dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 427 z 758
Pokaż wyniki od 8.521 do 8.540 z 15149
  1. #8521
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał xiz Zobacz post
    No to pytanie co innego mogło to spowodować. Wody nie wycierałem kilka dni, no może tydzień. Zagadka roku. Nie używane są żadne środki chemiczne do mycia baterii typu Cify sryfy. Czyszczone tylko wodą z mydłem w płynie, lub wodą z octem 50/50. To musi być ten mangan innego wytłumaczenia nie widzę.
    Nie traktuj tego personalnie, ale ze Ty wytlumaczenia nie znasz nie widzisz to nie znaczy ze musi byc takie. Ja tez nie mam pojecia. Po prostu statystycznie nie wierze w mangan bo on jest w takiej ilosci pewnie w co drugiej wodzie ze studni mimo stosowania odżelaziacza. Do tego to jest raptem 2.5x ponad norme. Kilkanascie lat temu przed zmiana przepisów bylby praktycznie w normie. W wodzie wodociagowej ma prawo byc 50ug a Ty masz 130ug. Po 3 tygodniach niewycierania i wodociagu mialoby prawo cos takiego wystapic?

  2. #8522
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    1. Filtr 011 (złoże kwarcowo-dolomitowe) + zmiękczacz A.Z1.FL5600 + Napowietrzacz - 9500 PLN
    Daruj sobie (i nie tylko dlatego, że jest to najdroższa opcja). Sterowanie (jeśli można to nazwać sterowaniem) ręczne. Głowica Fleck 5600 to archaiczny model... szkoda czasu.

    2. Filtr Eurofilter GR 585GR1354 z głowicą BNT 585 (złoże katalityczne Greensand) + Napowietrzacz + zmiękczacz Crystal 28 - 4 487 PLN
    Nie widzę nic konkretnego o tych filtrach w necie... z nazwy można wywnioskować, że jest tam chińska głowica BNT, a złoże to Greensand - regenerowany nadmanganianem potasu (po co Ci to w domu?). Zestaw zupełnie od czapy - masz duży odżelaziacz (regenerowany chemicznie), do tego napowietrzanie i zmiękczacz (o którym nic nie wiadomo).

    3. Odżelaziacz model EKO- OPTIMO 120/FA + Odżelaziacz SUPREME MULTI 24 + filtr węglowy FH20B1-B-WB + wkład FCCL (węgiel aktywny) - 5375 PLN netto
    Odżelaziacz (znów na Greensandzie). Filtr wielofunkcyjny (przedstawiony jako odżelaziacz) - zbyt mały przy Twojej twardości. Filtr węglowy do korpusu BB20 będzie Cię sporo kosztował w perspektywie kilku lat i wymiany co pół roku (lub częściej).

    4. Napowietrzacz + Odżelaziaczo-odmanganiacz IRDF 1465 TC + Atlas Filtri BX 20" + zmiękczacz wody SEN-CS-VOL-32 - 6400 PLN
    Nie wnikając w szczegóły - butla 14x65" to już przemysłowy rozmiar. Przy ciężkim złożu będzie problem z wypłukaniem, a przy lżejszym słabe efekty. O zmiękczaczu nic nie wiadomo. Jedyny plus to głowica TC (czyli Clack, ale w najprostszej wersji).

    Zacznij od zapytania o dodatkowe informacje:
    - jakie złoże jest w zmiękczaczu
    - jaka głowica jest w zmiękczaczu
    - jak często będzie się regenerował zmiękczacz
    - jakie jest zapotrzebowanie na płukanie odżelaziacza (jaki przepływ i jaka objętość jednorazowo)
    - jaka głowica w odżelaziaczu
    - jakie koszty eksploatacji (chemia do regeneracji, wkłady, wymiany złóż)
    - jakie złoże w odżelaziaczu
    To powinno Ci dać obraz tego czy ktoś ma pojęcie co robi...
    .

  3. #8523

    Domyślnie

    a tutaj mnie zaskoczyłeś, myślałem, że przynajmniej jedna opcja będzie warta kupna - a tutaj okazuje się, że wszystko od czapy. Masz może namiary na jakąś firmę, gdzie wiadomo, że dobrze dobiorą produkty? Wygląda na to, że wszystkie, które ja znalazłem są nic nie warte ....

    A możesz rozwinąć czemu złoże Greensand jest złe do domu?

    dzięki i pzdr

  4. #8524
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    A możesz rozwinąć czemu złoże Greensand jest złe do domu?
    Greensand zadziała. Zrobi co ma zrobic. Ale wymaga ciut wiecej wody do wyplukania niż "zwykly" odżelaziacz (trzeb najpierw wyplukac brud z odzelaziaca a po regeneracji resztki nadmanganianu). To odrobine zwieksza koszty. Do tego sam nadmanganian to koszt 20-30pln miesiecznie. Niby nie duzo, ale razem z dodatkowymi sciekami wyjedzie 300-400pln rocznie. Za dwukrotnosc tej ceny kupisz hydrofor bez worka (zakladajac ze masz juz taki z workiem i nie chcesz wymieniac). po za tym musisz sie paprac z tym nadmanganianem ktory wybitnie brudzi i plami i trzeba pamietac zeby go dosypac.
    A dobre zloze plukane woda w 90% przypadków zrobi to samo. RAczej nie masz wody z pozostalych 10% przypadków.

  5. #8525
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    planuje zrobienie studni glebinowej w najblizszym czasie wiem, ze pompe dobiera sie do wydajnosci studni, ale co z hydroforem? Lepiej wiekszy?
    Mam we wstepnej wycenie 80l.. lepiej zrobic wiekszy? Pompy IBO sa ok?
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  6. #8526
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ert

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    PodWrocław
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cześć, czy zmiękczacz wody Global Water SoftAQUA 15 to dobry produkt ? Szukam zmiękczacza do domku, trzy osoby, woda z wodociągów. Czajnik, armatura strasznie zakamieniona. Jaka twardość wody nie wiem, ale z tego co widzimy co się osadza to bardzo twarda.
    Szukam produktu trwałego i w miarę taniego w eksploatacji, głównie chodzi o ilość wody zużywanej na regenerację. Z produktem Soft Aqua spotkałem się na targach budowlanych, nie mam totalnie rozeznania w temacie zmiękczaczy. Budżet 2200 aczkolwiek jeśli dostępny jest dobry produkt w niższej cenie to nie chciałbym przepłacać.
    Bardzo proszę znawców tematu o radę i z góry dziękuję.

  7. #8527
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    planuje zrobienie studni glebinowej w najblizszym czasie wiem, ze pompe dobiera sie do wydajnosci studni, ale co z hydroforem? Lepiej wiekszy?
    Mam we wstepnej wycenie 80l.. lepiej zrobic wiekszy? Pompy IBO sa ok?
    Nie wiesz jaka będzie woda. Jeśli potrzebne będzie uzdatnianie to pompa i hydrofor mają duże znaczenie. Ogólnie jak będziesz miał mały hydroforek to masz później mniej możliwości uzdatniania.

  8. #8528
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał ert Zobacz post
    Cześć, czy zmiękczacz wody Global Water SoftAQUA 15 to dobry produkt ?
    Global Water to tylko dystrybutor. Producentem jest Ecowater. Produkt jest dobry, ale czy odpowiedni dla Ciebie to inna kwestia (to mały zmiękczacz, a kosztuje jak duży).

    Szukam zmiękczacza do domku, trzy osoby, woda z wodociągów. Czajnik, armatura strasznie zakamieniona. Jaka twardość wody nie wiem, ale z tego co widzimy co się osadza to bardzo twarda.
    Jak to wodociągi to muszą podać Ci informację o twardości. Zadzwoń/sprawdź na stronie internetowej.
    Postaraj się też określić zużycie wody (miesięczne) - masz jakieś rachunki - tam powinna być podana ilość.

    Szukam produktu trwałego i w miarę taniego w eksploatacji, głównie chodzi o ilość wody zużywanej na regenerację.
    O ile nie kupisz najtańszej chińszczyzny to wszystkie modele będą tak samo trwałe i będą zużywały podobną ilość wody na regenerację (różnice rzędu 10-20 litrów można pominąć bo i tak tego nie zmierzysz... a papier dużo przyjmie).

    Budżet 2200 aczkolwiek jeśli dostępny jest dobry produkt w niższej cenie to nie chciałbym przepłacać.
    Wszystko zależy od wielkości (a ta wynika z twardości i zużycia wody).

  9. #8529
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Qbunjo

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Stare Babice
    Kod pocztowy
    05-082
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    panowie, proszę o radę.
    W nowym domu mam Viessmana Aquahome 20. Wprowadziliśmy się niedawno, przez ten czas urządzenie było podłączone i uruchomione ale nie wiem czy się regenerowało czy nie. W każdym razie woda jest raczej twarda: 458 mg/l CaCO₃. Żelaza raczej nie ma - 50ug/l, mangan - 6,4 ug/l.
    Woda w tej chwili pomimo przejścia przez filtr wydaje się mi okropnie twarda: herbata jest mętna i są osady na szklankach, kamień osadza się na armaturze łazienkowej. Według przelicznika wzorów wyszła mi wartość amerykańskich stopni ok. 26. Na aquahome jest ustawione 30. Ostatnio zrobiłem regenerację, herbata jakby zrobiła się lepsza ale bez większych zmian.
    Co robię źle? Może powinienem ustawić coś inaczej, albo kazać mu zrobić regenerację jeszcze raz/ kilka razy? Kiedy się wprowadziliśmy zauwazyłem, że w ogóle w urządzeniu nie było solanki - sól była sucha. Mieszacz był w ogóle zakręcony i nie mieszała się woda surowa. Teraz to poprawiłem - na mieszaczu ustawiony mam tylko pół obrotu wody surowej. Woda się dopuściła i solanka się pojawiła - kij od miotły wchodzi do dna. Kamień jak był - tak jest.

  10. #8530
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    planuje zrobienie studni glebinowej w najblizszym czasie wiem, ze pompe dobiera sie do wydajnosci studni, ale co z hydroforem? Lepiej wiekszy?
    Mam we wstepnej wycenie 80l.. lepiej zrobic wiekszy? Pompy IBO sa ok?
    Woda ze studni bardzo czesto wymaga uzdatnienia, najczesciej usuniecia żelaza. A to najtaniej zrobic stawiajac duży (wiec czym wiekszy tym lepszy) ocynkowany (bez worka) hydrofor a za nim odżelaziacz. Wstrzymaj sie z jego zakupem do czasu zbadania wody ze studni.

  11. #8531
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbunjo Zobacz post
    Dzień dobry,
    panowie, proszę o radę.
    W nowym domu mam Viessmana Aquahome 20. Wprowadziliśmy się niedawno, przez ten czas urządzenie było podłączone i uruchomione ale nie wiem czy się regenerowało czy nie. W każdym razie woda jest raczej twarda: 458 mg/l CaCO₃. Żelaza raczej nie ma - 50ug/l, mangan - 6,4 ug/l.
    Woda w tej chwili pomimo przejścia przez filtr wydaje się mi okropnie twarda: herbata jest mętna i są osady na szklankach, kamień osadza się na armaturze łazienkowej. Według przelicznika wzorów wyszła mi wartość amerykańskich stopni ok. 26. Na aquahome jest ustawione 30. Ostatnio zrobiłem regenerację, herbata jakby zrobiła się lepsza ale bez większych zmian.
    Co robię źle? Może powinienem ustawić coś inaczej, albo kazać mu zrobić regenerację jeszcze raz/ kilka razy? Kiedy się wprowadziliśmy zauwazyłem, że w ogóle w urządzeniu nie było solanki - sól była sucha. Mieszacz był w ogóle zakręcony i nie mieszała się woda surowa. Teraz to poprawiłem - na mieszaczu ustawiony mam tylko pół obrotu wody surowej. Woda się dopuściła i solanka się pojawiła - kij od miotły wchodzi do dna. Kamień jak był - tak jest.
    Jesli dom jest nowy to i zmiekczacz pewnie na gwarancji? Czemu nie zawezwiesz serwisu? Przygotowujac sie do ich wizuty zanabadź droga kupna jakiś test twardosci wody i posprawdzaj. Tuz po regeneracji, dzien dwa po regeneracji. Bedziesz wiedział na czym stoisz tudziesz serwisowi jasno pokazał swoje zastrzezenia.

    To jest wysoka twardosc.

  12. #8532
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbunjo Zobacz post
    Dzień dobry,
    panowie, proszę o radę.
    W nowym domu mam Viessmana Aquahome 20. Wprowadziliśmy się niedawno, przez ten czas urządzenie było podłączone i uruchomione ale nie wiem czy się regenerowało czy nie. W każdym razie woda jest raczej twarda: 458 mg/l CaCO₃. Żelaza raczej nie ma - 50ug/l, mangan - 6,4 ug/l.
    Woda w tej chwili pomimo przejścia przez filtr wydaje się mi okropnie twarda: herbata jest mętna i są osady na szklankach, kamień osadza się na armaturze łazienkowej. Według przelicznika wzorów wyszła mi wartość amerykańskich stopni ok. 26. Na aquahome jest ustawione 30. Ostatnio zrobiłem regenerację, herbata jakby zrobiła się lepsza ale bez większych zmian.
    Co robię źle? Może powinienem ustawić coś inaczej, albo kazać mu zrobić regenerację jeszcze raz/ kilka razy? Kiedy się wprowadziliśmy zauwazyłem, że w ogóle w urządzeniu nie było solanki - sól była sucha. Mieszacz był w ogóle zakręcony i nie mieszała się woda surowa. Teraz to poprawiłem - na mieszaczu ustawiony mam tylko pół obrotu wody surowej. Woda się dopuściła i solanka się pojawiła - kij od miotły wchodzi do dna. Kamień jak był - tak jest.
    Może masz tam jakiś bypass zamknięty? Spróbuj wyregulować mieszacz - zamknij go całkowicie (czyli tak aby nic nie mieszał i woda była zupełnie miękka). Przy tak dużej twardości efekt powinien być zauważalny, więc jeśli nadal coś będzie nie tak to chyba czas na serwis...

  13. #8533

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    Hej,

    Udało mi się zebrać kilka ofert na stacje uzdatniania - proszę pomóżcie w wyborze. Ja szczerzę skłaniam się do opcji nr 2 (i to nie, dlatego, że najtańsze).

    1. Filtr 011 (złoże kwarcowo-dolomitowe) + zmiękczacz A.Z1.FL5600 + Napowietrzacz - 9500 PLN
    2. Filtr Eurofilter GR 585GR1354 z głowicą BNT 585 (złoże katalityczne Greensand) + Napowietrzacz + zmiękczacz Crystal 28 - 4 487 PLN
    3. Odżelaziacz model EKO- OPTIMO 120/FA + Odżelaziacz SUPREME MULTI 24 + filtr węglowy FH20B1-B-WB + wkład FCCL (węgiel aktywny) - 5375 PLN netto
    4. Napowietrzacz + Odżelaziaczo-odmanganiacz IRDF 1465 TC + Atlas Filtri BX 20" + zmiękczacz wody SEN-CS-VOL-32 - 6400 PLN


    Przypominam parametry wody:
    Mętność 13 mg SiO 2 /dm 3;
    Barwa 48 mg Pt/dm 3;
    Zapach nieakceptowalny;
    Odczyn 6,95 PH;
    Twardość ogólna 487 mg CaCO 3 /dm 3;
    Żelazo ogólne 2430 µg Fe/dm 3;
    Chlorki 22,6 mg Cl/dm 3;
    Amoniak 0,23 mg N/dm 3;
    Azotyny 0,012 mg N/dm 3;
    Azotany 0,97 mg N/dm 3;
    Mangan 450 µg Mn/dm 3;
    Pierwsza opcja trochę drogo jak dla takiej wody ale urządzenia ok.
    Druga opcja ma nie najlepszą głowicę bo BNT nie jest najlepsza. Nie jestem również przekonany do grennsandu jako technologi(bo wymaga dozowania chemii) ale po za tym powinno sprostać. Wydaje mi się że po greensadznie wystarczył by zwykły zmiękczacz. Nie powinno się stosować napowietrzacza przy greensandzie i CR Chyba że całą mętność wyłapiesz na mechanicznym ale wtedy wkłady będzie trzeba często wymieniać. Zwężka zaproponowana zapewne na zapach.
    Opcja trzecia bardzo podobna do drugiej, tyle, że lepsza jakościowo i za miast zwężki zaproponowali wkład węglowy. Ogólnie lepiej ale cena też wyższa. Nie jestem przekonany czy wystarczy to na zapach.
    Ostatnia opcja też nie jest idealna. Odżelaziacz trochę za duży, przy takim żelazie starczył by pewnie 13 54(pewnie kilka stów można by urwać)do tego nie wiadomo jak z płukaniem tak dużego urządzenia. Co do zmiękczacza to chyba produkt Erie więc dosyć dobra jakość. Dla mnie jak cenowo do jakości najlepsza opcja. Dopytaj szczegóły takie jak pisał qbek17

  14. #8534
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.069
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    planuje zrobienie studni glebinowej w najblizszym czasie wiem, ze pompe dobiera sie do wydajnosci studni, ale co z hydroforem? Lepiej wiekszy?
    Mam we wstepnej wycenie 80l.. lepiej zrobic wiekszy? Pompy IBO sa ok?
    Jeżeli zakładasz, że woda będzie wymagała uzdatniana to najlepiej zbiornik ocynkowany o pojemności 150 lub 300 l.
    Co do pomp IBO są akceptowalne.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #8535
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.069
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał ert Zobacz post
    Cześć, czy zmiękczacz wody Global Water SoftAQUA 15 to dobry produkt ? Szukam zmiękczacza do domku, trzy osoby, woda z wodociągów. Czajnik, armatura strasznie zakamieniona. Jaka twardość wody nie wiem, ale z tego co widzimy co się osadza to bardzo twarda.
    Szukam produktu trwałego i w miarę taniego w eksploatacji, głównie chodzi o ilość wody zużywanej na regenerację. Z produktem Soft Aqua spotkałem się na targach budowlanych, nie mam totalnie rozeznania w temacie zmiękczaczy. Budżet 2200 aczkolwiek jeśli dostępny jest dobry produkt w niższej cenie to nie chciałbym przepłacać.
    Bardzo proszę znawców tematu o radę i z góry dziękuję.
    W tym budżecie znajdziesz lepsze urządzenia niż to o którym piszesz.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  16. #8536
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ert

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    PodWrocław
    Posty
    28

    Domyślnie

    Twardość ogólna 348+-49,
    Zużycia w tej chwili nie jestem w stanie oszacować, dwóch sąsiadów budujących się jest podpiętych pod moją wodę
    Dlaczego odprowadzanie wody do oczyszczalni biologicznej jest problemem?

  17. #8537
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Jeżeli zakładasz, że woda będzie wymagała uzdatniana to najlepiej zbiornik ocynkowany o pojemności 150 lub 300 l.
    Co do pomp IBO są akceptowalne.

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Woda ze studni bardzo czesto wymaga uzdatnienia, najczesciej usuniecia żelaza. A to najtaniej zrobic stawiajac duży (wiec czym wiekszy tym lepszy) ocynkowany (bez worka) hydrofor a za nim odżelaziacz. Wstrzymaj sie z jego zakupem do czasu zbadania wody ze studni.
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie wiesz jaka będzie woda. Jeśli potrzebne będzie uzdatnianie to pompa i hydrofor mają duże znaczenie. Ogólnie jak będziesz miał mały hydroforek to masz później mniej możliwości uzdatniania.
    Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Jestes swiadomy, ze woda bedzie musiala byc uzdatniona (stad tez pytanie w tym watku ) dlatego pytam o ten hydrofor, bo wyczytalem, ze ma to znaczenie wiec bez sensu kupowac go 2x. Czyli rozumiem, ze takie minimum to 150l, ale wszystko zalezy od badania wody

    Odnosnie pompy IBO, co innego? Zeby nie przesadzac z cena, ale zeby jakosciowo byly to do zaakceptowania?
    Ostatnio edytowane przez Busters ; 02-11-2016 o 23:56
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  18. #8538
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał ert Zobacz post
    Twardość ogólna 348+-49,
    To już coś.
    Zakładając zużycie 10 m3 miesięcznie ten soft aqua 15 będzie się regenerował co 4-5 dni. Przy tym samym zużyciu zmiękczacz z 25 litrami złoża będzie się regenerował co 11-12 dni.
    Zużycia w tej chwili nie jestem w stanie oszacować, dwóch sąsiadów budujących się jest podpiętych pod moją wodę
    Bardziej by chodziło o dotychczasowe zużycie z miejsca gdzie aktualnie mieszkasz, a nie z placu budowy...

    Dlaczego odprowadzanie wody do oczyszczalni biologicznej jest problemem?
    Bo w ściekach z regeneracji zmiękczacza jest spory ładunek chlorków. A to szkodzi bakteriom w oczyszczalni. Ten ładunek można minimalizować stosując regenerację przeciwprądową, dzięki której dawka soli jest niższa, więc i ilość chlorków w wodzie będzie mniejsza.

  19. #8539
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Czyli rozumiem, ze takie minimum to 150l, ale wszystko zalezy od badania wody
    Wszystko zależy od badania wody. I nie da się określić minimum. Są już zestawy odżelaziające, które pracują też przy hydroforach przeponowych ale czy taki będzie Ci w ogóle potrzebny? Najlepiej wstrzymaj się z zakupem sprzętu i zacznij od badania wody.

  20. #8540
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Qbunjo

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Stare Babice
    Kod pocztowy
    05-082
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ok, okazało się że jestem gamoniem i bypass był w pozycji wyłączonej.
    Swoją drogą to mocno nielogiczne że tłok wciśnięty oznacza wyłączenie. Mogliby dodać jakieś oznaczenia.

Strona 427 z 758

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony