Cytat Napisał qubic Zobacz post
myślę, że jeden z lepiej przemyślanych mini domków.
fajnie by było wpaść na jakiś sensowny pomysł co do ścian tzn.grubość w stosunku do izolacyjności.
ogrzewanie proponuję klima i tanie konwektory elektryczne na większe mrozy.
osobiście zamieniłbym aneks kuchenny z kanapami.oszczędzisz na podłączeniach CWU i kanalizy.
Dzięki!
Jak tylko ogarnę kwestie okolicy domku (budynki gospodarcze itp) to wezmę się za analizy opłacalności różnych wersji ścian i okien z pomocą jakiegoś programu OZC.
Ogrzewanie ma być dokładnie takie jak piszesz.
Jeżeli chodzi o kuchnię to trochę by się wtedy mieszała "jadalnia" z salonem, a tak schody dzielą funkcjonalnie całą powierzchnię. Zresztą salon miał być od południa, a na północy specjalnie zaprojektowałem okno do kuchni z widokiem na "podwórko".

Cytat Napisał SamoBudowa Zobacz post
Bardzo ciekawy projekt!
Niech żyją minidomy
Dzięki!

Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
Dach jednospadowy byłby chyba łatwiejszy i więcej miejsca nad głową, oraz na panele.
Pewnie tak, ale chciałem zachować chociaż odrobinę formy "zwykłego domku", oczywiście proporcje są takie sobie. Problemu z miejscem nad głową chyba nie powinno być - ścianka na antresoli ma 175cm.

Jeżeli chodzi o panele to być może pionowe ułożenie na ścianie południowej (powierzchnia dostępna nad oknami to 2mx7m) dałoby wystarczające zyski w zimie np. do podgrzania wody (bez problemu śniegu itp) i może będzie korzystniejsze niż "przegrzanie" w lecie na dachu.