dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 152
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pigal

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    co do wykusza,dowiedziałem się,że to co doprojektowaliśmy to nie jest wykusz ale dla nas pozostaje bez zmian.Sciana dwuwarstwowa BK24+styropian 15cm bo ogrzewanie elektryczne.oj mało kasy kruca bomba!pozdrawiamy

  2. #22

    Domyślnie

    Witajcie Babiki
    otrzymałam własnie drugi kosztorys stanu surowego zamknietego i jestem delikatnie mówiąc zaszokowana, koszt pierwszego 165 tys netto drugi 155 tys netto .
    pozdrawiam alica

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pigal

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    witamy.my mamy kosztorys od lipińskich ale bez garażu.dokładny nie taki jak w katalogach.120kpln materialy i robocizna.sprawdziłem aktualne ceny w hurtowniach i mi wyszło podobnie.nie wiem jaki masz materiał na ściany,jaki dach,okna i drzwi zewnętrzne.jeśli chodzi o robociznę stanu surowego otwartego to mam kilka :22kpln z dachem na gotowo,39kpln stan otwarty i ocieplenie poddasza wełną bez płyt GK,28kpln bez dachu,33kpln z dachem na gotowo,16kpln bez dachu i wykopy we własnym zakresie.tak wygląda blisko Grudziądza.pozdrawiamy.

  4. #24

    Domyślnie

    Cześć Babiki
    Wasze kosztorysy wyglądają calkiem rozsądnie natomiast ten , ktory otrzymalismy ostatnio jest nie do przyjecia. koszty materiałów na przyzwoitym poziomie /takie do sprawdzenia/ sciany porothem lub silka 24 dachowka roben , systemy kominowe schidel, okna pcv lub drewniane całość ok 100 tys, /brutto/ natomiast calkowicie powaliły nas ceny robocizny tj stan surowy zamknięty , bez docieplenia poddasza i docieplenia scian całośc za 49tys!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oczywiście szukamy dalej i mamy namiary na firmy za rozsądne pieniadze. Napiszcie czy macie kosztorys na sam dach tzn koszty robocizny więzby dachowej i pokrycia.
    pozdrowienia alica

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    babik

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    hej alica postaramy się znależć wycenę dachu na jutro.mamy kilka propozycji.jestesmy ciekawi co sądzisz o zmianach jakie wprowadziliśmy w naszym projekcie?ostatnio zmartwiły mnie ceny bloczków fundamentowych.na forum to ceny są rewelacyjne.pytaliśmy w kilku miejscach i wyjściowe ceny są ok 3 zeta za sztukę a beton z gruchy B20 około 220 zeta i nic mniej.jestesmy w lekkim szoku.pozdrowionka.

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pigal

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    HEJ MAMY KILKA WYCEN DACHU
    1.8 kpln dach na gotowo bez wykonania więżby.
    2.6,5 kpln więżba i dach na gotowo
    3.firma budowlana liczy sobie 12,635kpln netto
    4.druga firma liczy sobie 12kpln netto za dach + ocieplenie poddasza bez GK.jadę zobaczyć w realu jak wyglądają dachy pana nr.2 pozdrawiamy.

  7. #27

    Domyślnie

    cześć babiki
    dzieki za wyceny dachu > wlasnie dzisiaj odebrałam zamówiony u lipinskich kosztorys wg cen pierwszego kwartalu br jest dosc optymistyczny i w zasadzie pokrywa sie z wyceną zamieszczona w katalogu> mamy jednak nadzieję ze uda sie jeszcze taniej> zmiany jakie wprowadziliście w projekcie waszego domu są zasadne< napewno zyskacie przestrzeń w częsci parterowej< nam natomiast potrzebny jest pokoj na dole oddzielna lazienka i duze pomieszczenie gospodarcze>
    zdajem sobie sprawę <ze moze brakować nam przestrzeni i nawet maksymalnie powiekszone otwory dzwiowe i likwidacja wiatrołapu nie da nam oczekiwanego efektu>
    ale tak to jest jesli decydujesz sie na wybór projektu wyłacznie na podstawie katalogu i nie masz możliwosci zobaczenia takiego domu w realu
    kidy zaczynacie budowę czy jeszcze w tym sezonie budowlanym <a moze dopiero na wiosnę?
    pozdrowionka alica

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    babik

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    witamy.dzięki za uwagi i info.Z budową to jeszcze zobaczymy jak będzie.teraz jedziemy trochę odpocząć.do miłego pa pa pa

  9. #29

    Domyślnie

    Cześć Babiki
    zycze udanego odpoczynku.
    chciałam tylko dopisac do porzedniego postu ,ze analizując zmiany jakie wprowadziliście do projektu zachwycił mnie wykusz w pokoju dziennym i bardzo żałuę ze o tym nie pomyslałam na etapie adaptacji,po prostu przegapiłam projekt lmp 34. Jak wrócicie na forum bardzo proszę o szczegóły.
    pozdrowionka alica.

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Doris77

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    8

    Domyślnie lmp 42

    my budujemy( Dorota i Darek) z lipińskich lmp42 ale z garażem . Jak kupowałam projekt to nie było jeszcze werssji z garazem , dlatego architekt musiał doprojektować 1-no stan. garaz . Jestem na etapie fundmenty . Miejsce Dołuje koło Szczecina
    Pozdrawiam
    Dorota
    GG15606
    doris

  11. #31

    Domyślnie

    Pomimo tego, ż jestem zarejestrowany w muratorze. raczej czytam niż pisuję na forum. Przez przypadek trafiłem na post o LMP34, który razem z żonką budujemy i jak to mówi nasza przyszła sąsiadka "dobre rady zawsze w cenie". Kosztorysy, które dostajecie od pracowni to raczej teoria i nie piszę tego, aby was wystraszyć, bo często można taniej niż w kosztorysie. Jeśli mogę doradzić to nie budować za wszelką cenę w krótkim terminie, bo to się zemści na was w postaci wyższych cen na materiały i usługi (każdy sprzedawca i fachowiec wyczuwa to na kilometr). Druga rada jeśli ma wam ktoś z rodziny zastanówcie się 10 razy, z doświadczenia powiem, że to robi ktoś z rodziny za okazyjną cenę, kosztuje zazwyczaj finalnie 2-3 razy więcej pieniędzy i około 5 raz więcej czasu.
    Jeśli będziecie mieli jakieś pytania to walcie śmiało odpowiem na każde - jeżeli będę miał wiedzę.

  12. #32

    Domyślnie Pytanie o LMP-34

    Cytat Napisał marszal
    Pomimo tego, ż jestem zarejestrowany w muratorze. raczej czytam niż pisuję na forum. Przez przypadek trafiłem na post o LMP34, który razem z żonką budujemy i jak to mówi nasza przyszła sąsiadka "dobre rady zawsze w cenie". Kosztorysy, które dostajecie od pracowni to raczej teoria i nie piszę tego, aby was wystraszyć, bo często można taniej niż w kosztorysie. Jeśli mogę doradzić to nie budować za wszelką cenę w krótkim terminie, bo to się zemści na was w postaci wyższych cen na materiały i usługi (każdy sprzedawca i fachowiec wyczuwa to na kilometr). Druga rada jeśli ma wam ktoś z rodziny zastanówcie się 10 razy, z doświadczenia powiem, że to robi ktoś z rodziny za okazyjną cenę, kosztuje zazwyczaj finalnie 2-3 razy więcej pieniędzy i około 5 raz więcej czasu.
    Jeśli będziecie mieli jakieś pytania to walcie śmiało odpowiem na każde - jeżeli będę miał wiedzę.
    Przeczytałem na forum Muratora że budujecie LMP-34. Ten projekt jest i dla nas faworytem jeśli chodzi o układ pomieszczeń. Troszkę gorzej juz z jego wygładem zewnętrznym . Ale tak jest jeśli budynek ma być dwu-spadzisty, głównie ze względu na funkcjonalność i koszty. Domy z dachami cztero spadzistymi i więcej sa znacznie mniej funkcjonalne na poddaszu a i sporo droższe.

    My porównujemy projekt Szmaragd z Krajobrazów do LMP-34 z pracowni Lipińskich.
    Najchętniej połączylibyśmy wygląd zewnętrzny Szmaragd (ładniejszy) ze środkiem LMP-34 (bardziej funkcjonalny na poddaszu).

    Czy moglibyście wymienić się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat tego projektu ?
    Jak bardzo jesteście zaawansowani ?
    Gdzie budujecie ?
    Jakie zmiany wprowadziliście do projektu ?
    No i oczywiście jak daleko realnie koszty odbiegają od kosztorysu z pracowni ?
    A może jakieś zdjęcia ?

    My zamierzamy kupić ten projekt i budować sie pod Warszawą ale od wiosny 2006. Obecnie załatwiamy papierki.

  13. #33

    Domyślnie

    Tak budujemy to cudo i jak dotychczas jesteśmy zadowoleni. Jeśli chodzi o układ pomieszczeń użytkowych to rzeczywiście trudno znaleźć coś podobnego. Również zgadzam się co do wyglądu zewnętrznego (nie jest porażający), jednak tak naprawdę nie wygląda to aż tak źle. Jeśli chodzi o kwestię "dwuspadzistości dachu to uważam, że pod względem wykorzystania nie ma żadnego porównania z dachem kopertowym, ale oczywiście to kwestia gustu i jak w naszm przypadku chęć posiadania jak największego ogrodu a ten projekt akurat bardziej absorbuje szerokość działki niż jej głębokość. Pozwoliłem sobie również zerknąć na wspomnianego Szmaragda i rzeczywiście jest ładny zewnątrz, a na dodatek myślę, że nie będzie dużego problemu z taką przeróbką - radzę jednak zrobić sobie małą symulację wyglądu przed podjęciem decyzji, ponieważ finał nie zawsze pokrywa się z wyobrażeniami.
    Co do spostrzeżeń odnośnie projektu wprowadziliśmy kilka zmian, które naszym zdaniem podniosły jeszcze bardziej walory użytkowe domu i tak:
    - garaż rozszerzyliśmy do dwustanowiskowego
    - z kuchni wydzieliliśmy małą spiżarnie, ponieważ otwarliśmy kuchnię na salon rzut wyślę mailem
    - zmieniliśmy układ pomieszczenia gospodarczego oraz łazienki na parterze
    - dokonaliśmy małej grabierzy na hollu na rzecz gabinetu
    - podnieśliśmy parter o 25 cm

    Jeśli chodzi o zaanwasowanie prac to mamy postawione mury, założony dach, wykonane instalacje, zrobiony podbeton, a w czwartek wchodzą tynkarze, po nich zaraz mają wejść posadzkarze a następnie okniarze.
    Nasze cudo budujemy 20km od Poznania.
    Jeśli chodzi o koszty to składa się na nie szereg zmiennych, gdzie dwie mają istotny wpływ tzn.
    - z jakich materiałów budujecie
    - w jakim okresie chcielibyście zakończyć budowę.
    Wbrew pozorom ten drugi czynnik jest bardzo ważny, ponieważ nawet jak dopiszą wam warunki pogodowe, to z pewnością przejedziecie się na jakimś wykonawcy (z moich statystyk wynika, że 95% budujących ma problemy z conajmniej 1 ekipą wykonawczą, a i budowanie pod klucz przez jedną firmę nie daje gwarancji), a jak jeden zawali głównie chodzi tu o terminy, to będziecie mieli poślizg w terminarzu, który odbije się na bądź to na następnym etapie (następny fachowiec może nie mieć czasu na czekanie, aż będziecie gotowi, albo będziecie gorączkowo szukać kogoś innego, a ten wykasuje was za pośpiech, a tego, że się śpieszycie nie ukryjecie, a fachowiec skrzętnie to wykorzysta i wykasuje was odpowiednio. Szczerze doradzam rozłożyć budowę na dwa lata będziecie mieli święty spokój. Nasza budowa wychodzi jak na razie w miarę zgodnie z kosztorysem, który dostaliśmy z projektem, przy czym trzeba zaznaczyć, że niektóre rzeczy wyszły taniej inne drożej.
    W razie szczegółowych pytań piszcie - odpowiem na każde pytanie.
    [/url]

  14. #34

    Domyślnie

    Czy możecie podać wymiary okien trójkątnych w projekcie LMP42a.
    Z góry dziękuję!

  15. #35

    Domyślnie

    Doris77 czy możesz podać wymiary okien trójkątnych w lukarnie?
    Z góry dziękuję!

  16. #36

    Domyślnie

    170cm * 170cm - i do tego pioruńsko drogie.

  17. #37

    Domyślnie

    dzwoniłem do Lipińskich i powiedzieli że 216 x 180 , kąt 40

  18. #38

    Domyślnie

    a jaki jest koszt takiego okna?

  19. #39

    Domyślnie

    Ja akurat buduję LMP34 (dość podobny projekt). Jedno okno kosztowało mnie ok. 2100zł. Okno firmy Urzędowski Galux ze szprosem konstrukcyjnym.

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czaplima

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    5

    Domyślnie LMP42

    Witam,
    Właśnie jestem na etapie zakupu tego projektu. Będę go realizował w okolicach Wrocławia. Chętnie wymienię wszelkie uwagi. pzdr. Marek

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony