Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
Ja płaciłem 400, albo 450zł człowiekowi z Krakowa. Do mnie dojechał 130km, więc chyba w takim promieniu robi testy.

http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7025062

Polecam szczęściarzom z okolicy.
Cena czyni cuda?

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale test nadciśnienia masz źle wykonany (widać to na obrazku z powyższego wątku):

- korelacja 31% (powinno być powyżej 98%)
- błąd pomiaru n50 na poziomie 88%, masz przedział ufności n50 od 0,04 do 0,55 !!!
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pomiar_n50_blad.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	372358

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę,
ale przy pomiarze n50 można popełnić masę błędów i klient najczęściej nie zdaje sobie z tego sprawy:

- podstawowy błąd, to kubatura pobierana z projektu, a powinna być kubatura do "bariery ciśnienia" z rzeczywistych pomiarów,
- źle zamontowana rama z wentylatorem, nieprawidłowo uszczelniona obudowa budynku,
- różne zakresy pomiarowe na wentylatorze i w oprogramowaniu,
- złe warunki atmosferyczne,
- rozkalibrowany sprzęt

Parametry lub pomiary/obliczenia można tak zmienić (celowo lub przypadkiem), że dziurawy budynek wyjdzie super szczelny i na odwrót.

Ważne jest, aby robić zdjęcia wentylatora w czasie pomiaru, można w ten sposób uniknąć najgrubszego błędu, czyli innego zakresu wentylatora w rzeczywistości i w oprogramowaniu.

Jeśli macie wątpliwości co do poprawności pomiarów/raportów, chętnie pomogę w ich ocenie.

Pozdrawiam
GREGOR