dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 198 z 652
Pokaż wyniki od 3.941 do 3.960 z 13036
  1. #3941
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Słyszałem wiele razy argumenty gaz to komfort, WM to komfort, Jak brakuje argumentów ekonomicznych to zaczynamy mówić o komforcie.
    Dom, który budujesz/mieszkasz wybierasz dla jego "argumentów ekonomicznych", czy komfortu ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #3942
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    @fotohobby jedno z drugim musi się łączyć a to gdzie się połączy to już kwestia indywidualna. Co do WM będę kontynuowa jej zakłądanie chociaż raczej niezarobi to na siebie. Co do gazu jestem przeciwnikiem ponieważ kozzt gazu jest zbliżony do prądu a instalacji zbliżony do ekogrochu.
    Dla mnie dom miał mieść większy standard niż w bloku i niższe koszty utrzymania mojej rodziny. Średnio miesięczny koszt utrzymania domu opłat,mediów, uezpieczenia,ochrony, podatków itp to 600-650złzł. i denerwują mnie ekonawiedzeni anty eko groszek, anty kominek. Kup se pan biogówienko lepsze od kominka. Czyżby naprawdę ten śwait musi trochę pierdyknąć abyście pewne "zabytkowe" źródła docenili.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #3943
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Słyszałem wiele razy argumenty gaz to komfort, WM to komfort, Jak brakuje argumentów ekonomicznych to zaczynamy mówić o komforcie.
    Kurcze.
    Uzasadni ktoś ekonomię posiadania dodatkowej kotłowni na paliwo stale, wybudowanej w salonie za ca 15 000 zł, wykorzystywanej przez 4 m-ce w roku i do tego np. 2-3 razy w tygodniu?

  4. #3944
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Kurcze.
    Uzasadni ktoś ekonomię posiadania dodatkowej kotłowni na paliwo stale, wybudowanej w salonie za ca 15 000 zł, wykorzystywanej przez 4 m-ce w roku i do tego np. 2-3 razy w tygodniu?
    Dlaczego 15k?? moja koza z montażem kosztowała 4,3k służy do zabawy jest niezależna od prądu w razie jakichś komplikacji jestem w stanie ogrzać nią dom przy koszcie podobnym do podstawowego źródła ogrzewania.
    Uzasadnij mi stawianie sobie butli koło domu ?? to się dopiero opłaca
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #3945
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    @fotohobby jedno z drugim musi się łączyć a to gdzie się połączy to już kwestia indywidualna. Co do WM będę kontynuowa jej zakłądanie chociaż raczej niezarobi to na siebie. Co do gazu jestem przeciwnikiem ponieważ kozzt gazu jest zbliżony do prądu a instalacji zbliżony do ekogrochu.
    I tu właśnie wchodzi w grę komfort, dlatego węglem nie byłem ani przez moment zainteresowany.
    Ani tym, żeby "dokładać swoje" do miejskiego smogu

    moja koza z montażem kosztowała 4,3k służy do zabawy jest niezależna od prądu w razie jakichś komplikacji jestem w stanie ogrzać nią dom

    Ten komfort ogrzewania i rozpiętość temperatur też sobie wyobrażam
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #3946
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Kurcze.
    Uzasadni ktoś ekonomię posiadania dodatkowej kotłowni na paliwo stale, wybudowanej w salonie za ca 15 000 zł, wykorzystywanej przez 4 m-ce w roku i do tego np. 2-3 razy w tygodniu?
    Koszt 1kWh = 10 groszy.

    Ile kosztuje "twoja" kotłownia ?
    Ile kosztuje Twoja kWh ?
    Darek B

  7. #3947
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    A ja nie brałem gazu bod uwagę z racji dużo wyższych kosztów. Koza jest awaryjnym źródłem ogrzewania i niema dawać komfortu. A eko groch daje względny komfort przy niskiej cenie.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #3948
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Dlaczego 15k?? moja koza z montażem kosztowała 4,3k służy do zabawy jest niezależna od prądu w razie jakichś komplikacji jestem w stanie ogrzać nią dom przy koszcie podobnym do podstawowego źródła ogrzewania.
    Uzasadnij mi stawianie sobie butli koło domu ?? to się dopiero opłaca
    Przy braku argumentów typowe odwracanie kota ogonem.
    Nie potrafiąc odpowiedzieć na niewygodne pytanie, zmień temat i zaatakuj przeciwnika.
    Pytam wyraźnie.
    Proszę o ekonomicznie uzasadnienie wybudowania w salonie drugiej kotłowni na paliwo stałe z płaszczem wodnym /obok gazowej, PC, węglowej/.

  9. #3949
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Koszt 1kWh = 10 groszy.

    Ile kosztuje "twoja" kotłownia ?
    Ile kosztuje Twoja kWh ?
    Proszę w takim razie o stopę zwrotu inwestycji w drugą kotłownię w salonie przy założeniu, że pierwsza kotłownia
    - gaz - 1 kWh kosztuje 23 gr
    - PC - 1 kWh kosztuje 12 gr
    - ekogroszek - 1 kWh kosztuje 18 gr.
    Kotłownia w salonie pracuje np. 4 miesiące w roku,niech będzie 5 miesięcy, i 3 razy w tygodniu, czyli 60 dni w roku.
    Można też przyjąć inne parametry.
    Czekam.

  10. #3950

    Domyślnie

    Może rozpatrz mój przypadek koza za 1,2k , kwh za 6,5 gr .Wdzięczność żony za ciepło promieniowania bezcenna.

  11. #3951
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Jeśli kominek z płaszczem wodnym wybudowanym równolegle z podstawowym źródłem ciepła jest cudownym urządzeniem na generowanie oszczędności w ogrzewaniu całego domu i cwu powinienem zostać zasypany argumentami. Jak na razie cieniutko.

    Zapewne zaraz ktoś się zgłosi i oznajmi:
    na złomie znalazłem coś takiego,

    samodzielnie zainstalowałem, palę paletami, koszt kWh = 0 zł.

  12. #3952

    Domyślnie

    Coś takiego Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1390385921274.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	35,7 KB
ID:	380710
    jak kupowałem to kilka było do wyboru

  13. #3953
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Proszę w takim razie o stopę zwrotu inwestycji w drugą kotłownię w salonie przy założeniu, że pierwsza kotłownia
    - gaz - 1 kWh kosztuje 23 gr
    - PC - 1 kWh kosztuje 12 gr
    - ekogroszek - 1 kWh kosztuje 18 gr.
    Kotłownia w salonie pracuje np. 4 miesiące w roku,niech będzie 5 miesięcy, i 3 razy w tygodniu, czyli 60 dni w roku.
    Można też przyjąć inne parametry.
    Czekam.
    W domu rodziców z zeszłym roku piec gazowy pracował 2 dni , słownie DWA , dom jest ogrzewany kominkiem z płaszczem wodnym [ Romotop Kv 075W ] Na cały sezon poszło prawie 7 metrów drewna po 220 zł .



    Jaki sens ekonomiczny miało wybudowanie przyłączą gazowego i zainstalowanie pieca ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dynamicKV 075W.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	5,6 KB
ID:	380713   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160213_181325.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	380714  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 04-02-2017 o 13:32
    Darek B

  14. #3954
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cozmo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-080
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Przy braku argumentów typowe odwracanie kota ogonem.
    Nie potrafiąc odpowiedzieć na niewygodne pytanie, zmień temat i zaatakuj przeciwnika.
    Pytam wyraźnie.
    Proszę o ekonomicznie uzasadnienie wybudowania w salonie drugiej kotłowni na paliwo stałe z płaszczem wodnym /obok gazowej, PC, węglowej/.
    Pytanie nie jest nie wygodne,w wielu przypadkach po prostu stopa zwrotu jest względnie długa . Z moich wyliczeń wychodzi że przy średniej klasie pełnego zestawu do kominka wodnego to 10-25K. (komin 3500zł + Wkład 5000-8000zł + bufor 1000l 4000zł + dwie pomki 1000zł+rury mieszacze zawory 1500zł + hydraulik 2000zł +sterownik 500-1500zł +zabudowa 2000-6000zł) W skrajności nie wchodzę można kupic urzywany wkład za 1500zł + jedna pompka za 200zł +rury 500zł.+praca własna ,bez sterownika i bez bufora i mamy 2200zł,ale można też nabyć zestaw u Brunnera za 70000zł . Zależy jak duży dom i jak często będziemy palić w kominku oraz po ile nabywamy opał oraz jakie są alternatywne zródła grzania w danej okolicy, ma to sens ekonomiczny lub go nie ma .
    W moim przypadku sens ekonomiczny mały bo gaz(komin,piec,robota 17000zł) +kominek PW (24000zł) łącznie daje 41000zł za dwa niezależne źródła ciepła.
    Koszt średniej pompy ciepła na mój dom to 42000zł. Gdyby nie fakt że kominek do częstego palenia w nowym domu po prostu miał być i już to były by dwa warianty: gaz za 17000zł i pompa za 42000zł.
    W kalkulacji uwzględniłem koszty postawienia kominów ,opału,gazu i prądu do PC. Nie uwzględniłem potencjalnych awarii bo nie wiem jak to przewidzieć w przypadku PC. Przyjąłem założenie że układ PC będzie się zużywał tak jak PW i gaz.
    Mimo stopy zwrotu podobnej do PC świadomie wybraliśmy takie rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez cozmo ; 04-02-2017 o 14:17

  15. #3955

    Domyślnie

    Ostatni tydzień miałem okazje spędzić służbowo, w wypoczynkowej miejscowości Oppdal, w Norwegii. Domek z bala w którym mieszkałem, posiadał ogrzewanie elektryczne oraz kominek.
    Podczas pobytu, odwiedziłem 4 nowo budowane domy, typu " nowoczesna stodoła" . Każdy z budowanych domów, posiadał ogrzewanie elektryczne, plus kominek lub tak zwaną kozę.
    Pytanie do osób które są na, "nie dla kominków w nowo budowanych domach". Co waszym zdaniem, kieruje Norwegami budującymi kominki w nowych domach?
    Pozdrawiam.

  16. #3956
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    W domu rodziców z zeszłym roku piec gazowy pracował 2 dni , słownie DWA , dom jest ogrzewany kominkiem z płaszczem wodnym [ Romotop Kv 075W ] Na cały sezon poszło prawie 7 metrów drewna po 220 zł .
    Czyli 20MWh z m3 lub 15MWh z mp. Więcej jak 50% nie wyciągnęli na sprawności (a jak wyciągnęli to i tak wentylacją puścili w atmosferę), wychodzi odpowiednio 10MWh i 7,5MWh (swoją drogą, co to za dom, jakie parametry?). Za drewno 1600 zł plus robota dzień w dzień po 2-3x przy kotle. Gaz odpowiednio 2400 lub 1800. Biorąc pod uwagę znacznie wyższy koszt instalacji kominka, wyjdzie na to samo. Znaczy nie to samo, bo mniej się trzeba będzie narobić i mniej się truje siebie i sąsiadów. A wystarczy tylko przypomnieć, że gaz czy prąd się kupi, zdrowia się nie kupi choćby się miało grube miliardy.

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Jaki sens ekonomiczny miało wybudowanie przyłączą gazowego i zainstalowanie pieca ?
    Ależ oczywiście, od dawna się powtarza, że zarówno kominek jak i podłączenie gazu jest bezsensowne -- lepiej zamiast tego grzać prądem z COPem. Czysto, łatwo, zdrowo i przyjemnie. Ale co ty możesz o tym wiedzieć, skoro jednostek nawet nie odróżniasz.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  17. #3957
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACUŚ Zobacz post
    Ostatni tydzień miałem okazje spędzić służbowo, w wypoczynkowej miejscowości Oppdal, w Norwegii. Domek z bala w którym mieszkałem, posiadał ogrzewanie elektryczne oraz kominek.
    Podczas pobytu, odwiedziłem 4 nowo budowane domy, typu " nowoczesna stodoła" . Każdy z budowanych domów, posiadał ogrzewanie elektryczne, plus kominek lub tak zwaną kozę.
    Pytanie do osób które są na, "nie dla kominków w nowo budowanych domach". Co waszym zdaniem, kieruje Norwegami budującymi kominki w nowych domach?
    Pozdrawiam.
    Było tutaj.
    Jeśli dobrze pamiętam, obecnie w Norwegii obowiązują przepisy dla nowo budowanych - pasywne, a od 2018 r. zeroenergetyczne.
    Prawdopodobnie nie obejmują domków letniskowych.

  18. #3958

    Domyślnie

    Te "domki" to nie letniskowe, tylko normalne domy całoroczne.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0145.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	380743   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0173.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	380744  

  19. #3959
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Proszę w takim razie o stopę zwrotu inwestycji w drugą kotłownię w salonie przy założeniu, że pierwsza kotłownia
    - gaz - 1 kWh kosztuje 23 gr
    - PC - 1 kWh kosztuje 12 gr
    - ekogroszek - 1 kWh kosztuje 18 gr.
    Kotłownia w salonie pracuje np. 4 miesiące w roku,niech będzie 5 miesięcy, i 3 razy w tygodniu, czyli 60 dni w roku.
    Można też przyjąć inne parametry.
    Czekam.
    Gaz zaniżony prędzej 25gr i to przy porządnym kotle i optymalnej instalacji
    podajnikowiec od 18 gr ale w dół niektórzy schodzą do ok 10gr jak mają dostęp do taniego grochu
    Pompa poniżej 12gr
    Naginasz na korzyść gazu i to jak się tylko da gazem to bliżej do prądu niż do grochu dlatego gazownicy lubią dopalać w kominkach.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #3960
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACUŚ Zobacz post
    Ostatni tydzień miałem okazje spędzić służbowo, w wypoczynkowej miejscowości Oppdal, w Norwegii. Domek z bala w którym mieszkałem, posiadał ogrzewanie elektryczne oraz kominek.
    Podczas pobytu, odwiedziłem 4 nowo budowane domy, typu " nowoczesna stodoła" . Każdy z budowanych domów, posiadał ogrzewanie elektryczne, plus kominek lub tak zwaną kozę.
    Pytanie do osób które są na, "nie dla kominków w nowo budowanych domach". Co waszym zdaniem, kieruje Norwegami budującymi kominki w nowych domach?
    Pozdrawiam.
    Mądry naród przewidujący że nie zawsze może być cacy i wszystko może sie zdarzyć.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 198 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony