dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 25
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 488
  1. #421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Masz marne szanse, żeby którąkolwiek przeżyć.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #422
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał dino777 Zobacz post
    jeszcze małe pytanko co wybrać : (...) trzech producentów, trzy rury i do tego trzy różne
    uuuu Panie - sam jestem ciekaw odpowiedzi specjalistów.
    Moim zdaniem tego co już zalejemy betonem poprawić się nie da i nie warto oszczędzać na jakości i wytrzymałości.
    Czy w tym przypadku wyższa cena = lepsza jakość? hmmm
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  3. #423
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dlatego pytam przecież jak zaleje to nie wrócę bo coś nie tak raczej na sprawach "jednorazowych" nie oszczędzam, bo przecież domu nie podniosę aby coś wymienić a może są jakieś inne

  4. #424

    Domyślnie

    Herz, Wavin to solidne i znane marki, Kisan także ok.
    Dla odmiany, aby lepiej ci się rozważało różne opcje wyboru, polecę rurę jednorodną KAN-therm PE-RT Blue Floor bez aluminiowej wkładki, przeznaczonej dla niskotemperaturowych instalacji ogrzewania podłogowego.

    Pozdro.
    http://pl.kan-therm.com/

  5. #425
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    http://www.ogrzewanieco.pl/pl_PL/p/R...-0.2176OP/6083
    coś takiego??? cenowo praktycznie to samo

    tylko widzę, ze ona ma temp max 70st, co prawda nie przewiduję więcej ale
    Ostatnio edytowane przez dino777 ; 22-02-2016 o 19:53

  6. #426
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Czy coś takiego jak:
    PURMO RURA PEXPENTA 16x2MM 600M PEX DO PODŁOGÓWKI

    w cenie 2,70zł brutto za metr jest godne uwagi. Oferta z alledrogo.
    Opis rurki to:
    Właściwości rur PEXPENTA:
    maksymalne parametry pracy: temperatura 90°C( tmax 110°C), ciśnienie 6 bar,
    wysoki współczynnik przewodzenia ciepła λ=0,40 W/(mK),
    współczynnik rozszerzalności liniowej k=0,15 mm/(mK),
    małe opory przepływu wody – chropowatość bezwzględna k=0,0015 mm,
    minimalny promień gięcia r=5xdz,
    5-warstwowa konstrukcja ścianki rury
    bariera antydyfuzyjna, zapobiegające dyfuzji tlenu, umieszczona centralnie w środku ścianki rury
    pełne zespolenie bariery tlenowej z zewnętrzną i wewnętrzną warstwą PE-X (identyczny współczynnik, rozszerzalności termiczne rury i warstwy antydyfuzyjnej).
    Mam cos takiego u siebie. Rura solidna i godna polecenia. Kupilem w zwojach 600m.
    Pozdrawiam
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #427
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kgracjank

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żyrzyn
    Kod pocztowy
    24-103
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam

    Czy ma ktoś doświadczenie z TECE, czy system łączenia jest na tyle stabilny aby można było w budynku garażowym pod posadzką wykonać przejście z PE 32 na system TECEflex (chodzi o doprowadzenie zimnej wody) ?

    2) Czy łączenia jest na tyle skuteczny aby łączyć rury podłogówki w warstwie wylewki ? Jaki producent jest na tyle solidny aby dokonać łączeń w betonie ?

    Tak na marginesie - poza podłogówką są inne instalacje m.in. CWU, które posiadają łączenia pod wylewką lub w wylewce

    Proszę o ogólne wrażenia odnoście TECE, czy ktoś z Was robił w TECE ?

    Jeśli macie namiary na złączki, rury wielowarstwowe (PEX) TECE to proszę wrzucić na forum lub priva

    Dzięki

  8. #428
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    Mam cały układ cwu zrobiony w tece flex, instalacja jest pod styropianem podłogowym i pod posadzką. Dla instalatora super sprawa łatwo i przyjemnie. Nic nie cieknie i nie ciekło. Musisz tylko zastosować cały system tece flex ponieważ rura ma grubszą wewnętrzną warstwę, powiedzmy odpowiedzialną za szczelność. Mosiężne złączki i pierścionki też wydają się wieczne.

  9. #429
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Mam cos takiego u siebie. Rura solidna i godna polecenia. Kupilem w zwojach 600m.
    Pozdrawiam
    Jak ona się układa? Daje się łatwo wyginać czy raczej sztywna niczym drut stalowy?
    W jakiej cenie i kiedy ją kupowałeś?
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  10. #430
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kgracjank

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żyrzyn
    Kod pocztowy
    24-103
    Posty
    27

    Domyślnie

    Rozumie, że ma Pan łączenia rur pod styropianem ? I jak długo działa instalacja ? łączenia dotyczą ciepłej czy zimnej wody ? Namiary na złączki i rury, chodziło mi po atrakcyjniejszych cenach niż tak normalnie w sklepie (w jednym ze sklepów ceny liczą sobie tak samo jak w cenniku/katalogu TECE)

  11. #431
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Jak ona się układa? Daje się łatwo wyginać czy raczej sztywna niczym drut stalowy?
    W jakiej cenie i kiedy ją kupowałeś?
    Nie układałem jej, więc nie wiem. OP położone zostało prawie dwa lata temu, więc ceny od tamtej pory na pewno uległy zmianie.
    Z tego co pamiętam to musiała być dosyć sztywna bo hydraulik zużył dosyć dużo spinek, więcej niż powinien.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #432
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kgracjank

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żyrzyn
    Kod pocztowy
    24-103
    Posty
    27

    Domyślnie

    Znalazłem na niemieckej stronie sposób łączenia rur podłogówki w systemie TECEfloor zalane betonem strona 13

    http://produktdaten.tece.de/download...9238e8d5ed9cbc
    Ostatnio edytowane przez kgracjank ; 26-02-2016 o 21:52

  13. #433
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Tak więc zamówiłem PURMO RURA PEXPENTA 16x2MM 600M PEX DO PODŁOGÓWKI
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  14. #434

    Domyślnie

    TECE Flex to dobry markowy produkt.

    Taki sam posiadamy w swojej ofercie pod nazwą System KAN-therm Push (rury PE-Xc lub PE-RT z osłoną antydyfuzyjną) lub System KAN-therm Push Platinum (rury PE-Xc/Al/PE-HD z zewnętrzną warstwą aluminium). W obu przypadkach do łączenia rur używa się tych samych kształtek (PPSU lub mosiądz) - ich największym plusem jest brak jakichkolwiek uszczelnień w konstrukcji - brak potencjalnych miejsc wystąpienia awarii w strukturze połaczenia rury z kształtką.
    http://pl.kan-therm.com/

  15. #435

    Domyślnie

    Witam.

    Jestem laikiem jeżeli chodzi o instlacje, więc prosze o wyrozumiałość

    W całym domu będe instalował ogrzewanie podłogowe + drabinka w łazience. Czy w przypadku takiej instalacji istotne jest kupowanie rur z barierą antydyfuzyjną?

    Rozumiem, że bariera antydyfuzyjna ma zapobiegać dyfuzji tlenu do obiegu i w konsekwencji zapobiegać korozji. Który element mojej instalacji może skorodować?
    Ponadto woda z wodociągów, która służy do napełnienia obiegu, już jest mocno natleniona, więc jeżeli instalacja będzie zawierała elementy podatne na korozję to i tak będą one korodowały.

    Pozdrawiam

  16. #436
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qusaji Zobacz post
    Witam.

    Jestem laikiem jeżeli chodzi o instlacje, więc prosze o wyrozumiałość

    W całym domu będe instalował ogrzewanie podłogowe + drabinka w łazience. Czy w przypadku takiej instalacji istotne jest kupowanie rur z barierą antydyfuzyjną?

    Rozumiem, że bariera antydyfuzyjna ma zapobiegać dyfuzji tlenu do obiegu i w konsekwencji zapobiegać korozji. Który element mojej instalacji może skorodować?
    Ponadto woda z wodociągów, która służy do napełnienia obiegu, już jest mocno natleniona, więc jeżeli instalacja będzie zawierała elementy podatne na korozję to i tak będą one korodowały.

    Pozdrawiam
    Kiedyś wyczytałem, że taka rura przydatna jest w przypadku temp. wody powyżej 60 oC.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #437
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qusaji Zobacz post
    W całym domu będe instalował ogrzewanie podłogowe + drabinka w łazience. Czy w przypadku takiej instalacji istotne jest kupowanie rur z barierą antydyfuzyjną?
    Tak, jest istotne. Ale wszystkie rury do podłogówki masz z barierą antydyfuzyjną.

  18. #438
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    A czy są bez warstwy antydyfuzyjnej ???

  19. #439
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    ja tam dylematów specjalnych nie miałem bo nie miałem czasu zagłebić się w temat i kupiłem wavin i działa , nie oczekuję od rurki jakichś właściwości magicznych ma grzać to grzeje , do łazienki mi już jej zabrakło a miałem 700m i kupiłem jakąś diamond i też grzeje a jak przestanie to coś się zaradzi ale na pewno nie będę rozpaczał

  20. #440

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o instalacje do podłogówki i nie tylko to Uponor, KAN, Rehau. Uponor jako jeden z nielicznych ma PE-Xa z warstwą antydyfuzyjną EVOH. Fajnie się to układa, ma pamięć termiczną plus szybkość montażu za pomocą Quick&Easy. No i fabryki są w Niemczech i w Szwecji, także tutaj wyższa cena jest spowodowana jakością wykonania. Z tego co wiem to w duzych hurtowniach schodzi sporo Tweetopa, jednakże jest to chiński badziew. Dlatego mają siedzibę w Szczecinie, żeby było blisko z portu morskiego do ich magazynów. A tak na poważnie - owszem Tweetop i inny chiński 'no name' może faktycznie jest x % tańszy od Uponora czy KANa , ale już niejedną słyszałem opinie , że po niedługim czasie są przecieki na złączkach, bo do bani mają o-ringi, a to tam gdzieś rura się poci i potem to już się z niej leje...jakto mówią w krótkookresowym rozrachunku oszczędności są, ale w długookresowym to już niestety nie (skuwanie wylewki, kucie ścian itp )

Strona 22 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony