dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 657 z 833
Pokaż wyniki od 13.121 do 13.140 z 16658
  1. #13121
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pionowa, albo skośna, tak, aby odprowadzała wodę poza obrys.
    U mnie też z tym nie będzie problemu bo tam nie musi być jakiś kosmiczny spadek a i rynny będą mieć odwodnienie plus drenaż. Przy płytach raczej wody w obrębie domu nie ma za dużo.

  2. #13122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Pionowa opaska jest bardziej efektywna niż pozioma. Niedużo ale zawsze. Problemem jest jej poprawne wykonanie, jeżeli ma być jednocześnie szalunkiem traconym dla płyty.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #13123

    Domyślnie

    Jak głęboko daje się opaski pionowe ?
    Czy zabezpieczaliście czymś swoje opaski (burty) przed gryzoniami ?
    Ostatnio edytowane przez busy_beaver ; 29-01-2017 o 16:56

  4. #13124
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krasowiaki

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mysłowice
    Dzielnica
    Krasowy
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie dylemat

    Cześć, Chcę postawić swoją stodole na III kat górniczej (potencjalnej)w Myslowicach. Architekt proponuje mi płytę, ktora wyglada jak skrzynia wypelniona piachem. Cala konstrukcja ma ok 1,3 metra glebokosci!. Powołuje się na opinie konstruktora... Ja upieram się przy bardziej popularnej konstrukcji a'la ps-systemy fundamentowe. Doradzcie z kim skosultowac sprawę. Zmienię albo poglad albo konstruktora...

  5. #13125
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^zmien konstruktora, na forum byla podawana firma chyba z
    Rudy slaskiej....

  6. #13126
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krasowiaki

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mysłowice
    Dzielnica
    Krasowy
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ppkonstruktor?

  7. #13127
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robbson

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    kutno
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    20

    Domyślnie

    witam,
    po długiej lekturze tego watku poszukuje sprawdzonego wykonawcy PF. Widzę że na forum jest 2 wykonawców którzy sporo sie udzielali w tym wątku.
    Czy moglibyście polecić jakichś wykonawców/firmy od PF (może być na priv)? Buduje w centralnej Posce .

  8. #13128
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krasowiaki Zobacz post
    Cześć, Chcę postawić swoją stodole na III kat górniczej (potencjalnej)w Myslowicach. Architekt proponuje mi płytę, ktora wyglada jak skrzynia wypelniona piachem. Cala konstrukcja ma ok 1,3 metra glebokosci!. Powołuje się na opinie konstruktora... Ja upieram się przy bardziej popularnej konstrukcji a'la ps-systemy fundamentowe. Doradzcie z kim skosultowac sprawę. Zmienię albo poglad albo konstruktora...
    Cześć Krasowiak, pewnie bedziemy sąsiadami
    Hehe jest tu już nas 4, którzy bedą rozpoczynać budowe na Krasowach w tym roku.
    MI płyte robili z PPkonstruktor bo oryginalna płyta w projekcie to była porażka...
    Polecam
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  9. #13129

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robbson Zobacz post
    witam,
    po długiej lekturze tego watku poszukuje sprawdzonego wykonawcy PF. Widzę że na forum jest 2 wykonawców którzy sporo sie udzielali w tym wątku.
    Czy moglibyście polecić jakichś wykonawców/firmy od PF (może być na priv)? Buduje w centralnej Posce .
    A co z tymi dwoma jest nie tak? Brinkmann, robi w całej Polsce. Vega pewnie też.

  10. #13130

  11. #13131
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robbson

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    kutno
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A co z tymi dwoma jest nie tak? Brinkmann, robi w całej Polsce. Vega pewnie też.
    Wątpię żeby było z nimi coś nie tak skoro swoją wiedzą się dziela na forum. Chodzi o to żeby było kilka alternatyw ze względu na terminy , cenę itp. Jeżeli ktoś może kogoś jeszcze polecić to będę wdzięczny.

  12. #13132
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krasowiaki

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mysłowice
    Dzielnica
    Krasowy
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Angry

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Cześć Krasowiak, pewnie bedziemy sąsiadami
    Hehe jest tu już nas 4, którzy bedą rozpoczynać budowe na Krasowach w tym roku.
    MI płyte robili z PPkonstruktor bo oryginalna płyta w projekcie to była porażka...
    Polecam
    Witajcie płytowcy!
    Wrzucam (o ile mnie ot nie przerośnie ) koncepcję naszego budynku. Koncepcja jest kompromisem pomiędzy "chciejstwami" a kosztami budowy i użytkowania. Parter to ok ~120 mkw płyty , w ścianach trzpienie , silikaty 18 . Projektu jeszcze dokładnie nie obrabiał konstruktor ale jeśli pod kątem zastosowania płyty, jej warstw , wzmocnień itd mielibyście jakieś uwagi to prośba o komentarze. Budynek będzie na potencjalnej III kategorii szkód, ogrzewanie gazowe - nie planuję "akumulatora"
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekró.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	59,1 KB
ID:	380147   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	75,7 KB
ID:	380148  

  13. #13133
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    A kto wymyślił tak głęboko posadowioną płytę?

  14. #13134
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    A kto wymyślił tak głęboko posadowioną płytę?
    ja miałem początkowo podobną - taka wielka wanna z piaskiem
    A u sąsiada tez taką robili
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  15. #13135
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krasowiaki

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mysłowice
    Dzielnica
    Krasowy
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    ja miałem początkowo podobną - taka wielka wanna z piaskiem
    A u sąsiada tez taką robili
    No właśnie... Wymyślił Pan Konstruktor, Pani Architekt wskazuje na opinię prof z Politechniki ale konkretnego uzasadnienia poznać lub zrozumieć nie mogę, poza enigmatycznym "Mogą się pojawić rysy na elementach konstrukcyjnych. Pełne zabezpieczenie zapewniają jedynie płyty z dodatkowym usztywnieniem np. ze ścian fundamentowych"
    http://dompedia.blogspot.com/2015/06...nstrukcja.html (ostatnie rysunki)
    Taka "skrzynia" wydaje mi się bardziej czaso i kosztochłonna...

  16. #13136
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    No wiesz, taka płyta będzie zdecydowanie sztywniejsza wraz z tymi ścianami lanymi na mokro, aniżeli bez takich ścian, ale to samo można uzyskać np stosując grubszą płytę.
    Tam jak dobrze widzę masz płytę ze 30-35 grubą , jak sobie policzysz sam beton na te ściany to lekko możesz pogrubić płytę o 12 cm.
    45 cm grubości płyta pod taki domek to kurna nawet na IV kategorii sie nie zarysuje ....z 1/3 ziemi mógłbyś wybrać pod płyta i domek by stał.
    Jedyną zaletą głębiej posadowienej płyty ( poza większą nośnością posadowienia ) jest możlwość poprowadzenia kanalizacji nad płytą , tylko tyle.

    To jest stara szkoła konstruktora ...
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 30-01-2017 o 17:53

  17. #13137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robbson Zobacz post
    witam,
    po długiej lekturze tego watku poszukuje sprawdzonego wykonawcy PF. Widzę że na forum jest 2 wykonawców którzy sporo sie udzielali w tym wątku.
    Czy moglibyście polecić jakichś wykonawców/firmy od PF (może być na priv)? Buduje w centralnej Posce .
    Ja polecam poszukać jakiejś lokalnej firmy, i najlepiej nie takiej z pięcioma ekipami. Wg mojego doświadczenia te z jedną/dwiema ekipami są solidniejsze, jedynie może być problem z terminami, bo często mają obłożne 2 lata do przodu. W dużych firmach często szef nie ma pojęcia co robi ekipa.

    Wbrew pozorom płyta fundamentowa to nie technologia kosmiczna , wielu forumowiczów wykonało ją własnymi rękami.
    ...

  18. #13138
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    moja płyta w projekcie ma 21cm i tez przewidywana 3 kat szkód jak u Krasowiaka - jego płyta bedzie 300m od mojej
    Mam ją policzoną pod silikaty, lany strop 15cm i dachówke.
    Jak pytałem w PP czy to wystarczy (kierbud miał wątpliwości) powiedzieli ze spokojnie ale jak sie boje mogę ją sobie pogrubić...Tak wiec wole chuchać na zimne(kierbud mnie przestraszył) i dam otuline 4cm i wyjdzie mi 24cm
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 30-01-2017 o 19:10
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  19. #13139

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Wg mojego doświadczenia te z jedną/dwiema ekipami są solidniejsze, jedynie może być problem z terminami, bo często mają obłożne 2 lata do przodu.
    2 lata do przodu? Przecież tak się nie da funkcjonować. U nas terminy oczekiwania na kolejkę są tygodniowe, po następnym tygodniu płyta już jest wylana, o ile to nie jest jakiś kolos. Od tego jest biuro, żeby wszystko poukładać. W dużej firmie też można robić dobrze, ludzi się dobiera, majster ma zawsze głos, a nigdy nie jest tak, żeby tylko jedna osoba się dobrze znała, ludzie też się znają, bo pracują latami razem.

    A zrobienie samej płyty, to jest najmniejsza praca. Przy dobrej ekipie da się to zrobić w dwa dni. Dużo więcej pracy jest w przygotowaniu podłoża, szalowaniu, poukładaniu kabli i rur i to akurat trzeba robić powoli i z rozmysłem. Zawsze można te rzeczy przygotować wcześniej a wziąć zbrojarzy tylko do samej płyty i wylania.

  20. #13140

    Domyślnie

    Ja tam nie wiem, ale u mnie na podwórku, o dobrej ekipie, to przynajmniej rok do przodu myśleć.
    ...

Strona 657 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony