dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 171 z 184
Pokaż wyniki od 3.401 do 3.420 z 3677
  1. #3401
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Rusztowanie to obowiązek. Ja też wiercę i wieszam dachówki na drucie miedzianym. Jest to bardziej pracochłonne. Wierci się specjalnym wiertłem do bezudarowego wiercenia. Można zastosować również spinkę do ciętej dachówki (u nas nazywana krokodylem). W narożu podobnie jak w koszu nie każdą dachówkę można przykręcić. Podzielam stanowisko Jarka, że takie podcinanie osłabia mocowanie dachówki. Przecieku bym się nie obawiał bo zostanie to zakryte taśmą, która będzie przyklejona do dachówki a do tego chroni jeszcze krycie wstępne. Pozostaje kwestia na jakim drucie zostały podwieszone te dachówki? Trudno się wypowiedzieć odnośnie odstających dachówek bo dach nie został jeszcze zakończony. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 12-12-2016 o 21:20
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #3402
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Drut został dostarczony przez profesjonalną firmę od której brałem dachówkę i wierzę, że jest taki, jaki sami stosują.
    Nie wiem, czy mówimy o tym samym, ale wykonawca nie akceptował taśmy a jedynie "szczotkę".
    Przedwczoraj wykonawca odmawiał poprawienia pociętej dachówki, wczoraj mówił, że są do wymiany jedynie cztery dachówki, zobaczymy co powie dziś, po wizycie (po prawie pół rocznej nieobecności) - kierownika budowy.
    Ostatnio edytowane przez Pablo_11 ; 13-12-2016 o 07:34
    PC SDC09H3E8

  3. #3403
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Dachówka Roben Bornholm - miedziana angobowana

    Dachówka Roben Bornholm - miedziana angobowana - a w słońcu to dopiero wygląda! Jeśli, szukacie dachówki w kolorze cegły ale... ceglasta jest za jasna, pomarańczowa wręcz.. a kasztanowa za ciemna i wpada w brąz.. Fakt, tu na zdjęciach też wygląda ciemno... bo iście pochmurny dzień na zdjęcia..







    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  4. #3404
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Tak i teraz jeszcze tylko szczotkę niech na to założą.
    Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni

  5. #3405
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    ... wykonawca nie akceptował taśmy a jedynie "szczotkę"...
    Tzw. "szczotka" to jeden z najbardziej tandetnych materiałów. Tak niedokładnie docięte dachówki + ich nacięcia + szczotka to może skończyć się porażką Twojego dachu. Nie rozumiem co znaczy: "wykonawca nie akceptował taśmy"? Nie akceptował bo mu się nic nie chce robić. Bo wiercenie dachówek i przyklejenie taśmy jest bardziej pracochłonne. Nie wiem kto kupował materiały ale ja na Twoim miejscu nie akceptowałbym takiej tandety. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #3406
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Niestety, mleko się rozlało. Ja kupowałem, ale wykonawca się uparł, że ma z taśmą złe doświadczenia i chce szczotkę.
    A teraz jak wyglądają poprawki:

    W przedostatnim zdjęciu chodzi mi o dachówki przy oknie. Są one zawieszone na drucie i dość luźno latają.
    PC SDC09H3E8

  7. #3407
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Szczotka tandetą? To trzeba dopiero głupoty gadać.... Taśma po paru latach się odkleja, po prostu lato zima robi swoje !!! Szczotka wszędzie równo przylega i mam pewność że się nie uniesie tak jak taśma. Większość taśm jest wykonana z podobnego materiału co membrana ( chodzi mi o ten materiał odpowietrzający) czyli samo z siebie wynika że to G*wno. Jako dekarz osobiście bym sobie zamontował szczotkę, nie mówię o zakryciu źle dociętej dachówki ale o trwałości. Dachówki przy oknie zawsze zawieszamy na drucie i nie odlecą. Będą luźno latać chyba że się je podklei Sylikonem z klejem. Mnie ciekawi czy trójnik jest przykręcony czy tylko sylikon go trzyma ...
    Ostatnio edytowane przez Kamil30cm ; 16-12-2016 o 18:06

  8. #3408
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tego nie wiem, ale ponieważ szef poszedł na inna budowę i ludzie pracowali "na spokojnie" jest szansa, że jeśli był w nim otwór, to gąsior przykręcił.
    A 3 pierwsze zdjęcia? Chodzi mi, czy dachówki nie za bardzo "wyją" i czy nie brakuje czegoś przy pasie rynnowym (leju) - są takie 4 ciemne miejsca, gdzie nie sięga róg dachówki.
    PC SDC09H3E8

  9. #3409
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Dachówki trochę odstają, ale na każdym dachu coś znajdziesz, nie ma takiego do którego ktoś by się nie przyczepił i takie jest moje zdanie. Może być dachówka krzywa ( odpad sprowadzony do polski za śmieszne pieniądze i sprzedany jako 1 klasa) Krzywe krokwie ( albo wyżej / niżej przybite w koszu), źle wyklinowany dach, bądź grubsze łaty.

  10. #3410
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Meyer-Holsen i to raczej odpady nie były.
    A te kawałki w narożnikach przez które widać szczotkę? Nie powinno w nich być wąskich kawałków dachówki?
    Czy wstawienie takich desek to tragedia nie do uratowania? Dziś zostało to pomaziane raz Drew-Fire'm (choć obiecywano oczyścić wcześniej).
    PC SDC09H3E8

  11. #3411
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Zaznacz na zdjęciu bo nie za bardzo wiem o które miejsce chodzi. Co do desek to one są do uratowaniu muszą przeschnąć,a pleśń musisz zeskrobać. Według mnie im więcej pryskania, namaczania tym gorzej.

  12. #3412
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie


    Chodzi o to w czarnych kółkach.
    PC SDC09H3E8

  13. #3413
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Mogłyby być, nie wiem jak szeroka jest blacha w koszu, bo może mieć to wpływ na podwiewanie śniegu , bądź tylko estetyczny jeśli blacha jest bardzo szeroka.

  14. #3414
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Kamil trochę się miarkuj z ocenami moich wpisów bo ja Twoich nie oceniam. Możesz mieć inne zdanie co do szczotki a ja zostanę przy swoim, że to tandeta i długo nie pociągnie.
    Wracając do meritum brak kawałków dachówek to istotna wada estetyczna. Należy je wstawić przyklejając klejem do dachówek np. Colodach. Istotniejsza sprawa to mocowanie gąsiorów. Nie widać klamerek stąd pytanie jak są mocowane? Trójnik gąsiorów tzw. "portki" powinien być bardziej dopracowany (podszlifowany) to by lepiej dolegał. Kilka dachówek zbyt mocno odstaje powinny być dopracowane. W firmie Meyer-Holsen nie ma pojęcia drugiego gatunku. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #3415
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za cenne uwagi. Tak wygląda mocowanie gąsiorów - blaszka i wkręt.
    PC SDC09H3E8

  16. #3416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No to bardzo źle wygląda. Do gąsiorów Meyer-Holsen jest specjalna klamerka. Każdy gąsior powinien mieć dwa trzymania a w Twoim przypadku ma jedno. Silniejszy podmuch wiatru poprzesuwa gąsiory. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #3417
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shockmp

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-424
    Posty
    10

    Domyślnie

    Potrzebuję porady. Panowie, którzy wykonują dach ze względu na terminy bardzo się spieszą i muszę ich przez to dokładniej kontrolować. Mam wątpliwości co do wysokości deski czołowej, oraz braku pasa pod rynnowego i sposobu wywinięcia membrany - czy słusznie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161217_165050.jpg
Wyświetleń:	497
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	376131Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-1481987183524-V.jpg
Wyświetleń:	369
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	376132

  18. #3418
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    No to bardzo źle wygląda. Do gąsiorów Meyer-Holsen jest specjalna klamerka.
    Czy z tego zdjęcia jednoznacznie wynika, że zostały źle założone? Bo dedykowane klamry zostały zakupione ale co się z nimi stało, to sorry, ale na dachu mnie nie było i na ręce nie dałem rady spojrzeć. Stąd to pytanie.
    PC SDC09H3E8

  19. #3419
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Na żadnym z zamieszczonych Twoich zdjęć nie widać klamerek czyli gąsior jest mocowany tylko w jednym miejscu. Natomiast co to za blaszka i w jakim celu została zamontowana ja nie wiem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #3420
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał shockmp Zobacz post
    ... Mam wątpliwości
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161217_165050.jpg
Wyświetleń:	497
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	376131
    I słusznie. Ja mam poważne obawy czy Twój wykonawca potrafi poprawnbie wykonać dach? Montaż pasa podrynnowego nie jest obowiązkowy. Trudno mi zatem odpowiedzieć jakie były ustalenia pomiędzy Tobą a wykonawcą. Natomiast okap wykonany fatalnie!!! Pomijam fakt zastosowania folii pod karpiówkę. Powstała zastoina uniemożliwiająca wypływ skroplin. Nastąpi przeciek na podbitkę a z czasem degradacja folii w tym miejscu. Brak kratki wentylacyjnej okapu. Rynna za nisko. Dachówki kończą się na pasie nadrynnowym (choć na pierwszym zdjęciu "wchodziły" do rynny), wystąpią smugi na tej obróbce. Dachówka skrajna za wysoko zamontowana. Brak obróbki zamykającej szczyt (ale dach jeszcze nie skończony to może wstawią). Jednym słowem brak elementarnej wiedzy u Twojego wykonawcy z zakresu wykonania okapu. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 18-12-2016 o 21:51
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 171 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony