dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Regulacja docisku okna - wieje

    Witam wszystkich , wprowadziliśmy się do nowego miejsca, i przed nami pierwsza zima. Mam problem z przewiewami przy oknach natrafiłem na filmik murator.tv który porusza tego typu problem , niestety rozwiązanie pokazane tam nie znajduje odzwierciedlenia w moim typie okna. prosiłbym kogoś o pomoc

    link do filmiku

    https://www.youtube.com/watch?v=NxeYuM_OYwI


    plus komentarz

    co można zrobić gdy ma się problem o którym mowa w 3;53, niestety w moich oknach po stronie gdzie jest przewiew, nie ma tego typu suwaków i zaczepów tylko takie widoczne na zdjęciu : https://s22.postimg.org/d9ghgj2w1/20161128_151052.jpg. Górny i dolny zaczep oraz suwak zdają się być na swoim miejscu, a mimo to są luzy , na 9 okien wszystkie wydają się być w tym samym miejscu, niestety w 4 oknach odczuwalny jest luz i przewiew na skrzydłach bez klamek tylko otwieranych za pomocą wewnętrznej dźwigni https://s15.postimg.org/vbtsygfbf/20161128_152307.jpg

    prosiłbym o pomoc kogoś wtajemniczonego , kręciłem tu i tam kombinowałem co mi tylko do głowy przyszło niestety szparka przez którą czuć podmuch jest niezmienna, i powtórzę że występuje tylko po stronie skrzydła bez klamki, po stronie klamki są tego typu zaczepy i suwaki pokazane na filmie i docisk jest szczelny.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.129

    Domyślnie

    Okna Velux? Chyba wprowadzasz w błąd tytułem, bo zarówno na filmie jak i zdjęciach widać zwykłe okna ścienne.

    To co pokazuje kolega na filmie jest oknem z okuciem rozwierno-uchylnym i tam można regulować docisk. Ty masz okna z ruchomymi słupkami (stąd ta dźwignia zamiast klamki) i to co widać na zdjęciu to "docisk wewnętrzny". Na ile widzę to chyba nie regulowany. Opcje regulacji to:
    - przesunąć skrzydło w stronę zawiasów (regulacja na dole i górze)
    - jeśli rama jest wstawiona krzywo (rozciągnięta) to podobnie zrobić na szybie (odbić listwę i włożyć dodatkowe podkładki)
    - założyć inne dociski.
    Propozycje 2 i 3 to już raczej do wykonania przez jakiś serwis okienny
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    przepraszam jeśli wprowadziłem w błąd, nie znam dobrze branży okiennej i w moich oknach w otworkach wentylacyjnych włożone są brązowe zaślepki sygnowane napisem Velux, myślałem że być może są ich producentem , gdy przeglądam stronę firmową wychodzi na to że chyba specjalizują się w wyłącznie w oknach dachowych. przepraszam za wprowadzenie w błąd w takim razie. tak więc uściślając ta dźwignia dociska to okno , na 2 zaczepach i suwakach które są umieszczone na górze i na dole po jednym ,Ale... od strony zawiasów jest tylko jedno takie coś właśnie widoczne na zdjęciu nr1, czego funkcji pojąć nie mogę a nie przypadkowo chyba umieszczone jest w połowie wysokości okna między dwoma zawiasami, tylko że gdy kręcę imbusami w części przymocowanej do okna to nie robi się nic prócz tego że się to luzuje, nie zmienia to nic po domknięciu dźwignią.. słyszalny jest szum i odczuwalny powiew. generalnie cała robota wygląda na dość dobrze zrobioną i chyba nie chciałbym bym wierzyć w to że spaprane jest wstawienie połowy stolarki ...

  4. #4

    Domyślnie

    Żeby dociski dowrębowe poprawnie dociskały skrzydło musi być ono bardzo mocno wyparte o szybę w miejscu ich montażu a nieczęsto tak jest. Bez serwisanta który to zrobi lub założy dociski zewnętrzne się raczej nie obędzie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.129

    Domyślnie

    Cytat Napisał uzytkownik89 Zobacz post
    .. w moich oknach w otworkach wentylacyjnych włożone są brązowe zaślepki sygnowane napisem Velux, myślałem że być może są ich producentem..
    Zaślepki Velux? Nie sądzę (sprawdź dokładnie ale tylko dla mojej ciekawości) bo to mało istotne w tej sytuacji.
    A tytuł zmieniam, by nie wprowadzał w błąd (na zwykłych oknach zna się więcej osób i może pojawić się większe zainteresowanie) chociaż IVO napisał co powinno być zrobione.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    jest już plus bo przynajmniej wiem jak się owy element nazywa tak rzeczywiście nie Velux a Veka, mniejszy wstyd bo na tę samą literę myślę że jesteśmy tu po to by się poprawiać między innymi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony