dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 57
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1130
  1. #981
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tylko, że to projektów nie dołącza sie OZC
    No ale OZC jest chyba dowodem, że zapotrzebowanie i obciążenie cieplne zostało źle policzone? Bo jeżeli nie, to skąd asolt wie, że architekci to oszuści?

    Wiem wiem, OZC robił wam wszystkim asolt, ale na forum powinniśmy szukać rozwiązań jak być powinno, a nie jak jest.

  2. #982
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Każdy czynny zawodowo architekt, projektant, inżynier budownictwa musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC.
    Jeśli źle wykonali swoją pracę należy wystąpić o odszkodowanie - zawsze i wszędzie.
    Liwko ma rację - dobrze prawi.

    A dla chcących poszerzyć swą wiedzę co musi zwierać projekt budowlany (w omawianym tu zakresie):

    Szczegółowo sprawy efektywności energetycznej budynków, które są projektowane lub budowane, albo przebudowywane reguluje rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Nowelizcja przepisów rozporządzenia wprowadziła stopniowe zwiększenie poziomu wymagań aż do roku 2021. Takie etapowe zmiany pozwolą między innymi na płynne dostosowanie się rynku budowlanego do obowiązujących wymogów prawnych.

    Rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego rozszerzyło obowiązek przeprowadzania analizy możliwości racjonalnego wykorzystania wysokoefektywnych systemów alternatywnych dla wszystkich budynków oraz zmieniono zakres analizy. Celem jest upowszechnienie stosowania rozwiązań alternatywnych (do których zalicza się zdecentralizowane systemy dostawy energii oparte na energii ze źródeł odnawialnych, kogenerację, ogrzewanie lub chłodzenie lokalne lub blokowe, w szczególności, gdy opiera się całkowicie lub częściowo na energii ze źródeł odnawialnych oraz pomp ciepła) tam, gdzie ma to ekonomiczne, techniczne i środowiskowe uzasadnienie.

    Minimalne wymagania to m.in.:

    - zapewnienie wartości wskaźnika EP [kWh/(m²rok)], określającego roczne obliczeniowe zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej, a w przypadku budynków użyteczności publicznej, zamieszkania zbiorowego, produkcyjnych, gospodarczych i magazynowych - również do oświetlenia wbudowanego, obliczonej według przepisów dotyczących metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynków, mniejszej od wartości granicznych określonych w rozporządzeniu,

    - przegrody oraz wyposażenie techniczne budynku powinny odpowiadać przynajmniej wymaganiom izolacyjności cieplnej określonym w załączniku nr 2 do rozporządzenia. Wymagania minimalne uznaje się za spełnione dla budynku podlegającego przebudowie, jeżeli przegrody oraz wyposażenie techniczne budynku podlegające przebudowie odpowiadają przynajmniej wymaganiom izolacyjności cieplnej, określonym w rozporządzeniu.

    bip MIiB z 06.02.2017r.
    I powiadam Wam, że wielkimi krokami nadchodzi rewolucja. Już już stoi u drzwi - zamiast tych pierdół o wyższości OZC nad charakterystyka energetyczną budynku, będzie obowiązek instalacji ciepłomierzy na "wylocie" urządzeń grzewczych w domach jednorodzinnych.
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 07-02-2017 o 13:29
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #983
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post


    I powiadam Wam, że wielkimi krokami nadchodzi rewolucja. Już już stoi u drzwi - zamiast tych pierdół o wyższości OZC nad charakterystyka energetyczną budynku, będzie obowiązek instalacji ciepłomierzy na "wylocie" urządzeń grzewczych w domach jednorodzinnych.
    I czemu miałby to służyć ??
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    I czemu miałby to służyć ??

    Ano i np:

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    No i co z tego ze dzisiejsze normy są tak wysrubowane, skoro architekci chcąc sprostac wymaganiom WT2017 zaczynają nagminnie oszukiwac obliczenia ozc co powoduje ze jest zanizane zapotrzebowanie na ciepło w projekcie. Zauwazałem juz kilka takich przypadków, niektóre to zanizenie dwukrotne w stosunku do dokładnych obliczen ozc. Cel jest jeden przepchniecie PNB i nic wiecej Zadnego zaufania do wyników ozc w projekcie. Jest przepis jest i jego obejscie, w starostwie nikt tego nie sprawdzi bo i jak i tak sie to kręci.
    zweryfikują.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Każdy czynny zawodowo architekt, projektant, inżynier budownictwa musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC.
    Jeśli źle wykonali swoją pracę należy wystąpić o odszkodowanie - zawsze i wszędzie.
    Liwko ma rację - dobrze prawi.

    A dla chcących poszerzyć swą wiedzę co musi zwierać projekt budowlany (w omawianym tu zakresie):



    I powiadam Wam, że wielkimi krokami nadchodzi rewolucja. Już już stoi u drzwi - zamiast tych pierdół o wyższości OZC nad charakterystyka energetyczną budynku, będzie obowiązek instalacji ciepłomierzy na "wylocie" urządzeń grzewczych w domach jednorodzinnych.
    Chcesz zawalic sądy milionem nowych spraw? Nie masz litosci nad innymi petentami sadów.
    Co do ciepłomierzy to najlepielj sie je montuje do projektu, po co ozc po co charakterystyka, ciepłomierz i wszystko hula

  6. #986
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Ano i np:



    zweryfikują.
    Przypuszczenia, pobozne zyczenia, nadzieja? cos pominąłem?

  7. #987
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    A merytoryki - troszeczkę - proszę.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #988
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Chcesz zawalic sądy milionem nowych spraw? Nie masz litosci nad innymi petentami sadów.
    Po co? Przecież ty tym milionom możesz ponownie obliczyć OZC i ponownie od nich skasować za to samo. I biznes się kręci.

    Jakbyś mi źle obliczył OZC to jakie mam prawa?

  9. #989
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Panowie na zgłoszenia reagujemy adekwatnie do sytuacji. W większości moderowane posty nie mają najmniejszego związku z tematem wątku.
    Prosimy trzymać się tematu.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #990
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    ...poza tym forum ma pomagac...
    Sęk w tym, że ty nie chcesz pomagać, tylko zarabiać. W zarabianiu nie ma nic złego, jednak nie nazywaj tego pomocą na forum.

  11. #991

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Pewnie że mam. Tylko zdaję sobie sprawę z tego że za 1.8K nie można oczekiwać tego samego co za10-12K
    Oj, żebyś się nie zdziwił.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  12. #992
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    to było to - jako fragment, jasno i dobitnie ukazane - iż mimo izolacji - wieniec robi tu sporą stratę, cały detal ma Uśrednie tego fragmentu .. a jest blisko 2,3mb przegrody,
    ma U 0,4 W/m2K i było odniesienie do postów Asolt'a odnośnie jakości wyliczeń projektowanej charakterystyki energetycznej.. która imo
    powinna być tym samym co OZC.. i stąd biorą się problemy, inwestor kupuje dom który będzie miał Eu = 30 kWh/m2 .. suepr ekstra.. a tak naprawdę ma 2,5x tyle.. znok, cała branża cierpi .. na brak zaufania i wtedy .. a kupie kocioł .. na wungiel i będę grzał.. tak do niczego nie dojdziemy i ciągle będzie duszenie pyłem.. chciałem "bronić" czystego palenia .. i mimo braku dymu .. dusi dym.. czuć jak by się mąkę dmuchnęło.


    Sęk w tym, że ty nie chcesz pomagać, tylko zarabiać. W zarabianiu nie ma nic złego, jednak nie nazywaj tego pomocą na forum.
    prawnik za otwarcie drzwi każe sobie 150 zł .. płacić.. za trzy zdania.. już bym się nie czepiał..
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	az2.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	13,9 KB
ID:	381050  
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 08-02-2017 o 14:41

  13. #993
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Sęk w tym, że ty nie chcesz pomagać, tylko zarabiać. W zarabianiu nie ma nic złego, jednak nie nazywaj tego pomocą na forum.
    Nazywam to pomocą gdyz bardzo wielu czyta forum i uwaza moje uwagi za słuszne a jednoczesnie mi nic nie zleca. Wbrew pozorom kazda dyskusja nawet ta bardzo odjechana od tematu wątku a jednoczesnie traktująca o kwestiach technicznym cos zawsze daje tym ktorzy nie zaczeli jeszcze budowy i tym ktorzy sa w trakcie realizacji.

  14. #994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Zostaw ten swój czy mój dom, nie chodzi o nie tylko o zasadę. Jeszcze raz zapytam jak powinno być?

    I pójdziesz do sądu, bo okaże się, że dom, zamiast 7000kWh zużył 5500kWh ?
    czy 8500kWh ?
    Musisz być bardzo kłótliwym człowiekiem....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 07-02-2017 o 23:05
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #995
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I pójdziesz do sądu, bo okaże się, że dom, zamiast 7000kWh zużył 5500kWh ?
    czy 8500kWh ?
    Musisz być bardzo kłótliwym człowiekiem....
    I tak się jeszcze zastanawiam, jak udowodnić, że budowa jest w 100% zgodna z projektem - tzn mam głównie na myśli jakość robocizny? Trzeba by jakąś szczegółową termowizję robić, nie wiem ,czy "skórka warta wyprawki" - ale oczywiście oszukiwania, jeśli występuje, nie popieram.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  16. #996
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I pójdziesz do sądu, bo okaże się, że dom, zamiast 7000kWh zużył 5500kWh ?
    czy 8500kWh ?
    Musisz być bardzo kłótliwym człowiekiem....
    No widzisz, w takim razie nie ma żadnego sensu płacić za obliczenia, bo i tak nikt za nie odpowiedzialności nie weźmie.

  17. #997
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    I tak się jeszcze zastanawiam, jak udowodnić, że budowa jest w 100% zgodna z projektem - tzn mam głównie na myśli jakość robocizny? Trzeba by jakąś szczegółową termowizję robić, nie wiem ,czy "skórka warta wyprawki" - ale oczywiście oszukiwania, jeśli występuje, nie popieram.
    Nie budowa a obliczenia, skoro wychodzą dwa różne wyniki. Jeżeli udowodnię architektowi oszustwo (asolt ma przecież DOWODY), to mogę domagać się przecież reklamacji. No tak czy nie?
    A jeżeli wybuduje dom według złych obliczeń? Projekt powinien być 5-cio litrowy, a po późniejszych obliczeniach okazuje się, że były błędne i powinien być 10-cio litrowy? To co ja mam wtedy zrobić? Mam mieć pretensje do siebie, że nie zrobiłem ponownych obliczeń, skoro jedne już miałem??? To może tak z wszystkim róbmy razy dwa.

    Uważam, że jak inwestorzy nie zaczną nagminnie reklamować wadliwych projektów (np. klienci asolta), to taką patologię będziemy mieli nadal. Logiczne.

  18. #998
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Może trochę w temacie tych obliczen do, gotowcow- ja się spotkałem ostatnio z takim przypadkiem, że projekt na stronie biura ma WG, takie też dostałem rzuty, natomiast charakterystyka energetyczna wyslana mi na maila w styczniu, czyli juz zgodnie z nowymi przepisami uwzglednia wentylację mechaniczną z reku. Czyli to OZC dołączone do projektu jest trochę symulacją i nijak nie zgodne z projektem.

  19. #999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No widzisz, w takim razie nie ma żadnego sensu płacić za obliczenia, bo i tak nikt za nie odpowiedzialności nie weźmie.
    Ale przecież za kiepskie obliczenia w projekcie nie płacisz "osobno", albo inaczej - płacisz za całość projektu bo one są obligatoryjne.
    Jeśli chcesz poznać dokładne zapotrzebowanje, zlecasz to audytorowi (najlepiej takiemu, o ktorym wiesz, ze wykonuke je rzetelnie) i masz konkretny wynik.

    OZC jest dokladniejsze, bo uwzględnia położenie budynku w konkretnej strefie klimatycznej, położenie względem stron świata, stopień osłonięcia.
    Przy ojazji daje też odpowiedż na to, jakie odciążenievma każde z pomieszczrń, a obliczenia w projekcie chyba nie...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 08-02-2017 o 07:56
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #1000
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale przecież za kiepskie obliczenia w projekcie nie płacisz "osobno", albo inaczej - płacisz za całość projektu bo one są obligatoryjne.
    I powinny być rzetelne, czy mogą być z kosmosu?

    Wiele razy (szczególnie Arturo72) naśmiewano się tutaj z inwestorów, którzy nie zrobili osobno OZC. A ja się pytam po co, skoro obliczenia mają już w projekcie? Z jakiego powodu mają im nie wierzyć??? Czy ty kupując okna wierzysz w ich parametry, czy zlecasz ponowne obliczenia?

Strona 50 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony