dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 164 z 652
Pokaż wyniki od 3.261 do 3.280 z 13036
  1. #3261
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ty w różnych wątkach masz jakąś dla mnie niezrozumiałą tendencję to wypowiadania się o rzeczach o których nie masz pojecia i przekręcania podstawowych faktów.
    Ma to swoja nazwę.

  2. #3262
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Pamiętaj artykuł i czytanie ze zrozumieniem.Pamiętaj co o tobie piszą inni i to jak w tym i nie tylko tym topiku.
    Czyli nie potrafisz wskazac przykladu gdzie ktos "poległ" na warunkach gruntowych i przez to nie mógł zainstalować PC wodnej.
    Reasumujac zwyczajnie kłamałeś :-/

  3. #3263
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Czyli nie potrafisz wskazac przykladu gdzie ktos "poległ" na warunkach gruntowych i przez to nie mógł zainstalować PC wodnej.
    Reasumujac zwyczajnie kłamałeś :-/
    Zrobiłem mniej błędów interpunkcyjnych mówiąc prawdę o kominkach i nie kłamałem tak jak ty.Zwyczajnie kłamiesz.

  4. #3264
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Ma to swoja nazwę.

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    zaopatrzenie w ciepło z indywidualnych źródeł wykorzystujących gaz ziemny, gaz płynny olej opałowy lekki, energię elektryczną lub inne odnawialne źródła energii; wyklucza się stosowanie pieców opalanych paliwem stałym (zakaz nie dotyczy kominków i biomasy);

  5. #3265

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    A Ty, gdybyś miał porównać podstawy mentalne wyboru między kominkiem z płaszczem wodnym a np. pompą ciepła, to na co byś wskazał? Dlaczego ktoś decyduje się na ten pierwszy, a nie na np. pompę ciepła?
    Pytam zupełnie poważnie.
    Pytasz o coś czego nie da się wytłumaczyć. Nie wyobrażam sobie domu bez kominka i bez prawie codziennego palenia w nim. A skoro tak to jest on głównym źródłem ogrzewania i tak jest zrobiona instalacja. Tyle co mnie kosztowała moja instalacja mógłbym mieć niejedną wypasioną pompę ciepła i jeszcze by zostało Dlatego śmieszą mnie twierdzenia, że tylko biedni bądź nie majętni stawiają na ogrzewanie domu drewnem. Ja jak najbardziej rozumiem, że jednym kominek kojarzy się z syfem, obowiązkiem, noszeniem drewna itp. Szanuję to i rozumiem. Ale wkurza mnie, że Ci ludzie sami nie potrafią wyjść poza czubek własnego nosa i zrozumieć, że dla kogoś innego posiadanie kominka to zupełnie inny wymiar, kompletnie nieekonomiczny.

  6. #3266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Przepraszam, gdzie jak napisałem o paleniu śmieciami i pampersami? Napisałem, że słyszałem od jednego smrodziaża ze pampers nasączony rozpałka długo się pali. Zupełnie się to nie tyczyło ludzi i majętnych i drogich wkładów. Proszę czytaj ze zrozumieniem i nie wyrywaj z kontekstu.

    Napisałem, że ludzie majętni nie hajcują 24/7 ile by za ten kominek nie zapłacili. A Ci co hajcują 24/7 według moich kryteriów nie są majętni.
    Nic tam o smieciach nie było
    Nie no po prostu ręce opadają. Kontekst wcześniejszych wypowiedzi, do których nawiązałeś był jasny i wyraźny. Ludzie niemajętni i skąpi, którzy dla oszczędności palą w kominkach śmieciami i pampersami. Do tego nawiązałeś i nie odwracaj kota ogonem bo naprawdę jest to śmieszne.

  7. #3267
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Problem z piecem lub kotłem w salonie polega na braku kontroli nad procesem spalania - co i jak się spala. Nawet jak jest to urządzenie spełniające najwyższe normy emisji, nie ma gwarancji, że do paleniska nie pójdą butelki PET, pampersy, drzwi od starej szafy,.... Deklaracja inwestora lub użytkownika w stylu "ale ja będę palił od góry, tylko drewnem certyfikowanym o wilgotności poniżej 10%" jest niewystarczająca.
    Wszyscy znamy życie i wiemy, że Polak potrafi.
    Powyższe właśnie legło w Krakowie u podstaw zakazu używania salonowych źródeł ciepła.
    Kotły na pellet, groszek klasy 5 z racji konstrukcji uniemożliwiają dowolność stosowania paliwa. Pampersa, butelki, starej opony nie ma jak włożyć
    Brednie...W Krakowie legło, bo takie są założenia polityczne przy wsparciu petrorubli i ogłupionej publiczności.... Zaproponowaliśmy zaplombowany sterownik z sondą rejestrującą rodzaj opału i rejestrującą proces spalania....Urządzenie sprawdzone u mądrzejszych....Niestety nie mogło przejść, bo ma być zakaz. "Po moim trupie", czy jakoś tak się wyraził Pan z magistratu. któremu wyraźnie zależy na monopolu gazowym...( nazwisko i adres znany redakcji )

  8. #3268

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Człowiek majętny nie zrobią sobie kotłowni w salonie tylko dlatego, że lubi se na ogień popatrzeć. On se kupi wkład który mu będzie do drogiej sofy pasował. A że kosztował 15tys. Phi. Drobne.

    Człowiek majętny nie zrobi sobie drogiego kominka z płaszczem (tylko dla klimatu) i wprowadzi się do nie wykończonego domu.

    Jeśli mówimy o kominkach z płaszczem i hajcowanych 24/7 mówimy o ludziach skąpych bądź niemajętnych.
    Uważasz mnie za skąpego i biednego? Nie rozpędzaj się tak Jastrząb, nie rozpędzaj i waż słowa.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #3269
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Zrobiłem mniej błędów interpunkcyjnych mówiąc prawdę o kominkach i nie kłamałem tak jak ty.Zwyczajnie kłamiesz.
    Podobno się kiedyś zgodziliśmy ze nie bedziemy rozmawiać o interpunkcji.

    Skoro nie kłamałeś, pokaż ten przypadek polegnięcia na warunkach grunotwych. Jeden. Bez zasłaniania się interpunkcją proszę/
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 19-01-2017 o 12:21

  10. #3270

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Pytasz o coś czego nie da się wytłumaczyć. Nie wyobrażam sobie domu bez kominka i bez prawie codziennego palenia w nim. A skoro tak to jest on głównym źródłem ogrzewania i tak jest zrobiona instalacja. Tyle co mnie kosztowała moja instalacja mógłbym mieć niejedną wypasioną pompę ciepła i jeszcze by zostało Dlatego śmieszą mnie twierdzenia, że tylko biedni bądź nie majętni stawiają na ogrzewanie domu drewnem. Ja jak najbardziej rozumiem, że jednym kominek kojarzy się z syfem, obowiązkiem, noszeniem drewna itp. Szanuję to i rozumiem. Ale wkurza mnie, że Ci ludzie sami nie potrafią wyjść poza czubek własnego nosa i zrozumieć, że dla kogoś innego posiadanie kominka to zupełnie inny wymiar, kompletnie nieekonomiczny.
    Dobrze powiedziane. Nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze. Równie dobrze można zadać pytanie tym, którzy wybudowali domy np o powierzchni 100 m2 - dlaczego nie kupili tańszego od budowy domu mieszkania o tej samej powierzchni. Tego też nie da się przepuścić przez pryzmat ekonomiczny.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #3271
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Uważasz mnie za skąpego i biednego? Nie rozpędzaj się tak Jastrząb, nie rozpędzaj i waż słowa.
    Mieszkasz w niewykończonym domu i hajcujesz 24/7 drewnem. Tak, twierdzę że brakuję Ci funduszy na ogrzewanie i/lub wykończenie domu.

  12. #3272
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Pytasz o coś czego nie da się wytłumaczyć. Nie wyobrażam sobie domu bez kominka i bez prawie codziennego palenia w nim. A skoro tak to jest on głównym źródłem ogrzewania i tak jest zrobiona instalacja. Tyle co mnie kosztowała moja instalacja mógłbym mieć niejedną wypasioną pompę ciepła i jeszcze by zostało Dlatego śmieszą mnie twierdzenia, że tylko biedni bądź nie majętni stawiają na ogrzewanie domu drewnem. Ja jak najbardziej rozumiem, że jednym kominek kojarzy się z syfem, obowiązkiem, noszeniem drewna itp. Szanuję to i rozumiem. Ale wkurza mnie, że Ci ludzie sami nie potrafią wyjść poza czubek własnego nosa i zrozumieć, że dla kogoś innego posiadanie kominka to zupełnie inny wymiar, kompletnie nieekonomiczny.
    Lat temu 11 kiedy KZPŁW wchodziły w totalny bum ,a PC raczkowały przed tym bumem mogłem wybrać.Przyjechali i w PC na dużej ilości marglu poległem.Po ekspertyzie wyszło ,że ani pionowa ani pozioma nie będą w moim przypadku ekonomiczne nie wspominając o kwocie za roboty z nią związane gdybym jednak się uparł..Tu także poległem i nie tylko ja w mojej okolicy.Tak samo miałem z oczyszczalnia ekologiczną.Pozostał KZPŁW jako alternatywne źródło pozyskiwania energii cieplnej.Na tamte czasy nie był tani a i jego instalacja i zabezpieczenia także.Do tej kasy ,którą wydałbym na nieekonomiczna PC dodałem Solary.Przepraszam ,że w twoim poście ale ten jegomość jest niereformowalny i biedny w argumenty.(jastrzab)

    p.s na dodatek nie zrozumiał kontekstu rozmowy z postu #3265
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 19-01-2017 o 12:25

  13. #3273

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Mieszkasz w niewykończonym domu i hajcujesz 24/7 drewnem. Tak, twierdzę że brakuję Ci funduszy na ogrzewanie i/lub wykończenie domu.
    Tak, brakuje mi jeszcze położyć płytki na całej górze i pomalować. A Tobie nic do tego, ja Ci do portfela nie zaglądam. Ja postawiłem dom za własne pieniądze a Tobie pewnie mamusia sypnęła groszem i cwaniakujesz. Postawiłem dom i wprowdziłem się z rodziną w 14 m-cy od wbicia łopaty, masz lepszy wynik? Wyobraź sobie, że jeszcze przed budową kupiłem sobie nowe moto. Ogarniasz to?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  14. #3274
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Nie no po prostu ręce opadają. Kontekst wcześniejszych wypowiedzi, do których nawiązałeś był jasny i wyraźny. .
    Oczywiście ze konteks był jasny i wyraźny. Zeby był jeszcze wyraźniejszy stosuje się cytowanie:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bzdury1.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	21,7 KB
ID:	379027   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bzdury2.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	12,0 KB
ID:	379028  

  15. #3275
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Tak, brakuje mi jeszcze położyć płytki na całej górze i pomalować. A Tobie nic do tego, ja Ci do portfela nie zaglądam. Ja postawiłem dom za własne pieniądze a Tobie pewnie mamusia sypnęła groszem i cwaniakujesz.
    Skoro ja mam Tobie to portfela nie zagladac, to czemu Ty zagladasz do mojego?
    Nie, mamusia niczym nie sypneła. Nie miała z czego

  16. #3276
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Tak, brakuje mi jeszcze położyć płytki na całej górze i pomalować. A Tobie nic do tego, ja Ci do portfela nie zaglądam. Ja postawiłem dom za własne pieniądze a Tobie pewnie mamusia sypnęła groszem i cwaniakujesz. Postawiłem dom i wprowdziłem się z rodziną w 14 m-cy od wbicia łopaty, masz lepszy wynik? Wyobraź sobie, że jeszcze przed budową kupiłem sobie nowe moto. Ogarniasz to?
    Do kogo Ty mówisz.Do lekkoducha.Wybudowałem chałupę i musiałem częściowo się skredytować.Nikt mi nie pomagał i żyje mi się dobrze.Fakt ,ze wybudowałbym teraz inaczej ale cóż kiedyś był inny pomysł na życie.Popatrz na niego roszczeniowy i za watahę by życie oddał.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 19-01-2017 o 12:43

  17. #3277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Skoro ja mam Tobie to portfela nie zagladac, to czemu Ty zagladasz do mojego?
    Nie, mamusia niczym nie sypneła. Nie miała z czego
    A kiedy to zajrzałem do Twojego? Z resztą, skończmy te chore przegadywanki i skupmy się na temacie wątku. Ja popieram budowanie kominków i używanie ich do ogrzewania domu. Tak dla kominków z płaszczem i konwekcyjnych - ludzie róbcie kominki w nowych domach. Pompy ciepła są takie zimne i bezduszne.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  18. #3278
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Lat temu 11 kiedy KZPŁW wchodziły w totalny bum ,a PC raczkowały przed tym bumem mogłem wybrać.Przyjechali i w PC na dużej ilości marglu poległem.Po ekspertyzie wyszło ,że ani pionowa ani pozioma nie będą w moim przypadku ekonomiczne nie wspominając o kwocie za roboty z nią związane gdybym jednak się uparł..Tu także poległem i nie tylko ja w mojej okolicy.Tak samo miałem z oczyszczalnia ekologiczną.
    Ale oczyszczalnie zrobiłeś.
    Po za tym googiel z łatwością pokazuje Twoje wątpliwości dotyczącej margli i oczyszcalni, ale margli i PC to już nie

  19. #3279
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Brednie...W Krakowie legło, bo takie są założenia polityczne przy wsparciu petrorubli i ogłupionej publiczności.... Zaproponowaliśmy zaplombowany sterownik z sondą rejestrującą rodzaj opału i rejestrującą proces spalania....Urządzenie sprawdzone u mądrzejszych....Niestety nie mogło przejść, bo ma być zakaz. "Po moim trupie", czy jakoś tak się wyraził Pan z magistratu. któremu wyraźnie zależy na monopolu gazowym...( nazwisko i adres znany redakcji )
    1. Złożyliście doniesienie do prokuratury na niedozwolone działania obcego mocarstwa?
    2. Uchwała była podejmowana większością głosów i jeden "trup" nie powinien mieć znaczenia.
    3. Lobby gazowe jest tylko jedno. PGNiG - spółka skarbu państwa.
    4. Czy twierdzisz, że w radzie Krakowa zasiadają sami głupcy /dający się ogłupić/?
    5. Czy nie uważasz, że forsowanie dopuszczenia do użytkowania pieców salonowych na drewno to nic innego jak działanie określonego lobby opłacanego np. przez min. Szyszkę?

  20. #3280
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A kiedy to zajrzałem do Twojego? .
    Ty nawet nie pamiętasz co 5minut wcześniej piszesz??

    "Ja postawiłem dom za własne pieniądze a Tobie pewnie mamusia sypnęła groszem i cwaniakujesz. "

Strona 164 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony