dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 116 z 158
Pokaż wyniki od 2.301 do 2.320 z 3150
  1. #2301
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Dalej nie łapię z tą folią
    Gumą czy plastikiem to odseparujesz od betonu/wilgoci a drewno będzie zaciągać i przekazywać na legar...
    No..... potrzeba trochę asertywności wiesz, typu - szanuję pana wiedzę i dobre chęci ale ja płacę i chciałbym aby było tak....
    WARTO? WARTO!

  2. #2302
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikach Zobacz post
    co do podkładek, to faktycznie pod legarem, ale czy stosować gumowe? czy drewniane resztki są ok.?
    Jak dogadać się z kimś, kto wykonuje ci taras za pieniądze i wbrew wszystkiemu mówi.."ale ja tak robię"...
    Drewniane podkładki nic nie dadzą legar i tak może chłonąć wilgoć może być np. papa złożona na 2/3 razy.
    A co do wykonawcy Ty płacisz i Ty wymagasz... no chyba że ktoś robi Ci za darmo
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  3. #2303

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    Drewniane podkładki nic nie dadzą legar i tak może chłonąć wilgoć może być np. papa złożona na 2/3 razy.
    A co do wykonawcy Ty płacisz i Ty wymagasz... no chyba że ktoś robi Ci za darmo
    Za darmo...dobre sobie... cena była (jak dla nas) wygórowana, ale Pan powiedział, że jest droższy, ale robi porządnie i to nas przekonało.
    Sądziliśmy, że rozmawiamy ze specjalistą od tarasów i nie interesowaliśmy się tym w ogóle... Prace zaczęły się na początku września i nadal końca nie widać Deski przyjechały z suszarni, a teraz leżą w deszczu niczym nie zaimpregnowane.
    komentarze i takie tam
    NAJMNIEJSZY KROK W STRONĘ CELU JEST WIĘCEJ WART NIŻ MARATON DOBRYCH CHĘCI

  4. #2304
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikach Zobacz post
    Za darmo...dobre sobie... cena była (jak dla nas) wygórowana, ale Pan powiedział, że jest droższy, ale robi porządnie i to nas przekonało.
    Sądziliśmy, że rozmawiamy ze specjalistą od tarasów i nie interesowaliśmy się tym w ogóle... Prace zaczęły się na początku września i nadal końca nie widać Deski przyjechały z suszarni, a teraz leżą w deszczu niczym nie zaimpregnowane.
    To ja bym pogonił takiego pseudo fachowca
    Ja swój taras około 20m2 robiłem może cztery weekendy nie licząc zalania słupów betonowych, i powiem szczerze że poza wkręcaniem wkrętów reszta to przyjemność , a robiłem to pierwszy raz w życiu.
    Jak czytam ile to się kasuje za zrobienie tarasu i w jakich mękach to się odbywa to mnie krew zalewa.
    Niestety na każdym etapie budowy zdarzają się partacze i naciągacze którzy zarabiają na nas (inwestorach).
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  5. #2305

    Domyślnie

    Możecie mi powiedzieć czym/ w jaki sposób myjecie taras?
    Szczota jakaś/szmatka/mop? woda/jakiś środek myjący?

  6. #2306
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Ja kupiłem sobie taką szczotkę http://ladnydom.pl/budowa/1,106596,1...ej_kostki.html do tarasu i kostki ale rzadko używam bo za długo trwa rozkładanie, jedynie na początek i na koniec sezonu a w trakcie wąż z wodą i zwykła dość twarda szczotka, tak aby wymieść piasek z ryfli.
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  7. #2307
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Zwykle używam szczotki do zamiecenia - bo myje go deszcz
    Ale jak jest mocno zabrudzony to zmywam myjką ciśnieniową.
    WARTO? WARTO!

  8. #2308

    Domyślnie

    u mnie jest zadaszony więc deszczyk nie umyje.

    A teraz skończyłem właśnie drugi (jako wejście do domu), i muszę pomalować drugą warstwę oleju.
    Niestety zanim zakończyłem kręcić deski to się dość mocno ubrudził (no bo do domu jakoś wchodzić trzeba (a przed wejściem mam tłuczeń).

    Muszę to jakoś wyczyścić, żeby nie malować brudu. A jednocześnie nie chce za bardzo uszkodzić pierwszej warstwy oleju.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161016_163405_resized.jpg
Wyświetleń:	315
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	370640   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161016_163608_resized.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	370641  

  9. #2309
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Karszer jest o tyle fajny, że jak przyłożysz blisko to zerwiesz olej a jak wysoko to spłuczesz kurz.
    WARTO? WARTO!

  10. #2310
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak można zerwać olej ? Przecież on nie tworzy błony ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #2311
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Taras jest pod chmurką ... i nie ma rady - po olejowaniu zawsze coś tam osiądzie [ u mnie są częste i silne wiatry], a po dwóch latach to zrywałem do czystego drewna... które później i tak zszarzało... ale wcześniejszy bród też mi nie odpowiadał...
    WARTO? WARTO!

  12. #2312

    Domyślnie

    witam

    proszę o pomoc

    mam u siebie ok 60m2 tarasu, taras został już wcześniej wylany i raczej nie ma mozliwości skucia
    mam ok 6cm na legar + deska modrzewiowa 27mm. w związku z niewielką odległością zastanawiam się nad takim rowiązaniem

    - podkładki gumowe 6mm na betonie, następnie legar kompoztowy 50x25 (kompozyt, ponieważ z racji na niewielką przestrzeń pod tarasem i niewielki spadek, boję sie o żywotność legara modrzewiowego) następnie montuję deski modrzewiowe używając ukrytego montażu (proste blaszki ze stali nierdzewnej) coś takiego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	28,9 KB
ID:	371064Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	44.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	22,0 KB
ID:	371065Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	55.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	371066Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	66.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	371067

    Czy takie rozwiązanie będzie ? zależy mi na ukrytym montażu
    jakich wkrętów użyć do zamontowania "blaszek" do deski tarasowej oraz jakich aby blaszki zamontować do legara z kompozytu

    z góry dziękuje za pomoc

  13. #2313

    Domyślnie

    Jak się sprawdzają podkładki gumowe te spod pralki? Na zdjęciach mają strukture jak twarożek, porowatą - akurat żeby nasiąkło wodą i zamarzło.

  14. #2314
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    ja dałem papę i z tego co wiem to dość sprawdzony sposób, tych gumek z pod pralki to dość sporo by trzeba było, a papy dajesz pasek na cały legar i masz z głowy, nigdzie nie ciągnie wilgoci

  15. #2315
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    brochas
    ja bym jednak postarał się o spadek - szczególnie jeśli taras jest bez zadaszenia. Masz tak: 27+25+6=58. Czyli już 2mm na jednym końcu. Obniżyłbym te podkładki np do 4mm i już masz drugi 2mm na drugim końcu. Czyli razem 4mm co daje 2% spadek na 2mb. A może tam uda się podnieść powyżej 60mm ? np 62 ? Albo skuć ale tylko z jednej strony aby zachować spadek. Tylko pojawia się problem bo znowu montaż ci zabierze... Ale jeśli priorytetem jest ukryty montaż to może taki z mocowaniem do bocznych ścian legara ? Wkręty - albo nierdzewki - albo dedykowane do montażu. Co do kompozytu - to zapytaj tam gdzie będziesz go kupował.
    WARTO? WARTO!

  16. #2316

    Domyślnie

    A jeśli chodzi o impregnację to nie lepiej olej? Impregnowanie ciśnieniowe zwiększa cenę drewna, a po co? ja mam u siebie podłogę dębową zaolejowaną https://best4home.pl/materialy-budow...a-craft-oil-25 i efekt zadowalający

  17. #2317

    Domyślnie

    @q-bis
    4mm różnicy na 2 metrach to będzie 0.2%

  18. #2318
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    @q-bis
    4mm różnicy na 2 metrach to będzie 0.2%
    No,tak...
    I cały pomysł w p...u
    Trzeba mi było sprawdzić w Excelu...
    WARTO? WARTO!

  19. #2319

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych użytkowników...
    Mam 45m2 tarasu wybrukowanego kostką (taka prostokątna). Chciałbym na wiosnę zrobić z niego drewniany.
    Korzystam z wiedzy w tym wątku i buduję sobie plan co i jak.
    Myślę o modrzewiu syberyjskim albo sośnie thermory.
    Nie wiem jednak co zrobić z tą kostką.
    Czy mogę legary położyć na tej kostce czy może powinienem całą kostkę zdemontować ?
    Jakie podłoże w tym przypadku zrobić ?
    Z góry dziękuję za pomoc.

  20. #2320
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spiderek Zobacz post
    Witam,

    Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych użytkowników...
    Mam 45m2 tarasu wybrukowanego kostką (taka prostokątna). Chciałbym na wiosnę zrobić z niego drewniany.
    Korzystam z wiedzy w tym wątku i buduję sobie plan co i jak.
    Myślę o modrzewiu syberyjskim albo sośnie thermory.
    Nie wiem jednak co zrobić z tą kostką.
    Czy mogę legary położyć na tej kostce czy może powinienem całą kostkę zdemontować ?
    Jakie podłoże w tym przypadku zrobić ?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    To zależy co masz pod tą kostką i jaki poziom w stosunku do podłogi wewnątrz domu.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Strona 116 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony