dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 57
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1139
  1. #81
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    MAMY STAN ZERO (prawie...)

    Przy sprzyjającym oknie pogodowym udało nam się rozłożyć folię i styropian w jedno popołudnie. Ilość styropianu, jaki się zmieścił, zgodziła się z moimi obliczeniami do ok 0.4m3, więc całkiem nieźle zostało mi kilka paczek, bo zamawiając bazowałem na rysunkach w Sketchupie, które zrobiłem na podstawie projektu. A w projekcie miałem ściany fundamentowe szerokości 25cm, a w rzeczywistości są 30cm. Stąd różnica. Dopiero po zamówieniu spostrzegłem, że nie zaktualizowałem pliku, ale mniejsza z tym.
    Na całość weszło ok 250m2 folii 0.3mm i tu takie buty: folia 0.3mm za 85zl za 100m2 kontra folia 0.3mm za 125zl za 100m2. Różnica w sztywności olbrzymia i w ogólnym "odczuciu" to są dwa różne materiały. Ta tania przy próbie cięcia niezbyt ostrym nożem darła się jak zasłonka, droższa tylko się naciągała tam, gdzie nie mógł przejść nóż.




    Folię mocowaliśmy do styropianu za pomocą kołków 16cm tak aby złapać obie 10cm warstwy. I dobrze, bo pod sam koniec układania nieźle zaczęło wiać.




    Pod koniec dnia całość wyglądała tak:




    Na zdjęciu widać wycięcie w ścianie fundamentowej na bramę garażową, której nie będzie. Zazbroiliśmy jak się tylko dało wpuszczając (wbijając na ciasno) pręty Φ14 na głębokość wiertła, czyli ok 30cm, zarówno w poziomie jak i w pionie. I jeszcze w samo pęknięcie, które nie drgnęło od zakupu działki i klej na styropianie fundamentowym nie ma nawet mikroryski. Będzie DOBRZE. I jeszcze z bliska:




    Wewnętrzny szalunek jest gotowy (EPS200), na zewnątrz dam styropian fundamentowy 10cm i po podparciu jakimiś deskami posłuży za szalunek zewnętrzny. A że jeszcze nie jest to zrobione, napisałem, że mamy prawie STAN ZERO



    Jedna słabo przespana noc, z wyczekiwaniem czy będzie deszcz czy nie (BYŁ) i następnego dnia o 7.30 zjawiła się ekipa od chudziaka - rozpędem zrobili u mnie po zrobieniu 150m2 wylewki w firmie. Zuch chłopaki - 13m3 chudziaka wylali i wyrównali w nie więcej niż 2 godziny. Na całości jest położona siatka zbrojeniowa 2 lub 3mm z oczkami 10cm.




    Byłem wczoraj podlać i powierzchnia nie jest może płaska jak lustro i pewnie miejscami jest z 1cm wyżej, ale i tak jestem bardzo zadowolony i wreszcie mogę trochę odetchnąć Jutro mam dostać pierwszą wycenę na mury i stropy (robocizna z materiałami). Byle do wiosny!

  2. #82
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    I dostałem wycenę - wydaje mi się, że trochę drogo, bo wyszło tego ok 76k PLN z materiałami (ściany nośne, działowe, strop Ackerman + 3 kominy). Trochę z tego trzeba urwać, bo będzie jeden komin - tak się złożyło, że kominek i piec gazowy są po dwóch stronach jednego komina. Damy tam dwa przewody dymne i będzie wszystko grało.

    W związku z wyceną taką a nie inną bardzo mocno skłaniam się ku systemowi gospodarczemu, tzn. ja załatwiam materiały i znajduję sobie murarza, a on dobiera sobie pomocników.

    Rozmawiałem z kolegą, który będzie robić mi wentylację mechaniczną i wyszły 2 babole: nie zrobiłem czerpni pod kominek i nie dałem pod fundamentem wejścia do powietrznego GWC. Z kominkiem to nie problem - dam płaski kanał w chudziaku (podkuję 5cm i potem reszta schowa się w izolacji nachudziakowej (jest takie słowo? Już jest...). A co do GWC: da się to jakoś inaczej puścić? Będzie to z tyłu domu, więc rura może wejść przez ścianę powyżej fundamentu i powinno dać się ją zaizolować i jakoś ładnie zabudować. Tyle teorii. Robił tak ktoś?
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 15-10-2016 o 10:13

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zajrzyj do mnie. Wchodziłem pod drzwiami w kotłowni.

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Podpowiedz nr postu, bo 16 stron i nic nie za bardzo mam czas wciągnąć wszystko...

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    #844

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ja mam wejście GWC po ścianie, na poddasze.

  7. #87
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Z tego co w weekend przeczytałem o WM, rekuperatorach i powietrznym GWC:

    - hałas nie powinien być problemem, o ile wszystko będzie pracować jak powinno,
    - reku wyląduje w pomieszczeniu gospodarczym, nie na stryszku jak wcześniej planowałem (bo wydajność w ogrzewanym pomieszczeniu będzie wyższa),
    - GWC przez ścianę to nie problem,
    - rury antybakteryjne po 90zl/mb? Taaaaa


    Jestem na etapie kreślenia chałupy w Sketchupie, zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam jeden problem z moim projektem: garaż był zaprojektowany ok 30cm niżej niż reszta domu, dzięki temu łazienka znajdująca się powyżej również była w miarę "wysoka". Po zrezygnowaniu z garaży i zrobieniu chudziaka na równo na całej powierzchni mam dwie opcje: podwyższę ściankę kolankową, aby wysokość łazienki była jak przy "niskim" garażu albo zrobię niżej strop tam gdzie miał być garaż i pomieszczenia będą miały 230cm wysykości.

    Jakieś sugestie? Podniesienie ścianki kolankowej jest gites, bo powierzchnia użytkowa na całym poddaszu się powiększy, ale nie wiem co na to KierBud powie...

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pawloslaw
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-620
    Posty
    82

    Domyślnie

    Nie do konca rozumiem co dokladnie chcesz zrobic z tym stropem / scianka kolankowa. Zlicowales chudziaka w garażu z chudziakiem czesci mieszkalnej, czy chudziaka i strop nad garazem? Ilekroc czytam Twojego posta to wychodzi mi co innego

    Wysokosc pomieszczen jest z gory narzucona w rozporzadzeniu, przez co teoretycznie moze wplynac na decyzje KB i/lub odbior koncowy (wszystko zalezy jaka faktycznie ta wysokosc bedzie i co bedzie w tych pomieszczeniach). Zmiana wysokosci scianki kolankowej spowoduje koniecznosc wykonania projektu zamiennego, z uwagi na zmiane kubatury budynku. Z doświadczenia jednak powiem ze pomieszczenie h=230 to najwyzej na gospodarcze sie nadaje

  9. #89

    Domyślnie

    Tam gdzie miał być garaż to co teraz będzie? 230 daje efekt prztłoczenia sufitem jak to część użytkowa to nie polecam.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  10. #90
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Tak, zlicowałem chudziaka w pomieszczeniu, które miało być garażem, z resztą domu. Będzie ono podzielone mniej więcej na połowę: część od frontu z oknem to będzie moja "samcza jama" (z ang. man-cave ), a część od tyłu to będzie pomieszczenie gospodarcze (pralka, regały, rowery - a mam ich 4 i nie mogą być oparte "byle jak", bo to nie ten pułap $$).

    Z tą ścianką kolankową to myślałem, że wystarczy dać więcej stali w trzpieniach, KB coś doradzi, i jakoś tak będzie. Wszędzie wokoło słyszę, że ludzie podnoszą dach o cegłę/dwie cegły i nikt z tym nie miał żadnych problemów.

    Dłubię sobie w Sketchupie i rysuję chałupę - jak coś będę miał wartego pokazania to pokażę.

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pawloslaw
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-620
    Posty
    82

    Domyślnie

    Teoretycznie kazda zmiana kubatury jest zmiana istotna i wymaga wykonania projektu zamiennego. W praktyce wiem, ze na odbior domku nikt nie przychodzi, a nadzor nie czepia sie tego jednego czy dwoch bloczkow. Decyzja KB, ktory na pewno zna realia w Twojej miescinie

    Jesli chodzi o pomieszczenia to zlicowalbym takze strop i podniosl ta lazienke do gory. Wg mnie zadna przyjemnosc miec stopien w lazience Moglbys wrzucic zdjecie przekroju przez te pomieszczenia?
    Ostatnio edytowane przez pawloslaw ; 23-10-2016 o 11:37

  12. #92
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Mogę więcej

    To zdjęcie z realizacji tego projektu, które jest na stronie biura, gdzie projekt był kupiony:



    Nie dziwne, że chcę tego uniknąć
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 25-10-2016 o 17:48

  13. #93

    Domyślnie

    nie ma fotki...
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  14. #94
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    I już mogę śmiało powiedzieć, że mam stan zero, bez żadnych "prawie"

    Dzisiaj zalaliśmy brakującą część fundamentu, a że w cementowni była minimalna ilość suchego B20, jaki dowożą, kupiliśmy "trochę" za dużo

    Fundament:






    A reszta betonu posłużyła do zrobienia posadzki w szopie. Mamy najlepsze 1/3 posadzki w szopie budowlanej w powiecie



    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 25-10-2016 o 17:58

  15. #95
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    cześć,

    Gratuluję wykonanej roboty. Dobrze że udało Ci się zdążyć przed zimą ze stanem zero - my też mieliśmy taki plan, ale ostatecznie musieliśmy zmienić decyzję i zaczniemy prace dopiero w marcu 2017.
    Jeżeli dobrze zrozumiałem ze wcześniejszych Twoich postów, to zmieniłeś decyzję i nie dawałeś chudziaka pod styropian? Czyli idąc po kolei od dołu wygląda to u Ciebie tak: 1. ubita pospółka 2. Folia 3. Chudziak (na równi z ostatnią warstwą bloczka). Na to zrobisz styropian (2x10cm?) i na to jastrych?

    Powiedz jeszcze proszę na jakiej wysokości względem gruntu masz wyciągnięta ściane fundamentową.

    Dziękuje

  16. #96
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Nie, kolejność była taka: pospółka, folia, 2 x 10cm EPS100, folia, chudziak. Chudziak jest na równi ze szczytem ściany fundamentowej (mam fundament lany, nie z bloczków). Do tego chudziak jest odcięty od fundamentu za pomocą EPS200 (taki miałem za darmo) o grubości 4cm przyklejonego pionowo do fundamentów od wewnątrz.

    Szczyt ściany fundamentowej jest ok 50cm nad gruntem.

  17. #97
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    OK. Czyli robisz tak jak artix1. Na chudziaka dasz pewnie folię, styro EPS 100 2x5cm, folię i jastrych?

  18. #98
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Mniej więcej taki plan

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie odnośnie podłogi na gruncie. Widzę że Ty i artix1 daliście podwójną warstwę styropianu tzn. pierwsza (20cm) pod chudziakiem druga (10cm) nad nim. Z tego codo tej pory wyczytałem to z reguły dają jedną warstwę styro na chudziaku. Czy miałeś obawy że jedna warstwa to mało?Skąd ta decyzja? Ja jestem dopiero przed rozpoczęciem budowy stąd moja wątpliwość.

    pzdr

  20. #100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Dwie warstwy, żeby układać je na zakładkę. Myślę, że jak będziesz miał frezowany to wystarczy jedna warstwa. Poza tym jak nie masz pospółki płaskiej jak lustro to na dwóch warstwach trochę łatwiej zgubić te nierówności.


    A czekaj, nie o to pytasz lubię mieć ciepło i sucho


    Sa na forum tacy, którzy mają mają na podłodze jeszcze więcej styro...
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 26-10-2016 o 15:51

Strona 5 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony