dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    papaya

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-721
    Posty
    26

    Domyślnie

    Płyty PIR - nowoczesne ocieplenie

    Jesteśmy zdecydowani na zastosowanie nakrokwiowego ocieplenia dachu za pomocą płyty PIR. Poniżej kilka argumentów za:
    - brak mostków cieplnych - nie chodzi tu tylko o ucieczkę ciepła w zimie, ale nagrzewanie pomieszczeń latem. Z racji niskiej ścianki kolankowej na poddaszu i dwóch pokoi i łazienki, które mają praktycznie same skosy, mostki mogą być mocno wyczuwalne…
    - większa przestrzeń - aby uzyskać współczynnik przenikania ciepła rzędu 0,14 W/m2K zabudowując się np. wełną musielibyśmy poświęcić dużo większą przestrzeń sufitowo-skosową niż przy zastosowaniu PIRa. PIRem grubości 16 cm obkładamy dach na korkwiach, nie ingerując w wewnętrzną część.
    - łatwość montażu - mam naiwne nastawienie, że dużo trudniej spieprzyć montaż płyt PIR na felce, z wbudowaną papą na zakład niż układanie kilka warstw wełny na stelażach, z pilnowaniem wszystkich łączeń, szczelin, newralgicznych miejsc.
    - szybkość montażu - to akurat nie jest argument dla mnie, bo nie wnikam ile zajmie ekipie ocieplenie dachu, bo ma być zrobione dobrze, ale dla niektórych ten punkt może być ważny
    - szczelność pokrycia - dzięki wbudowanej warstwie papy (akurat nasz wybór ją ma) łączonej na zakład - wierzę, że będzie szczelnie
    - z wszystkich dostępnych systemów, ten ma najwięcej plusów.

    Wymagania:
    - kryty dwustronnie aluminium, a nie papierem kraft - mądre głowy twierdzą, że papier kraft nie nadaje się do dachów gdzie występują bardzo wysokie temperatury,
    - niestety nie znaleźliśmy polskiego producenta, który ma płyty z powłoką z aluminium, więc producent zagraniczny,
    - wierzchnia powierzchnia z papą - mniej roboty z dodatkowym ułożeniem tej warstwy, dokładność jej ułożenia,
    - wierzchnia powierzchnia z papą - ulega ona wulkanizacji pod wpływem temperatury, co doszczelnia dach
    - współczynnik lambda = 0,022 - to jest chyba oczywiste
    - producent posiada produkt do ocieplenia fundamentów i podłogi na gruncie - jeszcze nie zdecydowaliśmy na 100%, że tutaj też idziemy w ten system, ale jak cena pozwoli, to pewnie tak będzie
    - cena…

    Rozmawiałam chyba z większością producentów płyt PIR dostępnych w Polsce i wstępnie wybór padł na Bauder PIR Plus. Spełniają nasze wymagania, a można powiedzieć, że oni te wymagania nakreowali. Cenę ciągle negocjuję, mam nadzieję, że będę zadowolona
    Moje pytanie: z racji, że nie braliśmy pod uwagę ocieplenia wełną, przybliżcie mi proszę jak kształtują się ceny za robociznę jej ułożenia. Chciałabym wiedzieć (tak naprawdę muszę mieć dobre argumenty dla męża ) ile dokładamy do nakrokwiowego ocieplenia w porównaniu z innym systemem. Powierzchnia ocieplenia wynosi około 200 m2.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    papaya

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-721
    Posty
    26

    Domyślnie

    Ściany fundamentowe skończone - wymurowane, zagruntowane i wyszpachlowane środkiem Superflex 10 Deitermann'a. Od poniedziałku drenaż i ocieplenie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161118_142341.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	373502

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony