dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 534 z 677
Pokaż wyniki od 10.661 do 10.680 z 13530
  1. #10661
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Pale ekojetem z malspidu z Lublina. To co jest na worku nijak ma sie do rzeczywistosci. Tak jak piszesz, spieki żużowe, popiołu może i tyle co piszą. Najgorsze te spieki, a niby Rogi 0. Czasem spiek żużowe spiecze sie z niedopałami i weż to wyreguluj.
    A co liczba Rogi ma do spieków żużlowych?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  2. #10662

    Domyślnie

    Kaszpir007, jak wygląda sprawa wilgotności miału z energo? Ja palę aktualnie energo extra i niestety przy każdym otwarciu zasobnika leje mi się z klapy woda. Zainstalowałem dosuszanie opału w koszu ale za bardzo to nie pomogło. Jestem ciekawy jak wygląda sprawa z miałem, który wydaje się, że bardziej chłonie wodę i jest trudniejszy do dosuszenia. Masz sucho w zasobniku?

  3. #10663

    Domyślnie

    Cytat Napisał caxap77 Zobacz post
    Kaszpir007, jak wygląda sprawa wilgotności miału z energo? Ja palę aktualnie energo extra i niestety przy każdym otwarciu zasobnika leje mi się z klapy woda. Zainstalowałem dosuszanie opału w koszu ale za bardzo to nie pomogło. Jestem ciekawy jak wygląda sprawa z miałem, który wydaje się, że bardziej chłonie wodę i jest trudniejszy do dosuszenia. Masz sucho w zasobniku?
    Jak kupowałem 2 lata temu ekogorszek Energo Extra to był idealnie suchy.
    Miał kupowałem w lato. Dodatkowo porobiłem dziurki , ale mimo wszystko nie jest idealnie suchy ...
    Niestety widzę w podajniku że jest wilgoć

    Ale jakiejś tragedii nie ma , ale idealnie suchy nie jest ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #10664

    Domyślnie

    Miałeś podzielić się informacjami jakie ilości miału z energo schodzą Ci w porównaniu do groszku?

  5. #10665

    Domyślnie

    Cytat Napisał siema64 Zobacz post
    Miałeś podzielić się informacjami jakie ilości miału z energo schodzą Ci w porównaniu do groszku?
    W innym wątku podawałem.
    Podajnik starczył na 10dni , spalanie średnie 11kg na dobę , 5,5zł za dzień grzania CO+CWU.

    Cięzko mi porównac , bo jak grzałem ekogorszkiem Energo to było cieplej niż obecnie ...

    Ale na pewno pójdzie go więcej , ale też opał jest o 40% tańszy niż ekogroszek Energo ...

    Zobaczymy jak to się będzie kalkulować ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #10666

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    A co liczba Rogi ma do spieków żużlowych?
    "Spiekalność to bardzo ważny parametr decydujący o bezawaryjnej pracy pieca retortowego. Miernikiem zdolności węgla do tworzenia spieków koksowych jest wskaźnik RI (tzw. liczba Rogi) – im wyższy wskaźnik RI, tym większe i twardsze spieki tworzą się w strefie odgazowania węgla. Efektem wysokiej spiekalności jest gromadzenie się spieczonego popiołu i żulu na palniku retortowym i zmniejszenie efektywności spalania paliwa. Do zastosowań w piecach retortowych zalecane jest stosowanie węgli o spiekalności (liczba Rogi) od 0 do 30."

    O czymś nie wiem? Jeśli tak to prosze o wytlumaczenie.

  7. #10667

    Domyślnie

    Masz racje, jest inaczej niż w przytoczonym przeze mnie cytacie z jednej ze stron. Wynika z tego, że sam spiek żużlowy nie ma nic wspólnego z Ri. Niemniej jednak u siebie czesto mam zlepione w jedno bryły żużla z niedopalonymi, skoksowanymi kawalkami węgla.

  8. #10668

    Domyślnie

    Ja pisałem o tym że ma grubą granulację ale trafiły mi się ze 3 worki z drobnicą.

  9. #10669
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Cytat Napisał caxap77 Zobacz post
    Kaszpir007, jak wygląda sprawa wilgotności miału z energo? Ja palę aktualnie energo extra i niestety przy każdym otwarciu zasobnika leje mi się z klapy woda. Zainstalowałem dosuszanie opału w koszu ale za bardzo to nie pomogło. Jestem ciekawy jak wygląda sprawa z miałem, który wydaje się, że bardziej chłonie wodę i jest trudniejszy do dosuszenia. Masz sucho w zasobniku?
    Ja mam w swoim zasobniku podwieszony pochłaniacz wilgoci, nie mam dosuszania zbiornika więc ratuje się jak mogę, zbiera wodę na tyle ile się da ale przy większych ruchach powietrza pewnie jest efektywniejszy
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  10. #10670

    Domyślnie

    Pawelo_pl
    czy zerwała ci się kiedy zawleczka przy paleniu Wesołą Kareną. Czy paliłeś może Czerwoną Kareną?

  11. #10671

    Domyślnie

    Cytat Napisał margolcia3 Zobacz post
    Pawelo_pl
    czy zerwała ci się kiedy zawleczka przy paleniu Wesołą Kareną. Czy paliłeś może Czerwoną Kareną?
    Nie od czasu jak palę Kareną nie zerwała mi się zawleczka - ale też mam nie zwykle śruby bodaj M5 a te dostosowane do napędu o podwyższonej twardości - kupiłem je kilka lat temu na aledrogo.. Nie kupowałem czerwonej Kareny - więc ci nie pomogę - biorę tylko pomarańczową Wesołą .

  12. #10672
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Daro13

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-251
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał wayne2mike Zobacz post
    Ja mam w swoim zasobniku podwieszony pochłaniacz wilgoci, nie mam dosuszania zbiornika więc ratuje się jak mogę, zbiera wodę na tyle ile się da ale przy większych ruchach powietrza pewnie jest efektywniejszy
    Polecam swój patent. Latem biorę z tartaku kilka worków trocin, susze je na maksa i stawiam koło kociołka. Po każdym załadunku grochu sypię na górę warstwę ok 1-1,5 cm tychże trocin.... i zero wilgoci w zbiorniku. Proste, tanie i działa.

  13. #10673
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Hmm,patent dobry z tym tylko że trocin nie wybierasz a one pójdą później na palenisko i wilgoć idzie w kociol
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  14. #10674
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Daro13

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-251
    Posty
    11

    Domyślnie

    Jak już trociny trafią na palenisko to raczej wilgoć nie wraca do zbiornika, tylko idzie w komin... W tym roku palę ekomiałem i zbiornik mam suchy... Zacząłem je stosować jak ktoś na necie polecił czeski węgiel brunatny... kupiłem pół tony To była porażka. Mimo trocin, w tym roku malowałem zbiornik bo dała się "RUDA"... Brunatnego nigdy więcej

  15. #10675
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar robin60
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Hajnówka
    Kod pocztowy
    17-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    Pawelo_pl
    Prosiłem Cię o link do tej firmy w której kupujesz węgiel nie otrzymałem odpowiedzi czyżby tajemnica.
    Narmet 20 KW/ Palnik KIPI 5-20 KW Regulator kotła
    ecoMAXX 850P2-C panel pokojowy ecoSTER200
    INDIVIDUAL FUZZY LOGIC
    moduł internetowy ecoNET 300
    www.econet24.com
    Dom kanadyjka 185 m2 pow. grzewczej
    CW latem Solary 2 panele płaskie EU
    Pellet.

  16. #10676
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zdzichol

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Grochów Włościński
    Kod pocztowy
    08-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zmieniłem kolejną zawleczkę po "Słońcu". Teraz kupiłen ekogrysik w PWD ten po 660 zł/T. Po 2 tygodniach Pani zamieniła mi to cudo na eko Magnum po 849 zł/T.(bigbag)
    Oczywiście bez dopłaty jako rekompensata za czekanie. Towar nezbyt mokry ale uziarnienie trszkę tylko większe od ekogrysiku. Chyba to numer. Lepiej zsypać grysik z ekogroszkiem i sprzedać go po 850,-/T. A może to Magnum takie jest? Co sądzicie?

  17. #10677
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał wayne2mike Zobacz post
    Ja mam w swoim zasobniku podwieszony pochłaniacz wilgoci, nie mam dosuszania zbiornika więc ratuje się jak mogę, zbiera wodę na tyle ile się da ale przy większych ruchach powietrza pewnie jest efektywniejszy
    A mógłbym prosić o fotkę jak masz rozwiązany ten pochłaniacz wilgoci bo właśnie o czymś takim myślałem zostało mi tego trochę jeszcze z mieszkania w bloku.
    A za bardzo nie chcę wiercić w kotle na gwarancji aby zrobić dosuszanie.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #10678
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daro13 Zobacz post
    Jak już trociny trafią na palenisko to raczej wilgoć nie wraca do zbiornika, tylko idzie w komin... W tym roku palę ekomiałem i zbiornik mam suchy... Zacząłem je stosować jak ktoś na necie polecił czeski węgiel brunatny... kupiłem pół tony To była porażka. Mimo trocin, w tym roku malowałem zbiornik bo dała się "RUDA"... Brunatnego nigdy więcej
    Wszystko zrozumiałe, ale chyba suszymy opał po to by nie niszczył zasobnika jak i też nie niszczył kotła od wewnątrz. Jak idzie już ruda to można WD pryskać co jakiś czas aniżeli malować, farbą przykrywasz tylko rdze i nie widzisz co się dzieje dopiero jak farba odpadnie. Walka z rudą zawsze była ciężka, wyczyszczenie niby do czystego metalu, zabezpieczone a ona jak zły szeląg i tak wraca. Zbiornik nie musi wyglądać jak karoseria samochodu więc WD wystarczy.


    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A mógłbym prosić o fotkę jak masz rozwiązany ten pochłaniacz wilgoci bo właśnie o czymś takim myślałem zostało mi tego trochę jeszcze z mieszkania w bloku.
    A za bardzo nie chcę wiercić w kotle na gwarancji aby zrobić dosuszanie.
    Kocioł mam Galmet, pochłaniacz wieszam w otworze na podpore otwarcia klapy zbiornika, wstawię fote to zobaczysz
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  19. #10679
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał wayne2mike Zobacz post
    Wszystko zrozumiałe, ale chyba suszymy opał po to by nie niszczył zasobnika jak i też nie niszczył kotła od wewnątrz.
    Ja na początku nie zwracałem uwagi czym palę i zasobnik wytrzymał 5 sezonów, przed tym zamówiłem nowy.
    Niby dziury na wylot nie było ale w kilku miejscach były takie wykwity że mogła pojawić się w każdej chwili i bałem się że zrobi to w najmniej oczekiwanym momencie podczas sezonu.
    Co do niszczenia kotła od wewnątrz to ja bym nie przesadzał, przecież piec jest wypełniony wodą i chyba trochę wilgoci w opale mu nie zaszkodzi.

  20. #10680
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Faktycznie nie ma co przesadzać z wilgocią. Z trocinami też spróbuje jak chłoną wilgoć.
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

Strona 534 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony