w dobraniu paliwa, ustawień, ew przeróbek pieca.
    Dom 360m2 , 2 kontygnacje tj duży parter plus poddasze użytkowe - cegła dziurawka w srodek 10 styropianu i pół dziurawki
    dach - ociepluny wełną ale wlazły kuny i chyba wiekszość zeżarły.
    Piec DEFRO EKO 50 z 2007r - niby wielkość pieca zalecana do poweirzchni.

    Czechem paliłem chyba 15/40/2 i zjarałem grubo ponad 10 ton (temp przy -25st to 19 w domu ) a normalnie lubimy 23st

    teraz equation 5/50/1 i słabo sie pali tj mały płomień i ciężko ma dojść do 63st , próbowałem 5/40/2 ale też lipa.

    Proszę o rady co kupic do mojego pieca 50kw. Producent zaleca 28.5mj typ 31.2 w instrukcji a na nakjlejce na piecu typ32.1 ustawienia 5/40 to wg tabeli moc 11,4kw. Kotłuje mi teraz ponad 25kg/dobe equationa z leroja.
    50 kw kociołek ma dużą japę. nastawienia musza być adekwatne do wielkości. 5/50 moim zdaniem nie zda egzaminu. prędzej 10/30 ale lepiej popytaj kolegów co mają podobne kociolki to coś podpowiedzą . a co do opału w tym roku kupiłem 3t silvera z bartexu i towar godny polecenia. pozdr,

  16. #10396
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ckj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    49

    Domyślnie

    no właśnie , czy w dużym kotle palić drogi kaloryczny opał, czy lepiej tańszy mniej kaloryczny ale na więkrzej mocy?

  17. #10397

    Domyślnie

    Dzięki roberto25 za test.
    A palił ktoś tym ekogroszkiem http://najlepszyekogroszek.pl/8-ekogroszek-premium.html ?

  18. #10398

    Domyślnie

    26-27 MJ przy rusku to jest mega ściema - 3 rodzaje rusków jakie testowałem nie miały więcej jak 22-24MJ i dużą ilość popiołu, a czeski ekogorszek to już zupełnie jakieś nieporozumienie
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 20-09-2016 o 00:10

  19. #10399

    Domyślnie

    Przy energo miałem podawanie na 13 sekund a przy rowexie trzeba było na 10 sekund zmniejszyć bo nie dopalał ,wygląda na to że jest bardziej kaloryczny rowex chociaż popiołu mu nie brakuje.

  20. #10400

    Domyślnie

    A ciekawe jak się ma rovex do cz. perły - kalorycznością. Popiół dla mnie nie ma znaczenia.

Strona 520 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony