dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 84
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 1680
  1. #101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    Dobra

    z tym żelazem to faktycznie chyba nie potrzebuje bo nie mam rudych zacieków

    sprawozdanie z badań http://www.lysomice.pl/plik,23392,aktualne-badania-wody.pdf

    Woda nie nadaje się do picia ciekawe

    A i mam kanalizację
    Trochę się to nie trzyma kupy... Wyniki są zgodne z Rozporządzeniem, a w opisie podają, że są przekroczone... Poza tym to badania z sierpnia, a mamy listopad - muszą mieć nowsze wyniki.

    W twojej sytuacji najszybciej poczujesz różnicę jak rozejrzysz się za zmiękczaczem (takim z głowicą sterującą, który się regeneruje solą). Zależnie od zużycia wody można dobrać rozmiar. Standard to 25 litrów, a koszt to ok 2000 PLN (tanie, chińskie możesz kupić za 1300-1500, a solidne ze 2200-2500).

  2. #102
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    miesięczne zużycie ok 15m3 właśnie dostałem rachunek

  3. #103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    To 25 lub 30 litrów złoża będzie w porządku. Regeneracja co ok tydzień.

  4. #104
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarson78

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy tak wysokiej twardości ten zmiękczacz jest za mały (źle dobrany) - stąd taka mała pojemność. Jeśli do tego zużywasz sporo wody to może tak wychodzić, że regeneracja wypada często.

    Zwiększ sobie tą pojemność żeby chociaż co 2 dni wypadała ta regeneracja i sprawdź czy woda jest już twarda pod koniec cyklu.
    Zwiększyłem pojemność do 2,5 i regeneracja odbyła się po 5 dniach.
    Jeśli chodzi o twardość wody to codziennie wieczorem robiłem testy i twardość nie ulegała zmianie.

  5. #105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarson78 Zobacz post
    Zwiększyłem pojemność do 2,5 i regeneracja odbyła się po 5 dniach.
    Jeśli chodzi o twardość wody to codziennie wieczorem robiłem testy i twardość nie ulegała zmianie.
    No i super. Sprawdź takie ustawienia przez jakiś czas.

    Może głowica miała jakieś ustawienia "obliczania rezerwy" i przy małej pojemności robiła regenerację na zapas...

  6. #106

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad zmiękczaczem, ale nie chciałbym pić wody zmiękczonej, pozbawionej wapnia i magnezu. W takiej sytuacji wyjściem jest chyba tylko podwójna instalacja oddzielna dla pralek, zmywarek i oddzielna dla kranów?
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  7. #107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    Jest też możliwość picia wody po mineralizatorze... to dodatkowy filtr/wkład ale nie wiem czy nie prostsze rozwiązanie od podwójnej instalacji?

  8. #108

    Domyślnie

    To zależy w jakim stopniu mineralizuje Kiedyś czytałem więcej na ten temat i pamiętam, że niezdrowe jest i stosowanie filtrów na wodę, gdyż oprócz bakterii filtrują również wiele minerałów (woda destylowana jest przecież szkodliwa dla człowieka) ale również niezdrowe jest picie tzw. wody mineralizowanej (bo z wodą mineralną niewiele ma wspólnego). Chodzi o to, że taka woda mineralizowana dostarcza organizmowi nadmiaru minerałów, przez co się w organiźmie odkłada się tzw. kamień.
    Dom będę miał na Jurze, gdzie jest sporo skał wapiennych, więc podejrzewam, że woda będzie mocna "twarda" i zakamieniona.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  9. #109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    Coś słyszałeś/czytałeś, ale chyba za dużo szczegółów nie pamiętasz albo za bardzo uogólniasz

    Nie każdy filtr działa tak samo, nie każdy też ma identyczną skuteczność, a woda filtrowana od wody mineralnej różni się tak samo jak od destylowanej. Za to kamień (kotłowy) odkłada się w urządzeniach (głównie cieplnych) lub tam gdzie woda odparowuje (np. prysznic) - w zdrowym organizmie raczej się to nie dzieje. Szybko zauważysz efekty twardej wody po własnym mieszkaniu i wtedy radzę poszukać hasła "zmiękczacz" (uprzedzam, że ten filtr nie zatrzymuje bakterii, ani nie robi wody destylowanej).

  10. #110

    Domyślnie

    Możliwe, powtarzam tylko to co przeczytałem. Chociaż w tych artykułach wyraźnie pisano o zmiękczaczach.
    Zresztą, można zajrzeć samemu:
    http://www.wodadlazdrowia.pl/pl/7040...y_zdrowiu.html
    http://wsse.krakow.pl/strona2/index....owie-czlowieka

    Szybko zauważysz efekty twardej wody po własnym mieszkaniu i wtedy radzę poszukać hasła "zmiękczacz"
    Zdaje sobie z tego sprawę, dlatego zastanawiam się właśnie jak pogodzić obydwie potrzeby: miękka woda dla urządzen AGD i rur oraz woda niepozbawiona magnezu czy wapnia dla kranów.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  11. #111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post
    Możliwe, powtarzam tylko to co przeczytałem.
    Ale powtarzasz niedokładnie i przez to robi się zamieszanie
    Chociaż w tych artykułach wyraźnie pisano o zmiękczaczach.
    Artykuły są o zmiękczaczach, i wszystko się w nich zgadza. Tylko to nie jest tak, że każdy filtr to zmiękczacz, i każdy jest "niezdrowy dla człowieka".

    Osobiście często słyszę pytanie jaką twardość wody ustawić - zazwyczaj pytają o to ludzie już po zakupie i montażu zmiękczacza z opcją ustawienia twardości. I zawsze im mówię, że do picia jest dobra woda twarda, a do urządzeń i mycia - woda miękka. A do nich samych należy decyzja jak sobie to ustawić.

  12. #112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Osobiście często słyszę pytanie jaką twardość wody ustawić - zazwyczaj pytają o to ludzie już po zakupie i montażu zmiękczacza z opcją ustawienia twardości. I zawsze im mówię, że do picia jest dobra woda twarda, a do urządzeń i mycia - woda miękka. A do nich samych należy decyzja jak sobie to ustawić.
    Powiem szczerze, ze nie rozumiem problemu.
    Gdyby woda była jedynym źródłem dostarczenia organizmowi magnezu, wapnia i innych minerałów - to można bić nad tym tematem piankę.
    Przecież gotując zupę dodajemy warzywa, przyprawy itp. Pijąc wodę dodajemy cytrynę, soki, herbatę, cukier itp.
    A nawet gdy pijemy tylko samą wodę - to jak wspomniałam wyżej - nie jest to jedyne źródło dostarczenia organizmowi potrzebnych elementów.

  13. #113
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    W pełni się zgadzam... ale temat jest przedstawiany zazwyczaj bardzo skrajnie: albo że taka woda to trucizna, albo się to pomija. A prawda jak zwykle jest gdzieś pomiędzy...

  14. #114
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    W pełni się zgadzam... ale temat jest przedstawiany zazwyczaj bardzo skrajnie: albo że taka woda to trucizna, albo się to pomija. A prawda jak zwykle jest gdzieś pomiędzy...

    No oczywiście.
    Ale posiadamy zdolność myślenia przecież i ze źródła informacji wszelakich można wybrać te logiczne.
    Skoro woda ze zmiękczacza jest be, nie ma magnezu, wapnia itp. to jedzmy więcej nabiału, pijmy mniej kawy i unikajmy stresu

  15. #115
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar_o

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    134

    Domyślnie

    Czy poziom żelaza może spaść ?
    Robiłem testy i było go w wodzie sporo. Woda była twarda.
    Wodę twarda jest dalej - widać w czajniku i łazience.
    Ale - nie mam w ogóle problemu ze śladami żelaza w łazience, wannie, kuchni.
    W filtrach - poliprepylenowym i sznurkowym rdzawo jest, ale poza tym nei - sąsiedzi mający sporo żelaza mieli co tydzień taką ilość osadów że stosowali agresywną chemię by je usunąć. Ja tego problemu nie mam w ogóle. Woda w lipcowym badaniu zawierała 1274 ug żelaza. Mieszkamy od końca października. Studnię robiliśmy w marcu.
    W okolicy wody podskórne mają bardzo dużo żelaza. Lejąc dzieciom wodę do baseniku też było jej w lecie sporo. Woda zostawiona na noc była zmętniała, pojawiał się osad. Teraz tego problemu nei ma - mogło się to jakoś samo unormować ?

  16. #116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    Im płytsza studnia tym większe mogą być wahania składu wody. Możliwa jest sytuacja, że zależnie od sezonu będziesz miał większy lub mniejszy problem z żelazem czy innymi pierwiastkami (i tych innych bym się bardziej obawiał).

  17. #117

    Domyślnie

    Witam,
    Przeczytałam cały wątek, ale nie bardzo wiem co zrobić w kwestii uzdatniania wody. Sytuacja u nas wygląda następująco:
    Budujemy dom w okolicach Jury - woda bardzo twarda. Obecnie też tam mieszkamy i kamień na wszystkim to zmora nie do opisania. W kuchni mamy filtr O-O do kawy, herbaty. Kąpiele w tej twardej wodzie też są nieciekawe, bardzo wysuszają skórę, a mamy problemy dermatologiczne. Budując dom, od razu stwierdziliśmy, że zmiękczacz do całego domu to mus, ale w trakcie szukania informacji bardzo się skołowałam, ponieważ:
    - będziemy mieli POŚ
    - mąż ma nadciśnienie (niewskazane uzdatnianie wody solami)
    - oczyszczenie wody z wapnia i magnezu, a Mg z wody najbardziej przyswajalny (niestety lubimy kawę, która przecież magnez wypłukuje)
    - wszystkie powyższe nie zmieniają faktu, że wodę mamy wręcz kamienistą.

    Co w takiej sytuacji byście polecali? Obawiam się tego sodu, bowiem stosujemy totalne ograniczenie soli (ze względu na nadciśnienie), a tu nagle w wodzie jej będzie więcej.
    zmagania z budową domu Bryza 3 MgProjekt w technologii ciężkiego szkieletu drewnianego KVH
    https://papierowydom.wordpress.com/
    http://www.bryza3.mojabudowa.pl/

  18. #118
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    robii23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-530
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doomika Zobacz post
    Witam,
    Przeczytałam cały wątek, ale nie bardzo wiem co zrobić w kwestii uzdatniania wody. Sytuacja u nas wygląda następująco:
    Budujemy dom w okolicach Jury - woda bardzo twarda. Obecnie też tam mieszkamy i kamień na wszystkim to zmora nie do opisania. W kuchni mamy filtr O-O do kawy, herbaty. Kąpiele w tej twardej wodzie też są nieciekawe, bardzo wysuszają skórę, a mamy problemy dermatologiczne. Budując dom, od razu stwierdziliśmy, że zmiękczacz do całego domu to mus, ale w trakcie szukania informacji bardzo się skołowałam, ponieważ:
    - będziemy mieli POŚ
    - mąż ma nadciśnienie (niewskazane uzdatnianie wody solami)
    - oczyszczenie wody z wapnia i magnezu, a Mg z wody najbardziej przyswajalny (niestety lubimy kawę, która przecież magnez wypłukuje)
    - wszystkie powyższe nie zmieniają faktu, że wodę mamy wręcz kamienistą.

    Co w takiej sytuacji byście polecali? Obawiam się tego sodu, bowiem stosujemy totalne ograniczenie soli (ze względu na nadciśnienie), a tu nagle w wodzie jej będzie więcej.
    Trochę późno, ale
    też przez 14 lat używałem i walczyłem z waszą wodą. Dąbrowa ma to samo ujęcie. Koszmar.
    Od 2 miesięcy używam zmiękczacza i jest dobrze nawet bardzo dobrze. Kamienia nie ma wcale, osad odkłada się, ale taki biały, śliski. Wystarczy przetrzeć ręcznikiem, ścierką lub przemyć bieżącą wodą.
    Nie jestem specem, ale na pewno twardość wody na takim filtrze możesz ustawić. Więc zamiast 0 ustawisz sobie taką wodę jak mają gdzie indziej a nie narzekają na kamień i wystarczy. Np. moi rodzice mają twardość około 120-150 i kamień nie jest problemem, po prostu go nie ma.
    Bardzo polecam kolegę Qbek17 niesamowicie pomocny, z dużą wiedzą i podpis pod jego avatarem to czysta prawda.
    Pozdrawiam

  19. #119
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doomika Zobacz post
    Witam,
    Przeczytałam cały wątek, ale nie bardzo wiem co zrobić w kwestii uzdatniania wody. Sytuacja u nas wygląda następująco:
    Budujemy dom w okolicach Jury - woda bardzo twarda. Obecnie też tam mieszkamy i kamień na wszystkim to zmora nie do opisania. W kuchni mamy filtr O-O do kawy, herbaty. Kąpiele w tej twardej wodzie też są nieciekawe, bardzo wysuszają skórę, a mamy problemy dermatologiczne. Budując dom, od razu stwierdziliśmy, że zmiękczacz do całego domu to mus, ale w trakcie szukania informacji bardzo się skołowałam, ponieważ:
    - będziemy mieli POŚ
    - mąż ma nadciśnienie (niewskazane uzdatnianie wody solami)
    - oczyszczenie wody z wapnia i magnezu, a Mg z wody najbardziej przyswajalny (niestety lubimy kawę, która przecież magnez wypłukuje)
    - wszystkie powyższe nie zmieniają faktu, że wodę mamy wręcz kamienistą.

    Co w takiej sytuacji byście polecali? Obawiam się tego sodu, bowiem stosujemy totalne ograniczenie soli (ze względu na nadciśnienie), a tu nagle w wodzie jej będzie więcej.
    POŚ to nie taki straszny problem jak czasami się go opisuje - mnóstwo ludzi ma taki układ i wszystko działa.

    W kwestii "uzdatniania solami" - sól jest stosowana tylko w procesie regeneracji złoża. W czasie pracy w wodzie zwiększa się ilość sodu (Na), a zmniejsza wapnia i magnezu (Ca i Mg). Ilość sodu (o ile się zwiększy) w wodzie można policzyć - kiedyś było to nawet opisane na forum i wyszło, że pijąc kilka litrów takiej wody, dostarczymy organizmowi mniej sodu niż w szczypcie soli kuchennej. Oczywiście rozumiem, że przy pewnych schorzeniach nawet taka ilość jest szkodliwa.

    Alternatywnym sposobem zmiękczenia wody jest instalacja ultrafiltracji. Niestety jest to rozwiązanie przemysłowe i jeszcze nie spotkałem się z jego adaptacją do warunków domowych. Na razie pozostaje więc instalacja zmiękczacza, a do wody pitnej zastosowanie filtra RO (odwrócona osmoza usunie sód, a mineralizator doda odrobinę wapnia i magnezu).

  20. #120

    Domyślnie

    Jeżeli jestem już zdecydowany na zmiękczacz i wiem że potrzebuję coś o pojemności min 30l i przepływie 2m3/h to pytanie co wybrać do ceny 3000zł i o jak najmniejszym zużyciu wody podczas regeneracji. Nie chciałbym przepłacać za wypromowaną chińszczyznę typu denver czy watermark ale kupić coś naprawdę dobrego.

Strona 6 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony