dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 10
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 191
  1. #101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Cytat Napisał ela2392 Zobacz post
    ja tylko nie rozumiem jednego nietypowego zjawiska, dlaczego im bardziej temperatury są ujemne w katalogach itp tym pobór jest mniejszy? u mnie w praktyce jest oczywiście na odwrót rzecz jasna..
    Oczywiście im zimniej, tym pobór rośnie, bo rośnie obciążenie. Ale spada też moc grzewcza, którą może osiągnąć urządzenie. Żeby nie rzeźbić sprężarką przy mrozach, producenci deklarują moc w punktach węzłowych (trochę innych tutaj i innych w etykiecie) oraz określają granice pracy.
    Często są to bardzo małe obciążenia, by nie zbliżyć się z COP do 1,5.
    W etykiecie masz te same warunki dla wszystkich, a więc w zależności od klimatu określone ilości godzin pracy w sezonie na poszczególnych temperaturach zewnętrznych i obciążeniu.
    Tak naprawdę z takiej tabelki nie wiele wynika, bo nie wiesz co producent sobie tam założył (chyba że maksymalne moce możliwe do osiągnięcia w danej temperaturze). I nijak tego nie wykażesz.
    Trchę niżej, czego nie widać, napisano że nie ma wartości pośrednich i nie można tego interpolować.

  2. #102
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Clarnet,
    to co sobie mamy myśleć (my użytkownicy) jeśli etykiety nie pokrywają się z tabelkami i wykresami od dostawców sprzętu ?
    pzdr

    PS
    odpowiedź na w/w pytanie może być taka : nie dokładna etykieta , albo dane ....
    Temat nie jest taki prosty. Wydaje się, że na dzisiaj, nikt nic mądrzejszego nie wymyślił. Poczytaj.

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał clarnet Zobacz post
    Temat nie jest taki prosty. Wydaje się, że na dzisiaj, nikt nic mądrzejszego nie wymyślił. Poczytaj.
    Artykuł dobrze podsumowuje dywagacje. Ale generalnie o to chodzi że zmiennych jest wiele i tabele mogą być jedynie punktem pewnego odniesienia.

  4. #104
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pio_tr-1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-746
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam, to mój pierwszy post na tym forum.

    Od dłuższego czasu śledzę ten watek, ponieważ również i ja postanowiłem ogrzewać w tą zimę mieszkanie klimatyzacją.
    Podczas wyboru klimatyzacji model Gree U Crown, był drugi na mojej liście życzeń, ale w końcu trafił się trudno dostępny LG Deluxe D12RN.
    Jednostka wewnętrzna niestety jest wadliwa i pójdzie na reklamację. Wciąż rozważam zamianę na U Crown.
    Ktoś tu zastanawiał się czy LG deluxe nie jest lepszym wyborem od U Crown.
    Nie wiem, ja bym wybrał U Crown

    Moje uwagi co do LG który mam zamontowany w sypialni i w związku z tym mam specyficzne wymagania.
    1. Pilot bez podświetlania.
    2. Głośna praca podczas grzania 24db, a reklamowany jest jako 19db, tylko mało kto wspomina że 19db ma podczas chłodzenia i to wyłącznie po włączeniu sztywno zaprogramowanego trybu snu.
    3. Buczenie. Szum 24db, to jedno a drugie to buczenie silniczków żaluzji poziomych i pionowych. To bywa, czy może być bardziej uciążliwe od jednostajnego szumu.
    4. Jakim cudem urządzenie mające klasę A++, w roku 2016 podczas czuwania pobiera z sieci 10-40 W to ja tego nie wiem Licznik pokazuje że mimo przejścia w tryb standby, urządzenie żyje własnym życiem.

    Dlaczego U Crown mi się podoba?
    19 db min. dla trybu chłodzenie/grzanie, pilot podświetlany, w pełni programowany tryb snu, sterowanie na smartfonie, tryb I Fell w pilocie, można zakładać różne filtry powietrza.
    Niższy pobór prądu A+++, LG A++

    I jeszcze mam pytanie techniczne, coby dodatkowego wątku nie zakładać.
    Czy podczas trybu rozmrażania jednostki zewnętrznej, z parownika jednostki wewnętrznej może spływać chłód?
    Wentylator co prawda wtedy nie działa, ale z parownika poprzez cyrkulację powietrza przez pewien czas spływa mroźne powietrze.
    Nie wiem czy to podchodzi pod reklamację, czy tak jest (lub ten typ ma).
    Ostatnio edytowane przez Pio_tr-1 ; 07-12-2016 o 17:49 Powód: Korekta głośności, z 23 do 24db

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pio_tr-1 Zobacz post
    I jeszcze mam pytanie techniczne, coby dodatkowego wątku nie zakładać.
    Czy podczas trybu rozmrażania jednostki zewnętrznej, z parownika jednostki wewnętrznej może spływać chłód?
    Wentylator co prawda wtedy nie działa, ale z parownika poprzez cyrkulację powietrza przez pewien czas spływa mroźne powietrze.
    Nie wiem czy to podchodzi pod reklamację, czy tak jest (lub ten typ ma).
    W Gree oczywiście żaden chłód nie spływa z jedn. wewn.
    Natomiast defrostowi towarzyszą niezbyt delikatne dźwięki, takie jakby klikanie. Na wyświetlaczu jedn. wewn. pojawia się migająca kontrolka stand by.

    A i nie przeceniałbym trybu "sen", bo jednostka rzeczywiście wyraźnie ciszej pracuje i w małym pomieszczeniu to super sprawa, natomiast kiedy klima na napędzać dużą przestrzeń to niestety brakuje siły nadmuchu.

    Jutro mija 2 pełny miesiąc, jutro odczyt licznika.

    pzdr

  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pio_tr-1 Zobacz post
    Witam, to mój pierwszy post na tym forum.

    Od dłuższego czasu śledzę ten watek, ponieważ również i ja postanowiłem ogrzewać w tą zimę mieszkanie klimatyzacją.
    Podczas wyboru klimatyzacji model Gree U Crown, był drugi na mojej liście życzeń, ale w końcu trafił się trudno dostępny LG Deluxe D12RN.
    Jednostka wewnętrzna niestety jest wadliwa i pójdzie na reklamację. Wciąż rozważam zamianę na U Crown.
    Ktoś tu zastanawiał się czy LG deluxe nie jest lepszym wyborem od U Crown.
    Nie wiem, ja bym wybrał U Crown

    4. Jakim cudem urządzenie mające klasę A++, w roku 2016 podczas czuwania pobiera z sieci 10-40 W to ja tego nie wiem Licznik pokazuje że mimo przejścia w tryb standby, urządzenie żyje własnym życiem.

    .
    Może dlatego że są grzałki karteru, aby olej był ciepły, żeby nie startowała z zimnym olejem. moja mitsubishi też bierze 40W w chłodne dni, ale wtedy i tak pracuje zazwyczaj więc to nie problem.
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    Może dlatego że są grzałki karteru, aby olej był ciepły, żeby nie startowała z zimnym olejem. moja mitsubishi też bierze 40W w chłodne dni, ale wtedy i tak pracuje zazwyczaj więc to nie problem.
    Może to być grzałka karteru lub tacy lub i karteru i tacy . Jak ktoś klimą grzeje to powinna ona działać cały czas u mnie zimą nie wyłączam.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #108
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pio_tr-1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-746
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Może to być grzałka karteru lub tacy lub i karteru i tacy . Jak ktoś klimą grzeje to powinna ona działać cały czas u mnie zimą nie wyłączam.
    No w sumie nie za bardzo, bo w standby tyle samo pobierał latem. Chyba że latem też musiał się podgrzewać

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pio_tr-1 Zobacz post
    No w sumie nie za bardzo, bo w standby tyle samo pobierał latem. Chyba że latem też musiał się podgrzewać
    No to dziwne... albo nie dziwne bo ten typ tak mieć może. Nie znam tego urządzenia
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    No to dziwne... albo nie dziwne bo ten typ tak mieć może. Nie znam tego urządzenia

    Grześ... Co wdg Ciebie jest lepszym rozwiązaniem do ogrzewania ? Midea extreme czy Lg prestige? warto doplacac do prestige ? Może zaproponujesz +/- 500pln coś lepszego?
    Ostatnio edytowane przez ela2392 ; 07-12-2016 o 08:38

  11. #111
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mik37
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    kielce
    Posty
    122

    Domyślnie

    Witam
    Ponieważ nigdy nie miałem okazji na testowanie jakiegokolwiek klimatyzatora więc mam pytanie kompletnego laika. Czy moc klimatyzatora jest jakoś skorelowana z prędkością wiatraka? Tzn jeśli zwiększe moc to automatycznie rośnie prędkość i hałas wentylatora? A jeśli nie to jak wygląda praca urządzenia duża moc a mały nawiew? Klimatyzator się częściej wyłącza?
    Pozdrawiam

  12. #112
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pio_tr-1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-746
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    W Gree oczywiście żaden chłód nie spływa z jedn. wewn.
    Natomiast defrostowi towarzyszą niezbyt delikatne dźwięki, takie jakby klikanie. Na wyświetlaczu jedn. wewn. pojawia się migająca kontrolka stand by.

    A i nie przeceniałbym trybu "sen", bo jednostka rzeczywiście wyraźnie ciszej pracuje i w małym pomieszczeniu to super sprawa, natomiast kiedy klima na napędzać dużą przestrzeń to niestety brakuje siły nadmuchu.
    pzdr
    W LG w momencie włączenia odmrażania jest dłużej trwający szum, jakby się coś zagotowało. To samo kiedy wraca do trybu normalnej pracy. Jak po raz pierwszy usłyszałem to myślałem że klima mi padła
    Co do trybu snu to wiadomo że jak kręci na 19db to będzie mały przepływ. Ale to w końcu tryb do sypialni, gdzie zwykle przestrzeń jest mniejsza niż przykładowego salonu. W razie czego w Gree można klepnąć tryb wyżej, który i tak jest cichszy od najcichszego w LG.

  13. #113
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pio_tr-1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-746
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mik37 Zobacz post
    Witam
    Ponieważ nigdy nie miałem okazji na testowanie jakiegokolwiek klimatyzatora więc mam pytanie kompletnego laika. Czy moc klimatyzatora jest jakoś skorelowana z prędkością wiatraka? Tzn jeśli zwiększe moc to automatycznie rośnie prędkość i hałas wentylatora? A jeśli nie to jak wygląda praca urządzenia duża moc a mały nawiew? Klimatyzator się częściej wyłącza?
    Pozdrawiam
    Dużo czynników od tego zależy. Ale w uproszczeniu, jak potrzebujesz szybko nagrzać określoną powierzchnię, to włączasz tryb największej mocy który podnosi wentylator na najwyższe obroty, żeby zdążyć z parownika odprowadzić większą ilość ciepła którą generuje jednostka zewnętrzna.
    Wszystko wtedy chodzi na najwyższych obrotach i wiadomo generuje wtedy największą ilość szumu/hałasu.
    Gdy nie potrzebujesz natychmiast ciepła, a tylko stabilizację na określony poziom to jednostka wewnętrzna nie musi mocno dmuchać i jest cicho. Jak trzeba to grzeje, jak nie to tylko robi nawiew/cyrkuluje powietrze w pomieszczeniu.
    Jak cicho, to już zależy od budowy urządzenia. Sprawdzasz w parametrach minimalny poziom ciśnienia akustycznego generowanej w jednostce wewnętrznej.

  14. #114

    Domyślnie

    Licznik wskazuje dzisiaj 518 kWh. Bodaj pięciokrotnie w ostatnich 30 dniach paliłem w kominku, gdyby nie to zużycie byłoby większe.

    Przez 61 dni Gree zjadł 428 kWh. Średnio 7 kWh/dzień

    Przez ostatnie 30 dni 228 kWh. Średnio 7,6 kWh, gdyby dodać zużycie prądu podczas palenia w kominku, byłaby nieco większa.

    Zobaczymy co dalej, mrozy do - 6 C i silny wiatr nie robią na chińczyku wrażenia.

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pio_tr-1 Zobacz post
    W LG w momencie włączenia odmrażania jest dłużej trwający szum, jakby się coś zagotowało. To samo kiedy wraca do trybu normalnej pracy. Jak po raz pierwszy usłyszałem to myślałem że klima mi padła
    Co do trybu snu to wiadomo że jak kręci na 19db to będzie mały przepływ. Ale to w końcu tryb do sypialni, gdzie zwykle przestrzeń jest mniejsza niż przykładowego salonu. W razie czego w Gree można klepnąć tryb wyżej, który i tak jest cichszy od najcichszego w LG.

    Tak jak napisał ProStaś wyżej: w czasie defrostów idą takie ciekawe dźwięki z jednostki wew, wg. mnie jak jakieś strzały prawie, że czasem można się przestraszyć
    W sypailni bym tego nie chciał mieć
    W drugim samsungu premium znowu mam dość często takie trzaski plastików [ale lepiej rozwiązane sterowanie przez WIfi niz U-Crownie].
    Na razie jakoś nie przeszkadza mi to strasznie bo nie simy w miejscu zamocowania klimatyzatorów.

    Pewnie najlepsza byłaby jednak kanałówka, ale nie chciałem się bawić już w dewastacje domu.

  16. #116

    Domyślnie

    Pytanie do zbawcow tematu.
    Za tydzie bede mial montowany klimatyzator celem podgrzewania mieszkania.
    Na placu pozostaly 2 modele w bardzo podobnej cenie:
    - Gree Change
    - Hyundai Silver
    Co brac?

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maiden84 Zobacz post
    Pytanie do zbawcow tematu.
    Za tydzie bede mial montowany klimatyzator celem podgrzewania mieszkania.
    Na placu pozostaly 2 modele w bardzo podobnej cenie:
    - Gree Change
    - Hyundai Silver
    Co brac?
    hyundaia nie znam. Zamiast change wziąłbym raczej lomu luxury.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  18. #118
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pio_tr-1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-746
    Posty
    10

    Domyślnie

    Hmm, z tą efektywnością grzania U Crown w naszym regionie nie jest tak różowo.
    A+++ to w Hiszpanii.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	800.jpg
Wyświetleń:	6287
Rozmiar:	69,3 KB
ID:	375804

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pio_tr-1 Zobacz post
    Hmm, z tą efektywnością grzania U Crown w naszym regionie nie jest tak różowo.
    A+++ to w Hiszpanii.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	800.jpg
Wyświetleń:	6287
Rozmiar:	69,3 KB
ID:	375804
    I tak jest różowo U mnie teraz tania kanałówka gree pobiera 490W na zewnątrz -5'C utrzymuje na poddaszu od 21,4'C do 22,5'C na parterze 20,5'C. W nocy przy -9'C brała około 500W. trzymała nadal temperaturę na poziomie 21'5 poddasze i 20'C parter. Temperatury podawane po pokojach.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #120
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Grzesiu Oszczędny

    Nie wiem czy jesteś przedstawicielem handlowym czy instalatorem Gree, ale obserwując Twoją aktywność na forum stwierdzam, że konfabulujesz.

    Co jakiś czas czytam, że twój Gree pobiera jakiś śladowe ilości energii.
    Zapewne nie kłamiesz tylko podajesz chwilowe stany odczytane z watomierza.
    Pokaż ludowi ile twój klimatyzator pobiera energii w trakcie ciągłego grzania domu - nie powietrza w pobliżu, do temperatury komfortu?
    Pokaż jaki dom grzejesz.

    Cudów, o czym już pisałem nie ma, co dość wyraźnie wynika z prezentowanej wyżej etykiety energetycznej.

    I nie porównuj komfortu ogrzewania nadmuchowego, które propagujesz na tym forum, do innych tradycyjnych sposobów ogrzewania.
    Co z tego gdy powietrze osiągnie temp. np 22*, gdy ściany, podłogi i cała reszta mają tylko 19?

    Nie te klimaty, nie ta tradycja, nie to budownictwo.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

Strona 6 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony