dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 13
Pokaż wyniki od 241 do 244 z 244
  1. #241
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fox503

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-701
    Posty
    132

    Domyślnie

    Nie no w ofercie już jest pozycja 'miedziane rury chłodnicze' +300zł ale za otulinę karze sobie doliczać. Mam nadzieję że różnica w rurach i otulinie jest zauważalna.

  2. #242
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    ręce opadają czy rozumiesz że rura bez otuliny jest droższa od tej w gotowej białej otulinie? a więc do ceny otuliny kauczukowej doliczyć trzeba droższa rurę czy to taka czarna magia...
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  3. #243
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fox503

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-701
    Posty
    132

    Domyślnie

    ok, nie zrozumiałem, że to jest gotowy komplet -> zwykła rura + biała otulina
    zatem aby było porządnie trzeba dopłacić do rury chłodniczej (+300zł za 5mb) oraz otuliny kauczukowej (+65 za mb)

  4. #244
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ania126

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zamosc
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaselllo Zobacz post
    Podłogówkę wykonywałem 5 lat temu więc moje ceny są pewnie nieaktualne.... Płaciłem 95zł za m2. Styropian (średnio 10cm -15 na parterze i 5 na górze), folia rurki wavin. Cena obejmowała również montaż trzech mosiężnych rozdzielaczy z rotamerami oraz wylewkę z miksokreta -12cm. Pompa powietrzna panasonica 17tys zł + 2tyś montaż. O dotacjach nie będę wspominał bo teraz są już inne zasady możliwości dofinansowania. Wentylacja Onyx Classic 550 6100 zł. Rury ocynk położyłem z kumplami przez weekend. Wydałem na nie + dodatki 4800 zł.
    Dom 300m2
    Najwięcej zapłaciłem 1800 zł za co i cwu rocznie. W tym roku, jak i w dwóch poprzednich wyjdzie zdecydowanie poniżej 1500 zł (na dziś jest to 920 zł licząc od października). SCOP roczny nie wyszedł mi jeszcze poniżej 4.
    Chcę dodać, że pierwotnie uparłem się na pompę gruntową, jednak możliwości finansowe nie pozwoliły mi na jej zakup. Najniższą ofertę dostałem na blisko 80 tyś zł. Byłem załamany bo przecież nawet komina nie miałem. Zacząłem rozglądać się za powietrznymi pompami. Odwiedziłem 14 użytkowników różnych pomp. Dopiero to upewniło mnie, że powietrzna pompa jest warta uwagi.
    Teraz jestem wdzięczny losowi, że wówczas nie było mnie stać na pompę gruntową. Zyski z jej posiadania w stosunku do pompy powietrznej byłyby marginalne a komfort grzania identyczny. Dziwi mnie w ogóle polemika o zasadności montowania pompy gruntowej do domów mniejszych niż mój. Tłumaczę to sobie tylko bojaźnią przed nieznanym, złym doradztwem, czasem może snobizmem? oczywiście nie obrażając nikogo.
    Wyslalalam zapytanie na priv

Strona 13 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony