dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51

Temat: system dryfix

  1. #21

    Domyślnie

    .

    Fenomenu gazobetonu nie widzę. No chyba że chodzi o cene zakupu i szybkość budowy (czyli mniej pracy dla wykonawcy). To że jest cieplejszy to plus , ale ten plus można zminimalizowac dając trochę grubsze ocieplenie a reszta to same wady ..[/QUOTE]

    Z ceramiki też szybko wybudujesz , szczególnie dryfix.

  2. #22

    Domyślnie

    jak weźmiecie fachowców przez duże F to wam wszystko mogą spieprzyć ja jak brałem ekipę do budowania domu to pierwsze pytanie gdzie pan buduje żebym mógł podjechać i zobaczyć wiec jak ktoś inaczej robi to na swoją odpowiedzialność moim zdaniem
    poza tym jak się źle zrobi pierwszą warstwę dryfixu to już przy 3-4 pustaku będzie krzywo

    a co do wiania gniazdek cóż ...

  3. #23

    Domyślnie

    Cóż - wianie z gniazdek w porothermie jest częstą przypadłością. Sporo osób o tym juz pisało, inni nie mają szans na zweryfikowanie tego więc myślą że problemu nie ma.
    Bo da się to zweryfikować tylko podczas zakładania gniazdek zimą. i tylko wtedy gdy gniazdka przez tynkarzy nie są dokładnie obsadzone.

    Być może część osób tego problemu nie ma. Albo o tym nie wie. Badań nie prowadziłem.
    Mi wiało z gniazdka w bloku (w efekcie wentylacji mechanicznej wyciągowej) i wiało z gniazdek w domu. Więc nikt mnie nie przekona że problem nie istnieje.

    Poza tym ktoś kto widział na własne oczy jak się buduje z porothermu (i dybluje styropian) potrafi zobie wyobrazić dlaczego tak jest. Przemądrzanie się że jego ekipa była najlepsza a wszystkie inne to są złe pozostawię bez komentarza

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    A takie pytanie z innej beczki, ale na temat scian. Czasami widuje zamieszkale juz domy a na zewnatrz gole bloczki (biale). Czy taki budynek ma jakas izolacje w srodku ? (sciana 3 warstwowa?) czy ludzie mieszkaja w domach gdzie sa same bloczki ?
    Co do wiejacych gniazdek, tez juz czytalem w kilku miejsach o tym, jest to problem wielu inwestorow. Mam sciany z Porothermu, przed ociepleniem na pewno w jednym mi dmuchalo.
    Ogolnie pilnowalem budowlancow by kladli zaprawe na calej powierzchni pustaka (o wlasnie mam na zaprawie pustaki ! razem z mostkami ! )
    Zawsze to mniejsze ryzyko przedmuchow. Ocieplenie klejone obwodowo.
    W sumie dopoki nie zrobie termowizji nie bede wiedzial jak to wyglada faktycznie.
    Co do mostkow... przejmujecie sie czyms co i tak nie ma wielkiego znaczenia przy takich grubosciach ocieplenia (tak mysle).
    Stolarka okienna -to jest wyzwanie. Poki co to chyba producenci przescigaja sie w poprawianiu parametrow na papierze.

  5. #25

    Domyślnie

    zaprawę widać w termowizji od środka domu. Więc jakieś mostki są. Ale nie wiadomo co gorsze - czy mostki od zaprawy, czy szczeliny pustaka w których moze wiać powietrze od podłogi do stropu przy technologii na klej. W termowizji widać wszystko - nawet termodyble

  6. #26

    Domyślnie

    tylko z gniazdek nie wieje przez system dryfix tylko przez źle zrobione gniazdka

  7. #27

    Domyślnie

    A wcześniej było pisane że przez złych budowlańców którzy nie umieja murować na klej. Jak zatem, co jest przyczyną wiatru z gniazdek w porothermie na klej?

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Na pewno masz racje, jak dobrze wkleic puszke to nie powinno wiac, normalne ze jak sie zalepi otwory to nie bedzie przedmuchow. Tylko czy to dobrze jak te powietrze krazy po scianie?
    Ja napisalem o jednym wiejacym ktore zauwazylem podczas wklejania puszek, kiedy nie bylo ocieplenia jeszcze. W pozostalych raczej nie wyczulem powiewow.
    Nie pomyslalem o tym ze od srodka beda mostki na zaprawie widoczne, wiec jak mowisz ze widac to pewnie u siebie tez bede mial sciany w "pasy" przy termowizji.
    A co z pionowymi laczeniami ? nikt o nich nie wspomina ? widzialem gdzies fotke z termowizji z widocznymi stratami na nich.
    Ogrzewalem dom w tamta zime bez ocieplenia. Mialem wrazenie ze jest strasznie "dziurawy".

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    A wcześniej było pisane że przez złych budowlańców którzy nie umieja murować na klej. Jak zatem, co jest przyczyną wiatru z gniazdek w porothermie na klej?
    gdzie jest tak napisane wcześniej ?

  10. #30

    Domyślnie

    Ja nie wiem dlaczego wieje. Na pewno prawidłowe wklejenie puszki jest ważne ale to tylko "pudrowanie syfa". Jeśli nie było by wiatrów - nie trzeba by dokładnie zaklejać puszek. Skoro są wiatry w cegle to znaczy że ściana jest chłodzona mimo izolacji ze styropianu czyli są ponadnormatywne straty ciepła.

    Nie sądze by to były wady murowania bo wiadomo ze pierwsza warstwa na chudziak idzie na grubą zaprawę i tam jest szczelnie. To ze klej nie zakleja szczelin to tez jest naturalne. Pytanie skad wiatr powstaje. Moje przypuszczenia - to niedokładnie wykonany cokół przez który powietrze moze się dostawać i dziury w ścianie spowodowane przez dyble do styropianu - przez te dziury wlatuje do cegieł wiatr. A wiatr wpada pod cokołem lub przez nieszczelności przy styku okien i styropianu.

    Jeśli ktos ma inne przypuszczenia to chętnie posłucham. U mnie wieje z gniazdek mimo klejenia obwodowego (na ramkę) + placki

  11. #31

    Domyślnie

    Ja mam porotherm na zaprawie i generalnie nic mi nie wieje z gniazdek.

  12. #32

    Domyślnie

    a zakłądałes gniazdka zimą?

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek_czeczot

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-303
    Posty
    95

    Domyślnie

    W pustakach ceramicznych nie ma wiatrów To naturalny ruch powietrza, który zanika po otynkowaniu ściany z dwóch stron. Mam akurat taką ścianę i rzeczywiście bez tynków było takie wianie z otworów na puszki. zatynkowanie ścian naprawdę zamyka ten temat bardzo skutecznie

  14. #34

    Domyślnie

    Ciekawe jest to co piszesz ale mieszkam od ponad roku a wczoraj wyjałem jeden włącznik no i wieje.
    Więc coś jest nie tak - gdzieś jest błąd wykonawczy. tez tak myslalem ze to moze konwekcją powietrze z dołu unosi się w cegle do góry. Tylko skąd się ono nabiera?

  15. #35

    Domyślnie

    Mocowałem dzisiaj puszki na gips przy bardzo wietrznej pogodzie przy braku docieplenia i tynków i nigdzie nie zauwazyłem jakichkolwiek przedmuchów. Obserwuje wątek od początku z tym większą ciekawością zbadałem temat.

  16. #36

    Domyślnie

    dzięki za obserwację.

    NIe wiem co jest przyczyną takiego zachowania u mnie. Wiało praktycznie ze wszysckich gniazdek na zewnętrznych ścianach. Pouszczelniałem to pianką na tyle na ile mogłem. Wiało naprawde zimne powietrze. Coś mam nie tak a porotherm w tym pomaga

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieciornik Zobacz post
    Mocowałem dzisiaj puszki na gips przy bardzo wietrznej pogodzie przy braku docieplenia i tynków i nigdzie nie zauwazyłem jakichkolwiek przedmuchów. Obserwuje wątek od początku z tym większą ciekawością zbadałem temat.
    jeszcze podaj jaki rodzaj/wymiar masz pustakow.

  18. #38
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gregof

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Na wiosnę ruszam z budową i jestem na 99% zdecydowany na Dryfix. Mam już kilka ofert na pustaki tyle ze 30cm - na razie najtańsza oferta z 4 hurtowni wynosi 5.5 PLN/szt z dowozem, a 25 w niewielkiej ilości ok 6.3 PLN/szt. Tanio nie jest. Oszacowałem jednak, że będzie to ok 3k-4k PLN drożej od tradycyjnej metody przy 200m2 i jest to dla mnie do zaakceptowania. Oglądałem kilka budów na zaprawie tradycyjnej i muszę powiedzieć, że naprawdę potrzeba artysty, żeby było dobrze wymurowane, jeszcze piony jakoś trzymają, ale ilość zaprawy na spoinach jest porażająca.
    Jeżeli ktoś już buduje w okolicach w Dryfix, to proszę o Priv...

  19. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gregof

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że nieufność do stawiania na piance ekip budowlanych jest bardzo duża; pierwsza reakcja jest generalnie na nie, a nie którzy wręcz mówią, że tak nie będą "murować"...ja bym ze szwagrami zaryzykował budować...ale czasu niestety nie ma..inna profesja System wydaje się być jak klocki lego

  20. #40

    Domyślnie

    Mój architekt namawiał na Dryfix. Skonstultowałem się z potencjalną ekipą murarską i powiedzieli, że lepiej żebym znalazł jakąś inną technologię, choć przeszli szkolenie z klejenia murów Dryfix. Ale szef powiedział że "na coś i tak trzeba umrzeć". Methylenodiphenylodiizocyjanian (MDI) w stężeniu ponad 1% jest rakotwówrczy wg EG Nr. 790/2009. Dryfix zawiera go ok 20% więc pytanie czy to truje tylko ekipę budowlaną, czy też jak to siedzi pomiędzy pustakami też ma wpływ na zamieszkujących?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony