dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 631 z 833
Pokaż wyniki od 12.601 do 12.620 z 16658
  1. #12601

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kierbud nie ma prawa zmieniać projektu. Niezależnie od tego, jakie ma uprawnienia - wszelkie zmiany musi zaakceptować projektant, który podpisał się pod adaptacją do warunków lokalnych/projektem indywidualnym. On też kwalifikuje, czy zmiana jest istotna, czy nieistotna.
    Kierbud na koniec tylko składa oświadczenie, że dom został zbudowany zgodnie z projektem.

    Uważaj, żeby Cię na minę nie wpakował. Nie zgadzaj się na żadne zmiany (a już na pewno w konstrukcji) bez odnotowania tego w projekcie przez projektanta. Jaki strop nie mówi o tym, jakie obciążenia musi przenosić - być może konstrukcja dachu mocno opiera się na środku a właśnie drewniany strop nie udźwignie takich obciążeń i po to są podciągi? Cała konstrukcja musi być spójną całością i zmieniając coś niżej trzeba policzyć, czy przeniesie obciążenia z wyższych.

    A co do kosztów - to nie wiedział, jak wyceniał, realizację jakiego projektu wycenia?
    Coś mi to niepoważnie wygląda.

    Nie znam się ...
    Jesli KB ma jakieś uprawienia konstruktora i się pod tym podpisze to chyba będzie ok.

    Dużo ludzi np. zmienia grubośc ścian (silikaty) z 25cm na 18cm i to za zgodą KB a to już powoduje że trzeba zmienić zbrojenia , bo są przygotoane na grubsze ściany a wielu ludzi tutaj na forum miało dom zaprojketowany na ściany 25cm a mają 18cm ...

    Sądze więc jeśli KB ma uprawnienia konstrutora i sie pod tym podpisze , to jednak można ?

    Nie znam się ...

    Jeśli dało by sie coś odchudzić to czemu nie ...

    Płyta była robiona dodatkowo więc nie rozumię czemu KB z uprawieniami nie mógłby jej zmodyfikować ?

    Będę jeszcze rozmawiał z KB co sądzi o tym i jaką ma opinię ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #12602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wykonawca ma g..do gadania,podobnie jak Kierbud,odpowiedzialność za całość konstrukcji bierze na siebie konstruktor płyty,on zna i wyliczał obciążenia a nie wykonawca czy Kierbud i nie mają żadnych podstaw tego kwestionować.
    Wykonawca faktycznie,jest jakiś śmieszny facecik i próbuje naciągać,jego nie powinno interesować czy zbrojenie będzie z siatki czy ręcznie wiązane,jak już tak wydziwia to ja bym mu podziękował za współpracę od razu bo widać,że facet nie jest powazny.
    Sądzę,że jest to z tych "Panie,wungiel majom wszyscy i jest dobrze"
    Mi na płytę zeszło 4,5t i wykonawca jakoś się nie krzywdził jak musiał wiązać.
    Powiem tak ...

    Nie widziałem nigdy takiej ilości zbrojeń na ścianach szczytowych nigdzie ...
    Dosłownie każda ścian i krawędź jest wykonana z żelbetonu. Tak że jakby wyjęło się z niej bloczki to zapewne by stała , bo cały obrys jest z betonu.
    Nigdy takiego czegoś nie widziałem ...

    Domów sporo podczas budowy widziałem ale takich cudactw , nigdy ...

    Porozmawiał z KB i tyle ...

    Jak można i będzie to bezpieczne i legalne to może da się coś odchudzić ale nic na siłę ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #12603
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Powiem tak ...

    Nie widziałem nigdy takiej ilości zbrojeń na ścianach szczytowych nigdzie ...
    Dosłownie każda ścian i krawędź jest wykonana z żelbetonu. Tak że jakby wyjęło się z niej bloczki to zapewne by stała , bo cały obrys jest z betonu.
    Nigdy takiego czegoś nie widziałem ....
    To mało rzeczy widziałeś,podobnie jak Twój Kierbud i wykonawca:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5286709
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5262906

    U mnie jest własnie taka klatka z żelbetu.

  4. #12604
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.559
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    I pod płytą projektant się nie podpisał, że to jego zdaniem zmiana nieistotna? Płyniesz na skały.

  5. #12605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I pod płytą projektant się nie podpisał, że to jego zdaniem zmiana nieistotna? Płyniesz na skały.
    W standardzie były ławy , ale projektant domu nie miał nic przeciwko aby był na płycie fundamentowej.

    Płytę robiono podczas adaptacji projektu gotowego ...
    Płyta nie ma nic wspólnego z oryginalnym projektem o została zrobiona dodatkowo ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #12606

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To mało rzeczy widziałeś,podobnie jak Twój Kierbud i wykonawca:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5286709
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5262906

    U mnie jest własnie taka klatka z żelbetu.
    Nie mam projektu swojego domu , bo jeden jest u KB a drugi u wykoanwcy ,ale chodzi mi że poza tymi słupami jest u mnie sporo innych żelbetów. Idą one pod sam dach a nawet po krawdędzi tam gdzie będzie koniec dachu w dachu dwuspadowym ...
    Naprawdę jest tego bardzo duuuużo i takiego czegoś nigdy nie widziałem. W ścianach szcztowych jest mnóstwo żelbetonowu. Poziomo , pionowo a nawet w poprzek ...

    I to właśnie zdziwiło ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #12607
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kupiłeś taki projekt nie inny.
    Nie można było zerknąć na rysunki szczegółowe, przed zakupem ? Na wielu stronach biur są do ściągnięcia, inne bez problemu podsyłają je na maila.
    Czy będziesz robił płytę, czy ławy te słupy i rdzenia tam będą.
    Kierownik budowy nie może ot tak skasować części zbrojenia.

    To, że wykonawca marudzi, to normalne, bo zrobienie rdzenia w środku ściany jest jesnach bardziej pracochłonne, niż lecenie z bloczkami.
    Ale tez niepoważne jest to, ze wycenił robociznę na podstawie rzutu z netu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #12608

    Domyślnie

    Dostałem opracowanie konstrukcji do mojego projektu. Czy widzieliście kiedyś słupy żelbetowe 25x25 dla ściany z silikatów 18. Trochę mi się to wszystko nie podoba i zastanawiam się, czy taki projekt można w ogóle posadowić na płycie?
    Dzięki
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/8da01e088eb7bd87

    Ostatnio edytowane przez Dzior ; 30-09-2016 o 13:04

  9. #12609

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To mało rzeczy widziałeś,podobnie jak Twój Kierbud i wykonawca:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5286709
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5262906

    U mnie jest własnie taka klatka z żelbetu.
    Nie wiem akurat czy stosowanie rdzeni w narożach budynku to jest takie cudowne rozwiązanie.
    W narożach ściany mają podparcie w poprzecznej ścianie, taki rdzeń o wiele korzystniej wpłynie na konstrukcję odsunięty od naroża o 1-1,5m.
    Proszę, zaznaczaj, że budowałeś się w rejonie dość dużych oddziaływań szkód górniczych, bo ktoś jeszcze pomyśli, że taka konstrukcja jest normalna do zwyczajnych warunków.

    Wracając do wątku, KB może zmienić Ci płytę, ale autor projektu i tak musi podpisać oświadczenie, że to zmiana nieistotna.
    A co się stanie, jak autor projektu na koniec budowy powie, że on nie wiedział, że zmieniasz grubość płyty i to wg. niego nie do zaakceptowania i to jest wg niego istotna zmiana? wtedy kicha...
    Skontaktuj się z projektantem płyty (choć po tym projekcie to nie wiem, czy to dobry pomysł jest)
    Najlepiej jakby jakiś zdrowo-rozsądkowy konstruktor spojrzał na projekt i to zaadaptował, wtedy jest realna szansa, że zaoszczędzisz kasę.
    KB jak rozumiem jest z firmy wykonawczej?

  10. #12610
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Clinu Zobacz post
    ...
    Wracając do wątku, KB może zmienić Ci płytę, ale autor projektu i tak musi podpisać oświadczenie, że to zmiana nieistotna.
    A co się stanie, jak autor projektu na koniec budowy powie, że on nie wiedział, że zmieniasz grubość płyty i to wg. niego nie do zaakceptowania i to jest wg niego istotna zmiana? wtedy kicha...
    Skontaktuj się z projektantem płyty (choć po tym projekcie to nie wiem, czy to dobry pomysł jest)
    Najlepiej jakby jakiś zdrowo-rozsądkowy konstruktor spojrzał na projekt i to zaadaptował, wtedy jest realna szansa, że zaoszczędzisz kasę.
    KB jak rozumiem jest z firmy wykonawczej?
    Tutaj bym się nie zgodził. Oczywiście KB nie może sam, ale jeśli ma uprawnienia konstruktora (bo o takim chyba mowa była) i zrobi projekt zamienny samej płyty to zmiana jest nieistotna z punktu widzenia prawa. Autor projektu według mnie ma g.. do tego.

  11. #12611
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.559
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcko Zobacz post
    Oczywiście KB nie może sam, ale jeśli ma uprawnienia konstruktora (bo o takim chyba mowa była) i zrobi projekt zamienny samej płyty to zmiana jest nieistotna z punktu widzenia prawa. Autor projektu według mnie ma g.. do tego.
    Autor projektu przede wszystkim decyduje, jakie zmiany w ogóle są dopuszczalne - projekt to też przedmiot prawa autorskiego. Kupując gotowca dostajesz (albo i nie) pisemną zgodę na wyszczególnione w niej modyfikacje.

    Kolejna kwestia, to kto tych zmian może dokonać - musi mieć odpowiednie uprawnienia.

    Kolejna kwestia, to kiedy te zmiany są dokonywane - czy przed uzyskaniem pozwolenia na budowę/zgłoszeniem, czy dotyczą już zatwierdzonego projektu. Jak to drugie, to wszystko jest w gestii projektanta..

    A następna rzecz, to kto może oceniać, czy zmiana jest istotna czy nie - to należy do projektanta. Jak w PINBie zapytałem, czy zmiana z ław na płytę to zmiana istotna - to mnie inspektor odesłał do projektanta. A jak powiedziałem, że projektant nie jest pewien, to inspektor zaszydził "To kto mu dał uprawnienia?".

    I na końcu patrz definicja projektu zamiennego - projekt zamienny robi się tylko jak zmiana jest istotna i wymaga nowego pozwolenia na budowę. Jak zmiana jest nieistotna, to jest tylko rysunek i opis a załączenie w takiej sytuacji kartki z tytułem "projekt zamienny" to proszenie się o kłopoty.

    Art. 20. 1. Do podstawowych obowiązków projektanta należy:
    [...]
    4) sprawowanie nadzoru autorskiego na żądanie inwestora lub właściwego organu w zakresie:
    a) stwierdzania w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem,
    b) uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy
    lub inspektora nadzoru inwestorskiego.

    [...]

    Art. 21. Projektant, w trakcie realizacji budowy, ma prawo:
    1) wstępu na teren budowy i dokonywania zapisów w dzienniku budowy dotyczących jej realizacji;
    2) żądania wpisem do dziennika budowy wstrzymania robót budowlanych w razie:
    a) stwierdzenia możliwości powstania zagrożenia,
    b) wykonywania ich niezgodnie z projektem.


    Art. 36a
    [...]
    5. Nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę nie wymaga uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę i jest dopuszczalne, o ile nie dotyczy:
    [...]
    6. Projektant dokonuje kwalifikacji zamierzonego odstąpienia oraz jest obowiązany zamieścić w projekcie budowlanym odpowiednie informacje (rysunek i opis) dotyczące odstąpienia, o którym mowa w ust. 5.

    [...]

    Art. 51.

    [...]

    3) w przypadku istotnego odstąpienia od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę – nakłada, określając termin wykonania, obowiązek sporządzenia i przedstawienia projektu budowlanego zamiennego, uwzględniającego zmiany wynikające z dotychczas wykonanych robót budowlanych oraz – w razie potrzeby – wykonania określonych

    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 30-09-2016 o 12:11

  12. #12612

    Domyślnie

    Cytat Napisał Clinu Zobacz post
    Nie wiem akurat czy stosowanie rdzeni w narożach budynku to jest takie cudowne rozwiązanie.
    KB jak rozumiem jest z firmy wykonawczej?

    Nie .

    Kierownik Budowy nie jest w żadnen sposób związany z wykonawcą. Nie chciałem aby bylo jakiekolwiek powiązania.
    KB z polecania. Znajomi sami budowali i bardzo chwalili . Rozmawiałem z KB i gościu starszy ale wiedzę ma sporą ...
    Ma uprawnienia konstruktora czy cos takiego i może modyfikować różne konstrukcje ...

    Co do rdzeni w narożnikach to KB to samo powiedział że jest to złe rozwiazanie i tego się nie stosuje i każdy konstruktor z doświadczeniem powinie to wiedzieć . Jak tłumaczył chodzi o różne siły nacisku i napraeżenia i że jest niemalże pewne że w tym miejscu pojawią sie pękniecia i że jest to błąd konstrukcyjny ...

    Rozmawiałem dziś z nim i powiedział że przeliczy , obliczy i to co można usunie lub zmodyfikuje ...
    Może to robić , ma takie uprawienia i już wielokrotnie przeliczał i zmieniał konstrukcję ..

    Powiedziałem że jak sie coś da zmodyfikowac to ok , ale nie mam żadnego "parcia" aby wszystko modyfikować.

    Sam mieszkam w domu z gazobetonu , parterowego , ze stropem drewnianym , na zwykłych ławach.
    Dom nie ma żannych zbrojeń , poza wieńcem.
    I nic sie nie dzieje ...
    A budowany nowy dom będzie baaardzo podobny do obecnego a zbrojeń ma tyle że starczyło by na kilka domow ...

    Więc sądze że jakiś kompromis powinno sie zrobić i zalezy od miejsca gdzie sie mieszka i terenu ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #12613
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    @Kaizen
    w prawie budowlanym nie ma definicji projektanta jako pierwotnego autora projektu budowlanego -> zapisy prawa budowlanego sa nieprecyzyjne i wg PB to projektant czyli osoba z uprawnieniami moze dokonac kwalifikacji zamierzonego odstąpienia, zreszta taka jest tez w niektórych kręgach praktyka i logika -> pierwotny projektant moglby zablokowac wszystkie zmiany stwierdzajac ze sa istotne i co wtedy kto milabym opracowac projekt budowlany zastepczy do zmiany decyzji o pozwoleniu na budowe ? tez pierwotny autor projektu ?
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 30-09-2016 o 14:50

  14. #12614
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    .......]Nie wiem, co chcecie od belek pod ścianami nośnymi? Co to znaczy, że nie mają uzasadnienia? Otóż mają uzasadnienie, bo usztywniają całą konstrukcję, poza tym w ścianach nośnych są często spore otwory (np. drzwiowe). To powoduje nierównomierne rozłożenie naprężeń... i te belki je właśnie równoważą. W 90% płyt, które wykonujemy, są pod ścianami belki zbrojeniowe 4xfi12.
    To te 90 % płyt liczyły osoby, które raczej nie liczyły tego w programach obliczeniowych do płyt, belki w płytach o wysokości płyty (tzw ukryte belki) właściwie to nic nie usztywniają, jeżeli nie ma tam wstawionego przekroju np heb 200 , te 4 preciki delikatnie grubsze od pozostałej siatki praktycznie nie zmieniają sztywności płyty w tym mijescu, dodatkowo nie wiem po co te strzemiona jak zazwyczaj są poza miejscem w ktorym jest ścinanie, pod pełna ścianą nie ma ścinania zaczyna sie dopiero na krawędzi ze ścianą, ale dla takich obciążeń jak przy domkach takie płyty ze ścinaniem sobie doskonale radzą bez typowego zbrojenia na ścinanie.

    Te ukryte beleczki to chyba Ci projektanci robia dla swojego spokojnego snu ...

  15. #12615
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.559
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    @Kaizen
    w prawie budowlanym nie ma definicji projektanta jako pierwotnego autora projektu budowlanego

    Nie musi być nim pierwotny autor. Prawo autorskie i konieczność uzyskania zgody na modyfikacje to tylko jeden z aspektów.

    Jest zdefiniowane, jakie projektant ma obowiązki i gdzie jest wpisane jego nazwisko. Nie musi to być autor - ale musi mieć od autora zgodę na zmiany.

    Czy uważasz że dowolny projektant może wejść mi na budowę, i zablokować ją na podstawie art. 21 (wyżej cytat)?

    IMO nie - chodzi o tego konkretnego człowieka wpisanego z imienia i nazwiska i w ewidencji pozwoleń/zgłoszeń w powiecie.

    3a. W rejestrze wniosków o pozwolenie na budowę i decyzji o pozwoleniu na budowę zamieszcza się następujące dane:
    [...]
    1) w zakresie dotyczącym wniosków o pozwolenie na budowę:
    [...]
    g) imię i nazwisko oraz numer uprawnień budowlanych projektanta opracowującego projekt budowlany, który został załączony do wniosku,


    Jak pisałem PINB, który ostatni ocenia dokumentację powykonawczą, też tak twierdzi. W budowlance cuda się dzieją - inaczej w Katowicach nie byłoby tragedii i nie takie rzeczy przechodzą. Jednak jako inwestor nie zmieniałbym nic, bez podpisu tej osoby, która zrobiła adaptację i widnieje na pozwoleniu na budowę.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 30-09-2016 o 15:05

  16. #12616
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    U nie zmiany kazał kierownik robić projektantowi. Jak pisze przedmówca - musiał mieć do Książki zmiany z pieczątką i podpisem projektanta/konstruktora. Np dwie rzeczy jakie chciałem zmieniać to miałem po prostu na piśmie zgodę od projektanta i nie robił mi z tym problemów. KB (przynajmniej u mnie) tylko raczej drobne sprawy np mniejsze okno czy dodatkowe okno o ile nie zmienia to konstrukcji czy jakichś np belek etc Czy w zbrojeniu coś się dodało coś można było dać mniej ale to drobne punktowe sprawy...

  17. #12617

    Domyślnie

    Pytanie jako ciekawostka

    Płyta fundamentowa na odzyskanym rdzeniu z pianki z płyty warstwowej? Widział ktoś coś takiego?

    Plan zakłada podbudowa z piasku, podbeton, rdzenie pu, zbrojona płyta

    Uprzedzając komentarze to nie mój pomysł takie zjawisko dzis spotkałem

  18. #12618
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Płyta fundamentowa na odzyskanym rdzeniu z pianki z płyty warstwowej? Widział ktoś coś takiego?
    Mają parametry tego ?
    Sorry, ale bez stwierdzenia że to np niesie 100 kPa - to raczej jeleń się nie znajdzie który wykona projekt na takim czymś.
    Owszem są pianki mega mocne - ale trzeba znać specyfikację.
    Bo można na ptasim pierzu postawić .. tylko że to będzie nie budynek a odlew betonowy...

  19. #12619

    Domyślnie

    Żadna mocniejsza pianka, typowa z płyty warstwowej.
    W porównaniu z xps niema co porównywać, ja bym nie wpadł na taki pomysł
    Chłopaki mówili, ze polecenie i materiał inwestora.
    Muszę dorwać projekt i co w nim maja

  20. #12620
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    A jaki to jest budynek ? ktoś sobie chce na siłę robić problemy.

Strona 631 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony