dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie Czy ktoś ma komin TONA?

    Witam,
    Jak w tytule: czy ktoś ma komin z tej firmy lub może potwierdzić rewelacyjną ponoć eksploatacyjną temperaturę dopuszczalną?
    www.tona-kominy.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Mam, używam z piecem na drewno drugi sezon. O temp. nic nie powiem po prostu działa.

  3. #3
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    A którą masz wersję? Czy może tę zalecaną dla kominków?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie pamiętam dokładnie ale chyba tona norm wersja bez ocieplenia z małymi modyfikacjami na strychu i nad dachem ociepliłem wełną od schiedla około 3m.
    Pozdrawiam.

  5. #5
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Ciekaw tylko jestem, czy po tych dwóch latach palenia drewnem (pytanie - czy ostrego palenia?) ten wkład ceramiczny już popękał, czy jeszcze nie
    Bo czytałeś zapewne przestrogi fachowców na tym Forum dotyczące kominów systemowych?

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Po twoim poście to ja też jestem ciekaw

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Bardzo łatwo to sprawdzić. Jeśli została wam jakaś rura na budowie,
    podeślę swoją spedycję i przebadam. Ostatnio zacząłem testy nowych
    systemów Schiedla. Pierwsze spostrzeżenia mam pozytywne, ale
    zbyt krótko paliliśmy, by o tym opowiadać. Przynajmniej pierwsze
    nasze kontakty są pozytywne, czego nie mogę powiedzieć o Rondo.

    Oczywiście chodzi o zastosowanie w kominkach i palenie niezgodne
    z instrukcją (przekroczone dopuszczalne w instrukcji zakresy temperatur).

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.470
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Ostatnio zacząłem testy nowych
    systemów Schiedla.
    Wczoraj usłyszałem od jednego budowlańca, że był dawno temu na szkoleniu Schiedla. I na tym szkoleniu wkładali do jakowegoś pieca po kawałku rury różnych producentów i mocno przegrzewali. Wszystkie przetrwały, ale Schiedla wyglądał najlepiej.
    Podobno od czasów tego test
    A jak to wypadło w testach niezależnych?

    Stoję przed wyborem, czy Schiedel, czy Tona, czy jeszcze coś innego do kominka.
    Schedel Rondo Plus kosztuje ze 20% więcej niż TonaTecISO - warto dopłacić?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-12-2016 o 00:02

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wczoraj usłyszałem od jednego budowlańca, że był dawno temu na szkoleniu Schiedla. I na tym szkoleniu wkładali do jakowegoś pieca po kawałku rury różnych producentów i mocno przegrzewali. Wszystkie przetrwały, ale Schiedla wyglądał najlepiej.
    Podobno od czasów tego test
    A jak to wypadło w testach niezależnych?

    Stoję przed wyborem, czy Schiedel, czy Tona, czy jeszcze coś innego do kominka.
    Schedel Rondo Plus kosztuje ze 20% więcej niż TonaTecISO - warto dopłacić?
    Do kominka stal. Nie musi być gruba. Po co robić z siebie królika doświadczalnego?...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.470
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    No i z prostego dylematu a czy b zrobił się grubszy temat do przemyśleń i podjęcia decyzji. A czasu mało.

    Czy skrócić moje męki i podać ze dwa - trzy rozwiązania do wyboru?

    Dom parterowy z poddaszem nieużytkowym, komin "doklejony" do ściany wewnętrznej konstrukcyjnej w niewielkiej odległości od kalenicy (blisko środka domu).

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No i z prostego dylematu a czy b zrobił się grubszy temat do przemyśleń i podjęcia decyzji. A czasu mało.

    Czy skrócić moje męki i podać ze dwa - trzy rozwiązania do wyboru?

    Dom parterowy z poddaszem nieużytkowym, komin "doklejony" do ściany wewnętrznej konstrukcyjnej w niewielkiej odległości od kalenicy (blisko środka domu).
    Kup pustaki systemowe od rur ceramicznych. Same. Do środka daj rury stalowe. Budując komin na zewnątrz budynku, zrób to z wełną. We wnętrzu budynku, może być bez wełny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony