dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 426 z 758
Pokaż wyniki od 8.501 do 8.520 z 15158
  1. #8501

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że mi już odechciało się zmiękczacza. Tak jak pisałem wcześniej byłem rozczarowany, że pomimo zmiękczacza i tak muszę wycierać baterie bo po wyschnięciu zostają białe ślady. Ale nic jeśli tak musi być to trudno. W związku z tym, że te białe ślady bardzo łatwo schodziły, wystarczyło przetrzeć czymkolwiek nawet ręką, no może lekko zwilżoną przestałem to robić regularnie po każdym myciu, bo powiedziałem sobie, że przecież nie będzie problemu przy sprzątaniu cotygodniowym. Przecież teraz to już nie kamień, który trzeba szorować. No i doigrałem się. Zostały mi teraz ślady ciemne, których niczym nie mogę usunąć z nowiutkich baterii Grohe. O co chodzi do cholery. Co to ma być. Próbowałem np wodą pół na pół z octem tak jak kiedyś to się robiło przy kamieniu. Nic nie pomaga. Gdyby nie ten cholerny zmiękczacz wycierałbym jak dawniej po każdym myciu i byłoby oki. Może ktoś mi powiedzieć z czego to wynika?



    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bateria1.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	5,2 KB
ID:	370824   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bateria2.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	4,9 KB
ID:	370825  
    Ostatnio edytowane przez xiz ; 23-10-2016 o 11:23

  2. #8502
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciupapac Zobacz post
    a jest coś alternatywnego z innych firm niż viessmann ...
    Jest. Z każdej firmy zajmującej się uzdatnianiem wody. Viessmann się tym nie zajmuje więc i firmowane przez nich zmiękczacze nie są "ich".

    ...jakis komplet czy tylko zmiekczacz???
    Możesz sprecyzować pytanie?

  3. #8503
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    Cytat Napisał xiz Zobacz post
    Zostały mi teraz ślady ciemne, których niczym nie mogę usunąć ...
    Zwyczajowo ciemne plamy to albo żelazo (brązowe, rude) albo mangan (czarne). W obu przypadkach zmiękczacz nie ma ich usuwać i nic w tym dziwnego...
    Jak chcesz mieć pewność czym jest ten osad to nie widzę innej możliwości jak zrobić analizę tych osadów...

    Gdyby nie ten cholerny zmiękczacz wycierałbym jak dawniej po każdym myciu i byłoby oki. Może ktoś mi powiedzieć z czego to wynika?
    To chyba wynika tylko z Twoich oczekiwań...

  4. #8504

    Domyślnie

    Witam wszystkich proszę o pomoc w doborze systemu uzdatniania wody:
    Studnia głebinowa, wiercona w tym roku, 18m głebokości.

    Parametry:
    Mętność 13 mg SiO 2 /dm 3;
    Barwa 48 mg Pt/dm 3;
    Zapach nieakceptowalny;
    Odczyn 6,95 PH;
    Twardość ogólna 487 mg CaCO 3 /dm 3;
    Żelazo ogólne 2430 µg Fe/dm 3;
    Chlorki 22,6 mg Cl/dm 3;
    Amoniak 0,23 mg N/dm 3;
    Azotyny 0,012 mg N/dm 3;
    Azotany 0,97 mg N/dm 3;
    Mangan 450 µg Mn/dm 3;

  5. #8505
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    Witam wszystkich proszę o pomoc w doborze systemu uzdatniania wody:
    Studnia głebinowa, wiercona w tym roku, 18m głebokości.

    Parametry:
    Mętność 13 mg SiO 2 /dm 3;
    Barwa 48 mg Pt/dm 3;
    Zapach nieakceptowalny;
    Odczyn 6,95 PH;
    Twardość ogólna 487 mg CaCO 3 /dm 3;
    Żelazo ogólne 2430 µg Fe/dm 3;
    Chlorki 22,6 mg Cl/dm 3;
    Amoniak 0,23 mg N/dm 3;
    Azotyny 0,012 mg N/dm 3;
    Azotany 0,97 mg N/dm 3;
    Mangan 450 µg Mn/dm 3;
    pH raczej niskie niż wysokie. Wysoka twardość. Napowietrzyc wode. Spory odżelaizacz. Za nim filtr typu multi, do ewentualnych resztek manganu, twardości.
    Sczegółów nie idzie pisać bez informacji o wydjanosci pompy, sposobie odprowadzania sciekow i rodzaju hydrofru (jesli już masz), zasobów gotówki i przede wszystkim czy chcesz miec twardość 487 mg czy ka usuwac.
    Jesli dom nie jest jeszcze zbudowany przypadkime, to rozwazylbym 2 rurki do kuchni. Jedna by szła woda tylko odżelaziana do spożycia, całą reszta instalacji z woda zza zmiekczacza. Woda zmiekczonej z 500mg moze mieć już solidnie zauwazalnie inny (niektorzy okreslaja jako gorzkawy) smak.

  6. #8506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    pH raczej niskie niż wysokie. Wysoka twardość. Napowietrzyc wode. Spory odżelaizacz. Za nim filtr typu multi, do ewentualnych resztek manganu, twardości.
    Sczegółów nie idzie pisać bez informacji o wydjanosci pompy, sposobie odprowadzania sciekow i rodzaju hydrofru (jesli już masz), zasobów gotówki i przede wszystkim czy chcesz miec twardość 487 mg czy ka usuwac.
    Jesli dom nie jest jeszcze zbudowany przypadkime, to rozwazylbym 2 rurki do kuchni. Jedna by szła woda tylko odżelaziana do spożycia, całą reszta instalacji z woda zza zmiekczacza. Woda zmiekczonej z 500mg moze mieć już solidnie zauwazalnie inny (niektorzy okreslaja jako gorzkawy) smak.
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Ścieki odprowadzane są do szamba szczelnego. Hydrofor jest - 200 L i kolor srebrny. Pompa to IBO 3,5 SCM 3/18 1,5 kW - wydajność pompy raczej jest duża, jak robiłem płukanie to cały dzień chodziła bez problemów i spadków ciśnienia. Niestety nikt nie przyjechał i nie zrobił badania wydajności.

    Instalacja w domu już jest poprowadzona. Wolałbym zmiękczyć wodę.

  7. #8507
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Ścieki odprowadzane są do szamba szczelnego. Hydrofor jest - 200 L i kolor srebrny. Pompa to IBO 3,5 SCM 3/18 1,5 kW - wydajność pompy raczej jest duża, jak robiłem płukanie to cały dzień chodziła bez problemów i spadków ciśnienia. Niestety nikt nie przyjechał i nie zrobił badania wydajności.

    Instalacja w domu już jest poprowadzona. Wolałbym zmiękczyć wodę.
    To dołóż inzektor przed hydroforem, a na hydroforze zamontuj odpowietrznik zamiast wodowskazu.
    Ta pompa wypłucze Ci 10" filtr ze złożem pyrolox. Głowica Clack, autotrol, fleck. Filtr plukany woda tak "raz na tydzien"

    Za tym filtr ze złozem multi tu o szczegóły nie mnie pytaj jak duzy itd. Ten jest regenerowany sola.

    Beda tacy co Cie beda namawiali na jeden duzy filtr multi.

  8. #8508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    To dołóż inzektor przed hydroforem, a na hydroforze zamontuj odpowietrznik zamiast wodowskazu.
    Ta pompa wypłucze Ci 10" filtr ze złożem pyrolox. Głowica Clack, autotrol, fleck. Filtr plukany woda tak "raz na tydzien"

    Za tym filtr ze złozem multi tu o szczegóły nie mnie pytaj jak duzy itd. Ten jest regenerowany sola.

    Beda tacy co Cie beda namawiali na jeden duzy filtr multi.
    A ile taki zestaw może w sumie kosztować? Dostałem wycenę z Aqva Systems na 10500 PLN - odżelaziać, zmiękczacz i napowietrzac

  9. #8509
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    A ile taki zestaw może w sumie kosztować? Dostałem wycenę z Aqva Systems na 10500 PLN - odżelaziać, zmiękczacz i napowietrzac
    Za połowę tej kwoty dostaniesz odżelaziacz i zmiękczacz... Wszystko zależy od rozmiaru i jakości.

  10. #8510
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.069
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    Witam wszystkich proszę o pomoc w doborze systemu uzdatniania wody:
    Studnia głebinowa, wiercona w tym roku, 18m głebokości.

    Parametry:
    Mętność 13 mg SiO 2 /dm 3;
    Barwa 48 mg Pt/dm 3;
    Zapach nieakceptowalny;
    Odczyn 6,95 PH;
    Twardość ogólna 487 mg CaCO 3 /dm 3;
    Żelazo ogólne 2430 µg Fe/dm 3;
    Chlorki 22,6 mg Cl/dm 3;
    Amoniak 0,23 mg N/dm 3;
    Azotyny 0,012 mg N/dm 3;
    Azotany 0,97 mg N/dm 3;
    Mangan 450 µg Mn/dm 3;
    Woda posiada przekroczone dopuszczalne wartości barwy, mętności, żelaza oraz manganu oraz dużą twardość wody.

    Ze względu na przekroczone dopuszczalne zawartości żelaza i manganu w wodzie należy zastosować urządzenie zawierające złoże odżelaziająco - odmanganiające, które zapewni redukcję w/w parametrów. Taki system oczyszczania wody wymaga wstępnego utlenienia powietrzem, które jest realizowane za pomocą zbiornika hydroforowego bezprzeponowego oraz zwężki napowietrzającej. Należałoby również dodatkowo zastosować złoże podnoszące pH, ze względu na większą skuteczność oczyszczania wody w wyższym pH wody.

    Przekroczone wartości Barwy oraz mętności wymagają zastosowania filtra mechanicznego, który zapewni zatrzymanie zanieczyszczeń stałych, przyczyniających się do pogarszania barwy oraz mętności wody.

    Twardość wody mieści się w wymaganiach wody przeznaczonej do picia, jednak zalecane jest jej zmiękczenie. Duża twardość wody powoduje osadzanie się białego nalotu na armaturze, naczyniach kuchennych oraz zwiększa awaryjność urządzeń AGD.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #8511

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zwyczajowo ciemne plamy to albo żelazo (brązowe, rude) albo mangan (czarne). W obu przypadkach zmiękczacz nie ma ich usuwać i nic w tym dziwnego...
    Jak chcesz mieć pewność czym jest ten osad to nie widzę innej możliwości jak zrobić analizę tych osadów...


    To chyba wynika tylko z Twoich oczekiwań...
    Analizy chyba nie da się zrobić bo to coś nie jest osadem tylko plamą, która wniknęła jakoś wewnątrz i kaput. No właśnie czy kaput, czy ktoś zna jakiś sposób na pozbycie się plan po manganie? Bo żelazo mam w normie, tylko mangan przekroczony więc nie ma raczej wątpliwości, że to on spowodował.

    PS. Trochę szkoda, że jak mieliłem temat zmiękczacza przez parę miesięcy i podawałem wyniki badań wody, to nikt mi nie zwrócił uwagi na to żeby uważać i
    nie zostawiać kropel wody na bateriach. A przecież temat manganu u mnie pojawiał się również w kontekście czy nie zaszkodzi to zmiękczaczowi.
    I co jak teraz mam zrobić? Nie mam za bardzo miejsca na kolejne urządzenie, więc chyba musiał będę sprzedać zmiękczacz i kupić zmiękczaczo-odmanganiacz oczywiście pewnie bez straty finansowej na tej operacji się nie obędzie.

  12. #8512
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    Cytat Napisał xiz Zobacz post
    PS. Trochę szkoda, że jak mieliłem temat zmiękczacza przez parę miesięcy i podawałem wyniki badań wody, to nikt mi nie zwrócił uwagi na to żeby uważać i nie zostawiać kropel wody na bateriach. A przecież temat manganu u mnie pojawiał się również w kontekście czy nie zaszkodzi to zmiękczaczowi.
    W swoim pierwszym poście napisałeś:
    Cytat Napisał xiz Zobacz post
    Nie chcę poprawiać innych parametrów wody tylko ją zmiękczać.
    Wdrugim poście napisałeś:
    Cytat Napisał xiz Zobacz post
    Mam nowe badania, i jest tylko przekroczony mangan, wynosi 133 (ug/l). ... A ja chcę tylko zmiękczać twardą wodę.
    Później wielokrotnie powtarzałeś, że interesuje Cię tylko zmiękczenie wody. Wszelkie Twoje pytania dotyczące manganu odnosiły się do jego działania na zmiękczacz. I dostałeś prawdziwe odpowiedzi, że mangan zmiękczaczowi nie zaszkodzi.
    Wielokrotnie na forum był wałkowany temat, że woda zmiękczona to nie woda destylowana i zostawia osady...

  13. #8513
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Ja osobiscie nie wierze zeby 130ug manganu zostawiło az takie ślady. Mangan się trudno utlenia. Duża część domowych odżelaziaczy przy nizszym pH wogóle manganu nie usuwa. Sasaidowi kiedyś mierzyłem (miałem tester kroplekowy) miał 450ug i na nijakie plamy nie narzekał.

  14. #8514

    Domyślnie

    Ja również poproszę o pomoc w doborze uzdatniacza wody:
    Parametry:
    Mętność 10 NTU;
    Barwa akceptowalna;
    Zapach akceptowalny;
    Smak akceptowalny;
    Odczyn 7,5 pH;
    Twardość ogólna 338 mg /dm3 CaCO3;
    Żelazo 2283 µg/dm3 Fe;
    Amonowy jon 1,07 mg/dm3 NH4 ;
    Azotyny <0,04 p.g.o mg/dm3 NO2;
    Azotany <1,11 p.g.o mg/dm3 NO3;
    Mangan 152 µg/dm3 Mn;

  15. #8515
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    Cytat Napisał silus Zobacz post
    Ja również poproszę o pomoc w doborze uzdatniacza wody:
    Parametry:
    Mętność 10 NTU;
    Barwa akceptowalna;
    Zapach akceptowalny;
    Smak akceptowalny;
    Odczyn 7,5 pH;
    Twardość ogólna 338 mg /dm3 CaCO3;
    Żelazo 2283 µg/dm3 Fe;
    Amonowy jon 1,07 mg/dm3 NH4 ;
    Azotyny <0,04 p.g.o mg/dm3 NO2;
    Azotany <1,11 p.g.o mg/dm3 NO3;
    Mangan 152 µg/dm3 Mn;
    Masz trochę żelaza, manganu, amoniaku i twardości.

    Klasycznie takie parametry uzdatnia się na odżelaziaczu (z napowietrzaniem) i zmiękczaczu, ale masz też możliwość zastosowania złoża wielofunkcyjnego, które usuwa kilka rzeczy w jednym filtrze (masz możliwość użycia złoża Crystal Right 100 lub mieszanki żywic, np. AquaMulti).

    Podaj trochę parametrów swojej instalacji:
    - jakie średnie zużycie wody
    - jakie maksymalne chwilowe przepływy wody
    - co ze ściekami
    - jaka pompa
    - jaki hydrofor

  16. #8516

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Jeśli chodzi o twoje pytania to:
    -jeszcze nie mieszkam ale na pewno mniej niż 1m3 na dobe
    -chwilowy przepływ trudno mi oszacować ale należy przyjąć że nie większy niż standardowy w zwyczajnym domku
    -ścieki będę odprowadzał do biologicznej oczyszczalni
    -pompa w studni wiem tylko że ma wydajność 5m3 na godzine
    -hydrofor 300 litrów

    Mam nadzieje że przybliżyłem parametry mojej instalacji
    Tomek

  17. #8517
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.069
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał silus Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź.
    Jeśli chodzi o twoje pytania to:
    -jeszcze nie mieszkam ale na pewno mniej niż 1m3 na dobe
    -chwilowy przepływ trudno mi oszacować ale należy przyjąć że nie większy niż standardowy w zwyczajnym domku
    -ścieki będę odprowadzał do biologicznej oczyszczalni
    -pompa w studni wiem tylko że ma wydajność 5m3 na godzine
    -hydrofor 300 litrów

    Mam nadzieje że przybliżyłem parametry mojej instalacji
    Jeżeli ma być to dla 3-5 osób to:
    13x 54 odzelaziacz na mieszance klarsanitu z rudą manganową. Przed tym napowietrzenie na zwężce. Do tego musi być zbiornik ocynkowany. Urządzenie spokojnie usunie żelazo i mangan. Jeżeli chodzi o amoniak to jak złoże się wypracuje i rozwinie się mikroflora to też powinien się zredukować.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  18. #8518
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    Cytat Napisał silus Zobacz post
    -jeszcze nie mieszkam ale na pewno mniej niż 1m3 na dobe
    Masz jakieś aktualne rachunki za wodę? 1 m3/dobę to 30 m3/miesiąc... a "standardowe zużycia to 10-20 m3 miesięcznie... To przybliżenie jest po prostu zbyt ogólne żeby coś dobrać na objętość wody...

    -chwilowy przepływ trudno mi oszacować ale należy przyjąć że nie większy niż standardowy w zwyczajnym domku
    Ile będzie łazienek? Ile osób w domu? Jakieś dodatkowe punkty poboru wody?

    -ścieki będę odprowadzał do biologicznej oczyszczalni
    I to jest problem jeśli mówimy o zmiękczaniu...

    -pompa w studni wiem tylko że ma wydajność 5m3 na godzine
    To prawdopodobnie "nominalna" wydajność... podaj typ pompy to sprawdzimy jej charakterystykę i będzie wiadomo czego się spodziewać w rzeczywistych warunkach. Napisz też coś o studni - jak głęboka, na jakim poziomie lustro wody...?

    -hydrofor 300 litrów
    Napisz jeszcze jaki model (lub podaj czy ma zasilanie z góry czy z boku). Można go wykorzystać do napowietrzania wody.

  19. #8519

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ja osobiscie nie wierze zeby 130ug manganu zostawiło az takie ślady. Mangan się trudno utlenia. Duża część domowych odżelaziaczy przy nizszym pH wogóle manganu nie usuwa. Sasaidowi kiedyś mierzyłem (miałem tester kroplekowy) miał 450ug i na nijakie plamy nie narzekał.
    No to pytanie co innego mogło to spowodować. Wody nie wycierałem kilka dni, no może tydzień. Zagadka roku. Nie używane są żadne środki chemiczne do mycia baterii typu Cify sryfy. Czyszczone tylko wodą z mydłem w płynie, lub wodą z octem 50/50. To musi być ten mangan innego wytłumaczenia nie widzę.

  20. #8520

    Domyślnie

    Hej,

    Udało mi się zebrać kilka ofert na stacje uzdatniania - proszę pomóżcie w wyborze. Ja szczerzę skłaniam się do opcji nr 2 (i to nie, dlatego, że najtańsze).

    1. Filtr 011 (złoże kwarcowo-dolomitowe) + zmiękczacz A.Z1.FL5600 + Napowietrzacz - 9500 PLN
    2. Filtr Eurofilter GR 585GR1354 z głowicą BNT 585 (złoże katalityczne Greensand) + Napowietrzacz + zmiękczacz Crystal 28 - 4 487 PLN
    3. Odżelaziacz model EKO- OPTIMO 120/FA + Odżelaziacz SUPREME MULTI 24 + filtr węglowy FH20B1-B-WB + wkład FCCL (węgiel aktywny) - 5375 PLN netto
    4. Napowietrzacz + Odżelaziaczo-odmanganiacz IRDF 1465 TC + Atlas Filtri BX 20" + zmiękczacz wody SEN-CS-VOL-32 - 6400 PLN


    Przypominam parametry wody:
    Mętność 13 mg SiO 2 /dm 3;
    Barwa 48 mg Pt/dm 3;
    Zapach nieakceptowalny;
    Odczyn 6,95 PH;
    Twardość ogólna 487 mg CaCO 3 /dm 3;
    Żelazo ogólne 2430 µg Fe/dm 3;
    Chlorki 22,6 mg Cl/dm 3;
    Amoniak 0,23 mg N/dm 3;
    Azotyny 0,012 mg N/dm 3;
    Azotany 0,97 mg N/dm 3;
    Mangan 450 µg Mn/dm 3;

Strona 426 z 758

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony